Tastatura i miš odlaze u istoriju
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Tastatura i miš odlaze u istoriju

    Tastatura i miš odlaze u istoriju



    Kompjuterska oprema na koju smo navikli, kao što su tastatura i miš, uskoro će otići u istoriju, smatra Bil Gejts.

    Osnivač američke softverske korporacije Microsoft kaže da će se uskoro pojaviti praktičnija rešenja koja razumeju govor i pisanu reč.

    "U prvi plan će izbiti sistemi koji prepoznaju slike i likove. Kompjuter budućnosti će se od velikog stonog aparata pretvoriti u mali terminal smešten unutar stola, koji će moći da razume, ne samo komande koje mu daje korisnik, već će biti u stanju da prepozna i predmete koji leže na stolu", predvidja Gejts.

    On nije precizirao kada će se to dogoditi, ali mu u svakom slučaju treba verovati.

    (MONDO)


    Zanimljivo... ali to me nekako plasi i zabrinjava
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Tastatura i miš odlaze u istoriju

    ma nije to interesantno.. obozavam da bockam ova slovca..
    zivela starudija
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #3

    Odgovor: Tastatura i miš odlaze u istoriju

    Uskoro može da bude vrlo širok pojam

    Sama ideja i izjava su OK iako je vrlo neprecizna i iza jedne takve ideje može da se krije prilično nevidljivih, u ovom trenutku, problema koje treba rešiti da bi se takva tehnologija mogla uspešno primenjivati.

    Prvo što mi je palo na pamet dok sam čitao uvodnu poruku je OCR (Optical character recognition) Optičko prepoznavanje znakova koje je kao ideja nastalo veoma davno a koliko toliko se uspešno primenjuje poslednjih godina.

    Prvi put sam se zainteresovao za OCR kada su neki mađarski programeri napravili program Recognita (ako sam ga dobro otkucao) i tada sam ponešto čitao o tome kada je ideja nastala i kako se kasnije sve razvijalo ali da ne prepričavam Wikipedia ima tekst o tome: Wikipedia pa koga interesuje ...

    Za one koje mrzi da čitaju reći ću samo da su OCR programi napravljeni kako bi optičkim putem (skeniranjem) nekog dokumenta omogućili da se prepoznaju slova/tekst i da se potom učitaju u neki editor (Word, Notepad, OpenOffice i sl.) pa potom da se prepravljaju ...

    Pošto ne koristim pomenute programe iz razloga što nemam potreba ne mogu dati ocenu na kojem nivou operativnosti se nalaze ali verujem kako još uvek ne mogu da rade besprekorno bez čovekove pomoći u korigovanju znakova koje nisu prepoznali ...

    Namerno sam spomenuo OCR programe kako bi stvorili sliku koliko će možda biti potrebno, truda, novaca i vremena da najavljena nova rešenja zažive u našim domovima pa ni tada nećemo moći izbaciti tastaturu kroz prozor, tastaturu ovakvu kakvu poznajemo ili neku njenu buduću modifikaciju u vidu laserski projektovane slike u prostoru, na stolu ili na belini švalerkinog stomaka ...

Slične teme

  1. Zašto dobri ljudi uvek odlaze?
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 13.02.2016, 15:05
  2. Vojvodina kroz istoriju
    Autor Lady S u forumu Istorija
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 26.10.2015, 08:36
  3. Srbi odlaze, Kinezi dolaze
    Autor bellissima u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 12.12.2010, 17:00
  4. Psi lutalice odlaze u emigraciju
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.02.2009, 18:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •