Volontiranje
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4

Tema: Volontiranje

  1. #1

    Volontiranje

    U Volonterskom centru Vojvodine počelo je prijavljivanje za letnje kampove širom sveta. Predsednik Volonterskog centra Srđan Nikolić kaže za Radio 021 da je trenutno u ponudi oko 1200 kampova u 65 zemalja.
    Kampovi se organizuju u okviru festivala, umetničkih kolonija, arheoloških istraživanja. Moguće je raditi sa decom, starijima, osobama sa posebnim potrebama, a Nikolić ističe i različite aktivnosti u vezi sa zaštitom životne sredine.
    Volonteri iz Srbije najradije idu u razvijene evropske zemlje poput Italije, Nemačke i Francuske, ali vlada veliko interesovanje i za Aziju. Posebno su tražene Indija, Rusija i zemlje bivšeg SSSR-a. Kandidati se ređe opredeljuju za afričke zemlje zbog komplikovanije pripreme i neophodne vakcinacije.
    Za volonterske kampove može se prijaviti svako ko ima više od 18 godina i osnovno znanje engleskog jezika. Volonteri pokrivaju putne troškove, a na kampovima su im obezbeđeni besplatan smeštaj i hrana. Volonterski centar Vojvodine se nalazi u Takovskoj 5. (021)
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Volontiranje

    Volonterski centar Srbije

    http://www.mis.org.yu/srpski/vss/ind...&&id=LTV/3.php

    Verovatno je to isto.

    Kada sam videla naslov,jeza me je prošla,nisam pomislila na ovu dobru ideju,nego na volonterski rad u struci kojim ,bar u mom slučaju,nije postignuto ono sto je normalno-provera stručnosti,uhodavanje...nego najgore moguće tlačenje.

    A ovaj način volontiranja mi deluje kao dobra šansa da se vidi svet,da se druži,da se osamostali i nauči pravljenje klin čorbe i sve ono što smo dobrim delom učili za vreme rata.Neka vrsta usavršavanja dobrih stvari u miru,među novim prijateljima i na novim prostorima.

    edit

    Brat moje najbolje drugarice je u toku studiranja svakog leta išao u Englesku i između ostalog su brali jagode.Prvi put je,kaže,otišao s nevericom i iz neke vrste "moranja"-njihovi nisu mogli da mu plate neki komforniji način učenja.Onda je jedva čekao leta , a danas je jako,jako uspešan poslovni čovek i te drugare sreće po svetu.To je bogatstvo.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Volontiranje

    Od srca preporučujem svim mladim i slobodnim ljudima.
    Odličan način da se kvalitetno provede vreme i stekne dragoceno iskustvo.
    Sutra bi se prijavila da mogu i to baš za afričke zemlje jer je tamo pomoć najpotrebnija, ali imam obaveze prema svom mladunčetu..
    Dok malo ne poraste, pa da idemo zajedno
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Volontiranje

    Ova ideja o volontiranju mi se baš svidela, naročito jer tako mogu videti strane zemlje. Hteo bih da se prijavim ali sam student pa ne znam da li to može i da li mi sami biramo u koji kamp želimo da idemo?
    Baš ću od nedelje da odem do Volonterskog centra Vojvodine da se raspitam.
    Naročito bi mi godilo jer imam popusta na prevoz železnicom.
      Vrh

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •