Mržnja prema LJUDIMA - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 41 od ukupno 41
  1. #31

    Odgovor: Mržnja prema LJUDIMA

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    A prema političarima , koje su ovde neki navodili da ih mrze, imam potpuno indiferentan stav! Davno sam shvatila da na neke stvari ne mogu da utičem i da samo bespotrebno trošim energiju i jednostavno, trudim se da budem u toku, ali ni te ljude ne mrzim... Shavatam i gledam na njihovo bavljenje politikom kao na posao koji oni obavljaju i za koji su debelo plaćeni - i to je sve...
    ... Najgore je držati se po strani i praviti se da ne vidiš...
    Ako sam dobro čitala, ovo (boldovano) je u koliziji.

    A među "ovde neki"-ma sam i ja spomenula K.V.
    Da je "samo" plaćeni političar, ne bih mu ni ime znala. I ne znam koliko uopšte ima svrhe objašnjavati i pojašnjavati ono što se kaže. U najkraćem : K.V. mi odaje utisak čoveka koji ne radi zbog velikog novca, nego nekog zbog čijih tektonskih moždanih smetnji i ti i ja i svi stigosmo do ruba provalije. A onaj ko mi radi o glavi porodice i uzgred se češka-miga-smeška, ne da nije za indiferentnost (moju) , nego sam ljuta do mržnje. Svesna sam potpuno štetnosti mržnje na ... ten ali, osim sebe, porodice, Srbije i Beograda ja nemam ništa važnije za odbranu, pa makar i ovako nemoćnu i slažem se, lošu.

  2. #32

    Odgovor: Mržnja prema LJUDIMA

    Mrznja?To je nesto sto mi je potpuno strano, ja bih mrznju okarakterisala kao bolest.Mrznja je stetna samo za onoga koji mrzi.To su vecinom osobe koje su jako nezadovoljne sobom.

  3. #33

    Odgovor: Mržnja prema LJUDIMA

    1.

    Mržnja je najiskrenije čovekovo osećanje. Ako vam neko kaže da vas mrzi, ne postoji ni jedan jedini razlog da mu to i ne poverujete. Međutim, mržnja se obično prikriva, zamagljuje, a ponekad oblači i ruho prijateljstva pa i ljubavi ne bi li ostvarila svoj mračni cilj. Ona je iskonska, baš kao što je i ljubav samo što je od nje još strasnija i žilavija, jer obično sveobuhvatnije prožima osobe koji su mrzitelji i u njima duže bukti i teže zgasne...

    Mržnja je kardinalno osećanje i njena razorna snaga je ogromna. Njena štetnost je velika, jer se teško i suzbija. Osobe obuhvaćene mržnjom su njome snažno opsednuti i generišu u sebi negativnu energiju koja često upravo njima najviše i šteti...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #34

    Odgovor: Mržnja prema LJUDIMA

    mrznja....beskorisno osecanje koje uzrokuje gubljenje vremena i energije
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  5. #35

    Odgovor: Mržnja prema LJUDIMA

    2.

    Mržnja je složeno osećanje, odnosno jedna od emocija koja se u nama javlja u vezi našeg odnosa prema drugim osobama i ne spada u tzv. primarna osećanja (radost, ljutnja, strah, tuga), već je potaknuta nekim od njih, obično strahom. Međutim bliska je emocijama takođe vezanim za odnos prema drugim osobama, kao što su ljubomora i zavist.

    Mržnju možemo možda prevazići ako otkrijemo njene uzroke i njih demistifikujemo do samog kraja i otkrijemo zašto neko nekoga mrzi?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #36

    Odgovor: Mržnja prema LJUDIMA

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    2.

    Mržnja je složeno osećanje, odnosno jedna od emocija koja se u nama javlja u vezi našeg odnosa prema drugim osobama i ne spada u tzv. primarna osećanja (radost, ljutnja, strah, tuga), već je potaknuta nekim od njih, obično strahom. Međutim bliska je emocijama takođe vezanim za odnos prema drugim osobama, kao što su ljubomora i zavist.

    Mržnju možemo možda prevazići ako otkrijemo njene uzroke i njih demistifikujemo do samog kraja i otkrijemo zašto neko nekoga mrzi?
    da li mrznja slozeno osecanja ili nije u to ne zalazim.....
    ako bi bas morao nekoga da mrzim u svom zivotu ja ga jednostavno iskljucim iz njega...jednostavno kao da imam dugmence iskl-uklj.
    mrzeti nekog znaci da moram da imam neka osecanja prema njemu/njoj, sto znaci da moram da razmisljam o toj osobi a to mi oduzima vreme i energiju koju mogu da upotrebim za nesto sto zelim ili volim....
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  7. #37

    Odgovor: Mržnja prema LJUDIMA

    mržnja je emocija i to jaka emocija koja troši puno vremena i energije, a ja ne želim da ih trošim na nekoga ko to ne zaslužuje..
    prema ljudima koji me povrede ili duboko razočaraju, prestajem da osećam bilo šta..to je potpuno odsustvo emocija, kao da ne postoje..

    osećanje koje je vrlo slično mržnji je zavist i te dve emocije su blisko povezane i prepliću se..imala sam priliku da ih osetim na svojoj koži, ali hvala Bogu ja ih do sada nisam spoznala..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #38

    Odgovor: Mržnja prema LJUDIMA

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    osećanje koje je vrlo slično mržnji je zavist i te dve emocije su blisko povezane i prepliću se..imala sam priliku da ih osetim na svojoj koži
    Takođe Zavist i ljubomora. Dođe od onih ljudi koji bi pre pojeli hladno govno nego priznali sebi da su zavidni i ljubomorni. Ili su zapravo toga vrlo svesni pa se zato tako i ponašaju, sujeta im ne dozvoljava da se glasnu već se samo ta energija oseća nekako. A često im ocrta i lik.

    mržnja je emocija i to jaka emocija koja troši puno vremena i energije, a ja ne želim da ih trošim na nekoga ko to ne zaslužuje..
    prema ljudima koji me povrede ili duboko razočaraju, prestajem da osećam bilo šta..to je potpuno odsustvo emocija, kao da ne postoje..
    Meni nije uvek tako lak beg u ravnodušnost, a ne mogu npr da isključim neku osobu iz svog života tako da je ne viđam, bar slučajno. Mržnja mi nije strana, nije to neko osećanje koje me razdire patološki, da mi šteti, onako kako je opisano u literaturi recimo, ali umem snažno da ne volim pojedinca. Ja to onda zovem mržnja i umem da kažem da mrzim i prezirem. Ne mora to biti neko ko je mene razočarao ili povredio, snažno ne volim neke ljude koji povređuju ljude koje volim, nepravdu mrzim. I tako se mrzimo u krug, đubrad i ja. Probam ja da pozovem u prvi plan mog Mahatmu Gandija obavezno, ali on tada negde ode. I džaba što ja sama sebi zvonim pri susretu sa određenim personama - daj mu ga po zenu, meditaciji, diši... al' ne vredi. Pokušam i da ih žalim, opet ne ide. Skontam da nisu zaslužili. Mnogo ih ne volim i ne umem da uvijem.

    Takvih koje poznajem i snažno ne volim nema puno. Ali ih ima.
    Ne mrzim ljude zato što su različiti.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #39

    Odgovor: Mržnja prema LJUDIMA

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    I džaba što ja sama sebi zvonim pri susretu sa određenim personama - daj mu ga po zenu, meditaciji, diši... al' ne vredi. Pokušam i da ih žalim, opet ne ide. Skontam da nisu zaslužili.
    ja sam pokušavala čak i da ih menjam, da im činim dobro,praštam, da ih dočekam sa osmehom, lepim rečima..posle sam i mrzela, na neki način, bunila se, tražila im slabe tačke, nalazila ih i udarala tamo svom snagom..i ništa..i uvek sam bila ja ta koja se osećala loše zbog tih negativnih emocija, a kod njih je to izazivalo samo neskriveno zadovoljstvo..

    krenula sam sa ignorisanjem, onim svesnim i polako naučila da to i nesvesno radim isto onako kako dišem, smejem se, volim..a to je na neki način i jedino što može da ih dotakne..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  10. #40

    Odgovor: Mržnja prema LJUDIMA

    3.

    Pošto je osnovni generator mržnje strah, mrzimo one kojih se bojimo, jer nas ugrožavaju ili bar verujemo da nas ugrožavaju, što nikako nije isto. Razlog tome je nepouzdanost naših procena koje su snažno obojene subjektivnošću i kao takve često iracionalne i varljive. Naime, veoma retko procenjujemo ljude na osnovu onog što stvarno jesu i stvarno čine, a daleko češće na osnovu naših predubeđenja, očekivanja i zahteva. Lako možemo poverovati da su nam neprijatelji oni koji nam niti nanose niti smeraju ikakvo zlo.

    Zbog toga je jako važno, kada se osetimo napadnutim, ugroženim, povređenim, da se zapitamo šta je to zaista napadnuto, ugroženo, povređeno – mi sami ili nestvarna, preuveličana predstava koju gajimo o sebi, svojoj vrednosti i svom značaju. Evidentno je da najotrovnije mržnje, po pravilu, izazivaju povrede ove druge vrste. To znači da se osećamo ugroženim, napadnutim, teško povređenim jer drugi odbijaju da podele i priznaju našu umišljenu predstavu koju imamo o sebi samima i zbog toga na ugroženost zatim odgovaramo žestokom mržnjom.

    Zbog toga se događa da često doživljavamo kao neprijatelja i zamrzimo nekoga ko je zapravo prema nama potpuno ravnodušan, ili nas čak i ne primećuje, i to upravo zbog njegove ravnodušnosti koja ruši naše uverenje o vlastitom značaju.

    Još je češći slučaj da zamrzimo nekoga zato što je u bilo kom pogledu superiorniji, bolji od nas, jer u svojoj umišljenosti, ne možemo podneti da bilo ko u bilo čemu bude ispred nas.

    Međutim, ima slučajeva kada okrutno možemo zamrzeti i one koji previše liče na ono što ne bismo želeli da budemo a ipak jesmo, na ono zbog čega sebe preziremo. Tako će, na primer, mrzeti „lenštine“ onaj ko potajno prezire vlastitu nepriznatu lenjost, zatim „neuspešne“ će zamrzeti onaj ko mrzi vlastitu nepriznatu nesposobnost, „glupane“ onaj ko se zapravo gnuša vlastitom nedostatku pameti, „lopove“ onaj ko u drugima osuđuje sopstvenu sklonost ka iskorišćavanju i krađi a „prevarante“ onaj koji i sam voli da podvali.

    Uostalom, matrica je slična onoj našoj – Ko o čemu kurva o poštenju, oficir o unapređenju, vojnik o skraćenju...

    Ovde je reč o čistoj supstituciji gde se mržnja prema sebi ispoljava prerušena kao mržnja prema drugima. I znajmo da što čovek snažnije mrzi sebe, surovije će mrzeti druge, kao i to da što je prema sebi nerealniji, osećaće se više ugroženijim pa će žešće zamrzeti one za koje je umislio da ga napadaju...
    Poruku je izmenio memento, 22.01.2009 u 09:28
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #41

    Odgovor: Mržnja prema LJUDIMA

    Mislim da je važno da se razgraniči da li "mrzimo" ili "ne volimo". Ima ljudi u mom životu koje baš ne volim, kako se ono naški kaže, ta ni očima da ih vidim. Samo ih ne volim, ne mrzim ih.
    Ako nekog ne volite - to je u redu, ljudski je, ali ako mrzite to baš i nije zdravo, nije ni hrišćanski.
    RAVNICAR

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Strah od razgovora sa ljudima
    Autor jamescook u forumu Psihologija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 13.02.2012, 09:20
  2. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 08.12.2009, 22:12
  3. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 00:50
  4. Bonobo majmuni sa ljudima dele 98% svog DNK sastava
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •