Zaposlena mama - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 19 od ukupno 19
  1. #16

    Odgovor: Zaposlena mama

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ....
    ...nekako baš ne ličim na mamu da bih mogao misliti na zadatu temu....i ja znam da ti to odlično razumeš....znaš????....
    Šta se onda trpaš ovde medju kompetentne?

    Glupo pitanje a?..a?..a?

  2. #17

    Odgovor: Zaposlena mama

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku

    .....ali isto tako interesuje me stav kompetentnih devojčica na ovoj temi...
    Cisto sumnjam da ce devojcice da iznose svoje stavove na ovoj temi. One se skupljaju i druze u Tinejdzerskom kutku.
    Nego, Ca dzojus blues...posto po tvojim strogim odredbama ni ja nisam kompetentna da pisem na ovoj temi, predlazem sledece:
    tebe lepo proglasimo za kevu godine, a mi zene sa kolodvora elementarna nepogoda odemo da popijemo nesto u bifeu Poslednja sansa...da uporedjujemo koja ima lepsu kecelju
    Sta kazes, a???
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #18

    Odgovor: Zaposlena mama

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ...a sve ovo iz ličnog ugla....ugla samohranog oca......nekoga koga apsolutno ne interesuje kako domaćiće provode vreme dok je dragi na poslu, a deca u školi i slična bla bla truć......a nadasve šta bi one, a i oni kad bi bili selektor fudbalske reprezantacije....
    Ako te ne interesuje nečije mišljenje ne znači da imaš prava da ocenjuješ ko je kompetetan a ko ne a još manje da kinjiš nekog treba imati respekta prema svakom roditelju

    ...radio ne radio...svira ti radio

  4. #19

    Zaposlena mama

    Dobra mama je ispunjena, ostvarena i zadovoljna žena. Mislim da je svakoj ženi potreban luft i bar na kratko beg iz kuće. Naravno, teoretski, to ne mora nužno značiti zaposlenje (npr. može se beg naći i u redovnim odlascima u razne salone lepote, šoping sa prijateljicama, volonterski rad u humanitarnim organizacijama,....). Ali, ovo je zemlja Srbija gde dobra majka mora da misli na golu egzistenciju porodice.
    Lično, sebe nikad nisam videla kao domaćicu. I ne bih bila zadovoljna takvom ulogom. Takođe, ne bih volela ni da ostanem bez materijalne nezavisnost, a s obzirom da mi baba i mater nisu ostavili avione i kamione, za istu moram sama da se potrudim.
    Roditelji (pri tome mislim i na oca i na majku) su uvek u onom procepu: dati detetu više vremena ili bolju egzistenciju. I potpuno se slažem da je to zapravo umetnost balansiranja.
    I nikad mi neće biti jasno zašto se uvek povlači pitanje zaposlene majke. Nije li ista priča primenljiva i na očeve? I da li je detetu bolje da ima 24/7 majku i vikend oca ili uravnoteženu prisutnost vršnjaka u obdaništu, baba i deda, majka i očeva?

    @Ca blues
    Nisam mama i nemam dete, ali me zbog toga niko ne može proglasiti nekompetentnom da dam svoje mišljenje. Uostalom, svi mi smo imali zaposlene ili nezaposlene majke i možemo dati svoje viđenje iz ugla deteta (a čini mi se da je u ovakvim dilemama ugao deteta i najbitniji).
    Ako je potcenjivanje sagovornika samo zato što pitanje postavlja samohrani otac, imamo već temu o jednoroditeljskim porodicama.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Mama
    Autor DrinChe u forumu Porodica
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 12:38
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 08:21
  4. Vidi šta smo ti uradili od pesme, mama
    Autor DrinChe u forumu Poezija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 16:43
  5. Mama rock
    Autor joksi u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.06.2009, 02:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •