Video montaza ili kako vec :)
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Video montaza ili kako vec :)

    Hteo bi da pitam ima li neki program za video montazu da je bolji od nera vision?
    "Ako ti neko kaze da si konj, izmlati ga, kad ti to kaze njih pet idi kupi sedlo!"

  2. #2

    Odgovor: Video montaza ili kako vec :)

    ....adobe premiere......šo pitaš...a??????....
    Poruku je izmenio Mish, 16.03.2008 u 23:20 Razlog: :joint:......bold.....:kul:

  3. #3

    Odgovor: Video montaza ili kako vec :)

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ....adobe premiere......šo pitaš...a??????....
    Pazi ovako meni treba neki bolji program za pravljenje video montaze na foru ko sto je Nero vision samo da je brzi od nera
    "Ako ti neko kaze da si konj, izmlati ga, kad ti to kaze njih pet idi kupi sedlo!"

  4. #4

    Odgovor: Video montaza ili kako vec :)

    ....lepo ti kažem....


    ...a ako ti treba i montažer...javi se , nije frka....će se dogovorimo....
    Poruku je izmenio Mish, 16.03.2008 u 23:18 Razlog: :joint:......bold.....:kul:

  5. #5

    Odgovor: Video montaza ili kako vec :)

    Citat DRAKCE kaže: Pogledaj poruku
    Pazi ovako meni treba neki bolji program za pravljenje video montaze na foru ko sto je Nero vision samo da je brzi od nera
    He he
    ima: Pinnacle, Adobe Premier, Sony Vegas. Edius ,Ulead Video Editor...
    al' i košta, zatim će ti verovatno trebati dosta vremena da savladaš program, a brzina ?
    ...to ti je najmanji problem, zadaj mu manje promena da izvrši, smanji rezuluciju i odmah će brže da radi
    dakle možeš da probaš, no po mom mišljenju nero vision nije preterano spor
    ako ti treba samo za kućni video i koji klip, bolje odmah odustani, jer ćeš više vremena potrošiti na podešavanja i učenje, nego što ćeš dobiti sa novim programom na brzini, ako uopšte i dobiješ nešto
    Druga stvar je ako nisi zadovoljan sa mogućnostima koje pruža nero vision, i želiš da se malo profesionalnije baviš multimedijom
    u tom slučaju verovatno pinnacle ili adobe premier

  6. #6

    Odgovor: Video montaza ili kako vec :)

    Ja koristim PowerDirector. Lep je na izgled mnogo jednostavniji od Adobe Premier a ima sve sto mi treba
    Everybody Wants to be a Cat

  7. #7

    Odgovor: Video montaza ili kako vec :)

    I ako mi ne treba video montaža, post ću postaviti ovde, jer ne volim za svaku sitnicu da se otvara nova tema. Pristlica sam pisanja o bliskim temama na jednom mestu.

    Moj problem sa video materijalom je sledeći. Koristim već godinama kameru sa DV kasetama. Meni samom je to više nego dovoljno, ali kada babe i dede požele snimak unukine priredbe, ondak sam u problemu.

    Kako sa DV trake prebaciti snimak na DVD ili CD, sa što manje gubitka na kvalitetu?

    Znači, ne interesuje me editovanje, montiranje i kojekava obrada, nego onako, golo kopiranje. Kada snimak sa DV kasete od sat vremena prebacim na HD dobijem AVI fajl veličine od 12 do 15 GB!!! Dobro, mada nisam stručnjak, znam da je AVI samo kontejner i da je tu verovatno mnogo "praznog" prostora i nebitnih podataka. Ali...

    Kako postići da se sačuva ono bitno, a smanji veličina. Isprobavao sam kojekakve konvertere, ali svi su ili komplikovani za korišćenje ili ne daju dovoljno dobre rezultate u svojoj jednostavnosti.

    Najviše me nervira što moram da ubadam i isprobavam koji bit-rejt, frejm-rejt ili šta već treba postaviti da bi se rezultirajući fajl uklopio u željenu veličinu. Postaviš, pa pustiš da konvertuje, pa čekaš, pa čekaš, pa... pogledaš, a ono međutim. I haj'mo Jovo na novo. Užas.

    Zna li neko za kakav konverter kojem ću dati samo tri podatka. Naziv ulaznog fajla, naziv izlaznog fajla i maksimalnu veličinu izlaznog fajla. Pa neka se on (progam) bakće sa proračunavanjem bit i frejm rejtova i sličnih špecija koje utiču na veličinu, odnosno kvalitet video snimka. Brzina kojom će to uraditi nije ni malo bitan faktor. Jedino bitno je spakovati MAKSIMALNI kvalitet na zadatu veličinu.

    S tim u vezi je i pitanje koji rezultirajući format izabrati MPEG, MPEG2, MPEG4, WMV ili neki deseti?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #8

Slične teme

  1. Kamere za video nadzor
    Autor riki.bale u forumu Šta da kupim?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.01.2020, 22:10
  2. Video nadzor
    Autor Baki_Baranda u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:53
  3. Amazing video
    Autor SQUAW u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 13.07.2013, 01:27
  4. Kako postaviti video
    Autor ravnicarkin muz u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.01.2009, 23:47
  5. Video capture
    Autor Tatjanushka u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.08.2006, 15:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •