Verske sekte - Strana 7
Strana 7 od 10 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 145

Tema: Verske sekte

  1. #91

    Odgovor: Verske sekte

    DOBRI BOG ILI ZLI BOG ZAR I TO NIJE SVEJEDNO

    Zašto, "Dobri bog" ako je Bog mira i milosrða muči ljudski rod i dozvoljava, čak ohrabruje i zahteva, krvoproliće na zemlji; i dozvoljava, čak traži od Satane da dovodi u iskušenje i muči ljudski rod;Jova na primer. Nikada se ne dežava za šta on ne zna da će se desiti, ili će se tek desiti? Jedino svemoćno biće koje zna sve i sve je napravilo, odredilo sve zato što zna način na koji će njegove kreacije reagovati.

    Ako je Bog dao čoveku slobodnu volju zato što nije hteo da bude samo lutka, a nije želeo da čovek zgreši. medjutim ipak je bio veoma razočaran kada je čovek zgrešio. Nije moguće da Bog bude razočaran zato je znao čovekovu prirodu i sve ostalo što je stvorio. Pošto je svemoćan, on je nameravao da čovek zgreši. Zaista je naterao čoveka da zgreši praveći čoveka sa izvesnim strastima i slabostima. Ja nesumljivo ne mogu da verujem tome. Kako može Bog, koji je bio tako pokvaren, sadista i gnusan da stvori svet sa tako mnogo lepote kakav je naš ? Šta više čovek i sa toliko zla, koliko se čini da ima u njemu, ipak u drugim prilikama pokazuje neverovatnu snagu, samopožrtvovanje i odanost, i stepene protivrečnih kvaliteta, milosti i pravde.Tvoj Gospod nema ni jedne od tih kvaliteta. Svakako, nikada nije bilo čoveka, ma koliko podao bio, koji može da uradi drugome čoveku ono za šta ti tvrdiš da Bog radi onima koji ga ne poštuju: muči ih za celu večnost. Bilo koji čovek, bez obzira koliko bio loš, i da je bio osakaćen, mučen ili ubijen kao Prijam čiji je ceo rod bio ubijen ili Agamemnon, koga su ubili njegova žena i njen ljubavnik bi eventualno omekšao posle godina ili vekova mučenja njegovih neprijatelja. Ako moram da prihvatim Hrišćanski sistem, ja ću držati stranu Satani protiv Boga; čak i znajući da ću biti mrcvaren i mučen zauvek. Nepravda i pokvarenost Boga je tako strašna. Čuo sam strašne glasine o ljudskom žrtvovanju od divljaka na dalekim obalama; ali svakako čak ni oni nisu razmišljali o mučenju njihovih žrtava, za svu večnost. Čuo sam zastrašujuće priče o monstrumima, kiklopima, gorgonima i meduzama, ali ti monstrumi su pitomi i mirni, kao jaganjci, u poređenju sa tim opisima u knjizi Otkrovljenja. I to je Gospodbožja miroljubovost i sveopraštajuća priroda.

    Bog je pravi monstrum jer proganja svoju decu zato što imaju oči, noge i želje koje im je On dao. Neka se više ne veruje ovom prevrtljivom zlikovcu, koji nas zbunjuje dvoslimicama, i drži obećanu reč, ali nam uništava nadu. Ne vidim svrhu, ni razlog, ni istinu, ni milost ni pravdu; ništa osim nestalne gole sile. Stvarno, ljudska bića, sa svim njihovim prohtevima, sebičnostima i slabostima izgleda da nisu više od ovih kvaliteta nego Bog. Bog je demonski, sadistički i psihopatski zao duh. Ali zašto su nam dati umovi? Kako da odredimo kako da živimo i šta je svrha života? Šta mi radimo diskutujući upravo sad? Zašto se propoveda ljudima ceo život?

    Moramo verovati šta god da nam je rečeno, bez ispitivanja ili istraživanja. Trebamo biti lakoverni? Ako to prihvatim, ja onda trebam davati svoj novac svakom čoveku na ulici koji mi obeća da će mi vratiti hiljadustruko. Ja bih bio budala da tako uradim Lopovi traže moje pare preteći mom životu. Bog traži moj život preteći mi mučenjima i obećavajući mi raj.Pa šta na kraju reći.Bože pogledaj svoje bezgrešno delo.Ili kako pesnik kaže

    POGLEDAJ DOM SVOJ ANĐELE
    Poruku je izmenio euridika, 11.01.2009 u 12:01 Razlog: slova dovoljno vidljiva

  2. #92

    Odgovor: Verske sekte

    Ako moram da prihvatim Hrišćanski sistem, ja ću držati stranu Satani protiv Boga; čak i znajući da ću biti mrcvaren i mučen zauvek. Nepravda i pokvarenost Boga je tako strašna..
    Ne razumem tvoje izlaganje..zašto moraš prihvatiti bilo šta? Ako uviđaš da religiski sistem ili bilo koji drugi sektaški, nije zasnovan na istini, zar misliš da je bolje ako samo okreneš stranu u istoj igri. Pored tvojih velikih slova i grafita ja uočavam kod tebe izbor između deda-mraza, koji ti nije doneo željeni poklon i babaroge..

    Neka se više ne veruje ovom prevrtljivom zlikovcu, koji nas zbunjuje dvoslimicama, i drži obećanu reč, ali nam uništava nadu. Ne vidim svrhu, ni razlog, ni istinu, ni milost ni pravdu; ništa osim nestalne gole sile. Stvarno, ljudska bića, sa svim njihovim prohtevima, sebičnostima i slabostima izgleda da nisu više od ovih kvaliteta ne
    Klasičan primer..onga gore što sam naveo.. Ti sada okrećeš nešto što ne postoji protiv tebe i tebi sličnih sa ciljem stvaranja grupacije drugačijeg mišljenja a davajući mu legitimitet i postojanost. Ispada da ti se na sviđa ovaj bog pa ti protestuješ..O tome sam već pisao nekoliko postova unazad, ako te interesuje pogledaj.

    Nije sve tako crno, treba pogledati u sebe i suočiti se s tim...

  3. #93

    Odgovor: Verske sekte

    BOG ILI SOTONA ZAR NIJE SVEJEDNO
    četvrti deo


    Svi Hrišćani ili Jevreji, koji imaju vere, veruju da će otići u pakao ako zgreše. Svaki Hrišćanin je kao čovek koji stoji na vrhu litice: on zna ako učini greh on će pasti u svoju smrt, ili još gore, u večne muke. Oni znaju da je Pakao gori nego bilo koja zemljaska nesreća. Neme veze koliko je teška njegova zemaljska nesreća ili njegove želje, nema čoveka koji je bio verni hrišćanin, a koji bi počinio greh, to jest, skok sa litice u večne muke. Svi ljudi, uključujući verne Hrišćane i Jevreje, su grešnici. Sledi da ni jedan Hrišćanin ili Jevrej od početka vremena, nije ikada stvarno verovao da će otići u Pakao. Zato što ako bi verovali u to oni ne bi zgrešili, oni ne bi skočili sa litice ako veruju da ih Pakao i večne muke očekuju dole. Svi ljudi koji skoče sa litice, svi ti ljudi zgreše. Prema tome niko u svim ovim vekovima niko nije stvarno verovao u Boga. Sledi da Bog nije ušao u ljudska srca, kada su mu to tražili; Bog nije ušao u njihova srca ništa više nego što je u moje pre nekoliko trenutka. Prema tome, Bog nema prava da ih kažnjava ili da ih pošalje u Pakao. Prema tome Bog nije Bog.

    Ne mora da znači da je baš Hrišćanski Bog stvorio svet: postoje hiljade drugih propovednika koji tvrde da je baš njihov Bog to uradio. Upravo zato što nemam odgovor ne znači da moram prihvatiti svaki bez ispitivanja.
    Poruku je izmenio euridika, 11.01.2009 u 12:04 Razlog: slova dovoljno vidljiva

  4. #94

    Odgovor: Verske sekte

    Citat VELIKI MAJSTOR kaže: Pogledaj poruku
    BOG ILI SOTONA ZAR NIJE SVEJEDNO
    četvrti deo
    To je jedno te isto
    Znam da nita ne znam...

  5. #95

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    To je jedno te isto

    BOG ILI SOTONA, ZAR NIJE SVEJEDNO
    peti deo
    ISKRENA LJUDSKA MOLITVA NAJVEĆA JE UVREDA ZA BOGA

    Nemoguće je za čoveka da ne bira.Da postoji samo nekoliko religija na svetu, čak samo dve ni onda izbor ne bi bio baš lak.? Ako verujemo verom, mi ćemo ih prihvatiti sve; ipak sve su one različite i to bi bilo nemoguće. To bi bilo kao verovati da je zemlja bila okrugla i ravna u isto vreme. Čak ni Istorijski Isus nije bio načisto sa verom , jer bi tada verovao da su jevrejska religija i Stari zavet bili u pravu i ne bi pokrenuo ovu novu jeretičku religiju kao svoju.

    Ver u Hrišćanskog Boga nikada nije ni postojala.Zašto na svakoj sahrani samo plač i žaljenje.Zašto kada najbližeg ispraćamo u neki novi i bolji svet.Treba li da se radujemo.Zaista.Toliko malo vere da svi govore "Spasao se".Čega, ovoga najblagorodnijeg božjeg sveta, ili Đavola samog. Da li su neki od ljudi koji ovo čitaju, ili uglavnom svi, imali rođake ili prijatelje koji su bolesni i koji umiru? Svakako da su ih imali i da ih imaju; i svakako ako su dobri hrišćanski narod oni su poželeli da rođaci ili prijatelji ne budu bolesni ili da ne umru, nego da budu zdraviji i srećni ponovo.Dali je to uvreda Boga, koji baš tako hoće, i dali su u svakom drugom slučaju, molitve sasim uzaludne, jer bog se zainatio da je tako i ima da bude tako.
    Svakako niko neće biti glup da kaže da mu nikad nije umro prijatelj. Svakako niko neće biti tako bezosećajan da kaže da nikada nije poželeo da mu prijatelj živi. Prema tome, iz toga sledi da ni jedan hrišćanin u svim vekovima ikada nije imao vere u Boga; ili da je Bog lagao.

  6. #96
    Citat VELIKI MAJSTOR kaže: Pogledaj poruku
    BOG ILI SOTONA, ZAR NIJE SVEJEDNO

    treći deo
    Ti tretiras Bibliju kao Politikin Zabavnik, zato i dobijamo od tebe postove koje smo dobili.
    Nigde Gospod nije rekao da covek ima slobodnu volju, On je samo rekao sta ce da se desi.
    Prici o Adamu i Evi (Postanak/Genesis, prva tri poglavlja) nije biografija, nego prica koja metaforama predstavlja ono sto se desilo oko coveka i coveku.
    Postanak 1:28 " I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji. "
    Postanak 2:9 " I učini Gospod Bog, te nikoše iz zemlje svakakva drveća lepa za gledanje i dobra za jelo, i drvo od života usred vrta i drvo od znanja dobra i zla. "
    Drvo zivota daje vecan zivot, zivot bez starenja, covek koji zivi vecno,
    covek koji ne stari nemoze da se reprodukuje, nemoze da da novi zivot,
    koji stari. Da bi se doslo do situacije iz Postanak 1:28, covek je morao
    da predje iz besmrtnog u smrtno stanje.
    Ako razmisljas logicki videces dizajn koji nije drugacije mogao da se zavrsi,
    znaci, Gospod je postavio Drvo znanja dobra i zla, i postavio je Djavola koji
    je toliko superiorniji od racionalne misli ("nesmemo da jedemo sa ovog drveta,
    jer cemo umreti ! ") da ishod te premise nije mogao da bude drugaciji.
    Taj "Djavo" ili emotivno razmisljanje je bilo deo Eve, a ne nekakva "zmija na drvetu".
    Prvi ljudski par je izgubio vecnost odbacivajuci racionalnu misao i dobio radjanje is smrt, a spaseni koji zive danas, ce odbaciti emocionalnu misao,
    izgubiti smrt i radjanje i dobiti vecan zivot u ljudskoj formi.
    To je Boziji dizajn, stvaranje svega i prenosenje svega stvorenog u vecnost.
    Bas kao sto se pojavio obican covek Isus i morao da umre, pojavice se
    obican covek Otac od Isusa, koji ce vladati vecnoscu, bez mogucnosti da bilo
    ko ikad sazna ko je On.
    Sve prirodno, a ne naucno fantasticno kao sto religija zeli da ljudi veruju.

    Jewpiter

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    To je jedno te isto
    Nije svejedno, ali jeste jedno te isto.
    Znaci jedan izvor daje negativ (unistavanje) i pozitiv (kreaciju), ali nemoze da se
    optuzi za unistavanje posto nema sta da taj izvor optuzi.
    Svi oni koji zele (po Bozijoj volji) da optuze Boga za smrt, ce i sami umreti, dok poslednji koji optuzuje Boga za smrt - ne umre.
    Za Boga ne postoji vreme, vreme postoji samo za smrt.
    Ovo bi trebalo da bude u smislu zasto nije svejedno, a jeste isto.

    YUroPe
    Poruku je izmenio euridika, 11.01.2009 u 12:05 Razlog: uzastopne poruke
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  7. #97

    Odgovor: Verske sekte

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ti tretiras Bibliju kao Politikin Zabavnik, zato i dobijamo od tebe postove koje smo dobili.
    Nigde Gospod nije rekao da covek ima slobodnu volju, On je samo rekao sta ce da se desi.
    Prici o Adamu i Evi (Postanak/Genesis, prva tri poglavlja) nije biografija, nego prica koja metaforama predstavlja ono sto se desilo oko coveka i coveku.
    Postanak 1:28 " I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji. "
    Postanak 2:9 " I učini Gospod Bog, te nikoše iz zemlje svakakva drveća lepa za gledanje i dobra za jelo, i drvo od života usred vrta i drvo od znanja dobra i zla. "
    Drvo zivota daje vecan zivot, zivot bez starenja, covek koji zivi vecno,
    covek koji ne stari nemoze da se reprodukuje, nemoze da da novi zivot,
    koji stari. Da bi se doslo do situacije iz Postanak 1:28, covek je morao
    da predje iz besmrtnog u smrtno stanje.
    Ako razmisljas logicki videces dizajn koji nije drugacije mogao da se zavrsi,
    znaci, Gospod je postavio Drvo znanja dobra i zla, i postavio je Djavola koji
    je toliko superiorniji od racionalne misli ("nesmemo da jedemo sa ovog drveta,
    jer cemo umreti ! ") da ishod te premise nije mogao da bude drugaciji.
    Taj "Djavo" ili emotivno razmisljanje je bilo deo Eve, a ne nekakva "zmija na drvetu".
    Prvi ljudski par je izgubio vecnost odbacivajuci racionalnu misao i dobio radjanje is smrt, a spaseni koji zive danas, ce odbaciti emocionalnu misao,
    izgubiti smrt i radjanje i dobiti vecan zivot u ljudskoj formi.
    To je Boziji dizajn, stvaranje svega i prenosenje svega stvorenog u vecnost.
    Bas kao sto se pojavio obican covek Isus i morao da umre, pojavice se
    obican covek Otac od Isusa, koji ce vladati vecnoscu, bez mogucnosti da bilo
    ko ikad sazna ko je On.
    Sve prirodno, a ne naucno fantasticno kao sto religija zeli da ljudi veruju.

    Jewpiter
    BIBLIJA ILI POLITIKIN ZBAVNIK
    zar i to nije svejedno

  8. #98

    Odgovor: Verske sekte

    Ja mislim da je moguće da čovek sam bira. Čak šta više, mislim da je sva mudrost u tome.

    Čak ni Istorijski Isus nije bio načisto sa verom , jer bi tada verovao da su jevrejska religija i Stari zavet bili u pravu i ne bi pokrenuo ovu novu jeretičku religiju kao svoju.
    Ovde si kratak za svoje znanje!! Hrist jeste bio istorijska ličnost, ali nikada nije propagirao novu veru. Naprotiv, on je bio jedan od onih koji su objašnjavali da je vera u religiske institucije laž. E sad, što je prost narod u njega gledao kao boga i nije mogao da ga shvati, sticajem političkih okolnosti nastala je vera sa njegovim imenom.
    Mislim da si dosta skrenuo sa teme religijske sekte, imam utisak kao da praviš seriju o tvom nezadovoljstvu, gde nešto pogodiš a nešto lupiš i pravo da ti kažem nije mi jasno kako tvoje pojedine poruke nisu izbrisane a koje naravno nemaju veze sa verskim sektama.

    Za ono plakanje i smrt si u pravu.

    Ju piter- tebe čovek ne može da uhvati ni za glavu ni za rep..


    Poenta foruma su sekte.. pa ću ja probati da nastavim. Sekte, bilo da su masovne religije ili manje grupacije, karakteriše cilj postojanja-interes..Ako neko kaže da je to gruba reč-interes..onda je on u dubokoj zabludi, naravno po mom subjektivnom mišljenju. Religija obećava- interes vernika je da ako ga prepozna sledi taj put. Sekta obećava-interes verika sekte je da ako ga prepozna sledi taj put. Kakve su posledice i u jednom i u drugom slučaju? Po meni, iste-katastrofalne. Religiski vernici šene, ograničen im je ljudski potencijal, izazivaju nemire i nasilje protiv drugih veroispovesti, daju život za svoga boga..Kod sekti je sve to isto samo na manjem individualnom nivou.

    Da li bi neko od nas želeo da se učlani u neku novu sektašku organizaciju? Naravno, niko. To je zato što je već deo neke masovne sektaške organizacije-religije koja svojim lukavim, dugogodišnjim ispoljavanjem ima program zaštite za konkurenciju. I na kraju , kako bi se nazivala sektaška organizacija ( koja nije religijski nastrojena ) koja bi bila omogućena da detaljno ispita jednu po jednu religiju, sektu. Namerno sam rekao sektaška organizacija jer kako god da se ona zvala nosila bi to ime. I naravno etiketu samog Đavola..

  9. #99

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ja mislim da je moguće da čovek sam bira. Čak šta više, mislim da je sva mudrost u tome.



    Ovde si kratak za svoje znanje!! Hrist jeste bio istorijska ličnost, ali nikada nije propagirao novu veru. Naprotiv, on je bio jedan od onih koji su objašnjavali da je vera u religiske institucije laž. E sad, što je prost narod u njega gledao kao boga i nije mogao da ga shvati, sticajem političkih okolnosti nastala je vera sa njegovim imenom.
    Ma nije valjda, da me ne izbrišu zavidni forumaši, a kad aje rekao TI SI PETAR A NA TOJ STENI SAZIDAĆU SVOJU CRKVU I VRATA PAKLA NEĆE JE NADVLADATI.Da ne pišem dalje kao Jupiter, stvarno mi je muka od citiranja i učenja napamet.



    Mislim da si dosta skrenuo sa teme religijske sekte, imam utisak kao da praviš seriju o tvom nezadovoljstvu, gde nešto pogodiš a nešto lupiš i pravo da ti kažem nije mi jasno kako tvoje pojedine poruke nisu izbrisane a koje naravno nemaju veze sa verskim sektama.

    Mnogo me vole administratorke i moderatorke, samo mi prete da će mi izbrisati sve postove u kojima pišem velikim slovima jer je to tobože vikanje na forumu.Ako su upola slatke kao naša "Poslančica" u svilenoj haljinici, neću se ljutiti.Svaka moja tema ima apsolutno veze sa verskim sektama pa ne viim zašto bi me brisali.

    Za ono plakanje i smrt si u pravu.

    Ju piter- tebe čovek ne može da uhvati ni za glavu ni za rep..


    Poenta foruma su sekte.. pa ću ja probati da nastavim. Sekte, bilo da su masovne religije ili manje grupacije, karakteriše cilj postojanja-interes..Ako neko kaže da je to gruba reč-interes..onda je on u dubokoj zabludi, naravno po mom subjektivnom mišljenju. Religija obećava- interes vernika je da ako ga prepozna sledi taj put. Sekta obećava-interes verika sekte je da ako ga prepozna sledi taj put. Kakve su posledice i u jednom i u drugom slučaju? Po meni, iste-katastrofalne. Religiski vernici šene, ograničen im je ljudski potencijal, izazivaju nemire i nasilje protiv drugih veroispovesti, daju život za svoga boga..Kod sekti je sve to isto samo na manjem individualnom nivou.

    To je sto posto tačno.Dolaze i na moja vrata i prodaju mi deonice za carstvo nebesko i namnožili su se kao Indijanci i kinezi u Novom Sadu.

    Da li bi neko od nas želeo da se učlani u neku novu sektašku organizaciju? Naravno, niko. To je zato što je već deo neke masovne sektaške organizacije-religije koja svojim lukavim, dugogodišnjim ispoljavanjem ima program zaštite za konkurenciju. I na kraju , kako bi se nazivala sektaška organizacija ( koja nije religijski nastrojena ) koja bi bila omogućena da detaljno ispita jednu po jednu religiju, sektu. Namerno sam rekao sektaška organizacija jer kako god da se ona zvala nosila bi to ime. I naravno etiketu samog Đavola..
    A što se tiče kritičkog preispitivanja sekte, to svako normalan vidi da nije tako, pa nama se desi "DRŽAVNO PROROČIŠTE" u hotelu Taš. . . da ga ne reklamiram kao ni Kleopatera, pardon kleopatru, Jezdu i Dafinu, veruju ljudi u svašta.Ja samo preispitujem verovanja.I pri tom mi je svejedno ko je koje vere .Sto puta sam čuo izraz "Ja sam vernik te ti te, crkve , ja to neću da slušam. . . " e pa Gradjani dolneli ustav, sloboda govora, slobodan protok govora kao ruskog gasa. . . Samo se vi nadajte.Pozdrav. Išto bih rekao neko od mojih sugradjana
    Jeste SPINX 2000 bolji od CZ 75, a CZ 75 OD SIG 229, a SIG 229 od CZ 99, al šta me briga, ja pucam iz TT33, jer ni za CZ 57 NEMAM.
    Pozdrav i mnogo sreće.

  10. #100
    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ja mislim da je moguće da čovek sam bira. Čak šta više, mislim da je sva mudrost u tome.



    Ovde si kratak za svoje znanje!! Hrist jeste bio istorijska ličnost, ali nikada nije propagirao novu veru. Naprotiv, on je bio jedan od onih koji su objašnjavali da je vera u religiske institucije laž. E sad, što je prost narod u njega gledao kao boga i nije mogao da ga shvati, sticajem političkih okolnosti nastala je vera sa njegovim imenom.
    Mislim da si dosta skrenuo sa teme religijske sekte, imam utisak kao da praviš seriju o tvom nezadovoljstvu, gde nešto pogodiš a nešto lupiš i pravo da ti kažem nije mi jasno kako tvoje pojedine poruke nisu izbrisane a koje naravno nemaju veze sa verskim sektama.

    Za ono plakanje i smrt si u pravu.

    Ju piter- tebe čovek ne može da uhvati ni za glavu ni za rep..


    Poenta foruma su sekte.. pa ću ja probati da nastavim. Sekte, bilo da su masovne religije ili manje grupacije, karakteriše cilj postojanja-interes..Ako neko kaže da je to gruba reč-interes..onda je on u dubokoj zabludi, naravno po mom subjektivnom mišljenju. Religija obećava- interes vernika je da ako ga prepozna sledi taj put. Sekta obećava-interes verika sekte je da ako ga prepozna sledi taj put. Kakve su posledice i u jednom i u drugom slučaju? Po meni, iste-katastrofalne. Religiski vernici šene, ograničen im je ljudski potencijal, izazivaju nemire i nasilje protiv drugih veroispovesti, daju život za svoga boga..Kod sekti je sve to isto samo na manjem individualnom nivou.

    Da li bi neko od nas želeo da se učlani u neku novu sektašku organizaciju? Naravno, niko. To je zato što je već deo neke masovne sektaške organizacije-religije koja svojim lukavim, dugogodišnjim ispoljavanjem ima program zaštite za konkurenciju. I na kraju , kako bi se nazivala sektaška organizacija ( koja nije religijski nastrojena ) koja bi bila omogućena da detaljno ispita jednu po jednu religiju, sektu. Namerno sam rekao sektaška organizacija jer kako god da se ona zvala nosila bi to ime. I naravno etiketu samog Đavola..
    Rekao sam da su sve religijske organizacije - sekte, povezanost sa bilo kojom
    je do sada vodila clanstvo na groblje.
    Pitao sam koja religijska organizacija nije sekta i zasto ?, i niko nije hteo da
    pokusa da da odgovor.
    Najvece sekte kao sto su Pravoslavna i Katolicka su obicnu rec - sekta, (sto znaci grupa koja se razdvojila od osnovne) su pocele da koriste kao uvredljiv termin, da bi one koje su primoravali na pripadnost svojoj "besprofitnoj" organizaciji, pokusali odvratiti od prelaska u drugu sektu.
    Bas kao sto je rec Nigger, bila prirodan naziv za nekog ko dolazi iz podrucja
    reke Niger, ili drzave Nigerije. Da bi zbog Jevrejske ideje koja je te ljude pretvorila u robove, ta rec bila oznaka za nekog ko je 'niza rasa'.

    Jewpiter

    Citat VELIKI MAJSTOR kaže: Pogledaj poruku
    BIBLIJA ILI POLITIKIN ZBAVNIK


    zar i to nije svejedno
    Nisam siguran koliki je broj citalaca Politikinog Zabavnika koji ga citaju sa namerom da sebi pomognu, i koliki je broj citalaca Biblije koji je citaju da bi
    se zabavljali.
    Biblija je knjiga koja daje odgovore na sva pitanja, a Politikin Zabavnik,
    (verovao ti to ili ne), sluzi za zabavu i nista vise.


    YUroPe
    Poruku je izmenio euridika, 11.01.2009 u 12:03 Razlog: uzastopne poruke
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  11. #101

    Odgovor: Verske sekte

    svetlo pretvaraju u tamu,a tamu u svetlo.to je tipični zahvat satane.pištolji i teška lica.doista što je sekta a što prava vera?razmilismo malo,pre nego krenemo da sudimo.kakim sudom sudimo,sudiće nam Bog.

  12. #102

    Odgovor: Verske sekte

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    svetlo pretvaraju u tamu,a tamu u svetlo.to je tipični zahvat satane.pištolji i teška lica.doista što je sekta a što prava vera?razmilismo malo,pre nego krenemo da sudimo.kakim sudom sudimo,sudiće nam Bog.
    Mudro zboriš
    Znam da nita ne znam...

  13. #103

    Odgovor: Verske sekte

    svetlo pretvaraju u tamu,a tamu u svetlo.to je tipični zahvat satane.pištolji i teška lica.doista što je sekta a što prava vera?razmilismo malo,pre nego krenemo da sudimo.kakim sudom sudimo,sudiće nam Bog.
    U tvom izlaganju nema objektivnosti..kopiraš i citiraš reči, koje si nasledila, a koje su karakteristične za tvoju religijsku pripadnost...

    ...u čemu je razlika između tebe i nekog sektaša?

    I ti i on, a i svi mi, imamo ideologiju koja za nas predstavlja jedinu subjektivnu istinu..faktori koji utiču na kreiranje subjektivne istine mogu biti interesni i iskustveni..Interesni faktor može biti i nesvestan kao potreba za preživljavanjem, osećajem pripadnosti...može biti bežanje od stvarnosti...

    Ovde gore si ti već presudila rekavši *to je tipičan zahvat satane*...i to je jedno suđenje koje ćeš ti imati...

    ....ono što misliš....to si.....to je zakon suđenja...

  14. #104

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    U tvom izlaganju nema objektivnosti..kopiraš i citiraš reči, koje si nasledila,
    NeMo dušu da grešiš, Ispravka je muško



    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    I ti i on, a i svi mi, imamo ideologiju koja za nas predstavlja jedinu subjektivnu istinu..
    Za dalji nastavak diskusije, definiši-> Ideologiju!


  15. #105

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    U tvom izlaganju nema objektivnosti..kopiraš i citiraš reči, koje si nasledila, a koje su karakteristične za tvoju religijsku pripadnost...

    ...u čemu je razlika između tebe i nekog sektaša?

    I ti i on, a i svi mi, imamo ideologiju koja za nas predstavlja jedinu subjektivnu istinu..faktori koji utiču na kreiranje subjektivne istine mogu biti interesni i iskustveni..Interesni faktor može biti i nesvestan kao potreba za preživljavanjem, osećajem pripadnosti...može biti bežanje od stvarnosti...

    Ovde gore si ti već presudila rekavši *to je tipičan zahvat satane*...i to je jedno suđenje koje ćeš ti imati...

    ....ono što misliš....to si.....to je zakon suđenja...
    pol muško.ne sudim,jer sam citirao proroka jeremiju,koji je rekao to svetlo u tamu tamu u svetlo,zlo u dobro dobro u zlo.ako ja kurvam a kažem ja sam pravoverni,a sektašem nazovem čoveka koji je potpuno u redu i drži Pismo,što očekujem nego sud Božji.apostol pavle je gonio crkvu misleć da Bogu službu čini(njegovo često svedočenje)a onda kad je bačen od silne svetlosti na zemlju slep,čuo je Isusa da kaže savla,savle zašto me goniš?!on je gonio sektaše-hrišćane,a onda Isusu mu sa neba kaže zašto goniš mene!tako ovo ovde nije sud,sud pripada Bopgu,već profilaksa bratska ljubav da ne padnemo u sud.samo čovek koji se ne bi kajao od pogreške nakon je bratski opomenut i takav nepokoran napusti telo jednog dana biće suđen.dotle neće jer mu je ostavljeno mesto za pokajanje.mir tebi i svima na forumu.

Strana 7 od 10 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Verske zajednice i politika
    Autor Lady S u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.03.2009, 15:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •