NIS - politicka ili ekonomska odluka? - Strana 4
Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 111
  1. #46

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    nis cini 90% novosadskog naftagasa, napravljen vojvodjanskim parama. ako silno zito nema ko da kupi, nasa briga nemojte je vi brinuti, bicemo zahvalni. i da,prestanite nam otimati, nije nam jos puno ostalo, okanite se vi, dokle da vam govorim
    нећу исту причу понављати сто пута ...
    НИС је изграђен парама обвезника СР Србије и изграђен је на тлу СРБИЈЕ ... као што рекох, прво научи нешто о НИС-у, немој ти мени да причаш и да ме учиш, отац ми је дочекао пензију у нис-у ... пусти говоре ненада чанка, то остави за кафану ...

    ти ниси црногорац ... ти си једно обично...

    и при томе много лажеш ... час пишеш хрватски, па "црногорски" па си Србин из Војводине коме је "ђед" из Црне Горе, па си дошао нама да продај муда за бубреге и да нас трујеш за неком "неовисном" Војводином... охлади мало ...

    Уосталом Руси су купили 51% АКЦИЈА , ајде сад мало проучи економију па ћеш схватити шта сам рекао ... Србија је и даље власник 49% акција ... Србијагас, Транснафта и остале фирме које су издвојене из НИС-а пре 3 године НИСУ ПРОДАТЕ Гаспрому, већ су остале у власништву државе Србије ... где ће и бити до краја универзума ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  2. #47

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    нећу исту причу понављати сто пута ...
    НИС је изграђен парама обвезника СР Србије и изграђен је на тлу СРБИЈЕ ... као што рекох, прво научи нешто о НИС-у, немој ти мени да причаш и да ме учиш, отац ми је дочекао пензију у нис-у ... пусти говоре ненада чанка, то остави за кафану ...

    ти ниси црногорац ... ти си једно обично...

    и при томе много лажеш ... час пишеш хрватски, па "црногорски" па си Србин из Војводине коме је "ђед" из Црне Горе, па си дошао нама да продај муда за бубреге и да нас трујеш за неком "неовисном" Војводином... охлади мало ...

    Уосталом Руси су купили 51% АКЦИЈА , ајде сад мало проучи економију па ћеш схватити шта сам рекао ... Србија је и даље власник 49% акција ... Србијагас, Транснафта и остале фирме које су издвојене из НИС-а пре 3 године НИСУ ПРОДАТЕ Гаспрому, већ су остале у власништву државе Србије ... где ће и бити до краја универзума ...
    svi dosljaci listom zagovaraju centralizovanu srbiju i protive se siroj autonomiji.rado cu im pokazat ovaj post, da vide kako su dobrodosli, mozda mi se jos koji pridruzi iz tog tvrdog krila.
    vojvodino ravnicarska,
    tamburaska salasarska
    uspavana ljepotice
    probudi se, STIMAJ ZICE

  3. #48

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    svi dosljaci listom zagovaraju centralizovanu srbiju i protive se siroj autonomiji.rado cu im pokazat ovaj post, da vide kako su dobrodosli, mozda mi se jos koji pridruzi iz tog tvrdog krila.
    vojvodino ravnicarska,
    tamburaska salasarska
    uspavana ljepotice
    probudi se, STIMAJ ZICE
    Па да, класична прича типична за Србе и Црногорце, попут својих предака, покажи нам колика си потурица, покажи нам како си већи "католик од Папе" и већи "пророк од Мухамеда" ... покажи нам како си већи "војвођанин" од староседеоца тако што ћеш се борити за неку Војводину "државу" (на Куково лето) ...Лепо је Његош опевао и описао такве као што си ти ... знао је човек какве барабе могу бити Срби и Црногорци кад се потурче ...

    Лепо је моја баба говорила током окупације, "Ово што нас бију Њемци и усташе није ништа како нас тамане и бију ови њемци и усташе што причају нашки" ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  4. #49

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Па да, класична прича типична за Србе и Црногорце, попут својих предака, покажи нам колика си потурица, покажи нам како си већи "католик од Папе" и већи "пророк од Мухамеда" ... покажи нам како си већи "војвођанин" од староседеоца тако што ћеш се борити за неку Војводину "државу" (на Куково лето) ...Лепо је Његош опевао и описао такве као што си ти ... знао је човек какве барабе могу бити Срби и Црногорци кад се потурче ...

    Лепо је моја баба говорила током окупације, "Ово што нас бију Њемци и усташе није ништа како нас тамане и бију ови њемци и усташе што причају нашки" ...
    samo lijepo vaspitan, posten i zahvalan starosedeocima na gostoprimstvu. i naravno da cu zastupat njihove interese i biti na njihovoj strani. to bi bilo fer, a trebali bi se dozvati pameti i oni sto su dosli na otetu zemlju, te lomili klavire i violine da vatru naprave. imaju sansu da se malo iskupe ako shvate da im je VOJVODINA dom.
    nek tambura zice
    ko nekad zabruje
    vojvadjanska pjesma
    nek se bolje cuje

  5. #50

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    samo lijepo vaspitan, posten i zahvalan starosedeocima na gostoprimstvu. i naravno da cu zastupat njihove interese i biti na njihovoj strani. to bi bilo fer, a trebali bi se dozvati pameti i oni sto su dosli na otetu zemlju, te lomili klavire i violine da vatru naprave. imaju sansu da se malo iskupe ako shvate da im je VOJVODINA dom.
    nek tambura zice
    Па да, кад твој Мило може да шурује са шиптарима што ти не би могао са ненадом чанком ... можда је твој деда ломио клавире кад је долазио у нашу Војводину јер је морао да се докаже као дођош и да буде прави комуниста који изврашава наредбе и пљачка староседеоце ... моји сигурно нису сами себи крали сопствене њиве и отимали куће и локале него су то њима радили управо комунисти који су дошли из свих крајева бивше Југе, а није тајна да су најострашћенији комунисти били управо из Црне Горе па из Србије .... као и тада што су највећи аутономаши били управо они који су највише похарали војвођанске земље и имовине тако ти људи постоје и сада ... а ти си очити пример који пљачка и фалисфикује светлу и поштену историју покрајине само да би се улизао својим партијским другарима ....

    ма чак и чанка поштујем више него људе попут тебе ... ти си једну лествицу ниже од њих ...

    Ко што рече један члан овог форума, Војводина ми је дом а држава ми је Србија ... е ја кажем, Војводина ми је и дом и домовина а отаџбина и држава ми је Србија и ако се неко усуди да ми такне било шта - неће добро проћи... жао ми је људи попут тебе који су изгубљени и који не знају ни где им је дом, ни која им је држава, ни која им је религија ... ви сте изгубљени у простору и времену ... такви су били најбољи сарадници са свим властима, па и са нацистима и усташама, аустроугарима а ти сад следииш традицију па шурујеш са чанкистима ... свака част момче, показао си колико су ти слаби аргументи ... што рече наш мудри српски народ "не лаје кучка села ради, него себе" ... твоје писаније је управо то, лична промоција и шлихтање које може само да се гади људима!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  6. #51

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Па да, кад твој Мило може да шурује са шиптарима што ти не би могао са ненадом чанком ... можда је твој деда ломио клавире кад је долазио у нашу Војводину јер је морао да се докаже као дођош и да буде прави комуниста који изврашава наредбе и пљачка староседеоце ... моји сигурно нису сами себи крали сопствене њиве и отимали куће и локале него су то њима радили управо комунисти који су дошли из свих крајева бивше Југе, а није тајна да су најострашћенији комунисти били управо из Црне Горе па из Србије .... као и тада што су највећи аутономаши били управо они који су највише похарали војвођанске земље и имовине тако ти људи постоје и сада ... а ти си очити пример који пљачка и фалисфикује светлу и поштену историју покрајине само да би се улизао својим партијским другарима ....

    ма чак и чанка поштујем више него људе попут тебе ... ти си једну лествицу ниже од њих ...

    Ко што рече један члан овог форума, Војводина ми је дом а држава ми је Србија ... е ја кажем, Војводина ми је и дом и домовина а отаџбина и држава ми је Србија и ако се неко усуди да ми такне било шта - неће добро проћи... жао ми је људи попут тебе који су изгубљени и који не знају ни где им је дом, ни која им је држава, ни која им је религија ... ви сте изгубљени у простору и времену ... такви су били најбољи сарадници са свим властима, па и са нацистима и усташама, аустроугарима а ти сад следииш традицију па шурујеш са чанкистима ... свака част момче, показао си колико су ти слаби аргументи ... што рече наш мудри српски народ "не лаје кучка села ради, него себе" ... твоје писаније је управо то, лична промоција и шлихтање које може само да се гади људима!
    ti si pijan, moji nijesu kolonisti. kolonisti se sve i jedan protive autonomiji. nijesu ih jos brda napustila. no ja ne gubim nadu,dozvace se oni pameti. bice nas ubrzo mnogo vise sto autonomiju sanjamo, iako se skoro doseljeni bosanci protive. beograde grade, gradi metro svojim parama,ostavi nama nas naftagas

  7. #52

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    ti si pijan, moji nijesu kolonisti. kolonisti se sve i jedan protive autonomiji. nijesu ih jos brda napustila. no ja ne gubim nadu,dozvace se oni pameti. bice nas ubrzo mnogo vise sto autonomiju sanjamo, iako se skoro doseljeni bosanci protive. beograde grade, gradi metro svojim parama,ostavi nama nas naftagas
    да да, сећају се врло добро мој отац и мој деда како колнисти уопште нису били аутономаши ... како рече један колониста: "од нас колониста староседеоци нису смели да Србују 50. година, а у време Милошевића од нас нису могли да дођу на ред!" па сад опет јово на ново!

    Да те подсетим пошто си контрадикторан:
    - Војводина има аутономију и то већу него многе покрајине у Свету
    - Срби из Босне нису Босанци, по тој логици ти си Албанац из Црне Горе

    Као што рекох, држава је продала акције НИС-а (што је неуки човече акроним од Нафтна Индустрија Србије) ... а не знам што мешаш београдски метро у то, он је требао бити изграђен још пре 30 година од истих оних пара од којих се градио ма који капитални објекат у СФРЈ (дакле - савезних 30%, републичких 70% у случају Србије) ... а сада ће бити изграђен од кредита које ће отплаћивати цела Србија а највише градска власт ... исто тако се ради за све остале, па ни једна банка неће да да граду Нишу или покрајини ни један озбиљнији кредит ако иза њега не стане српска Влада и држава ...

    Мање труј народ а више учи, боље ћеш проћи у животу и нећеш испадати неуки и неписмени лигашки гласноговорник!А можда ћеш се и запослити једног дана у Газпрому, овај пардон НИС-у па постанеш директор са платом од 3000е, знаш како ће тад да те боли она ствар што су Руси купили НИС ... Као што би чанка било брига да је добио 10 000 000 евра провизије од Шела заједно са Динкићем и још који ултра мега гига стан у Новом Саду и Београду којих има неколико ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  8. #53

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    да да, сећају се врло добро мој отац и мој деда како колнисти уопште нису били аутономаши ... како рече један колониста: "од нас колониста староседеоци нису смели да Србују 50. година, а у време Милошевића од нас нису могли да дођу на ред!" па сад опет јово на ново!

    Да те подсетим пошто си контрадикторан:
    - Војводина има аутономију и то већу него многе покрајине у Свету
    - Срби из Босне нису Босанци, по тој логици ти си Албанац из Црне Горе

    Као што рекох, држава је продала акције НИС-а (што је неуки човече акроним од Нафтна Индустрија Србије) ... а не знам што мешаш београдски метро у то, он је требао бити изграђен још пре 30 година од истих оних пара од којих се градио ма који капитални објекат у СФРЈ (дакле - савезних 30%, републичких 70% у случају Србије) ... а сада ће бити изграђен од кредита које ће отплаћивати цела Србија а највише градска власт ... исто тако се ради за све остале, па ни једна банка неће да да граду Нишу или покрајини ни један озбиљнији кредит ако иза њега не стане српска Влада и држава ...

    Мање труј народ а више учи, боље ћеш проћи у животу и нећеш испадати неуки и неписмени лигашки гласноговорник!А можда ћеш се и запослити једног дана у Газпрому, овај пардон НИС-у па постанеш директор са платом од 3000е, знаш како ће тад да те боли она ствар што су Руси купили НИС ... Као што би чанка било брига да је добио 10 000 000 евра провизије од Шела заједно са Динкићем и још који ултра мега гига стан у Новом Саду и Београду којих има неколико ...
    kako ostar i ruzan ton. ravnica obicno pripitomi ljude, pa ne poznajemo takvu komunikaciju. mi kazemo izvini i hvala i da.... prestanite nas pljackati

  9. #54

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    kako ostar i ruzan ton. ravnica obicno pripitomi ljude, pa ne poznajemo takvu komunikaciju. mi kazemo izvini i hvala i da.... prestanite nas pljackati
    Истина боли, знам а ти си могао у недостатку аргумената много маштовитије и мудрије да ми одговориш, овако само потврђујеш да си дошао са намером да неаргументовано "загађујеш" средину и потпаљујеш некакв ватру ... не бих се више расправљао са тобом јер си танак са аргументацијом, поткованошћу и чињеницама тако да губим време са тобом, одох да гледам ТВ то је много паметније него преписка са тобом ....

    Ех да... не постаје се Војвођанин тако што вичеш на сав глас да си Војвођанин и да си рођен тамо ... исто тако не постаје се Војвођанин што ћеш на крају сваке поруке напистаи лигашке пароле против републичке власти или ако понављаш чанкову прозу или ако ставиш који ђолетов равничкољуби стих испод сваке поруке ... то једноставно носиш са собом па људи по стилу и понашању препознају сами да си из Војводине, то се не наглашава речима ... комплекси се не лече тако ... извини ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  10. #55

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Истина боли, знам а ти си могао у недостатку аргумената много маштовитије и мудрије да ми одговориш, овако само потврђујеш да си дошао са намером да неаргументовано "загађујеш" средину и потпаљујеш некакв ватру ... не бих се више расправљао са тобом јер си танак са аргументацијом, поткованошћу и чињеницама тако да губим време са тобом, одох да гледам ТВ то је много паметније него преписка са тобом ....

    Ех да... не постаје се Војвођанин тако што вичеш на сав глас да си Војвођанин и да си рођен тамо ... исто тако не постаје се Војвођанин што ћеш на крају сваке поруке напистаи лигашке пароле против републичке власти или ако понављаш чанкову прозу или ако ставиш који ђолетов равничкољуби стих испод сваке поруке ... то једноставно носиш са собом па људи по стилу и понашању препознају сами да си из Војводине, то се не наглашава речима ... комплекси се не лече тако ... извини ...
    bice od tebe nesto, napisao si izvini. izgleda da se das naucit pa da ti kazem
    republicki budzet se puni parama vojvodjanskih poreskih obveznika preko 70%
    od tog novca u vojvodinu se ni 10% ne vrati. ako srbija ne decentralizuje vlast i ne dozvoli vojvodjanima da sami gazduju svojim parama-vojvodina vrlo lako moze postat drzava. ne prolaze vise fraze(mi vas branimo, bacace vas madjari pod led..)i druge radikalske gluposti. ne moze se otimati navijek. no , govorka se nesto da ce se pare od naftnog ugovora uplatit u vojvodjanski budzet, vidjecemo. jug se vec oglasio sa primedbom o ravnopravnom republickom razvoju.
    toliko i treba gledas televiziji... i da citas

  11. #56

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    republicki budzet se puni parama vojvodjanskih poreskih obveznika preko 70%
    сад си показао и елементарно "знање" српске економије ... по тој логици Београд пуни а још 70% па српски буџет има 170% ... чак ни математику не знаш ... јао колико си лупио сада да стварно не смем више да се дописујем са тобом, можда је глупост прелазна ... хахахахахах 70%, ахахахахахаххахах ахаххахахахахах
    ахахахахах ахагаххахахаххахахахах .... 70% .... хахаххахахахаха
    ахахаххахахахахахахахха

    70%

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  12. #57

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Javno preduzeće Naftne industrije Srbije (JP NIS) se osniva 31.12.1991.

    spajanjem jugopetrola (koji je bilo srpsko mezimče), rafinerije pančevo, BEO petrola (objekti na kojima do sukoba iz 90-tih stojao naziv INA) i NAP-a (Naftagas promet - pre toga samo naftagas) prema kome se srbija do slobine otimačine najblaže rečeno maćehinski odnosila

    elem, Nafta-Gas nije ni izbliza bio centralizovan kao sada
    svaki ogranak "severno-banatski", "srednje-banatski"... je imao slobodu da značajna sredstva ulaže u opštine u kojima se nalazio - nisu naftaške mašine "orale" i zagadjivale beograd, nego kneževačke, kikindske, zrenjaninske i pančevačke atare

    pošto sam naftaško dete, u kući nismo bili nikada bez para (očeva plata je bila veća od direktorskih plata većine preduzeća) no odlično se sećam da je koverat uvek bio tanji zbog toga što su same poslovne jedinice gradille objekte parama radnika, i da je sve to išlo na uštrb radničkih plata

    Sada piše objektu bivšeg Nafta-Gasa da je vlasništvo "SRBIJE"

    PS ne postaje se srbin ako si Anti vojvodjanin pa se ljubav prema vojvodini odmah kategorizuje kao antisrpstvo, niti samo pišući ćirilicom

    od mene toliko
    ne pada mi na pamet da dalje trošim svoje vreme čitajući provokacije i vredjanja (ni ligaškog ni anti ligaškog bloka)

  13. #58

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    nisu naftaške mašine "orale" i zagadjivale beograd, nego kneževačke, kikindske, zrenjaninske i pančevačke atare
    Занимљиво је видети извлачење из контекста и замена теза....

    Панчевачка рафинерија загађује и Београд,поред тога што загађује Панчево...

    Нису машине у Колубарском басену и Костолцу "орале" и загађивале Нови Сад ни Београд,него те области да би остатак Србије,укључујући и Војводину имао струју.
    У Колубарском региону су морали да иселе пар села јер су се налазила на лежишту лигнита.

    Постројења РТБ Бор не загађују нити Нови Сад,нити Београд иако људи тамо умиру од загађења....

    Смедеревска железара је значајно доприносила реубличком буџету такође...

    Сад овде покушава да се изоловано посматрају само постројења на територији А.П Војводине,као да се овде неком чини нека посебна неправда,иако је то случај са целом Србијом уздуж и попреко.

    Исто тако су продаване Смедеревска железара,Телеком..и друге фирме.

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    pošto sam naftaško dete
    Занимљиво,и ја сам исто.....
    Мој отац је учествовао у изградњи Панчевачке рафинерије,и радио је тамо неко време.
    Изгледа да су неки од нас овде повезани са овим питањем и на личном плану.

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    u kući nismo bili nikada bez para (očeva plata je bila veća od direktorskih plata većine preduzeća) no odlično se sećam da je koverat uvek bio tanji zbog toga što su same poslovne jedinice gradille objekte parama radnika, i da je sve to išlo na uštrb radničkih plata
    Прво тврдиш да ти је отац зарађивао боље од многих директора,а онда тврдиш да му је коверат увек био тањи...
    Какво плату је он по теби онда требао да добија?
    У рангу краљевске апанаже?


    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Sada piše objektu bivšeg Nafta-Gasa da je vlasništvo "SRBIJE"
    Са обзиром да се објекти налазе на територији републике Србије,чији је саставни део Војводина,а са обзиром да су постројења у државном власништву,дакле логички из тога следи да је објект власништво Србије.


    П.С


    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    PS ne postaje se srbin ako si Anti vojvodjanin pa se ljubav prema vojvodini odmah kategorizuje kao antisrpstvo, niti samo pišući ćirilicom
    Не постаје се војвођанин ако си Анти србин па се љубав према Србији одмах категоризује као антивојвођанштина,нити само пишући латиницом.

  14. #59

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Ја сам написао али ми је пост био обрисан да је највећи пуњач српског буџета била смедеревска железара затим ЈАТ, Београдски аеродром, Телеком Србија,МТС 064, НИС, ЕПС а на локалном нивоу највећи пуњач буџета је био Град Београд па затим АП Војводина ... толико о томе да се српски буџет пуни 70% из АП Војводине ...

    Само ме интересује што се душебрижници НИС-ови нису бунили толико за "војвођанске" цементаре и шећеране које су након приватизације чанковим кумовима напросто процветале а тврдило се да не вреде више од 1 евра...Па молим вас у којој земљи се продају све цементаре? Како може да пропадне производња цемента? Како ? Где је тада био чанак? Где су тада били сви пљувачи по газпрому? Што се за то нико није бунио? Па све је то било "војвођанско"? Али Боже мој, ко да се буни, па то је продати куму, пријатељу!

    Зато ми је мука кад чујем те исте лихваре како критикује кад неко ради слично њима, јер НИС реално не вреди више од 700 000 000 (Без фирми које су изузете из приватизације) а продат је за 400 000 000 ... Једна цементара реално вреди милионе евра а продате су по 1 евро ! Производња цемента никада неће и не може пропасти толико да наводно цементара вреди 1 евро!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  15. #60

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    nema gasa-kakva je to odluka?

Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odluka Ustavnog suda Srbije o Statutu AP Vojvodina
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Spomenar
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 18.08.2012, 20:03
  2. Odluka i kako je doneti
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 03.04.2010, 13:23
  3. Svetska ekonomska kriza
    Autor campari u forumu Ekonomija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 09.06.2009, 15:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •