Poslovna etika
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Poslovna etika

    Citat Wikipedija kaže:
    Poslovna etika se odnosi na istinitost i pravednost ocekivanja drustva, postene konkurencije, oglasavanja, drustvenih odgovornosti, odnosa s javnoscu, ponasanja preduzeca u zemlji i inostranstvu.
    Poslovna etika se moze definisati kao primjena opsteprihvacenih etickih nacela u procesu poslovanja pojedinaca i preduzeca.


    Koja su vasa eticka nacela prema kompaniji za koju radite i prema ljudima sa kojima radite?

    Ponekad svjesno, na maloj skali, krsimo neka osnovna eticka nacela. Navedite neke koji su vama svojstveni (necemo javimo sefovima, nema frke )
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #2

    Odgovor: Poslovna etika

    Koja su vasa eticka nacela prema kompaniji za koju radite i prema ljudima sa kojima radite?
    E ovo je skroUz easy : do the right things & do the things right!

    A right ti dodje uvek tamo gde company izvuce max. dobit naspram min. input!

    Poruku je izmenio triViALna, 10.03.2008 u 02:42 Razlog: slovce...
    Never confuse movement with action.

  3. #3

    Odgovor: Poslovna etika

    Ne radim za kompaniju. Kad bolje razmislim, radim za pravdu, radim za ljude.
    Radim savesno, nemam nacela prema poslu i poslodavcu, vec prema sebi, da ne pogresim, i da se o nekga ne ogresim, kad odlucujem.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  4. #4

    Odgovor: Poslovna etika

    Iskreno - nemam pojma..

    Nisam na nekoj velikoj funkciji je je poslovna etika nezaobilazna. Ja se trudim da dam što bolje od sebe iako ponekad to zna biti jako teško.

    Jedino gdje klipsam je možda moja eksplozivnost.. Tada nisam etična i toga sam svjesna. Trudim se koliko god mogu za to zakamufliram ali pobjegne. I šefovi su to primjetili ali špotanja, zasad, nema
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #5

    Odgovor: Poslovna etika

    Naravno da posotoji. Kapitalizam je bar poznat po tome. Samo pošteno i konkurentno, pa ko koga zahebe!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Poslovna etika

    I dalje radim isto, ali ne i drugi, dusu prodaju, jure veze, ulizuju se, svasta, jer tu je na pragu izbor sudija, konkurs tece.
    Ne bi ni ja bila visoko moralna, pa da ostanem bez posla, ali nemam nikoga.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  7. #7

    Odgovor: Poslovna etika

    Ja i dalje smatram da ne kršim nikakvu etiku. Ako netko nekoga ogovara na poslu, bilo to kolegu ili čak šefa, ja se ne petljam u konverzaciju. Što imam od toga da kolegu blatim pred kolegom?

    Imam neki usađen bonton (smatram da je sličan etici) koji upravlja mojim potezima i ponašanjem.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Visoka Poslovna Novi Sad
    Autor Becar u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 04.12.2009, 19:45
  2. Poslovna aritmetika
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.02.2007, 16:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •