Klinci i po neka psovka...
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    14 Klinci i po neka psovka...

    Moje dete psuje - imalo je od koga i da nauči , kao što su i mene učili... ...

    Šta mislite o dečici koja psuju, tačnije o njihovim roditeljima?

    Da li im branite izgovaranje ružnih reči ?


    Kao mala, imala sam drugara, koji je bio željan da dođe kod moje mame i psuje, dok ga ne '' mine želja '' ...
    Kod njega u kući - psovke su bile strogo zabranjene...

    Moji roditelji su smatrali da je to jedna vrsta dečije boljke, koja se mora '' odbolovati ''... ( bolujem je i danas ) ...


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Klinci i po neka psovka...

    Ne grozim se psovki. Psovala sam, naravno, umereno, i kao dete.
    Sećam se šoka mog školskog kad je od oca u četrnaestoj godini dok su gledali utakmicu čuo "da sudija sere". Tad je prvi put čuo ružnu reč od roditelja.
    Naravno, koliko god se roditelji trudili, dete ne mogu odbraniti od psovki. Ni da ih čuju, a bogami ni da ih sami izgovaraju.
    Ne mislim da se deci mogu zabraniti psovke. I da, jeste jedna dečija faza i psovanje.
    Međutim, ne volim da se nađem u situaciji kad ponosni roditelji/babe/dede postave dete ispred radoznalih gostiju i prirede kratak rečital naučenih psovki. To mi nekako deluje kao ohrabrenje dece, a ne mislim da se to treba ohrabrivati.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Klinci i po neka psovka...

    Dok sam bila mala moji roditelji su umeli veoma lepo da se uzdrzavaju od psovki. Secam se da mi je bilo bezveze i ruzno kad odem kod nekog, a njihovi roditelji ili majka onako glasno se prodere: "Jebo me kurac!" ili "A u lepu picku materinu se nosi". Da bi meni njen sin koji je bio jos i mladji od mene tako nekad socno izjavio "Boli me kurac". Ne znam za vas ali meni je to grozno. I smatram da roditelji treba da se uzdrzavaju pred decom od psovki, tj sto redje da ih koriste.

    Tek kasnije kad sam vec bila velika sam cula da i moji roditelji psuju, ali tada ja nisam imala neku preteranu naviku da non stop to i ja radim.

  4. #4

    Odgovor: Klinci i po neka psovka...

    Ume da bude veoma simpatično,kad su maleni,mada ne odobravam svojoj deci te "nestašluke".Dok su bili manji,prolazili smo fazu,kada su ih drugi "učili" da psuju.E sad,gde god da se okrenem čujem psovke...što deca,što ja,ne mogu ih kao roditelj zaštiti od toga,ali mogu uticati na njih,upućivati ih...mada i sama nekad opsujem,i istog časa se okrenem,da vidim da ih nema u blizini

  5. #5

    Odgovor: Klinci i po neka psovka...

    Svesna sam da će za neko vreme kada momci krenu sami da idu na igralište,u školu ili bilo gde,imati prilike da čuju široku ponudu sočnih psovki,pa se trudim da ja pred njima ne psujem.Ako i čujemo od nekog obično prokomentarišemo da je to ružno i nije lepo,a posebno kada čujemo nekog njihovog vršnjaka.I za sada deluje.Još ih nisam čula da su neku psovku izgovorili i nisam sigurna kako ću reagovati...

  6. #6

    Odgovor: Klinci i po neka psovka...

    Nažalost, ja nisam dobar primjer što se tiče suzdržavanja od psovki jer kada sam ljuta, što je vrlo često, tada samo šibam.

    Slažem se sa onime što je Goga navela da je psovanje 'boljka' koju treba otrpiti. To znam jer sama sam još fina naspram onog jednog buntovnog perioda kada je kočijaš bio kulturniji od mene.

    A moja malena.. Koliko god je sve silne psovke mogla pokupiti od mene ona to nije napravila. Zna reći doma pokoju, tj. zna ponovit za mnom ali samo stoga da me nasmije jer je svjesna da njoj to ne stoji niti ima tu crtu u sebi, tj. nema takav način izražavanja.

    I tko je sretniji od mene?

    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Klinci i internet
    Autor Mish u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 10.06.2011, 08:30
  2. Ima neka tajna veza!?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 25.05.2011, 16:37
  3. Windows 8 - neka bude... 3D!
    Autor Morpheus u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.12.2010, 21:30
  4. Neka počiva u miru...
    Autor euridika u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 21.02.2007, 13:46
  5. Neki novi klinci
    Autor vlado u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.11.2006, 21:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •