Cesto u porodici pribegavamo sistemu kazne i nagrade da bi deca nesto uradila....npr.Ako namestis krevet dobit ces cokoladu....Ako prodjes sa odlicnim dobit ces od roditelja,babe ili dede 20 eura....Ako pojedes sav pasulj iz tanjira kupit cu ti lutku.....i na izgled sve to dobro funkcionise,deca su dobra i poslusna a nama super....ali sta kasnije....s vremenom kod dece nesvesno razvijemo pohlepu jos,jos i jos....i onda nam jednog dana kaze Maturirat cu sa odlicnim ako mi kupis motor ili Upisat cu fakultet ako mi kupis auto ili mi das 500 eura za garderobu....sada deca pocinju nas uslovljavati jer smo ih mi naucili da ne rade nista iz ljubavi vez iz interesa.....a oni u nama vide samo sponzore i nista vise...i onda devojcica kojoj smo ispunjavali sve zelje i davali novac za sve njene uspehe ili rad jednog dana kada ne budete mogli joj dati 100 eura za dzeparac ili najskuplji mobilni ona ce izaci na ulicu da potrazi nove sponzore najcesce ozenjene muskarce ili mafijase....Naucimo decu da izmedju njih i rada i uspeha ne stoji nikakva nagrada i novac vec da to rade iz ljubavi i zato sto je to za njih dobro....Slazete li se sa ovim i kakvo je vase misljenje o tome...