TFT Monitor
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12

Tema: TFT Monitor

  1. #1

    TFT Monitor

    Planiram da kupim nov TFT monitor,ali su me malo uplasili sa savetima,tipa:
    bad pixel,losija rezolucija,DVI ili VGA,mora imati bolji kontrast.
    E sad,posto su cene svih proizvodjaca,priblizno iste,neznam za koji da se odlucim?
    Pomoc uz obrazlozenje,molim...
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

  2. #2

    Odgovor: TFT Monitor

    Citat neleprvi kaže: Pogledaj poruku
    Planiram da kupim nov TFT monitor,ali su me malo uplasili sa savetima,tipa:
    bad pixel,losija rezolucija,DVI ili VGA,mora imati bolji kontrast.
    E sad,posto su cene svih proizvodjaca,priblizno iste,neznam za koji da se odlucim?
    Pomoc uz obrazlozenje,molim...
    Prilično bi pomoglo da si okvirno naveo koju svotu novaca misliš da izdvojiš za monitor, kao i šta najviše radiš na kompu.

    Na sceni imaš jače i slabije igrače u proizvodnji monitora i po toj nekoj logici se većina kupaca odlučuje jer im je uz izgled to jedan od važnijih parametara.
    Iako je izražena ta neka razlika u proizvodima raznih proizvođača, važnije je napomenuti da skoro svi oni imaju proizvode u tri osnovne kategorije, koje možemo podeliti na vrhunsku, srednju i nižu kategoriju. Da se ne bi previše upetljavali samo ću napomenuti kako je često vrhunski proizvod kod nekih proizvođača na nivou srednje klase kod boljih i većih igrača na toj sceni iako ponekad ima malih iznenađenja.

    Ne bih se složio da su cene približno iste jer za dobar monitor ipak treba nešto više novaca, najveća ponuda i frka je do oko dvesta evrića tu je izražen sav šareniš ponude a masa proizvoda ima približno iste ili jako slične karakteristike pa tu pomaže i vizuelno biranje

    Pošto tražiš preporuku, naveo bih samo nekoliko detalja na koje treba da obratiš pažnju. Sada je već standard 19'' tako da se postavlja pitanje koliko ima smisla kupovati 17'' monitor, potom DVI koji se ugrađuje na sve grafičke kartice pa ako ga nemaš na monitoru moraš koristiti adapter, pa potom odziv koji ne treba da je veći od 4-5 ms ... Jedan od važnih detalja je da li kupiti normalan i proširen monitor, to bih ti svakako savetovao da prvo dobro pogledaš i razmisliš ... meni se recimo wide monitori ne dopadaju i smatram ih samo modnim detaljem koji je namenjen za multimedijalnu zabavu a nikako za bilo kakav ozbiljniji rad, što ne mora da bude tačno jer recimo imaju i oni nekih svojih prednosti ...

    Ja volim kada na monitoru piše Samsung ili LG, eventualno i ViewSonic ... ostala imena mi se ne dopadaju baš nešto previše pa ću na osnovu toga postaviti tri modela koja bih preporučio u klasi oko 250 evrića a u pitanju je donji deo kvalitetnije ponude ili gornji deo srednje klase ...

    • Samsung SyncMaster 932BF
    • LG L1960TR

    Spomenuo bih i monitor koji smo koleginica i ja gledali za nju a radi se o modelu:
    • LG L1900J-BF Flatron
    Ovaj model vrlo lepo izgleda a ima odlične performanse, cena mu je oko 220 evrića ili manja ...

    Samsung ima jako pretstavništvo, brzo reaguju i ako je potrebna ta vrsta preporuke spomenuo bih kako sa njima imam pozitivno iskustvo jer su mi menjali jedan firmin monitor u rekordno kratkom roku zbog neke ne velike greške. Takođe čini mi se da LG i ViewSonic daju garanciju na jedan mrtvi pixel posle koga odmah menjaju uređaj. Većina proizvođača/prodavaca daje tri godine garancije što apsolutno ima smisla i ne treba uzimati uređaje sa kraćim garantnim rokom.



    Verujem da ćeš imati još preporuka za određene modele, dotle bi mogao da nam poveriš koliko novaca si spreman da odvojiš za monitor ... nećemo nikome kazati

  3. #3

    Odgovor: TFT Monitor

    Hvala za ovoliko.Kao prvo:zelim 19" -icu.Kao drugo:komp. kao i monitor koristim za filmove,net,spotove,koncerte,muziku...
    E sad,glavno pitanje i glavni odgovor:spreman sam da izdvojim do 200evrica.
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

  4. #4

    Odgovor: TFT Monitor

    Citat neleprvi kaže: Pogledaj poruku
    Hvala za ovoliko.Kao prvo:zelim 19" -icu.Kao drugo:komp. kao i monitor koristim za filmove,net,spotove,koncerte,muziku...
    E sad,glavno pitanje i glavni odgovor:spreman sam da izdvojim do 200evrica.

    Dodaj jos malo pa kupi:

    LG 22" L222WS-BN
    1680x1050, 5ms,
    300cd/m2, 1000:1,
    170/150,
    Black



    Cena:
    17,452.26 dinara

    Garancija 3 godine



  5. #5

    Odgovor: TFT Monitor

    poseduJem lg flatron l192ws....

    zadovoljna....prezadovoljna....cena do 16000din....kako gde....





    19" Widescreen LCD TFT, 1440x900, 300 cd/m2, 700:1, 160*/160*, 5 ms

  6. #6

    Odgovor: TFT Monitor

    Citat zrnce kaže: Pogledaj poruku
    poseduJem lg flatron l192ws....

    zadovoljna....prezadovoljna....cena do 16000din....kako gde....



    19" Widescreen LCD TFT, 1440x900, 300 cd/m2, 700:1, 160*/160*, 5 ms
    Ovaj model može da se nađe ispod 150 evara ... nije teško pronaći na netu.

    Preciznije: 147.31 euro ili u dinarima oko: 12.500,00 dinara ako uzmemo da prodaje računarske opreme euro računaju nešto malo jače od kursa ...
    Poruku je izmenio simke, 12.03.2008 u 09:22

  7. #7

    Odgovor: TFT Monitor

    Citat neleprvi kaže: Pogledaj poruku
    Hvala za ovoliko.Kao prvo:zelim 19" -icu.Kao drugo:komp. kao i monitor koristim za filmove,net,spotove,koncerte,muziku...
    E sad,glavno pitanje i glavni odgovor:spreman sam da izdvojim do 200evrica.
    Da li želiš 19'' ili nešto veće Razmisli dobro.

    Devetnaestice koje se prodaju kao prošireni modeli (Wide Screen) imaju visinu sedamnaestice.

    Vidim da si sam odgovorio na pitanje koji tip monitora ti je potrebniji, čim si napisao da preovlađuju multimedijalni sadržaji u tvojim interesovanjima.
    Tako da bih se saglasio sa modelom koji ti je predložio libraspeedtest.netbicboj
    e, sad bi trebalo samo malo pogledati i proveriti cene pa možeš u kupovinu ...



    Nadam se da ćeš nam javiti šta si učinio.

  8. #8

    Odgovor: TFT Monitor

    Moguće da je već kasno ali evo jedan povoljan i zanimljiv model:

    Monitor ViewSonic VA2016w 20" = 13.557,50 dinar bez PDV-a
    5ms,wide,analog

  9. #9

    Odgovor: TFT Monitor

    Nije kasno,Simke,al me sad nesto drugo zeza!
    Jako malo modela ima da imaju DVI prikljucak ,koji mi mnogo znaci
    Inace,evo sad sam naisao na LG L222WS - za 15990din,ali nema DVI !
    Help!
    Nadam se da me razumes.
    Kupovina sledi za 6-7 dana
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

  10. #10

    Odgovor: TFT Monitor

    Kupljen,danas popodne ...
    Philips 200WS8F
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

  11. #11

    Odgovor: TFT Monitor

    e vala....nek si ga....
    u zdravlju ga archiJo....

  12. #12

    Odgovor: TFT Monitor

    Hvala ti Zrnce!
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

Slične teme

  1. Koji monitor posedujete?
    Autor vlado u forumu Hardver
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 18.01.2010, 09:57
  2. Monitor koji ne troshi struju na stand-by...
    Autor Galahad u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.11.2007, 22:34
  3. LCD monitor
    Autor bullet u forumu Šta da kupim?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.03.2007, 16:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •