Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17
  1. #1

    05 Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    da li je posjeta princa Čarlsa Srbiji i Crnoj Gori nešto više od (ne)formalne posjete iza čijeg paravana je moguće očekivati velike promjene !?

  2. #2

    Odgovor: Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    Bas sam se pitala otkud on i sta mu bi da dodje .Smnjam da je slucajno Kamila pozelela da obidje Balkan,zato videcemoooo..

  3. #3

    Odgovor: Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    Bilo je lepo videti jedan dobar prijem nekog zvanicknika. Cini mi se, od Titovog doba tako nesto nismo imali. Malo pozitive u ove sive dane.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Bilo je lepo videti jedan dobar prijem nekog zvanicknika. Cini mi se, od Titovog doba tako nesto nismo imali. Malo pozitive u ove sive dane.
    moje mišljenje: britanska kruna u zadnjih nekoliko vijekova vodi imperijalističku politiku bez milosti za tzv. male narode. sjaj i glamur, ah da... ali oprez i pritajeni strah prije svega.....

  5. #5

    Odgovor: Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    O princu Čarlsu i pored proklamovanih humanitarnih ciljeva njegove posete ne mislim ništa dobro, jer ma kako bili upakovani postupci britanskih zvaničnika pa i članova kraljevske porodice, geopolitički odnos Velike Britanije prema zemlji Srbiji je negativan i neprijateljski i to toliko i rezistentno da su generacijama brojni naši političari kao i naša država upravo od Britanaca neretko doživljavali velike udarce, nepravdu i poniženja. Velika Britanija je naš prirodni neprijatelj (ima ih još, naravno) jer se njeni interesi kao jako značajnog centra svetske moći u mnogome kose sa našnim nacionalnim interesima i bojim se da se to nikada neće promeniti.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    "Vas su baš mnogo bombardovali.."..kao začuđen time kaže princ. Mislio je na NATO bombardovanje 1999g. Ali...ima Srba koji pamte i druge. Niš je bombardovan 15 puta ..od kraja oktobra 1943 do kraja rata. Beograd 11 puta. Sve to od "savezničke", pre svega Britanske avijacije!

    Zato..."ne veruj Danajcima ni kada darove nose"!!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #7

    Odgovor: Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    Mislim da gresis Sivi.Zena mu je pricala o istoriji Beograda,Srbije i da je on to rekao misleci bas kroz prosla vremena da smo mnogo puta bombardovani.Za ovo poslednje verujem da i te kako zna,ona prethodna su mu izgleda manje poznata.

  8. #8

    Odgovor: Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    Nego,sad se setih,zivo me zanima sta s njim nije kako treba ? A ocigledno nije jer mu je mama postala kraljica sa dvadesetak,a on je sa 67 jos prestolonaslednik?Nije tu u pitanju moc,ni novac ,ali nesto jeste..

  9. #9

    Odgovor: Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    Citat davorjanka kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da gresis Sivi.Zena mu je pricala o istoriji Beograda,Srbije i da je on to rekao misleci bas kroz prosla vremena da smo mnogo puta bombardovani.Za ovo poslednje verujem da i te kako zna,ona prethodna su mu izgleda manje poznata.
    između ostalog i Britanci su nas mnogo puta bombardovali...

  10. #10

    Odgovor: Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    O princu Čarlsu i pored proklamovanih humanitarnih ciljeva njegove posete ne mislim ništa dobro, jer ma kako bili upakovani postupci britanskih zvaničnika pa i članova kraljevske porodice, geopolitički odnos Velike Britanije prema zemlji Srbiji je negativan i neprijateljski i to toliko i rezistentno da su generacijama brojni naši političari kao i naša država upravo od Britanaca neretko doživljavali velike udarce, nepravdu i poniženja. Velika Britanija je naš prirodni neprijatelj (ima ih još, naravno) jer se njeni interesi kao jako značajnog centra svetske moći u mnogome kose sa našnim nacionalnim interesima i bojim se da se to nikada neće promeniti.
    podsjećanja radi, 27.03.1941. su režirali Britanci, uveliko su zapečatili sudbinu kraljevine Jugoslavije.... dovoljno je samo pogledati filmove Mel Gibsona i shvatiti o kakvim se zlotvorima radi.

  11. #11

    Odgovor: Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    Ni British Empire nije k'o što je nekad bila.

    Ni štofovi a ni šnajderi nisu k'o što su bili...

    Ime: 1DSC_8130.JPG Pregleda: 163 Veličina: 321.5 KB

    (Kad su već došli u moj revir, Kovilj, gde svaki čas nešto slikam, pa da slikam i to čudo.)

    Šalu na stranu, gledajući izbliza nisam mogao da se otmem utiska da sam u nekom filmu iz egzotičnih delova sveta gde britanska Kruna dolazi da počastvuje domorodce svojim prisustvom.

    Koviljčani obični (bar onih stotnak koji su se našli pored manastira i čamaca), koliko sam ja stekao utisak, nisu bili baš posebno impresionirani. Možda je to tako bilo i sa narodom uopšte u Srbije povodom posete.
    A naši zvaničnici - naravno da su nastojali da se nešto od sjaja (nekašanjeg) i na njih zakači.

    Nije ovo osvrt na realnu ulogu Velike Britanje u svetu i na našu sudbinu. Samo utisak o sporednoj stvari.

    PS:
    Možda su nam junaci serije 'Mućki' bliži nego britannska Kruna.

  12. #12

    Odgovor: Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    to su slike i prilike naših naravi i navika: previše smo im vjerovali, a sada im previše ne vjerujemo. kod nas sredina ne postoji, kod nas je sredina i tamo i ovamo, kako se kome nakrivi...

  13. #13

    Odgovor: Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    Citat dndr kaže: Pogledaj poruku
    to su slike i prilike naših naravi i navika: previše smo im vjerovali, a sada im previše ne vjerujemo. kod nas sredina ne postoji, kod nas je sredina i tamo i ovamo, kako se kome nakrivi...
    Bojim se da da nije suština problema ove teme u verovanju ili neverovanju, već u nekim konstantama međunarodne politike Velike Britanije na ovim prostorima koje traju desetine i desetine godina, više od jednog veka. Kao što sam već napomenuo, to je rezultat britanske geostrategije iz koje proističe njeno geopolitičko ponašanje prema Srbiji i Srbima kako bi kao deo angloameričkog centra moći zadovoljili svoje geostrateške političke ciljeve, a oni su, između ostalih i nestabilnost Balkana, koja se ogleda kroz slabosti nacionalnih država i laku smenjivost njihovih političkih elita, kako bi se moglo u što većem stepenu uticati na politiku tih država. E, tu spadamo i mi iz Srbije. Setimo se samo ne tako davno pripremljene rezolucije o genocidnosti Srba i koju je u zadnjem trenutku blokirala Rusija. Pa kako da im verujemo? Nikako, jer za to ne postoji niti jedan jedini razlog.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #14

    Odgovor: Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Citat dndr kaže: Pogledaj poruku
    to su slike i prilike naših naravi i navika: previše smo im vjerovali, a sada im previše ne vjerujemo. kod nas sredina ne postoji, kod nas je sredina i tamo i ovamo, kako se kome nakrivi...
    Bojim se da da nije suština problema ove teme u verovanju ili neverovanju, već u nekim konstantama međunarodne politike Velike Britanije na ovim prostorima koje traju desetine i desetine godina, više od jednog veka. Kao što sam već napomenuo, to je rezultat britanske geostrategije iz koje proističe njeno geopolitičko ponašanje prema Srbiji i Srbima kako bi kao deo angloameričkog centra moći zadovoljili svoje geostrateške političke ciljeve, a oni su, između ostalih i nestabilnost Balkana, koja se ogleda kroz slabosti nacionalnih država i laku smenjivost njihovih političkih elita, kako bi se moglo u što većem stepenu uticati na politiku tih država. E, tu spadamo i mi iz Srbije. Setimo se samo ne tako davno pripremljene rezolucije o genocidnosti Srba i koju je u zadnjem trenutku blokirala Rusija. Pa kako da im verujemo? Nikako, jer za to ne postoji niti jedan jedini razlog.
    za nas nema mnogo razlike između međunarodne politike Velike Britanije ili Njemačke, manje ili veće zlo sa trenutnim ili tempiranim dejstvom. možda je konačno došlo vrijeme da počnemo da se plašimo, unako uzgred... počevši od svoje sjenke... vjerujem da bi, u sopstvenoj bojažljivosti, lakše preispitali odluke za buduće dane.

  15. #15

    Odgovor: Šta mislite o posjeti princa Čarlsa ?

    Mozda ne zapazas,ali i te kako ima razlike izmedju politike Britanije i Nemacke prema nama.Britanska politika je,kao sto je i Memento rekao,produzena ruka Americke.Sto ujedno podrazumeva podmetanje noge Nemackoj..Licno mislim da je Nemacka postenija,uvek kazu sta hoce i koje su posledice,Britanci su daleko dvolicniji.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?
    Autor mikivs u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 156
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:36
  2. Šta mislite o osobi iznad vas?
    Autor Kunic u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 9778
    Poslednja poruka: 18.09.2017, 14:09
  3. Sta mislite o siframa za igre?
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.03.2017, 00:54
  4. Sta mislite o pirateriji?
    Autor goldie u forumu Softver
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 23.12.2007, 18:09
  5. Šta mislite o Eni Popov?
    Autor epfc u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 21:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •