Sta mislite o pirateriji? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 52
  1. #16

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Citat HLEBmaster kaže:
    Pitraterija nas je odrzala njojzi hvala.

    Piraterija je kod nas vec dosta dugo nuzno zlo.

    Ali radujem se vremenima kad nece biti neophodna.
    da nije bilo piraterija, pola nas nebi znala nista ... al bash nista ...
    ovako imamo dosta ljudi koji dobro vladaju odredjenim software-om

    npr. zamislite koliko bi kostao osnovni paket za dizajnera (3ds max, photoshop, corel, vegas i slicni jezivo skupi programi).

    Ali u svakom slucaju piraterija ce nestajati sa porastom standarda ljudi ... tako da ... ostaje nam samo da cekamo

  2. #17

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Sta mislim... ma extra. Ja sam licno jedan veliki pirat Gotovo svaki dan "narezem" po neki CD ( bilo muzicki ili nesto vezano za softwer ). Bez pirata bi' za svaki CD placao bar duplo skuplje, a to nece da moze

  3. #18

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    rezanje diskova nije piraterija, vec njihova distribucija (prodaja)
    file-sharing je dozvoljen (to ti dodje kao fotokopiranje)

  4. #19

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Citat HLEBmaster kaže:
    Pitraterija nas je odrzala njojzi hvala.

    Piraterija je kod nas vec dosta dugo nuzno zlo.

    Ali radujem se vremenima kad nece biti neophodna.

    Yeah, god bless America, and their satelites, too ...
    Stay black, man, 'cose, white is too brite!

  5. #20

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Samo da nama pozivi piraterija i borci za besplatan softver
    bez njih bih bio izgubljen skroz na skroz jer moja slatka igrackica ne bi radila..... a i mnogo sta drugog ne bi bilo
    tako da ja kazem :...zivela piraterija i potrajala ona nama jos mnogo godina ....
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  6. #21

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Citat eboye kaže:
    da nije bilo piraterija, pola nas nebi znala nista ... al bash nista ...
    Ko, ja? Znam sve!

    ovako imamo dosta ljudi koji dobro vladaju odredjenim software-om
    Kao na primer ja




    'Lebac:

    Pitraterija nas je odrzala njojzi hvala.

    Piraterija je kod nas vec dosta dugo nuzno zlo.

    Ali radujem se vremenima kad nece biti neophodna


    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #22

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Vlasnik jedne od najvećih piratskih Internetskih stranica u Americi, 27-godišnji Nathan Peterson, osuđen je na 87 mjeseci, odnosno više od sedam godina zatvora.
    To je do sada najveća kazna izrečena za softversku pirateriju, a njome se kažnjava Peterson zbog ilegalne prodaje softvera na svojim stranicama iBackups.net. Navodno je putem tih stranica prodano softvera u vrijednosti većoj od 20 miliona dolara zbog čega Peterson treba platiti i odštetu veću od 5,4 miliona dolara.

  8. #23

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Oma bih kupio originalni software! Samo da mi je plata bar 'iljadu eura i da imam stan i kola. Zakon je na mestu, kao i kazne, al' nisu za nas.
    Srpske plate nisu ni za studentska izdanja(mozes samo za portfolio).!http://www.journeyed.com/department....=DPengineering

    Nebih komentarisao, sta je bio nekad EI Nis. Novkabel.... u svetu. Malo nasi, malo sankcije, pa nam kupise sve valjano u zemlji.... i sad ce da nas legalizuju. E pa nece moci. Ima da promenim nick u TorrentBesplatnic
    Ludi ovde jedva nacede 400eura za racunar...a ne igrice i softver da placaju.
    A i nekako je manje traumaticno. Zaaaamislite da ste platili win ili neki vec software i da cekate neke patcheve i SP-ove i pugine i addone da bi to radilo kak' valja. Ja bi se ske*** totalno
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  9. #24

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    "Za" sam,a i protiv "Piraterije"!
    Svako na svetu je nesto uradio,da bi ga potom prodao i tako opstao...To je logicno,a tu se i zavrsava moja "borba protiv piraterije"...
    Sve sta bih u korist piraterije rekao-vec je ovde receno...Dodao bih i to,da nije nje, i sami racunari po prodavnicama bi bili skuplji,jer bi prodavci istih za toliko podigli njihovu cenu jer im se ne bi isplatilo da OS "poklanjaju" uz racunar...O ostalom,da ni ne govorim!

  10. #25

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Ja sam protiv piraterije, jer je to krađa intelektualne svojine, i kršenje autorskih prava, jednom rečju uzimanje hleba iz ruku onih koji su mukotrpno radili da bi napravili taj proizvod.
    A druga strana medalje je. Kad budem u finansijskoj mogućnosti da kupujem legalan softver, da uzimam legalno filmove i muziku, ili bar kad bude moguće u zemlji Sorabiji kupiti legalno neku muziku u mp3 formatu, tada ću vrlo rado legalizovati sav neophodan softver koji imam. A do tada, uživaću maksimalno u korišćenju plodova piraterije

    Inače kod mene je situacija takva da sam u isto vreme i na jednoj i na drugoj strani. Ne volim kad neko ne plati moj rad, a isto ni ja ne plaćam nečiji rad.

    Vatra je moj sluga a isto tako i moj gospodar.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  11. #26

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Koliko sam te razumeo kolega,Ti mrzis Pirateriju i veoma je rado koristis...?

  12. #27

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Pozdrav za sve clanove
    Dopada mi se forum
    Posedujem oko 100 GB piratskog softvera i hostujem ga na par virtuelnih servera
    i delim ga dzabe nasem siromasnom narodu
    vidim ovde nije preporucljivo ostavljati linkove takvog tipa
    a koristim samo jedan legalan softver Kaspersky av
    nije tako skup, godisnja licenca 2400 dinara

  13. #28

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Citat sladoledzija kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam protiv piraterije, jer je to krađa intelektualne svojine, i kršenje autorskih prava, jednom rečju uzimanje hleba iz ruku onih koji su mukotrpno radili da bi napravili taj proizvod.
    A druga strana medalje je. Kad budem u finansijskoj mogućnosti da kupujem legalan softver, da uzimam legalno filmove i muziku, ili bar kad bude moguće u zemlji Sorabiji kupiti legalno neku muziku u mp3 formatu, tada ću vrlo rado legalizovati sav neophodan softver koji imam. A do tada, uživaću maksimalno u korišćenju plodova piraterije

    Inače kod mene je situacija takva da sam u isto vreme i na jednoj i na drugoj strani. Ne volim kad neko ne plati moj rad, a isto ni ja ne plaćam nečiji rad.

    Vatra je moj sluga a isto tako i moj gospodar.
    Sve je to okej,Lepoto,ali zasto da kupim jedan cd kad mi se svidja samo jedna pesma na to?ne brini,svi oni koji se bave pevanjem ili stvorenjem programa za pc,ili te nerazumljive stvari,zarade dovoljno,nece umreti od gladi,ja bogami skidam sve sto me interesuje s neta,jer za mene je to recimo samo zabava,i ako mogu se docepati bezplatno bilo sta,docepam se,svako se snalazi kako zna i ume,ne svi imamo vise od 100 da placamo za jedan antivirus,niti imamo 30-50 za jedan cd...
    No me toques

  14. #29

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Uopste nema izgovora za koriscenje piratizovaog softvera.
    To sto vecina vas nije upoznata da postoji odlican free softver za sve namene i ukuse govori samo o tome koliko su ljudi kod nas ograniceni i neobavesteni kad su racunari u pitanju.

  15. #30

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?



    Samo kad imamo tebe prosvetljenog. Dok tebe nije bilo, niko nije znao za Linux.

    Aj igraj Oblivion na Linuxu.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?
    Autor mikivs u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 156
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:36
  2. Šta mislite o osobi iznad vas?
    Autor Kunic u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 9778
    Poslednja poruka: 18.09.2017, 14:09
  3. Sta mislite o siframa za igre?
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.03.2017, 00:54
  4. Šta mislite o punk muzici..
    Autor emilyrouz u forumu Muzika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 16:51
  5. Šta mislite o Eni Popov?
    Autor epfc u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 21:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •