Mutava ljubav
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    02 Mutava ljubav

    E, da se prisetimo prvih ljubavi, onih iz doba kad smo imali dve-tri godine, još uvek tek slagali cele rečenice, i poprilično mutavo objašnjavali kako ćemo se udati/oženiti baš za njega/nju kad porastemo još malo veliki. I kada o toj velikoj ljubavi znaju roditelji, babe i dede, šira familija, najširi krug prijatelja, komšije, kolege naših roditelja,... Mislim da ne postoji roditelj koji se deci u toj dobi meša u izbor partnera. Tate obično merkaju prije, mame su nam vrlo slatke i obavezno se ispričaju,... A mi bez stida, ne čuvajući "našu intimu" na sva usta pričamo o razmenjenim nežnostima.
    Moja ljubav je bila Mile Pile. Mile Pile i ja smo išli zajedno u jaslice i obdanište. Nesrećna sudbina nas je razdvojila i nismo upisali istu osnovnu školu. Od onda smo se možda i videli, ali smo zaboravili kako jedno drugo izleda. Čak i na onim grupnim slikama sa Deda Mraza mi najčešće treba asistencija majke da mi pokaže koji je Mile Pile, onaj levo ili onaj desno od mene. Zato nam se roditelji pamte, lepo ispričaju kad se sretnu i obavezno pozdravljaju nesuđene snajke i zetove.
    Mislim da sam se zaljubila u njega onog časa kad je starija sestra ozvaničila veliku ljubav sa njegovim starijim bratom. Moji kažu da sam imala neke dve godine. Vrlo često smo ćakulali odvojeno na klupici u školici, kažu da mi je svaki put davao njegove bombone koje bi dobio kad neko od drugara slavi rođendan, obavezno smo se u onom redu "dvoje po dvoje" držali za ručice.
    Ma, slabo se ja sve to sećam, ali ima onih koji se jako dobro sećaju tih priča i prepričavaju sve ove godine. Po tim pričama rekla bih da je to bila prava ljubav iz snova.
    Nekad je prosto gre'ota porasti.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Mutava ljubav

    Prva ljubav iz vrtića...

    Prvi komšija, stariji godinu dana od mene, po imenu Slobodan - Boba...
    Majke su nam se intenizvno družile, tako da smo i nas dvoje faktički bili nerazdvojni...
    Osim...

    U situacijama kada je bio sa muškim društvom, pa me je ignorisao... Čak smo se par puta i pobili... ...
    Sećam se, jedno veče, Boba je bio ispred svoji vrata, ja ispred svojih... Pričali smo ne znam ni ja o čemu...
    Kaže Boba: '' Goga, hoćeš li se ti udati za mene ? ''
    Ja: '' Naravno da hoću! '' ( kao da će da mi pobegne... ) ...
    Bobiša: '' Goga, ako se udaš za drugog, ja se nikada neću oženiti ... ''
    Tako mali ljudi, a tako teške reči... ...

    Posle svega rečenog i obećanog ... Svako je otišao na svoju stranu, kao u petparačkim filmovima...

    Još uvek se nije oženio...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Mutava ljubav

    Joj ja nisam sad išla daleko u mislima sto se tiče prve ljubavi Bio je to jedan dečkić iz naselja...i ja sam ga tako čikala pa me on jurio Al uvek sam bila brža ...tako da me nikad nije uhvatio
    Elem, nisam nešto ni bila zaljubljive prirode, vise sam bila za nesto konkretno, tipa fajt Shalu na stranu, imala sam jako puno prijatelja (sad se ta bagra rastrkala svako na svoju stranu), i tu nekako nije bilo mesta za ljubav...mnogo smo svi bili bleskavi

  4. #4

    Odgovor: Mutava ljubav

    Ljubav iz vrtića..kasnije je postala rukometašica.
    Sjećam se da smo pobijedili na nekom takmičenju u plesanju 'lambade' i da smo vrtili guzovima k'o nenormalni. Baš mi žao što tada kamere nisu bile dostupne plebsu.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  5. #5

    Odgovor: Mutava ljubav

    Moja prva ljubav, ah samo kad se sjetim
    Kako su moje sekice dosta starije od mene bio sam vid zabave njihovim drugaricama. Kazu da su me svi redovno razvlacili na sve strane, kupovali mi slatkise i igracke i poklanjali mi svu paznju ovoga svijeta.
    No, ipak je jedna od njih odskakala od drugih. Ne secam se kako je nasa ljubav pocela, keva kaze da sam posle velike cokolade sa rizom poceo da je oslovljavam sa "moja cura". Imao sam vele oko 2 godine a trajala je ta ljubav bogami sve do neke pete (do sada najduza veza btw ). Elem, bio sam ludo zaljubljen u nju. Kad god bi sestra najavila njen dolazak isao sam na redovnu inspekciju kod keve da kojim slucajem nisam balav ili mi je kosa neuredna. A ona mi je poklanjala svaki sekund proveden u nasoj kuci. Svi ti autici sto mi poklonila su me napaosto odusevljavali
    E onda je dosla njihova srednjoskolska matura . Imao sam 5 godina tada i odlicno se sjecam svih detalja. Posto su tada roditelji bili obavezni na maturskim zabavama dan posle mature cujem svoje kako uz kaficu komentarisu ko je bio najljepsi maturski par. Naravno sve simpatije su isle njihovoj mezimici al su podvukli da je i "moja cura" bila tako slatka sa svojim maturskim parom.
    Tad mi je potonuo cijeli svijet, pa ona je mene zamjenila sa nekim drugim. Zvanicno sam odlozio igracke na stranu i saopstio ocu da mi ona vise nije cura
    Posle toga sam godinama osjecao averziju prema njoj, a jos gore da bude njoj je sve to bilo simpaticno i smijesno . Nisam je nikada pitao da se uda za mene, ko zna mozda sam i trebao
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  6. #6

    Odgovor: Mutava ljubav

    prva ljubav se desila u vrticu, zove se shime ili misho - eto sad ne mogu da se sjetim, zapeo mi je za oko jer je non stop kopao nos i sve djevochice su se grozile i vristale, a meni je to tako bilo zanimljivo, i nikad nisam vristala, pa smo se tako poceli zajedno igrati. a ja sam imala obicaj da kidam kraste sa koljena, na sta su se svi redom grozili i vristali, alo eto shimetu - mishi je to bas bilo zanimljivo. ah, bio mi je tako neodoljiv sa tim prstom u nosu . mladost - ludost.
    nattydread is coming to dinner

  7. #7

    Odgovor: Mutava ljubav

    Kada sam imala oko 3 godine, videla Djordja Marjanovica na TV i mami izjavila.."Kada porastem, udacu se za NJEGA"

    Mama me je 'ubedjivala' da ce on tada biti jako star..na sto bi ja odgovarala...nema veze, ja cu da ga cuvam...

    Au, al bi ga se nacuvala, pomislih kada ga videh na Beoviziji
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #8

    Odgovor: Mutava ljubav

    Kako da se ne sećam...samonije to bila jedna osoba...(što sam lep svi mi se sviđaju)u pitanju su bili svi dečaci iz grupe

    Pa sad...svaki je za nešto služio:jedan mi je čuvao najbolje mesto,drugi me je branio kad bih upala u nevolju,treći mi je čuvao igračke,četvrti ostavljao slatkiše...i tako.Bio je tu i jedan paradni,vaspitačicin sin...verovatno me je zato i vaspitačica volela
    Bilo je to lepo doba
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  9. #9

    Odgovor: Mutava ljubav




    Uh moja prva ljubav se desila kad sam imala tri godinice... I to je bila obostrana ljubav Mogu da zamislim sta bi svasta tu bilo da se nije preselio Moje malo srce je bilo potpuno unisteno (narednih par dana dok nisam nasla drugu simpatiju ) Zvao se Maki i roditelji su nam se druzili pa smo i mi hteli malo bolje da se upoznamo Ali eto... Morali njegovi roditelji to da pokvare selidbom
    Everybody Wants to be a Cat

  10. #10

    Odgovor: Mutava ljubav

    Zvao se Srećko ..ova tema me setila na moju ljubav iz obdaništa...i to baš sad,sa osmehom čitajući temu,setih se kako sam bila opčinjena njime i kada sam dobila drugog brata, iz sve snage molila roditelje da mu daju ime Srećko...nisu me poslušali

    Odselio se u inostranstvo,nakon mnogo godina,vratio se srećno oženjen...ipak ime mu nije donelo sreću...nije više "tu"...na nekim oblacima traži svoju sreću...

  11. #11

    Odgovor: Mutava ljubav

    Nešto se ne sećam da sam se baš te prve 2 - 3 godine svog života zaljubljivao i, koliko pamtim, moja prva u ljubav, u smislu početnog posta, bila je, čini mi se, netipična i na neki način originalna...

    Naime, u mom živom sećanju je ostala predstava da sam se prvi put "zaljubio", ili ne znam ni ja kako bih nazvao to osećanje, u jedan filmski lik, odnosno u Ingrid Bergman, oličenu u Mariji, glavnoj junakinji ekraniziranog Hemingvejovog romana Za kim zvona zvone. Znam samo da sam i dugo, dugo kasnije sve devojčice na neki način upoređivao sa Marijom koja je imala kratku kosu, lepo čisto lice, jagodice na obrazima i neobično simpatičan nosić...

    Međutim, životi ima svoju logiku i svoje puteve. Ni jedna moja devojka nije bila ni nalik Ingrid Bergman...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Mutava ljubav

    Igrali smo se čudnih igara - ja sam kuvala, on jeo. Deluje sasvim ok, čak fin uvod i priprema za ženski život šta god da budeš jednog dana, samo što sam mu spremala vrlo čudne kombinacije - zemlju i travu npr. kada nemamo puno vremena. Jadan dečko... Bitno je da je oboma bilo lepo i da se posle 18 - 19 godina on javio telefonom, rekao da mu je broj dala žena koja me je čuvala i da je tu, blizu, pa bi da svrati . I došao je S. i bilo je mnogo lepo jer se on sećao svih igrica a i umeo jaaako lepo da prepriča društvu brucoša koje je sedelo kod mene i učilo. Šta su mi radili posle je ništa naspram ono malo zemlje koju je S. žvakao, gutao, šta li već, zbog ljubavi valjda ... Eh...

  13. #13

    Odgovor: Mutava ljubav

    Moja mutava ljubav.. voleh ga od malih nogu, pa je ta ljubav bila stihijska.. utihne, pa se rodi.. i tako do sada..
    Kao klinci smo se voleli jako, trebali smo da se vencamo, on me je ljubio u obraz a ja sam ga tukla.. ja gledam "Macke iz visokog drustva" a on sedi iza mene i mrsi mi kosu.. dobio je batina posle, da se razumemo.. odrastao je kod mene, naucio me bajs da vozim (to sam pominjala negde), i bio je samo moj, najlepsi decko u ulici i ja sam bila samo njegova devojcica Mozda zvuci odraslo, ali se secam kako smo oboje u tim godinama zeleli da budemo veeeeeliki da bismo mogli da se vencamo. Ta mutava ljubav je trajala jako dugo, sve dok on nije imao prvu devojku.. ali, ja sam ga i dalje volela, samo ne mutavo vise posle sam.. odrasla valjda..
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #14

    Odgovor: Mutava ljubav

    Moja prva ljubav se desila u vrtiću...

    Mama i tata su me nakon pet godina provedenih kod babe i dede na selu, rešili da vrate u grad, da budem sa njima. Pošto su oboje radili, morali su me upisati u vrtić. Međutim, sva mesta u srpskoj grupi su bila popunjena i tako mene upisaše u mađarsko odeljenje, a da ja pre toga nikad nisam imala kontakt sa mađarima i njihovim jezikom.
    A u vrtiću ludilo! Sva deca su Mađari, pričaju i pevaju na mađarskom, a ja ni da beknem Tu se našao jedan stidljivi Pišta kojem je valjda bilo žao mene, pa se jedini on igrao sa mnom. Bio je moj heroj! Vaspitačica na mađarskom kaže šta treba, a on mene uhvati za ruku pa mi pomaže i objašnjava polu-srpski polu-mađarski šta treba da radim...I tako je prošlo mesec dana od moje ljubavi za koju su znali i naše tate i mame...
    Došao je i dan kada smo otišli kod babe i dede na selo...oni se uželeli mog društva pa sve oko mene cinculjaju... Naravno, slede i pitanja:
    -Kako mi je u vrtiću?
    -Imam li drugara?
    -Šta sam naučila da pevam i dr.
    Tako i dođoše do pitanja da li imam momka i ja kao iz topa odgovorim da imam
    -Kako se zove?
    -Pišta! -ja sva srećna, a moji baba i deda
    Tek tada su shvatili da sam u mađarskom odeljenju i da se oko mene 5 sati priča mađarski i oni me lepo vratiše natrag kod njih...na žalost, tada su prekinuli i moju ljubav

    Tog dečaka sam posle često sretala jer smo imali iste smene u školi, samo što sem pozdrava nismo nikada nešto više pričali....

Slične teme

  1. Ljubav! Sta je to???
    Autor mikivs u forumu Ljubav
    Odgovora: 286
    Poslednja poruka: 01.02.2015, 19:30
  2. Zašto kažeš ljubav...
    Autor SansRomantic u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.08.2012, 01:54
  3. Ono kao ljubav
    Autor makilli u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 17:09
  4. ljubav ili ...
    Autor bly u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 15:50
  5. A gde je tu Ljubav?
    Autor SansRomantic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.09.2006, 16:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •