Treba mi recept
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 93
  1. #1

    Treba mi recept

    Ima ih na netu koliko voliš, al' sad otkrijem da nema ova tema opravdano izazvanim surfovanjem u potrazi za dobrim receptom za zečetinu jer sam juče dobila jednog i ne znam šta da radim sa njim, nikad nisam to spremala, a rekla bih da ovde ima onih koji jesu. Ima li neko dobar oproban recept, kako ga je uostalom najbolje spremiti - da li peći, da li paprikaš... Ako ide u pac koji je najbolji za zečetinu, itd... Unapred za'valjujem.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Treba mi recept

    evo ti jedan recept s neta....

    Zec na lovački način


    Potrebno:

    1 mladi zec,
    sok od 1 limuna,
    1 dl ulja,
    4-5 zrna bibera,
    1 struk isečene
    majčine dušice,
    1 lovorov list,
    250 g slanine,
    100 g margarina,
    500 g šampinjona,
    2 l crnog vina,
    so,



    Priprema:

    Odvojiti zečja leđa i butove. Posoliti ih, staviti u zemljani sud, poprskati sokom od limuna i preliti uljem.
    Dodati biber, majčinu dušicu, i lovorov list, pa ostaviti meso da u ovoj marinadi odstoji nekoliko sati, povremeno ga okrećati. Propržiti slaninu na zagrejanom margarinu, a zatim je izvaditi rupičastom kašikom.
    Na preostaloj masnoći propržiti marinirano zečje meso. Vratiti slaninu, dodati nasečene šampinjone, naliti vinom i proceđenim marinatom, pa kuvati na tihoj vatri dva i po sata, dok meso ne omekša.
    Pokupiti sa umaka suvišnu masnoću i poslužiti.


    moja majka slicno sprema zeca......obavezan je pac,pozeljna je slaninica....

    ja bi meso dok se dinsta poprasila i s malo brasna.....da pokupi masnocu......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #3

    Odgovor: Treba mi recept

    Ako si ga stavila u vodu "da prenoći" sa svim mirđijama-odlično.Ako nisi,stavi sad "da preDani",nije kasno,osim ako nisi već krenula u akciju.
    U vodu ja stavljam 2-3 kašike sirćeta,lovorov list,nekoliko zrnaca bibera,češnjeve belog luka...
    I pre nego počneš da špikuješ slaninom(to za rerna varijantu),da praviš paprikaš ili nešto treće,proveri svaki komadić mesa viljuškom ako je zeka to jest... povadi deliće olova

  4. #4

    Odgovor: Treba mi recept

    Dobila sam ga zamrznutog. I to sam jedino i čula od saveta kad sam ga dobila. Da obavezno treba da ga stavim u vodu i tu da ga otapam, a zašto ne znam. A kao ako ću paprikaš onda ne mora pac Nisam krenula u akciju al' moraću sutra deda cupka oko zamrzivača

    Fala ve
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Treba mi recept

    Ako je zec divlji,ja bih te savetovao da spremiš paprikaš...za tebe,kao kuvara,je ipak sigurnije da će ti uspeti a verovatno i jednostavnije ipak,recept od 'beliver' će vizuelno lepše izgledati. Znaj da jesam lovac,ali nisam neki kuvar - više volim da jedem...jebi ga,za zeca baš ne znam nijednu kuvarsku foru ali ću ti reći jedan detalj za paprikaš od divlje svinje:pre oko mesec dana na jednom banketu moj drugar je kuvao i uhvatio sam ga da je iseckao nekoliko jabuka nakon što je stavio i meso da se kuva,posle mi je priznao da jeste i da to mora da bude isključivo 'zlatni delišes'...
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  6. #6

    Odgovor: Treba mi recept

    u pac stavljaj svu divljač.izvlači onaj "miris".to ja samo zbog...zatoNeće omekšati,ne se sekiraš

    ola-la!ovo za jabuke nisam znala-thnx bezec!

    p.s.uz gulaš ne moraš klasiku-pire,špagete...probaj običan kačamak-prste da poližeš!
    Poruku je izmenio DrinChe, 23.02.2008 u 13:53

  7. #7

    Odgovor: Treba mi recept

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Dobila sam ga zamrznutog. I to sam jedino i čula od saveta kad sam ga dobila. Da obavezno treba da ga stavim u vodu i tu da ga otapam, a zašto ne znam. A kao ako ću paprikaš onda ne mora pac Nisam krenula u akciju al' moraću sutra deda cupka oko zamrzivača

    Fala ve
    Kod zečetine ti nema neke naoke
    Staviti ga u pac da odleži, a to da li će ići u paprikaš ili ne, nije bitno
    još jedna stvar koja je bitna kod zečetine
    nemilice troši slaninu, naročito ako spremaš pečenog - meso mu je prilično suvo
    ja lično volim kada ima i dosta belog luka

    Pošto zec spada u sitniju divljač, dovoljno je da u pacu odleži 24h
    E sad što se paca tiče, preporučujem klasični (hladan pac)
    za jednog zeca ti je potrebno otprilike 1dl sirćeta, zelen, mrkva, i crni luk, malo bibera u zrnu, lovor list, i majčine dušice
    na dno posude poredjaš zečetinu (sečenu po zglobovima, tako da kosti ostanu cele) prekriješ sve to isečenim povrćem, dodaš biber, lovor i majčinu dušicu, i na kraju sve preliješ sirćetom i vodom (umesto vode može i vino, potreban je otprilike jedan decilitar)
    to malo mesa što nije prekriveno pacem, namaži jestivim uljem - dovoljna je koja kap, tek da meso promenilo boju
    i posle 12 časova je preporučljivo okrenuti zečetinu

  8. #8

    Odgovor: Treba mi recept

    Pa dobro, svi su recepti uglavnom tu negde, slični sastojci se vrte, pa ćem nešto da iskombiniram od toga Ovde je već počela čitava sprdnja kad sam rekla to za olovo (kao da ja moram da znam da je taj lovac to uradio već i sredio zeca )

    - Tata, a ko je ubio našeg zeca? Ja to neću da jedem Ja ću pile. ()
    - Niko, naš zec je samoubica.
    - Ahaaaaa
    - Šalim se... niko ga nije ubio, umro je.
    - Kako je umro?
    - Video je lovca i dobio infarkt. On ga je posle samo doneo.
    -

    probaj običan kačamak-prste da poližeš!
    Ja obožavam, al' ne verujem da će biti usvojeno

    @bezec
    Ja sam mislila da lovci najbolje spremaju divljač. I da to svi znaju

    Hvala
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Treba mi recept

    Staviš ga u vatrostalnu, naspeš malo vode i sve to gurneš u rernu koja je odpanjena na 200 stepeni.
    Ne možeš da pogrešiš.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  10. #10

    Odgovor: Treba mi recept

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Dobila sam ga zamrznutog. I to sam jedino i čula od saveta kad sam ga dobila. Da obavezno treba da ga stavim u vodu i tu da ga otapam, a zašto ne znam.
    Raspitao sam se kod vishih instanci, chitaj - stare majke (shto je najvechi kuvarski chin u mojoj kuchi i chiji je autoritet zato ovde nesporan) ...A njeno iskustvo govori da taj deo sa vodom nije neophodan.
    Te me stara posavjetova kako je najbolji efekat ako je potopljeno u vino nebitnog kolorita plus sirtje....

    ... I da. Josh je rekla i da obavezno ukljuchish majchinu dushicu na to...

    A kazzu mozz i vinjak :http://www.mojkuvar.com/modules/rece...hp?storyid=272




    Ako lutka hoche zeca, ima da dobije zeca!

  11. #11

    Odgovor: Treba mi recept

    Zec je najbolji (za mene) kada se priprema sa belim lukom,sa sto vise povrca i vinom...mmmm...prste da polizes.
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  12. #12

    Odgovor: Treba mi recept


    osim marinade-paca,a i rasolom ga zovu,svašta nešto lepo na njihovom sajtu:
    - Ћевапи
    - Роштиљ
    - Дивљач
    - Говедина
    - Изнутрице
    - Јагњетина
    - Јунетина
    - Млевено месо
    - Пилетина
    - Срнетина
    - Свињетина
    - Телетина

  13. #13

    Recept Za Duvan Cvarke???

    Molim vas ako neko moze da mi pomogne kako da dodjem do recepta za duvan cvarke...???????MOLIM VAS...POMOZI te>>>>>>>>

  14. #14

    Odgovor: Treba mi recept

    Duvan čvarci!
    Bojim se Đorđe da ćeš se razočarati, jer pravi duvan čvarci nisu jeftini. Ali evo recepta pa probaj:

    Potrebno je svinjsko meso druge i treće kategorije (plećka, vrat, pauflak, rebra, ribići), normalno bez kostiju i sveža slanina. Odnos je 1:1,5 u korist slanine. Naprimer 10 kilograma mesa i 15 kilograma slanine, bez kožice. Meso i slanina moraju biti od odbro sazrele svinje. Sve to iseći na krupnije komade pravougaonog oblika otprilike veličine polovine pakle cigareta(100S). Staviti u kazan naliti sa dva do tri litra hladne vode, i kuvati kao i kod klasičnog topljenja masti. Kada čvarci počnu da žute, oprezno, treba paziti da nepregore, skinuti sa vatre, čvarke staviti u presu i blago ih izcediti, ali ne previše. Iz prese ih sipati na predhodno pripremljen sto prekriven uipjajućom kuhinjskom hartijom (može i dvostruki sloj džaka od šećera). Čvarke rasporediti u tankom sloju(2-3cm), sve dok se dobro neohlade, ponovo ih vratiti u presu, blago stegnuti, pa ih ponovo izručiti na hartiju i rastresti, posoliti po želji na kraju, to je to.
    In vinas veritas

  15. #15

    Odgovor: Treba mi recept

    Snimila sam pre neki dan kotlete (valjda se to tako zove, nisu fileti vec sa kostima pa na snite) morskog psa. I reko ovo bi se dalo spremiti.....Ali kako?

    Ima li neko ima neki isproban i dobar recept?
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Recept za pravljenje parfema
    Autor silvia u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.06.2010, 00:10
  2. Treba mi žirant ?
    Autor Neron u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 14.10.2009, 22:22
  3. Recept za nedeljni rucak
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.12.2007, 05:05
  4. Recept za viršle star 600 godina
    Autor silvia u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 07.11.2007, 10:50
  5. Recept za uspeh
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.06.2006, 15:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •