Treba mi recept - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 93
  1. #16

    Odgovor: Treba mi recept

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Snimila sam pre neki dan kotlete (valjda se to tako zove, nisu fileti vec sa kostima pa na snite) morskog psa. I reko ovo bi se dalo spremiti.....Ali kako?

    Ima li neko ima neki isproban i dobar recept?
    Ja probala,preživela ako ti se učini ok...probaj ovaj:

    Samo pre svega da bi ti kotleti bili ukusni neophodno ih je pre spremanja potopiti u mleko oko 30 minuta do 1 sat.
    I odaK marinada:
    šolja belog vina,1/3 šolje limunovog soka
    3 kasike ulja,peršun i beli luk.

    Sastaviš sastojke za marinadu, kotlete staviš u poluduboki sud,zaliješ marinadom i ostaviš da ostoji celu noć.

    Sledeceg dana izvadiš iz marinade,malo staviš da se cednu.
    U dublji tiganj malo maslinovog ulja ,čisto da prekrije dno i staviš kotlete da se prze na srednjoj jačini!! Nikako sto jača vatra.
    Kotleti su prelepi,bukvalno se tope,a ako lagano pržiš ostane i dosta marinade sa kojom ih preliješ pre serviranja.

    Probaj ...
    Ćuti i prenesi dalje....

  2. #17

    Odgovor: Treba mi recept

    Citat TVO.JA_ kaže: Pogledaj poruku
    Ja probala,preživela ako ti se učini ok...probaj ovaj:

    Samo pre svega da bi ti kotleti bili ukusni neophodno ih je pre spremanja potopiti u mleko oko 30 minuta do 1 sat.
    I odaK marinada:
    šolja belog vina,1/3 šolje limunovog soka
    3 kasike ulja,peršun i beli luk.

    Sastaviš sastojke za marinadu, kotlete staviš u poluduboki sud,zaliješ marinadom i ostaviš da ostoji celu noć.

    Sledeceg dana izvadiš iz marinade,malo staviš da se cednu.
    U dublji tiganj malo maslinovog ulja ,čisto da prekrije dno i staviš kotlete da se prze na srednjoj jačini!! Nikako sto jača vatra.
    Kotleti su prelepi,bukvalno se tope,a ako lagano pržiš ostane i dosta marinade sa kojom ih preliješ pre serviranja.

    Probaj ...


    Hvala ti...Probacu obavezno....
    Garant je caka u mleku.....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  3. #18

    Odgovor: Treba mi recept

    @ Tvoja spremala sam u petak....

    Odlicno je

    U marinadu sam dodala jos ruzmarin i maslinovo ulje, a prekla sam u rerni, i svo vreme prelivala tecnoscu iz marinade, a u luk i presun koji je preostao sam sipala novo ulje i time prelila ribu pre serviranja....

    Hvala za divan recept
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  4. #19

    treba mi recept

    Nabavio sam nekoliko Hokaido tikvica, navodno su dobre, a i kao dekoracija idu dobro...
    Ima li neko neki isproban recept, na vojvodjanski nacin?


    Voleo bi da ih pojedem... ali sta da radim sa njima?

    Moyda ovo nije pravo mesto za moja pitanja, ali trazim pomoc!?

  5. #20

    Odgovor: treba mi recept

    Citat djuri64 kaže: Pogledaj poruku
    Nabavio sam nekoliko Hokaido tikvica, navodno su dobre, a i kao dekoracija idu dobro...
    Ima li neko neki isproban recept, na vojvodjanski nacin?


    Voleo bi da ih pojedem... ali sta da radim sa njima?
    Napraviš čorbu.

    Ne znam koji je vojvođanski način, al' znam makrobiotički

    1 veća tikva (800 do kilogram), 1 iseckana glavica luka, 4-5 šolja izvorske vode i 1/2 kašičice morske soli.

    Oljuštiš tikvu, staviš iseckani luk u lonac i dodaš iseckanu tikvu zajedno sa vodom. Dodaš navrh noža morske soli, kuvaš dok ne provri, staviš poklopac i smanjiš. Kuvaš na tihoj vatri 20 do 30 minuta, ili dok tikva ne omekša. Izvadiš tikvu i ispasiraš je, vratiš pire od tikve u lonac i dodaš ostatak soli. Kuvaš dok ne provri, smanjiš vatru i ostaviš da se krčka 20 minuta. Garniraš peršunom

    p.s. Možeš ovakvu čorbu praviti i sa drugim tikvama i bundevama i možeš dodati malo kudzu-a (kuzu-a = beli skrob) u prahu pošto ispasiraš tikvu da bi dobio krem-supu

    I varijanta sa pirinčem:

    1 šolja hokaido bundeve (isečena na komade od 0,5-1 cm), 2 šolje kuvanog pirinča, 1/2 šolje luka isečenog na kockice, 5-6 šolja vode, 1/4-1/2 kašičice soli.

    Staviš luk na dno lonca, zatim ređaš bundevu, a preko nje pirinač. Dodaš vodu i navrh noža soli, kuvaš dok ne provri. Smanjiš vatru i ostaviš da se krčka od 45 minuta do 1 sat. Dodaš tad soli po ukusu i kuvaš još 15-20 minuta.

    Hokaido možeš i da ne ljuštiš.

    A ovo sam našla na netu:

    http://kuharicazadjecu.blog.hr/2007/...aido-juha.html
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #21

    Odgovor: treba mi recept

    Citat djuri64 kaže: Pogledaj poruku
    Nabavio sam nekoliko Hokaido tikvica, navodno su dobre, a i kao dekoracija idu dobro...
    Ima li neko neki isproban recept, na vojvodjanski nacin?


    Voleo bi da ih pojedem... ali sta da radim sa njima?

    Moyda ovo nije pravo mesto za moja pitanja, ali trazim pomoc!?
    Evo ti još jednog recepta,nemam pojma na koji je način ,al je isprobano i ukusno

    http://www.vojvodinacafe.com/forum/292045-post11.html

  7. #22

    Odgovor: Treba mi recept

    Hvala za recepte, ponesto smo i isprobali!

    Najjednostavniji je sledeci, a ide kao prilog ili kao samo jelo, pa ako eventualno
    neko hoce da proba:

    Preseče se tikva(hokaido) na pola, izvade se semenke i treba iseći na komadiće, dobiju se parčići kao kiflice. Stavi se papir u pleh, poredjaju se parčići, treba ih zaliti uljem i posoliti. tikva se ne guli, kora je tanka i jestiva.

    Peče se dvadesetak minuta na 200 C, prijatno!

  8. #23

    Odgovor: Treba mi recept

    Zec u kotliću

    Iseći zeca na komade (ako je domaći zec nije neophodno držati ga u pacu) i svaki komad uvaljati u brašno.

    Pripremiti vatru i kotlić iznad nje u koji je stavljeno ulje. Kad se ulje dobro ugreje, uvaljane parčiće zeca staviti da se proprže, tek toliko da se zarumeni svaka strana. Kad su svi komadi zeca proprženi, u tu istu masnoću staviti 2 do 3 veće glavice sitno isečenog crnog luka da se malo proprži, a zatim vratiti komade zeca u kotlić i dodati režnjeve tanko sečene slanine (nekoliko). Naliti mlaku vodu i 2 dl belog vina, koliko da meso tek ogrezne. Staviti zeleni, lorber, zrna bibera, vegetu (ili neki drugi začin) po ukusu, dobar prstohvat sušenog bosiljka, majčine dušice i đumbira.
    Pustiti da se krčka dok meso potpuno ne omekša, uz povremeno dodavanje vruće vode (kad ona u kotliću uvri), ali uvek samo da tek prekrije meso.
    Kad je skoro gotovo, proveriti slanoću i eventualno dosoliti (može opet začinom), dodati 1-2 kašičice brašna i 1 kašičicu aleve paprike (može ljuta, ko voli), sve razmućeno u osrednjoj šolji vode. Kuvati još oko 5 minuta i služiti uz bareni krompir ili neku široku testeninu.

    Prijatno!!!

  9. #24

    Odgovor: Treba mi recept

    Cujem nesto u poslednje vreme, sa vise strana, da svi hvale Kaludjerski kupus....ima li neko recept za to?
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  10. #25

    Odgovor: Treba mi recept

    Kaluđerski kupus
    • potrebno:
      • 4 kg kiselog kupusa
      • 300g svinjskog mesa
      • 300g junećeg mesa
      • 300 g jagnjećeg mesa
      • 300 g kobasica
      • 500g suvih rebara
      • 200g čvaraka
      • 400 g suve slanine
    • Začini:
      • so i biber po ukusu
      • 2 kašike aleve paprike

    Način pripreme
    - Isecite kupus na krupnije komade.
    - Meso isecite na manje komade i usolite ga.Nemojte meso mešati.
    - Suva rebra operite u mlakoj vodi.
    - U veći lonac (ili zemljani sud ) od 5 litara stavite na dno nekoliko listova suve slanine,pa red kupusa ,svinjskog mesa,kupusa, kobasica,kupusa,junećeg mesa,kupisa, suvih rebara,kupusa, jagnjećeg mesa , kupusa,slanine, kupusa, čvaraka, kupusa.Odozgo opet stavete slaninu na listove sečenu,pa nekoliko celih listova kupusa.U litru vode izmešajte so, biber, i alevu papriku, pa zalijte kupus.
    - Dodajte vode da ogrezne.
    - Stavite kupus na umerenu toplotu da polako krčka.Činite to četiri dana po dva sata.
    - Služite topao kupus uz vruću projaru.
    (Gastronomski dnevnik)

    isprobano.
    Spremano u zemljanoj posudi, sa manje mesa (otprilike po 200 g).
    Kuvan je "samo" 3 dana.
    Iako u normativu ne piše, dodao: lovor, bosiljak, majčinu dušicu i malo "Kotányi" začina za kuvana jela
    Ispalo prste da poližeš što bi rekli u nekim TV emisijama

  11. #26

    Odgovor: Treba mi recept

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Kaluđerski kupus

    isprobano.
    Spremano u zemljanoj posudi, sa manje mesa (otprilike po 200 g).
    Kuvan je "samo" 3 dana.
    Iako u normativu ne piše, dodao: lovor, bosiljak, majčinu dušicu i malo "Kotnyi" začina za kuvana jela
    Ispalo prste da poližeš što bi rekli u nekim TV emisijama
    Hvala ti puno
    ...Cim nadjem neki povod da okupim drustvance, a uvek nadjem neki, spremicu pa javim kakav je bio....a ne sumljam da ce biti savrsen :najm:
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  12. #27

    Odgovor: Treba mi recept

    usoljene sardele? m?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #28

    Odgovor: Treba mi recept

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    usoljene sardele? m?
    Komiški recept koji sam godinama lično koristio. Važi za najbolji, mada je po mom mišljenju i najstariji.

    Slane srdele (inćuni, a kod nas mogu i šnajderi) se sole na sledeći način:
    - U važ (posudu, najbolje su one velike limenke u kojima se prodavala salata tipa paprike, cvekla, ili boranija, grašak za hotele, kasarne itd.) se gusto poređaju ribe čitave i neočišćene. Preko njih ide deblji sloj morske soli. Sledeći red se slaže kontra prethodnog i postupak se ponavlja dok se sud ne napuni, ili koliko imate ribe. Zatim se važ napuni sa mlakim slanim zasićenim rastvorom vode. Preko se stavi pogodna daščica za poklopac koja se pritisne nekim tegom (kamenom).

    Srdele zriju 3-4 meseca. Onda se po potrebi vade, čiste i začinjavaju sa kvasinom (vinsko sirće) i maslinovim uljem, a mogu se praviti i fileti sa ukiseljenim kaparima (koparima)...

    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #29

    Odgovor: Treba mi recept

    Kako i čime da napunim pile?
    Vrag odneo šnalu...

  15. #30

    Odgovor: Treba mi recept

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Kako i čime da napunim pile?
    Misliš da ga roluješ ili baš da ga puniš nadevom,onako ucelo?

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Recept za pravljenje parfema
    Autor silvia u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.06.2010, 00:10
  2. Treba mi žirant ?
    Autor Neron u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 14.10.2009, 22:22
  3. Recept za nedeljni rucak
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.12.2007, 05:05
  4. Recept za viršle star 600 godina
    Autor silvia u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 07.11.2007, 10:50
  5. Recept za uspeh
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.06.2006, 15:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •