Komšiluk - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 50

Tema: Komšiluk

  1. #16

    Odgovor: Komšiluk

    U mom komsiluku ima stvarno razlicitih ljudi. Svima se uvek javim, malo iz pristojnosti ponekad popricam sa ljudima i to je ok po meni. Najbolje drugarice zive u ulazu pored mog zajedno smo odrasle, poznajemo se skoro pa ceo zivot tako da imam prijatelje za koje mogu da kazem samo najlepse i sa njima se druzim.
    Od starijih komsija ima raznih od onih koji su gluvi pa pojacaju TV da cela zgrada moze da cuje sta ima na programu, imamo jednu baku koja vodi racuna svakog jutra ko ce na vreme da stigne na posao....imamo narodnog pevaca amatera koji kada uzme harmoniku i zapeva svi zatvaraju prozore...bubnjara, a tada vec moras da napustis zgradu ako ti ne prijaju ti zvuci....komsije iznad mene npr. usisavaju svakog dana dva puta ujutro u 8h i oko 17h nekada i kasnije. Zanimljivi ljudi strastveni su pusaci i kada otvore vrata od stana imas osecaj kao da im je nesto izgorelo jer dim i maglu je tesko ne primetiti, kuvaju na terasi cele godine pa i zimi kada je minus 10 ne predstavlja im problem da stoje u perjanoj jakni na terasi i kuvaju....komsija sa trecag sprata redovno zapali vatru na sred dvorista i kuva riblju corbu a nekada bude i rostilj pa onda svi koji suse ves lude jer im opran ves mirise na njegove specijalitete....itd .
    Uglavno ne mislim nista lose o njima, ogovaranja su uvek prisutna, a to je cini mi se i normalno za ovaj nas mentalitet. Neki su mi vise dragi neki manje i to je to.

  2. #17

    Odgovor: Komšiluk

    Pa u krajnjoj liniji nije mi los komsiluk, ruku na srce, zivim ovde vec 22 godine, kao i oni svi. Moja mama ima 2 omiljene komsinice sa sprata ispod, retko kad prodje dan, a da nepadne neka kafa, ali se i pomazu medjusobno, pozajmljuju razmenjuju i sve lepo i kulturno. Tako sam ja dakle dobar sa svim komsijama na mom spratu i spratu ispod, sa ostalima sam na dobar dan, ali od pre jedno 2 godine, pre toga sam sa njima stajao, pricao, pomagao, stacete sve neki penzioneri, medjutim. Na jednom sastanku saveta stanara ili kako vec, krenu oni nesto da prozivaju mog oca koji je zadnjih 20 godina bio predsednik kucnog saveta (uvek se nasmejem na te nazive), posto on ozbiljno bolestan covek nije mogao da se brani, ja lepo preuzmem stvar u svoje ruke i objasnim im neke stvari nebirajuci bas previse reci, e posle toga smo presli na "dobar dan" i nista vise.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  3. #18

    Odgovor: Komšiluk

    Moj stari komšiluk je super i sa svima sam se baš družila ali bez varijanti ogovaranja,ovaj novi je upravo takav pa se,iskreno rečeno,izbegavamo...
    I may not be perfect but I'm always me

  4. #19

    Odgovor: Komšiluk

    Moj komšiluk je , lepo se slažemo i komuniciramo, za sada nemam primedbe
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  5. #20

    Odgovor: Komšiluk

    Moj stari komsiluk, kod mame i tate, je bio super - svi se poznaju i onda se zajedno piju kafe, ljudi pomazu jedni drugima (kad se radi, kad su slavlja ili neke manje lepe prilike). u svakom slucaju, tamo je komsija bitniji od familije, jer pre ce ti pomoci komsija kad je neka iznenadna situacija, nego tvoj rodjeni koji se nalazi ko zna gde... (puno puta i dokazano).

    A sada, sa komsijama se sve svodi na "dobar dan" - ljuti su prilicno zatvoreni. Isto tako je bilo i sa komsijama u Novom Sadu gde smo se vidjali samo u prolazu i kulturno se javljali jedni drugima!

  6. #21

    Odgovor: Komšiluk

    Četiri normalna čoveka u četvorospratnici sa 32 stana pa Vi sad vidite...
    samo da čovek ode na ...
    Ljudi mogu da oproste sve osim iskrenosti !!!

  7. #22

    Odgovor: Komšiluk

    Hladno i korektno. Takvi su (ili, smo?!). U prethodnoj zgradi u kojoj smo živeli, bilo je mnogo prisnije i prijatnije. Ovde, u ovoj, svako gleda svoja posla. "Dobar dan", "dobar dan" i - tačka.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  8. #23

    Odgovor: Komšiluk

    Dok smo imali prisnije druženje (četiri stana u jednoj stambenoj zgradi), bila je idila, ali mnogo kratko je trajalo.Od bezazlenih iskrenih razgovora, barem sa moje strane, počelo je brljanje u intimu, savetodavstvo za sve, do bukvalno podizanja poklopca na loncu, da bi se videlo šta se danas kuva. E kad je postavljena rampa za sve to što nije za komšiluk, puče tikva! Sada su kulturno fini odnosi na zdavo kako ste i prijatno, bez druženja ali sa komunikacijom na praćku.

  9. #24

    Odgovor: Komšiluk

    Mom trenutnom komšiluku se uglavnom javim,ali ima i onih koje sam upoznala,javljala im se,a onda prestala da im se javljam-primer je jedan filmski kritičar,inače veliki snob.Uvrteo je sebi u glavu da svako ko nije bio na kanskom festivalu nema o čemu ni da priča,a da je činjenica kako je ofarbao kosu, u trenutno moderno smeđe,najveći doživljaj za sve nas koji nismo na njegovom nivou..u starom komšiluku imam još uvek par prijateljica,ali i onih koji mi 'dižu pritisak',poput jedne komšinice koja u sve zabada nos..onda jedne koja rasol ne izbacuje iz bureta sve do leta,a onda ga izbaci ispred zgrade,ili jedne muškobanjaste koja bi da se bije s muškarcima-uglavnom penzionerima jer je opominju da ne lomi drveće oko zgrade..tu je i njena saveznica-jedna žena nalik kreglici koja donosi sekirče jer 'bože,pa treba im malo drva da nalože vatru tik uz zgradu i ispeku paprike...'
    ono što je isto u mom starom i novom komšiluku jeste da svi ogovaramo svakog,a oni najgori među nama izbacuju vreće pune smeća kroz prozor,pravo na ulicu....

  10. #25

    Odgovor: Komšiluk

    Ovde u zgradi sa komshijama imam korektne odnose ali nismo neshto bliski...
    malo se vishe druzim sa jednim dechkom i njegovom devojkom koji su mojih godina, ali inache nemam primedbi na komshiluk a mislim ni oni na mene.

    Kutji je komshiluk deo svakodnevice... Nekad mi muka da perem sholje.... Ali opet, sve su to ok ljudi, spremni da pomognu i da se nadju kad zatreba.....
    Dugijem im vechnu zahvalnost jer su mom dedi spasili zivot... Niko od nas nije bio kutji a on dobio izliv krvi na mozak.... Komshije ga chule, dotrchale, zvale brata da ga vozi lekaru....
    Zahvaljujutji njima, moj deda je ostao u zivotu.

    shta dalje retji....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  11. #26

    Odgovor: Komšiluk

    Divan je! Lepo ali na odstojanju tada su vam komsije najbolje. Sto manje znaju o vama to bolje. Dobar dan- dobar dan i caos
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  12. #27

    Odgovor: Komšiluk

    Sa jedne strane mi je neka babetina sa kojom nekad pijem kafu a nekad bi je digao u vazduh, vecinom bi je digao u vazduh.
    sa druge strane je neka porodica i non stop se deru i svadjaju, a sa trece strane su neke poplasene studentkinje, koje kad sretnem u liftu kao da me se plase. Divan komsiluk
    znas kako se ljubim


  13. #28

    Odgovor: Komšiluk

    ne mam nekih velikih zamerki za svoj komsiluk, jedino sto nevole moje kucne ljubimce,al' ja u svom dvoristu mogu da radim ono sto ja hocu,oaza mira, salim se ,lepo se slazemo!
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  14. #29

    07 Odgovor: Komšiluk

    Komšije ...

    Retko kad se desi da kafenišemo...
    Samo u vanrednim situacijama ( za ne daj Bože ).
    Tada, valjda shvatimo koliko smo potrebni jedni drugima...
    Naravno sve je to kratkog daha ( svakog čuda za tri dana ... ).
    Nisam navikla na takav kontakt sa ljudima ( ukoliko se uopšte može nazvati kontaktom ), pa sam napravila svoj maleni svet koji sebično čuvam za svoju porodicu i neke meni drage ljude...

    Uvek ću priskočiti u pomoć, ako je nekome potrebna... ....
    Sa svima sam u korektnim odnosima po sistemu '' lepo, ali daleko '' .
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  15. #30

    Odgovor: Komšiluk

    ja svima masem iz auta i oni mi uzvrate ! ma zapravo su svi simpaticni . preko leta cesto napravimo ulicnu proslavu pa muski iznesu rostilj na ulicu i svako donese nesto za pojest i popit. klinci se igraju zajedno non-stop, hranimo jedni drugima macke i pse kad netko ode na odmor, al' kafu bas ne pijemo zajedno.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •