Komšiluk - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 50

Tema: Komšiluk

  1. #31

    Odgovor: Komšiluk

    kao da pored imam neuredan salas...
    blata od ulice do kraja njihovog dvorista tokom cele godine...a kao neka gospoda su...

  2. #32

    Odgovor: Komšiluk

    ...komsije desno su lude...a komsije levo su zabavne... ...sve u svemu...uklapam se u prosek...

  3. #33

    Odgovor: Komšiluk

    levo penzioneri.. jednom babi zasmetali neki zvuci.. pa malo malo neka galama.. ccc.. Desno bracni par sa bebom.. place li place.. iznad dijagnoza shizofrenije.. vice denju, ne spava nocu.. ludo covece..
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  4. #34

    Odgovor: Komšiluk

    di cu lepse.. svi se vole, svi su matori.. osim neke dece sto landaraju okolo..
    u sustini.. primamljivo za odstrel mozdanih celija kad si high..
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #35

    Odgovor: Komšiluk

    ha....komsiluk...
    Pa,ovako.Sa jedne strane mi je zena od 55god.,koja zivi sa svojim sinom(22god.)...od kojeg je napravila..s oprostenjem ,debila.Ona misli da je mozak operacije,a on samo "drzi mami suknju" i nigde,malte ne,ni ne ide sam.

    Sa druge strane zive neki divljaci koji ,hvala Bogu nisu stalno tu,jer rade u inostranstvu...,ali zato kada dodju....tresti cela ulica te od njihove muzike,te od njihovih glasova-jer se opijaju i vicu....,a samo jedan primer da navedem-svom psu,prelepom labradoru se osvetio,sto je pojeo komsijine kokoske,tako sto ga je obesio na drvo u basti.Mozete li vi taj prizor da zamislite....?Strasno!

    Preko puta su bakice,koje malte ne ni ne vidim.
    Eto....tu ja zivim.
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  6. #36

    Odgovor: Komšiluk

    у мом комшилуку је у задњих неколико година дошло до драстичних промена. поумираше неке силне бабе, унуци им продали куће... имам једну породицу преко пута са којом одржавам мало интимнији однос; мало даље, са исте стране улице живи мој другар и његова породица... и тако, све у свему, добро је како је могло да буде...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  7. #37

    Odgovor: Komšiluk

    Svi imaju neke svoje babe u komsiluku Ja imam jednu baba Nadu. Sto je to luda zena Boze ti mene sacuvaj! Blesavija je od svih nas zajedno. Podseca na Katicu sina iz Radovana i bas je volim. Ona je desno od mene i delimo terasu...leti se suncamo i chantramo kao prave babe
    Levo od mene je koshminica mojih godina koja mi cesto ulece u stan kad cuje da se smejem kao odvaljena. Cisto da proveri jel mi dobro.
    Sa ostalima se ne druzim po stanovima, ali se uglavnom ispricamo kad se sretnemo ispred zgrade. I lepo smo se podelili. Pola mladih, pola matorih...imamo i nekoliko nadrndanih likova koji prepodne mrze sebe, a popodne ceo svet i tesko im je i 'dobar dan' da prevale preko usta. To su oni koji kad vide da ce jos neko uci s njima u lift ubrzaju korak da bi sto pre zatvorili vrata od lifta i popeli se do svog stana...sami...da ne bi morali da podnose necije prisustvo u tom malom, zatvorenom prostoru
    I imamo puno alkosa u zgradi. Kad udjes u lift, pa kad te zapahne opojni miris neke domace radze...mmmilina...ne moras da pijes nista narednih mesec dana...dobijes svoju dozu od prizemlja do 7. sprata i miran si
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #38

    Odgovor: Komšiluk

    S obzirom da živim u zgradi (osmospratnica), mogu reći da sam se nagledao i naslušao svega i svačega. Kao klinac sećam se sledećeg:

    1. Slali su nam policiju na kuću zbog preglasne muzike, koja je btw. bila smešno niskog volumena u odnosu na neke komšije koje su slušale "pravu muziku"
    2. Šta god da se desi u zgradi, dežurni krivci smo bili moj brat, ja i još jedan komšija ("čupavi narkomani" ) Po mišljenju mog komšiluka, svako ko nosi dugu kosu je "narkoman"/ "propalitet", zar ne?
    Pa nisu valjda krivi oni "fini", loše ošišani i upasani trigloidi koji slušaju "pravu muziku"

    Vidite, to je veoma zanimljivo, kada neki shaban "odvrne Cecu" niko se ne žali. Međutim, kada neko odvrne nešto drugo od muzike (pošto Ceca teško može da se računa u muziku .......lični stav ), svi se žale
    Kao da će oglupeti ako se budu malo muzički obrazovali

    Lek: Prvi put kada nam je policija bila zbog preglasne muzike, sledeći put sam puštao muziku sve jače ("komšije će da me biju zbog preglasnog rokenrola, spominju mi familiju - teraju me dođavola" ).
    Više se nisu žalili, niti je bila policija

    Danas ......... sa komšijama sam na distanci...."dobar dan/jutro/veče" i to je to (čast retkim izuzecima)

  9. #39

    Odgovor: Komšiluk

    ....Komsiluk mi je ok....Uglavnom svi gledaju svoja posla....i najvise funkcionisemo na relaciji dobar dan/kako ste/lepo vreme napolje....
    Sem sa komsijama od preko puta, sa njima pijemo kafu, druzimo se i sl...... Inace sa leve strane imamo doktoricu psihijatra....ne druzimo se bas puno...
    ...a sa desne porodicu koja je ok ali slabo divane srpski.....


    Secam se mog starog komsiluka gde je tracanje bilo osnovna funkcija u zivotu.....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  10. #40

    Odgovor: Komšiluk

    A joj komsiluk...tu nema nikog normalonog...lol...s leve strane zena s bebom,s desne muz i zena koji se non-stop svadjaju...dolazi policija...itd..preko puta komsije koje nam cetvrtkom kopaju po smecu...

  11. #41

    Odgovor: Komšiluk

    Ne družim se nešto pretjerano.

    Živim u kućici u nizu.. Naime, susjed lijevo je solo igrač i nema ga nikad doma a i nije mi po volji nekako. Dva svijeta smo. Susjed desno je prije godinu dana dobio neki job na visokoj funkciji i kao pravi direktor je se probahatio. Najviše sa njim i obitelji smo imali problema. Nemaju razumijevanja za kućni red, nemaju obzira dal' smeta ako ispred naše garaže naslažu granje, beton, cigle itd dok si oni istu renoviraju.. Žena mu je bila super ali i ona je otišla njegovim putem. Jbg, mora biti na njegovoj strani. Njihova prva kćerka je starija od moje malene godinu i pol i to je takvo odvratno derište (anđeli moji, oprostite mi zbog ove opaske) da je to nešto grozno! Nema kulture, sebično, svojevoljno, histerično dijete. Sva sreća da ju moja više ne ferma.

    Puno se tu može pričati. Pravi eseji napisati.

    Ma drago mi je da si nismo dobri ali ima jedan problem sada.. Dolazi proljeće.. Morat ću ih pozdraviti ako ih vidim u dvorištu. Ali nemoram popričati. Ah da.. Kao da bi oni i popričali sa mnom
    Poruku je izmenio little fairy, 10.03.2009 u 12:38
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  12. #42

    Odgovor: Komšiluk

    Stanari koji stanuju na mom ulazu su dosta uspela replika ekipe iz filma Grešna zajednica (obavezno ga pogledajte ako niste).

    Jebe lud zbunjenog u tolikoj meri da ja još nisam identifikovao koja bi to faca mogla biti predsednik kućnog saveta. Ne radi nam svetlo već decenijama, a uvek imamo i ponekog ulazskog ljubimca, (obično pas nepoznate pasmine) koji mi zasedne na otirač na vratima i prepada me noću lajanjem.

    Ne posećujem ni jedan stan u ulazu, a boga mi ni meni niko od njih ne zvoni na vrata. U prolazu samo klimoglav uz nedefinisani pogled...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #43

    Odgovor: Komšiluk

    Ne komšijam se.
    U zgradi u kojoj sam nema puno stanova. Sretnemo se u hodniku, pozdravimo, sa par njih i popričam (uglanom pljujemo investitora koji je gradio zgradu) i to je sve.
    Većinom su to mirni i pristojni ljudi.
    Ali, kanda ima nekih elemenata (meni još uvek nepoznatih) zbog kojih mojih dvojica komšija (njih sa identifikovala što nije bilo teško, uvek se potpišu) ostavljaju razne proglase na ulaznim vratima od zgrade. I bar me barem jednom mesečno nasmeju.
    Parafraziraću poslednja dva.
    Primer 1:
    Komšinice, seljančuro jedna.
    .....
    Dokle misliš da ostavljaš konzerve od sardina, pakovanja od jogurna i uloške gde stigneš?
    Gde god da kreneš, naletećeš na kontejner. Znaš, to su one sive velike metalne kutije na točkićima iz kojih vire kese i smrdi.() E, pa onda ti uzmeš kesu smeća iz stana i baciš upravo u te, gore opisane kutije.
    ...
    Primer 2:
    Poštovane komšije,
    Molio bih vas da Vi i Vaši gosti ne povraćate u podrumu. Složićemo se da za to postoji prigladnije mesto.
    ...
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #44

    Odgovor: Komšiluk

    Zivim u soliteru...puno ljudi,puno ćudi
    E sad sto strasno ne volim to imam svakodnevno da gledam ......a to je bacam djubre gde stignem a tu bude i pola vekne hleba,papiri, racuni, ulosci naravno korisceni, flase od piva, stare decije patike,pocepane rukavice, poderan jastuk sve to imam u zgradi,razbacano po stepeništu,sve do prizemlja...nekad mi je muka kad prodjem stepenistem

    ali to jos nije sve.....razbucan kauc pored kontejnera stoji danima....
    su se radovali jer su imale gde da spavaju.....

    A da ne bi dužila priču niko nikom ne kaže ni dobro jutro ili tek poneko
    Sve u svemu idealan komsiluk
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #45

    Odgovor: Komšiluk

    jedna debela,kratka,sa sarmama od proredjene kose me sacekala kad sam se uselila....predstavila se kao gospodja supruga predsednika kucnog saveta
    ja sam bila fina i vaspitana
    i tupa
    pa sam debelu pozvala unutra na kafu i parce torte
    debela posle mesec dana dosla i kazala da ja namerno zapusujem oluk da voda od kise ne bi oticala pravilno
    ja sam bila fina i rekla da ja to ne radim
    debela dosla na gajbu kad je potomak bio sam kod kuce i pozvala me na mobilni ( s mog kucnog broja) i opet kenjala o oluku i kisnici
    e tu sam popizdela
    pa sam rekla debeloj da cu da joj dodjem na vrata i da joj jebem mater i da odmah napusti moj stan
    i jos sam rekla da cu da je tuzim za uznemiravanje maloletnog deteta
    i jos sam rekla da cu to da posmatram kao seksualno uznemiravanje
    pa se debela smirila
    s ostalima? na dobar dan
    zubar iz prizemlja mi je radio hitnu opravku trojke
    docekao me u vrucim belim pantalonicama i samo sto mi nije sedeo u krilu
    odavno me niko nije tako zaprepastio
    dim iz lule mi je stipao oci,a dlake koje su virile iz V izraza njegove bele bluze su me shasholjile
    zub je opravio
    ostali su podnosljivi.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •