Sa RTS skinute američke serije i filmovi
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    Sa RTS skinute američke serije i filmovi


    Nakon što je Amerika u ponedeljak priznala nezavisnost Kosova, sa programa RTS-a su volšebno nestale američke serije i filmovi koje su zamenile ruske serije i domaće serije izvučene iz naftalina. Međutim, Aleksandar Tijanić, direktor RTS-a, tvrdi da na nacionalnoj televiziji nema cenzure, kao i da su sa programa, zbog velikog broja vanrednih emisija posvećenih Kosovu, skinute sve serije i filmovi, ne samo američke proizvodnje. Po njegovim rečima, u narednih nekoliko dana RTS će se verovatno vratiti na redovnu programsku šemu.

    - Nema zabrana ni cenzure na RTS-u! Nije tačno da smo sa programa skinuli samo američke filmove i serije, skinuli smo sve serije i filmove, jer imamo mnogo vanrednih emisija i specijala posvećenih situaciji na Kosovu. Ako niste čuli, jedan deo Srbije je proglasio nezavisnost, u toj situaciji sigurno ne možemo da imamo normalan program. Uzmite, na primer, francusku ili britansku televiziju - da jedan deo njihove teritorije proglasi nezavisnost, sigurno ne bi imali redovan program - rekao je za Blic Aleksandar Tijanić.
    Međutim, činjenice demantuju direktora RTS-a, serije i filmovi se i dalje prikazuju, a na programu, verovatno slučajno, nema jedino američkih serija.
    U utorak na Prvom programu RTS-a je umesto kanadske serije Degrasi emitovana domaća serija Stižu dolari, popularne Istražitelje iz Majamija je zamenila serija Kraljevina Srbija, a umesto najavljenog američkog filma Rat za drogu, emitovana je, ko zna odakle izvučena, ruska serija Moskovska saga. U sredu je na Drugom programu RTS-a umesto američke serije Živeti sa Fren emitovana emisija Verski kalendar. Na Prvom programu, u repriznom i premijernom terminu serije Istražitelji iz Majamija, pušteni su domaći filmovi Gde cveta limun žut i Glava šećera... Na Drugom programu RTS-a juče je, umesto američkog filma Devojka nije kriva, prikazan češki film Intimno osvetljenje...
    Budući da je Tijanić nekoliko puta naglasio da su sa programa skinute sve serije i filmovi, zanimalo nas je zašto se onda prikazuju ruske i domaće serije, a direktor RTS-a je odgovorio:
    - Zato što su kratke i uklapaju nam se u trenutnu programsku šemu.
    Ilustracije radi, epizoda serije Degrasi traje 35 minuta, a njena zamena, Stižu dolari, 55 minuta. Istražitelji iz Majamija u proseku traju 45 minuta, a prinudne zamene Glava šećera i Gde cveta limun žut traju 62, odnosno 95 minuta... Epizoda serije Moskovska saga, koja trenutno vlada posleponoćnim terminom na Prvom programu RTS-a, traje oko 57 minuta...
    - Nema govora ni o kakvom neemitovanju američkih filmova i serija na RTS. Podsećam da je poslednjih nekoliko dana celokupna programska šema RTS prilagođena praćenju dešavanja oko jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova i u takvoj situaciji je teško čak i kratkoročno planirati i održati pojedine termine - izjavio je Ivan Karl, urednik filmskog i serijskog programa RTS-a, i dodao:
    - Smatramo da je nezahvalno i za gledaoce i za ekskluzivni program kakav je serija Istražitelji iz Majamija da se svakog dana emituje u lošijim terminima nego inače. Naime, Istražitelji se već mesecima prikazuju u 23 sata uveče i 12.45 po podne. Ove nedelje je bilo nemoguće ispoštovati te termine svakog dana. Čim se programska šema u potpunosti vrati u normalu, a to će biti u najskorije vreme, Istražitelji kreću u svojim dobro poznatim terminima.
    Po njegovim rečima, RTS će sigurno u noći između nedelje i ponedeljka prenositi ceremoniju dodele Oskara, a u ponedeljak će biti emitovan i skraćeni snimak.
    - Kada je reč o ciklusu filmova U susret Oskaru, on je počeo u ponedeljak premijerom nemačkog filma Život drugih. Od devet predviđenih filmova nije emitovan jedino Engleski pacijent, zbog snimka suđenja Vojislavu Šešelju. Svi ostali najavljeni filmovi, Poslednji kineski car, Francuska veza, Grk Zorba, Sve o Evi, Život je lep i Hladna planina, biće emitovani u planiranim terminima, u petak i za vikend - zaključio je Karl.

    Blic


    Dakle, ovaj Tijanić stvarno ima svoje bisere
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Sa RTS skinute američke serije i filmovi

    Vratit ce ih kad tad....
    Nego posle mnogo vremena gledao sam jutros RTS vesti i vesti stranih stanica.
    Skrivamo istinu o nasoj slici u svetu.

    Nazalost to je samo jos jedan dokaz da je miting okrenut prema unutrasnjopolitickim interesima i veze nema sa nasem iskazivanju interesa prema svetu.

    Lazni ponos, lazno rodoljubstvo!
    Da, razlog je prost. Nemamo hrabrosti biti iskreni prema sebi.

    Srbija je sada kao dete koje se duri pa nece da zagrize od rodjendanske torte jer se oseca uvredjen. Svestan je svojih ispravnih postupaka, dok svi oko njega gledaju sa nerazumevanjem, nevericom a bogami poneki i sa podsmevanjem.

    Dokle vise cemo praviti od sebe boodale?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Sa RTS skinute američke serije i filmovi

    ovo me podsjeca na orvela i na 1984-tu. sta je sljedece? ukinuti engleski u skolama?
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Sa RTS skinute američke serije i filmovi

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    ovo me podsjeca na orvela i na 1984-tu. sta je sljedece? ukinuti engleski u skolama?
    I mene podseća

    Ne samo Engleski................... i Francuski, Italijanski, Nemački

    Od sada u školama samo Ruski i Španski

    Poruku je izmenio Leonard Peltier, 22.02.2008 u 15:16
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Sa RTS skinute američke serije i filmovi

    ..."tud nije čudo što nevaljali i pokvareni, a takvih ima svuda, pod vidom rodoljubija svaku priliku za svoju sebičnost upotrebljavaju, i najbezumnije sovete daju, ne mareći hoće li se time svojoj opštini ili svome narodu kakva šteta naneti. Sebičnom je dovoljno kad je samo njemu dobro i kad prostaka može na svoju ruku da preokrene, a za dalje se ništa ne brine".

    Jovan Sterija Popović, Rodoljupci

    Može na više tema da se kopira, nažalost
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Sa RTS skinute američke serije i filmovi

    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku


    Od sada u školama samo Ruski i Španski

    Spanski je vec uveden...nego,treba razmisliti o uvodjenju recimo rumunskog...ili jermenskog....
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Sa RTS skinute američke serije i filmovi

    Ajde da im damo jednu sansu, mozda smo jako kriticki nastojeni.

    Mozda su te serije skinuli samo na par dana jer je neko smatrao da je dostojanstvenije u tim teskim trenucima prikazati pretezno domace filmove.




    EJ pa onaj ceski je bio sasvim dobar film, pravi uzitak posle americkih serija.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Sa RTS skinute američke serije i filmovi

    meni ne smeta ta izmena filmskog programa....ja i inace volim male kinematografije.....
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Sa RTS skinute američke serije i filmovi

    ...e jbg...a ja bas volim da gledam Istrazitelje iz Majamija...Horejshio je moj omiljeni lik...za 85 epizoda,nije se nasmejao...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Sa RTS skinute američke serije i filmovi

    ne poznajem gospodina....pa ne mogu nista o njemu kazati.....
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Sa RTS skinute američke serije i filmovi

    Možda to i nije tako loše,za promenu odgledati neki dobar evropski film koji je zapostavljen od strane RTS-a.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Sa RTS skinute američke serije i filmovi

    vala,ne da nije lose,nego je super.....samo jos da umeju da odaberu ljudski film,pa milina......
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Sa RTS skinute američke serije i filmovi

    ...znaci...idemo u krajnost...ukinemo Amere,a dajemo neke evropske?
    ...i to iz zemalja koje su priznale Kosovo...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Sa RTS skinute američke serije i filmovi

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...znaci...idemo u krajnost...ukinemo Amere,a dajemo neke evropske?
    ...i to iz zemalja koje su priznale Kosovo...
    Nisam mislila da se gleda sa političke strane,ko je priznao a ko ne nezavisnost. Samo kažem da su na RTS-u zbog glupih filmova sa one strane okeana nepravedno zapostavljeni filmovi sa našeg kontinenta(ja se u politiku ne petljam!).
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Sa RTS skinute američke serije i filmovi

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Nisam mislila da se gleda sa političke strane,ko je priznao a ko ne nezavisnost. Samo kažem da su na RTS-u zbog glupih filmova sa one strane okeana nepravedno zapostavljeni filmovi sa našeg kontinenta(ja se u politiku ne petljam!).
    ...Sokice duso...znam...samo sam se zajebavao...kapishi?
    ...a politika te ne interesuje,a?Svejedno ti je kako cemo da zivimo?
    ...samo sex,tv,udovoljavanje sopstvenom dupetu...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljeni lik iz serije!
    Autor veljko yaric u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:52
  2. Najdraži filmovi i serije iz detinjstva...
    Autor Goga u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 15.02.2015, 15:19
  3. Titlovi za filmove i serije
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 02.12.2011, 09:09
  4. Šta smo naučili iz američkih filmova
    Autor irnik u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 122
    Poslednja poruka: 18.12.2010, 20:53
  5. Sci fi serije
    Autor Inquisitor u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 08.07.2010, 22:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •