Incidenti na ulicama - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 87 od ukupno 87
  1. #76

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    A kome je to odgovaralo , osim siptara ?

    Moglo je ,civilizovano proglasiti 3-5 dana zalosti , pa i policijski cas, ako treba. Elegantno Civilizovano!
    Ovo je bruka i sramota za mnoge generacije unapred , Lepa zaduzbina , Nemojte vise da nas
    branite, jedino nas mozete odbraniti od Pameti i razuma, no, navijaci su snaga, alal vera i crkvi ! Pokazase se ! Napravimo mi neku ovdasnju Libiju , izolujmo se,pa da uzivamo za zivota a
    posle nas samak sveta, koga briga ?
      Vrh

  2. #77

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat Ch_cosa kaže: Pogledaj poruku
    A kome je to odgovaralo , osim siptara ?

    Moglo je ,civilizovano proglasiti 3-5 dana zalosti , pa i policijski cas, ako treba. Elegantno Civilizovano!
    Ovo je bruka i sramota za mnoge generacije unapred , Lepa zaduzbina , Nemojte vise da nas
    branite, jedino nas mozete odbraniti od Pameti i razuma, no, navijaci su snaga, alal vera i crkvi ! Pokazase se ! Napravimo mi neku ovdasnju Libiju , izolujmo se,pa da uzivamo za zivota a
    posle nas samak sveta, koga briga ?
    Како неки људи воле да се стиде у туђе име, преузимају срамоту и бруку, и то за генерације унапред. Шта је бре срамота за генерације унапред, разбијена стакла? Слободно се осећај обрукано, али немој мени да намећеш нешто слично.

    И наравно, прилика да се опљуне по Цркви... није битно што нема разлога, битно је да то Чеда воли.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #78

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Како неки људи воле да се стиде у туђе име, преузимају срамоту и бруку, и то за генерације унапред. Шта је бре срамота за генерације унапред, разбијена стакла? Слободно се осећај обрукано, али немој мени да намећеш нешто слично.

    И наравно, прилика да се опљуне по Цркви... није битно што нема разлога, битно је да то Чеда воли.
    Srbija je dala gostoprimstvo stranim ambasadam i time se obavezala da ce brinuti, cuvati i poštovati nepovredivost teritorije na kojoj se nalazi strana ambasada. Stranka koja se nalazi u tvom potpisu deklariše se kao stranka koja zastupa medjunarodno pravo, i to im je jedini argument za odbranu Kosova, a toleriše kršenje medjunarodnog prava kad se povredi teritorija ambasade. Jer i upad u stranu ambasadu je kršenje medjunarodnog prava! I ko je tu licemer? I šta su "Obraz" "Dveri srpske" "Delije" "Grobari" i ostale organizacije dobile paljenjem ambasade? Oni ništa, jer ce i dalje ostati u svojoj jazbini i ljušturi. A šta smo mi dobili? Pod "mi" mislim na nas koji nepripadamo toj Srbiji po razmišljanju i delovanju. Evo kako se to odrazilo nekim momcima s kojima sam dobar, ljude je cekao posao u Nemackoj, sredili papire, ateste za posao kojim se bave, cekali samo vizu i desilo se to divljanje na ulicama Bg-a i ambasada prestala sa radom i pokvarilo im planove i odložilo im posao za neko vreme. A znam da nisu jedini u Srbiji. Ljudi sad pate zbog gomile pijanih ljudi koji su osiljeni ostrascenim govorima politicara gubitnika uradili te gluposti. Razjasni mi molim te, možda sam ja loš rodoljub:
    Kakve veze sa Kosovom imaju saobracajni znakovi?
    Kakve veze sa Kosovom imaju kontenjeri?
    Kakve veze sa Kosovom ima prodavnica naših privatnika?
    Kakve veze sa Kosovom ima GSP?
    Zar toliko to Kosovo vredi da maloumni ljudi uništavaju našu imovinu?
    Da li su ti ljudi i na svojim kucama polupali prozore i upalili imovinu? Ja iskreno ne znam, mozgovi su to i ne bih me zacudilo.
    A Voja ti se vozi u Audiju, koristi mob iz EU, gde je tu "kupujmo domace" i ojacajmo nasu privredu?
    Poruku je izmenio Nenad_DPb, 07.03.2008 u 15:24
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.
      Vrh

  4. #79

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat Nenad_DPb kaže: Pogledaj poruku
    Srbija je dala gostoprimstvo stranim ambasadam i time se obavezala da ce brinuti, cuvati i poštovati nepovredivost teritorije na kojoj se nalazi strana ambasada. Stranka koja se nalazi u tvom potpisu deklariše se kao stranka koja zastupa medjunarodno pravo, i to im je jedini argument za odbranu Kosova, a toleriše kršenje medjunarodnog prava kad se povredi teritorija ambasade. Jer i upad u stranu ambasadu je kršenje medjunarodnog prava! I ko je tu licemer?
    Наравно да им међународно право није једини аргумент за одбрану Косова, коме требају аргументи за тврдњу да се окупирана земља мора ослободити?

    Ко је ту лицемер? Неко ко признаје Косово а вришти због пет прозора и две гарнитуре. А шта мислим о некоме ко наседа на ту причу о непоштовању међународног права због прозора боље да ти не кажем.

    I šta su "Obraz" "Dveri srpske" "Delije" "Grobari" i ostale organizacije dobile paljenjem ambasade? Oni ništa, jer ce i dalje ostati u svojoj jazbini i ljušturi.
    Претпостављам да имаш неки доказ да су амбасаду палиле баш те организације. Или је то по систему "па они су, ко би други".

    A šta smo mi dobili? Pod "mi" mislim na nas koji nepripadamo toj Srbiji po razmišljanju i delovanju.
    А колико то Србија има Ненаде?
    Не мислим да смо добили било шта.

    Evo kako se to odrazilo nekim momcima s kojima sam dobar, ljude je cekao posao u Nemackoj, sredili papire, ateste za posao kojim se bave, cekali samo vizu i desilo se to divljanje na ulicama Bg-a i ambasada prestala sa radom i pokvarilo im planove i odložilo im posao za neko vreme. A znam da nisu jedini u Srbiji. Ljudi sad pate zbog gomile pijanih ljudi koji su osiljeni ostrascenim govorima politicara gubitnika uradili te gluposti.
    Не сумњам да има људима којима је нанесена конкретна штета, што је за сваку осуду.
    Питам се колико људи пати и изгубило је много на Косову, па им се не посвећује пажња колика се посвећује београдским излозима. И зашто.

    Razjasni mi molim te, možda sam ja loš rodoljub:
    Kakve veze sa Kosovom imaju saobracajni znakovi?
    Kakve veze sa Kosovom imaju kontenjeri?
    Kakve veze sa Kosovom ima prodavnica naših privatnika?
    Kakve veze sa Kosovom ima GSP?
    Немам појма.

    Zar toliko to Kosovo vredi da maloumni ljudi uništavaju našu imovinu?
    Ајде сад ти мени објасни какве везе са Косовом имају људи који уништавају вашу имовину и вредност Косовоа са вредношћу имовине?
    А ако ме већ питаш, Косово вреди све и једног бутика у Београду, све и једног стакла и излога и све и једне амбасаде. И много више. Само што се Косово не може ослободити лупањем излога и паљењем амбасада.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  5. #80

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Само што се Косово не може ослободити лупањем излога и паљењем амбасада.
    A kako se Kosovo moze osloboditi?
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

  6. #81

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    navijaci su snaga, alal vera i crkvi ! Pokazase se !
    Užasavam se bilo kog oblika nasilja...Zamolila bi gospodina,da mi kaže da li mu je uopšte poznato šta znače reči "alal vera"?Kritika je upućena SPC,te bi ga molila da mi objasni šta po njemu znači "pokazaše se "...

    ...malo mi je ovo kontradiktorno....
      Vrh

  7. #82

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наравно да им међународно право није једини аргумент за одбрану Косова, коме требају аргументи за тврдњу да се окупирана земља мора ослободити?

    Ко је ту лицемер? Неко ко признаје Косово а вришти због пет прозора и две гарнитуре. А шта мислим о некоме ко наседа на ту причу о непоштовању међународног права због прозора боље да ти не кажем.
    Pa ako hoce da im ljudi poveruju da se zalažu za medjunarodno prvao, trebaju da ga brane uvek i na svakom mestu.


    Претпостављам да имаш неки доказ да су амбасаду палиле баш те организације. Или је то по систему "па они су, ко би други".
    A jel ti imaš dokaz da nisu? Pa po izjavama nekih od njih nakon mitinga sam tako zakljucio, po nekim postovima na raznim forumima sam izneo te zakljucke. Nisu sigurno divljali baletani škole “Luj Davičo”, zna se od koga se šta može ocekivati.


    Ајде сад ти мени објасни какве везе са Косовом имају људи који уништавају вашу имовину и вредност Косовоа са вредношћу имовине?
    А ако ме већ питаш, Косово вреди све и једног бутика у Београду, све и једног стакла и излога и све и једне амбасаде. И много више. Само што се Косово не може ослободити лупањем излога и паљењем амбасада.
    Lepo napisano, dobar zakljucak.
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.
      Vrh

  8. #83

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Како неки људи воле да се стиде у туђе име, преузимају срамоту и бруку, и то за генерације унапред. Шта је бре срамота за генерације унапред, разбијена стакла? Слободно се осећај обрукано, али немој мени да намећеш нешто слично.

    И наравно, прилика да се опљуне по Цркви... није битно што нема разлога, битно је да то Чеда воли.
    Ajd' recimo da razumem večinu napisanog,
    ... sa po nečim se i slažem, no nešto mi nije jasno:
    zar ti ne namećeš svoje mišljenje, i pokušavaš da nabiješ krivicu onima koji se ne slažu sa njim

    O korišćenju svake prilike za pljuvanje Čede, mislim da je bespotrebno i raspravljati, jest da ga ne volem, al' mi malo postalo bzvz

    ... još ima da počnem da ga sažaljevam
      Vrh

  9. #84

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    http://en.wikipedia.org/wiki/Stephen...28character%29
    cisto mali uvod u lik i djelo Dr. Kolbert ako nekim slucajem nije poznat javnosti u Srbiji.
    Lik na njemu svojstven, komican, nacin kritikuje ponajvise americku politicku scenu. Omiljeni za analizu su mu niko drugi do Mr. president i prateca svita Bjele Kuce. No cesto se i dotakne internacinalnog plana i globalistickih nastupa Sjedinjenih Drzava.
    Pre neki dan u jednoj od njegovih emisjia se dotakao i Kosova i Metohije i nasilja na ulicama Beograda posle toga. Zakljucak je bio da smo ih udarili gdje najvise boli. Jebes ambasadu, na to su navikli, godisnje ih par izgori sirom svjeta, al usudili smo se da im udarimo na identitet, americku svetinju. I sad ja ocekujem sta su sad jos nasi sjebali tek u kadru slike polupanog McDonaldsa Ja sam vristao . Potom idu slike Amera kako se prezderavaju sirom USA pracene opet polupanim McDonaldsom u Beogradu
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  10. #85

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    A kako se Kosovo moze osloboditi?
    Постоје разни методи. Имаш мирну реинтеграцију типа Источне Славоније. Имаш договор о компромису типа Босне, Македоније. Имаш и војно ослобађање.

    Citat Nenad_DPb kaže: Pogledaj poruku
    Pa ako hoce da im ljudi poveruju da se zalažu za medjunarodno prvao, trebaju da ga brane uvek i na svakom mestu.
    Ајде да не будемо смешни и да поредимо све оно што ради Америка, од Ирака до Косова, годинама, са пет полупаних прозора на амбасади! То је врхунац лицемерја, 9 година после агресије, бомбардовања ти отимају део земље, и причају ти о томе да треба да поштујеш међународно право због прозора... побогу, зар неко наседа на то?

    A jel ti imaš dokaz da nisu? Pa po izjavama nekih od njih nakon mitinga sam tako zakljucio, po nekim postovima na raznim forumima sam izneo te zakljucke. Nisu sigurno divljali baletani škole “Luj Davičo”, zna se od koga se šta može ocekivati.
    Јел имам доказ да нису?
    Ајде да ти објасним нешто из историје права, постоји нешто што се зове презумпција невиности, односно претпостављена невиност. Дакле, свако је невин док се не докаже супротно. Током историје људи су морали да доказују да нису криви, рецимо ставиш руку у кључалу воду, па ако јој не буде ништа, ниси вештица. Међутим, то је нажалост напуштено па се више не доказује невиност већ кривица. Да није било те глупаве измене у праву, Наташа Кандић би одавно горела на ломачи.
    Елем, прича "СРС је организовала паљење амбасада јер ти немаш доказ да нису и јер тако причају бабе на пијаци" је - смешна.

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Ajd' recimo da razumem večinu napisanog,
    ... sa po nečim se i slažem, no nešto mi nije jasno:
    zar ti ne namećeš svoje mišljenje, i pokušavaš da nabiješ krivicu onima koji se ne slažu sa njim
    Мислиш, намећем своје мишљење реченицам као што је ова: Слободно се осећај обрукано, али немој мени да намећеш нешто слично.

    O korišćenju svake prilike za pljuvanje Čede, mislim da je bespotrebno i raspravljati, jest da ga ne volem, al' mi malo postalo bzvz

    ... još ima da počnem da ga sažaljevam
    У вези напада на Чеду, у једном тренутку у представи "Ђенерал Милан Недић" комунистички иследник пита ђенерала, кога су звали Српска Мајка, "А што ти мајка нас комунисте тако мрзиш", а ђенерал му одговара "Зар и зато треба разлог"?

    Пустио бих ја Чеду да хоће он мене. Поменути Бурдуш има пар лажи које константно протура, које полетарци понављају. Једна од тих стварчица је прича о томе да су за сва зла криви, између осталих, Црква и САНУ.
    Кад неко каже да је нередима у Београду Црква показала своје право лице, пошто ударим главом у зид због бесмислености такве тврдње, не могу да не препознам одакле то пљување Цркве по дефаулту долази.

    Чисто информисања ради да објавим саопштење СПЦ о поменутим нередима:

    http://www.spc.yu/sr/saopstenje_svet...otiv_proglasen
    Саопштење Светог архијерејског синода СПЦ поводом нереда у Београду после протеста против проглашења независности Косова
    22. фебруар 2008 - 19:11

    Свети архијерејски синод Српске Православне Цркве, после јучерашњег свенародног протеста и молебна за спасење Косова и Метохије, позива сав Српски православни народ да у овим претешким временима удвостручи молитву за избављење нашег народа на Косову и Метохији, за мир међу нама и у васцелом свету.

    Не дозволимо себи, зарад било каквог интереса овога света, да учинимо било шта недостојно Народа Божјег, било шта нељудско. Чувајмо се, у овом смутном времену, бесмислених и безумних рушилачких порива који су се пројавили синоћ у Београду, на нашу општу жалост и срамоту. Било да је реч о покушају одмазде због огромне неправде која се наноси Србији и Српском народу проглашењем лажне државе на тлу Србије, било пак да је посреди, што је по свему судећи највероватније, готово извесно, класична организована пљачкашко-мафијашка акција појединаца или група, који користе општу националну несрећу као алиби за своја безакоња и нечовештва: жалосно је, и за сваку осуду, да једно величанствено и молитвено сабрање народа буде укаљано од стране неодговорних појединаца и криминалних група. Они су тиме показали да им није стало до Косова и Метохије, већ само до хаоса, пљачке и нереда. Тиме се не брани право и правда Српског народа, ни Косово и Метохија, него у темељима поткопавају и подривају. Уствари, тиме се наноси незаслужена љага Српском народу у његовој праведној борби за очување својих светиња, свог идентитета, достојанства као и националног и државног интегритета.

    Српска Православна Црква изражава своју тугу и жаљење због оваквог срамотног и неодговорног понашања појединаца и група према јавном поретку и према имовини престоног града као и према представништвима појединих земаља.

    Позивамо сав наш народ на очување народне части и образа и достојанства, вечних свечовечанских и народних вредности.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  11. #86

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Мислиш, намећем своје мишљење реченицам као што је ова: Слободно се осећај обрукано, али немој мени да намећеш нешто слично.
    Ne pogrešan citat
    tom rečenicom uzvraćaš ličnom prozivkom, nakon što si se osetio lično prozvanim zbog:
    "Ovo je bruka i sramota za mnoge generacije unapred"

    Jednostavno, kao što ti smatraš da je nametanje to sa čime se ti ne slažeš
    Tvoji neistomišljenici na isti način gledaju na tvoje postove
    Svako od nas na naki način pokušava da nametne svoje mišljenje, dal' svesno, dal' nesvesno, dal' direktno, dal' indirektno, ničemu ne vodi prozivka zbog nametanja mišljenja,
    ili misliš da je tvoje nametanje mišljenja ok, a tudje za osudu - odgovor: "ja sam svoje mišljenje argumentovao" se ne prihvata
    ... kao što znaš, kada se sa nečim ne slažemo, ili ćemo naći protivuargument, ili se jednostavno ograditi mišlju "ma lupa, nije ni zaslužio odgovor"

    On ima jedno mišljenje - koje ničim nije potkrepio.

    Ti imaš drugo mišljenje - koje si pokušao da potkrepiš saopštenjem SPC (samo informacije radi - već sam ga čuo pa nisam imao potrebe da ga čitam), koje liči na mnoga druga njihova saopštenja, a celo saopštenje je ipak samo govor, i po mom mišljenju nepotkrepljen delima SPC

    Ja imam treće - koje sam izneo, i ne nameravam da ga potkrepljujem ičim, jer mi i nije namera bila da nekog ubedim u svoje mišljenje, nego samo da ga iznesem - ko hoće složiće se sa njim, ko neće ne mora, neću ga braniti, jer mogu ga samo drugim rečima ponovo izneti
    ...vreme će pokazati da li je iko od nas bio u pravu
      Vrh

  12. #87

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Постоје разни методи. Имаш мирну реинтеграцију типа Источне Славоније. Имаш договор о компромису типа Босне, Македоније. Имаш и војно ослобађање.
    Za ovo poslenje smo malko slabi, a i bilo bi malo mnogo. A o povracaju u skorijoj buducnosti nema price, jer velike sile na prvom mestu SAD, ne bi sebi dozvole povlacenje svoje odluke jer bi time pokazale slabost. Pa vecina zemalja iz G7 je priznalo Kosovo, ocekuju se i ostale clanice, i malo šta mi tu možemo da uradimo sem cekanja nekih promena.


    Ајде да не будемо смешни и да поредимо све оно што ради Америка, од Ирака до Косова, годинама, са пет полупаних прозора на амбасади! То је врхунац лицемерја, 9 година после агресије, бомбардовања ти отимају део земље, и причају ти о томе да треба да поштујеш међународно право због прозора... побогу, зар неко наседа на то?
    Slažem se ja sa ovim delom, jeste nisu pravedni, al to se može velikim silama, male i siromasne države kao što je Srbija ostaje jedino da se hvata medjunarodnog prava, a ne oružja i nereda.


    Јел имам доказ да нису?
    Ајде да ти објасним нешто из историје права, постоји нешто што се зове презумпција невиности, односно претпостављена невиност. Дакле, свако је невин док се не докаже супротно. Током историје људи су морали да доказују да нису криви, рецимо ставиш руку у кључалу воду, па ако јој не буде ништа, ниси вештица. Међутим, то је нажалост напуштено па се више не доказује невиност већ кривица. Да није било те глупаве измене у праву, Наташа Кандић би одавно горела на ломачи.
    Елем, прича "СРС је организовала паљење амбасада јер ти немаш доказ да нису и јер тако причају бабе на пијаци" је - смешна.
    Lepo objasnjenje, samo nije trebalo. Jednaka prava imam da i ja tražim dokaz da nisu, nije ovo sud ovo je forum.
    Pricas o pretpostavki nevinosti, a sam osudjujes Natašu Kandic. A i što bih se njoj sudilo? Freedom Of Speech, kada nas drugi ljudi iz politike recima jos vise pokopavaju, što ne bi culi i drugu stranu.
    Nisam ja rekao da su radikali palili. Naucen sam da gledam iz više uglova i kako god okrenem slicni zakljucci. Organizacije koje sam pomenuo u prethodnim postovima su danima šarali naša naseljena mesta, prekidali tribine, evo pre par dana su momci iz Dveri pokušali da izazovu incident na tribini Pešcanika u Pancevu, Obraz je šarao zgrade stranih predstavništva, bacao cini mi se jaja, ako prosetas BG-om videces svakakve poruke na zidovima organizacije "1389", you tube je preplavljen njihovim snimcima na kojim npr traže oružje na mitingu, neke TV stanice prave priloge o njima i tu se mogu videti ti biseri... Osnova za sumnju da su oni pravili nerede postoji. Cek sudjenje tad ce saopstiti i cije boje nose.
    Poruku je izmenio Nenad_DPb, 08.03.2008 u 12:00
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.
      Vrh

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Doček na ulicama svetskih gradova
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.01.2009, 09:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •