Incidenti na ulicama - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 87
  1. #16

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Koštunica: Mladi su samo branili međunarodno pravo

    Autor: N.M.J. | 22.02.2008 - 06:19

    Odmah nakon što su jednoglasno izglasali mere za pomoć Srbima na Kosovu, ministri su juče na sednici Vlade razmenili teške reči o tome da li treba podržavati huliganske akcije u kojima su proteklih dana demolirane ambasade zemalja koje su priznale ili podržavaju nezavisnost Kosova. Posle izjave ministra Velimira Ilića da je i razbijanje demokratija, ali i cirkularnog elektronskog pisma koje je poslato iz Vlade Srbije u kojima se poziva na bojkot firmi zemalja koju su priznale Kosovo, potpredsednik Vlade Božidar Đelić pokrenuo je tu temu na sednici Vlade ističući da ne bi trebalo povlađivati demonstrantima.

    Potom se rasplamsala rasprava među ministrima. Prenosimo čitaocima kako je rasprava izgledala.
    Velimir Ilić: Naneli su oni nama mnogo veću štetu nego što su polupani prozori. Ovi sa B92 i drugi mediji morali bi da paze kako govore o tim mladim ljudima.
    Snežana Marković: Vi ste poslednji koji bi trebalo da nekoga učite ponašanju. Svi znamo šta ste sve izgovarali.
    Ilić: Gospođo, vi ste dva meseca u sportu, a ja dvadeset godina. Vodite računa, doći će vama sportisti.
    Šutanovac: Koji sportisti, o čemu pričate? Ja ću da stanem ispred tih mlakonja ako treba. Drugo, zašto je policiji data instrukcija da sa jedne strane dozvoli divljanje huligana, a sa druge da štiti red i mir. Tako samo stradaju policajci.
    Ilić: Ne možete ih zvati huliganima što su razbijali neke prozore i povredili nekoliko policajaca.
    Šutanovac: Tačnije - 53.
    Koštunica: Ti ljudi, huligani, kako ih zovete, samo su reagovali na kršenje međunarodnog prava. (smeh u sali i burno reagovanje nekih ministara)
    Šutanovac: Molim vas, pa da ih neko nije organizovao, oni ne bi znali šta da rade. Kakva odbrana međunarodnog prava!?
    Sednica je završena bez ikakvog zajedničkog stava o ovoj raspravi.


    Blic
    Ako je ovo stav Koštunice i Ilića, onda možemo reći da oni upravo ozakonjuju nasilje prema ambasadama (ma to je čak i Vučić osudio!!). Onda možemo očekivati da bi njihov sledeći potez bio:tenkovima na ambasade! Nemojmo im to dozvoliti.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Koštunica: Mladi su samo branili međunarodno pravo

    Autor: N.M.J. | 22.02.2008 - 06:19

    Odmah nakon što su jednoglasno izglasali mere za pomoć Srbima na Kosovu, ministri su juče na sednici Vlade razmenili teške reči o tome da li treba podržavati huliganske akcije u kojima su proteklih dana demolirane ambasade zemalja koje su priznale ili podržavaju nezavisnost Kosova. Posle izjave ministra Velimira Ilića da je i razbijanje demokratija, ali i cirkularnog elektronskog pisma koje je poslato iz Vlade Srbije u kojima se poziva na bojkot firmi zemalja koju su priznale Kosovo, potpredsednik Vlade Božidar Đelić pokrenuo je tu temu na sednici Vlade ističući da ne bi trebalo povlađivati demonstrantima.

    Potom se rasplamsala rasprava među ministrima. Prenosimo čitaocima kako je rasprava izgledala.
    Velimir Ilić: Naneli su oni nama mnogo veću štetu nego što su polupani prozori. Ovi sa B92 i drugi mediji morali bi da paze kako govore o tim mladim ljudima.
    Snežana Marković: Vi ste poslednji koji bi trebalo da nekoga učite ponašanju. Svi znamo šta ste sve izgovarali.
    Ilić: Gospođo, vi ste dva meseca u sportu, a ja dvadeset godina. Vodite računa, doći će vama sportisti.
    Šutanovac: Koji sportisti, o čemu pričate? Ja ću da stanem ispred tih mlakonja ako treba. Drugo, zašto je policiji data instrukcija da sa jedne strane dozvoli divljanje huligana, a sa druge da štiti red i mir. Tako samo stradaju policajci.
    Ilić: Ne možete ih zvati huliganima što su razbijali neke prozore i povredili nekoliko policajaca.
    Šutanovac: Tačnije - 53.
    Koštunica: Ti ljudi, huligani, kako ih zovete, samo su reagovali na kršenje međunarodnog prava. (smeh u sali i burno reagovanje nekih ministara)
    Šutanovac: Molim vas, pa da ih neko nije organizovao, oni ne bi znali šta da rade. Kakva odbrana međunarodnog prava!?
    Sednica je završena bez ikakvog zajedničkog stava o ovoj raspravi.


    Blic
    Jasno je, sve odradjeno stihijski, bez ikakvog plana i kontra koraka ako miting krene u neželjenom smeru.
    Zbog toga su takvi i rezultati.
    Za "mlade koji su samo branili međunarodno pravo" je to i logično
    Zakazali su ;
    Policija
    ... ajd' vade se da nisu imali jasne smernice, no ne vidim da su se nešto i trudili da ih dobiju
    Vlada
    Kao da i ne postoji
    Organizatori mitinga
    Mogu da se sada vade i da pozivaju na smirivanje strasti koliko hoće (neki čak ni to ne rade) Šteta je učinjena, što materijalna, i još više politička
    ugled u svetu nam je takav kakav je, posle ovog će biti još gori. Materijalna šteta će biti nadohnadjena, politička... neće nikad.
    Najgore od svega mi je to što oni u pomenutim dogadjajima ne vide nikakvu svoju krivicu
    Pa isti "ljudi" su organizovali miting, isti "ljudi" se nalaze na najvišim položajima u institucijama koje su zadužene za red i mir, isti "ljudi" su na čelu stranaka, i isti "ljudi" su osmislili misteriozni "akcioni plan"
    Ono što se da zaključiti
    akcije je bilo, al' ni "P" od nekog plana
    Predsednik Tadić
    Pa ako je već pobedio na izborima, nije trebao prepustiti inicijativu poraženima.
    Na sledeće pregovore sa medjunarodnom zajednicom neće izlaziti Toma, ili Velja nego on

    Nekome ko razmišlja bar korak unapred, bilo bi jasno da će neke grupe demonstranata pokušati da urade baš to što su i uradile.
    Da su dogadjaji bili sprečeni, još bi svetu bila poslata slika da smo uredjena država, koja može da izadje na kraj sa problemima u kojima se nalazi, Ovako, jovako smo samo još pogoršali tešku situaciju u kojoj se nalazimo, i Kosovo još više udaljili od Srbije
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    To nisu delikventi to su mladi

    YouTube - Kosovo za patike

    Pa to su ti Veljini sportisti, zato kradu patike...

    Patikriotizam na delu.
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    ...aman,prosto je...grupa hooligana je iskoristila miting da se lepo izivljava kad vec nema neka tekma...a neverovatno je...iako sam se dosta puta tukao sa murijom,dobijao batine,hapsili me...juce sam navijao za njih......stvarno smo otisli u qrac...
    ...eh da...Kostunica......smejem se jer ne mogu vise da placem...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Večeras je u ambasadi SAD pronađeno ugljenisano telo, međutim još uvek nije utvrđen pol preminule osobe, javila je televizija B92.
    Dakle, jedna osoba poginula, vise od 100 je povredjeno...
    Coveku zapalili stan, auto, demolirali su vise lokala u kojima rade i zaradjuju nasi ljudi, butici izgledaju kao da ih je spicio cunami... a klinci na snimcima izgledaju kao da su imali najbolji provod u zivotu.
    Nije me zacudilo, tako nesto se i ocekivalo.
    Protest? Pa jos mirni? Pfff...svasta...
    Ko je jos lud da mirno protestuje, kad je po buticima snizenje 100%
    Ako ti klinci uopste znaju gde je Kosovo, ja sam onda kraljica Elizabeta.

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...stvarno smo otisli u qrac...
    Poruku je izmenio _baba_, 24.02.2008 u 16:00 Razlog: dezinformacija...
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Skandalozan izveštaj TV Rusija o nemirima u Beogradu

    Autor: Beta | 22.02.2008 - 16:58

    Izveštaj državne televizije Rusija o sinoćnjem protestu i neredima u Beogradu izazvao je skandal, zbog kojeg su diplomate Ambasade Srbije u Moskvi prinuđene da negoduju, javljaju ruski elektronski mediji i internet portali.

    "Danas su se građani Beograda verovatno setili drugih mitinga. Setili su se kako je besnela rulja koja je svrgavala starog Miloševića. Isti ti, fudbalski navijači. Kako je zemlja koja je poludela od liberalnih obećanja sprovodila na onaj svet plačem zapadnu marionetu Zorana Đinđića - čoveka koji je rasturio legendarnu srpsku armiju i specijalne službe, koji je predao Hagu heroje srpskog otpora za apstraktnu ekonomsku pomoć i koji je za to dobio zaslužen metak", navela je TV Rusija u izveštaju, emitovanom kasno sinoć.
    Ceo video izveštaj se može naći na ruskom odeljku sajta "YouTube".


    "Srpske diplomate su duboko revoltirane izjavom novinara državnog kanala 'Rusija' Konstantina Sjomina, koji je u direktnom programu odobrio ubistvo premijera Zorana Đinđića pre nekoliko godina", navodi portal Newsru.com
    Taj portal, kao i drugi, navodi da je Ambasada Srbije u Moskvi već zatražila od te televizije stenogram komentara koji se čuo sinoć.
    Kako saznaje agencija Beta, Ambasada u Moskvi priprema pismo koje će uputiti generalnom direktoru ruske državne televizije.
    Mediji citiraju glavnog urednika lista "Novo rusko slovo" i bivšeg dopisnika RIA Novosti iz Beograda Sergeja Grizunova, koji je ocenio da komentar predstavlja "poziv na ubistvo sadasnjeg predsednika Borisa Tadića, nekada Đinđićevog zamenika u rukovodstvu Demokratske stranke".
    "To je i poziv na preispitivanje dobrih odnosa Rusije i Srbije", ocenio je Grizunov, dodajući da je ruska državna televizija pružila "neprocenjivu uslugu kosovskim teroristima, koji sada imaju razvezane ruke".

    LDP: Zatražiti izvinjenje od Putina i Lavrova

    Liberalno demokratska partija (LDP) ocenila je danas da bi Srbija trebalo da uputi hitan protest i zatraži izvinjenje Ruske federacije zbog komentara na Ruskoj državnoj televiziji o ubijenom premijeru Srbije Zoranu Đinđiću.
    Hitan protest i izvinjenje moraju biti zatraženi zbog izjave komentatora Ta stranka pozvala je predsednika Srbije Borisa Tadića i ministra spoljnih poslova Vuka Jeremića da upute protest i zatraže izvinjenje "bez oklevanja" od predsednika i ministra spoljnih poslova Ruske federacije Vladimira Putina i Sergeja Lavrova.
    "Za LDP uvrede na račun pokojnog premijera Đinđića nisu samo skandalozne, već ukazuju i na stvarne motive bliskosti između Vlade Srbije i Vladimira Putina", ističe se u saopštenju.
    U saopštenju se navodi da izvinjenje mora biti zatraženo jer većina građana Rusije stavove iznete na državnoj televiziji doživljava kao zvanične stavove vlade i predsednika Ruske Federacije.

    Blic
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Secam se studentskih protesta (Francuska) prosle godine, gde je jedna (poveca) grupa huligana divljala, lomila, krala (isti scenario kao u Beogradu)...
    Na svu srecu nije bilo mrtvih.
    To je velika masa ljudi. Kako ih kontrolisati i odbraniti (se) od takvih ispada?
    Narocito kad (pojedini) politicari i njihovi pijuni dolivaju ulje na vatru.
    Ne volim sto su ti protesti bili obojeni u politicke boje...
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Secam se studentskih protesta (Francuska) prosle godine, gde je jedna (poveca) grupa huligana divljala, lomila, krala (isti scenario kao u Beogradu)...
    Na svu srecu nije bilo mrtvih.
    To je velika masa ljudi. Kako ih kontrolisati i odbraniti (se) od takvih ispada?
    Narocito kad (pojedini) politicari i njihovi pijuni dolivaju ulje na vatru.
    Ne volim sto su ti protesti bili obojeni u politicke boje...
    ...a sta si ocekivao od Kostunice?Covek je jednostavno,iskoristio trenutak,za podizanje svog rejtinga i svoje stranke...o ostalima necu ni da pricam...stoka...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    To je velika masa ljudi. Kako ih kontrolisati i odbraniti (se) od takvih ispada?
    To treba da znaju oni koji se time bave. Kako su ih raščistili? Meni je apsurdno da nešto ne može da se obezbedi, zaštiti i sačuva. Suzavac je suzavac uvek. Da moj pas zna da govori znao bi da kaže tačno šta će se dešavati i šta će biti upaljeno. Pa to je tako loš i svima nam poznat scenario. Meni je prosto neverovatno da to nije moglo biti sprečeno. Ja sam mislila da ti specijalci mogu da čuvaju šta hoćeš. To im je uostalom i posao. Al' ih niko nije tamo ni poslao. Ili sam ja u nekoj žestokoj zabludi
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    "Tvrdim da smo stoka". Citiracu Alexandra i njegovu temu na nekom drugom mestu...jeste, sinoc se videlo kolika smo stoka, od onih voshtanih figura sa svecama u rukama do shopingasha koji su, eto, iskoristili priliku da popune svoju kolekciju prolece-leto 2008. novim komadima garderobe i mladih piromana koji se, eto, bore za demokratske i pravne vrednosti (pa se deca malko zanela, demokratija je to)...

    ...vec sam juce rekao: muka mi je od svih njih. Pomalo mi je zao ljudi koji su, ipak, dosli iz najiskrenije namere da nekako pomognu. Mi "mishevi" (kako je sve koji nismo bili na licu mesta okarakterisao veliki Srbin Kusturica) smo ipak mogli da procenimo gde i kada treba da se pojavimo.

    Uz radikale, nikad.

    Uz Kostunicu i Selju, nikad.

    Uz uniformisane majstore specijalnih efekata sa dugim bradama i kandilima u rukama, nikad.

    Mi "mishevi" smo dovoljni sami sebi.

    Zato sto smo lepsi.

    Zato sto smo pametniji.

    Zato sto nas ima vise od "patriotsko"novokomponovane seljacke bagre.

    I kraj.
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...a sta si ocekivao od Kostunice?Covek je jednostavno,iskoristio trenutak,za podizanje svog rejtinga i svoje stranke...o ostalima necu ni da pricam...stoka...
    ne mislim da je uopste ovim podigao rejting......,mislim da je svaka stranka dostigla svoj maksimum u pogledu broja pristalica....nema tu sta da se promeni.....
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Sve se to znalo unapred...

    Nego zaboli me 'urac... krivo mi što sam mogao deci 'kupiti' patike,a i sebi... Usput se to i 'aralo nešto,pošto su cure iz Batajnice bile rade da sebi priušte patikice... Nike domaća firma,a Delta strana... dokle smo doterali omladinu i njihovo logično vandalsko razmišljanje...

    Nikog ne izuzimam od krivice...trojka se dogovorila uostalom pre neki dan,a zato i krivim ovoliko ostrašćenosti na političkim temama i ovde,k'o da možemo mi promeniti i k'o da znamo nešto... samo dolivamo ulje na vatru i širimo politikanstvo i ovde gde mu mesto nije... učimo mlađe...

    p.s. Kostunica jeste mutav,ali nije toliko glup....da bi opstao i ubuduce u vladi poturen je i on i Toma,a DS da kao ne bude tu niko...pa ne bi sami kopali sebi raku ni radikali ni Koštunica naročito,pošto je on u najgoroj poziciji tj. rejting mu je najmanji...
    Poruku je izmenio Neron, 22.02.2008 u 18:02
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ne mislim da je uopste ovim podigao rejting......,mislim da je svaka stranka dostigla svoj maksimum u pogledu broja pristalica....nema tu sta da se promeni.....
    ...jeste...ali kod pametnih ljudi...na zalost,mislim da je ogroman broj nepismenih u ovoj zemlji...
    ...vidis...zaboravio sam Kusturicu...to je onaj sto nas predstavlja u svetu kao stoku...to je onaj sto je uzeo brdo para od ove drzave za svoje "projekte"...to je onaj sto je uzurpirao celu mokru goru pretvorivsi je u svoj veleposed...voleo bih da sretnem tog "umetnika"...da mu objasnim nesto oko miseva,rupe i sira u misolovci...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Nikad nisam razumeo taj stav "mi ne mozemo nista da promenimo". A ko moze?

    Najlakse je uhvatiti se za ruchice i uz veselo poskakivanje igrati ringe-ringe-raja (nemoj ni da pokusavas da rimujes bilo sta na ovu rec )...ne znam, volim da mislim da ipak i mi, obicni ljudi, uticemo na tok zbivanja, prvo u svom mikrosvetu, pa onda sve shire i shire...
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Incidenti na ulicama

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Sve se to znalo unapred...
    a zato i krivim ovoliko ostrašćenosti na političkim temama i ovde,k'o da možemo mi promeniti i k'o da znamo nešto... samo dolivamo ulje na vatru i širimo politikanstvo i ovde gde mu mesto nije...
    Malo me čudi ovakav stav.
    Ne, ne smatram da je ovo što se na ovoj temi piše politikanstvo. Ma, ne pričamo mi ovde da li je bolja ova ili ona politička opcija.
    Od nedelje se uništavaju gradovi u Srbiji. Ok, neorganizovano se uništavaju.
    Na ulicu se izvode maloletna deca. Škole juče nisu radile, jel ko obaveštan o tome. Organizovano. Organizovano su neke firme juče radile skraćeno. Da bi se organizovano dala podrška. Da bi se od organizovane podrške to pretvorilo u organizovan kriminal. Čemu rad, čemu obrazovanje? I tako se može do patika stići i bez toga.
    Nije to derane politikanstvo. Juče su na beogradskim ulicama bila nečija deca. Firme u kojoj rade roditelji neke dece su uništavane. Kuće nekih porodica su paljene. A sve zarad podrške nekoj deci koja i dalje žive na Kosovu. I koja verovatno očekuju podršku. Da li takvu?
    To je sredina u kojoj mi živimo, to je sredina u koju se šalju deca na osamostaljivanje.
    To nije politikanstvo.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Doček na ulicama svetskih gradova
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.01.2009, 09:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •