Poštenim radom do bogatstva - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 47
  1. #16

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Citat Kunic kaže:
    Da li je moguće obogatiti se u Srbiji poštenim radom?
    Naravno da je moguce, ako ti je sudjeno, posto, ako ti nije sudjeno, neces se
    obogatiti. Posto je definitivno cinjenica da je svim posteno obogacenim Srbima,
    bilo to i sudjeno, jer da nije, ne bi bilo posteno obogacenih

    Po tebi, DA TO NIJE MOGUCE, svi bi bili lopovi, posto se ja smatram postenim radom obogacen, u odnosu na onog koji posteno obilazi kontejnere za smece,
    a ne radi u Gradskoj cistoci.
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Moguce ali je to jako jako tesko. Recimo dobiti na LOTO-u. Ili pak postati neki extra menadzer pa vremenom nakupiti akcija firme cija vrednost usled privatizacije astronomski skace.

    Postavlja se i pitanje koja je granica bogatstva. Da li je neko ko ima svoj stan i auto, i ok posao za 30 000 dinara mesecno bogat? To mi nije jasno. Ajde da pretpostavim da je bogat neko ko stekne bar 200 000 eura.

    Dakle posteno se toliko obogatiti je jako tesko. Moguce ali jako jako neverovatno. Jer uglavnom ko se u nas obogatio recimo privatnim poslovima oni su najcesce obavijeni maglom neplacanja poreza, sverca itd.

    Dobro bi bilo da nam je drustvo toliko bogato da recimo mozemo sebi od prosecne plate pouzimati kredite za kucu, auto, namestaj... pokupovati sve, a zatim od normalne plate bez vece muke to otplacivati. I tada bi smo bili bogati I to na posten nacin. Kao sto se moze u nekim razvijenijim zemljama.

    Tako da je bitno da se zalazemo za naprednu Srbiju. Da bi nam svima bilo bolje. Hteli mi ili ne ipak sve cuci u politici.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Izgleda da svako od nas ima razlicitu predstavu o tome sta je zapravo bogatstvo...

    Kazu da je Kornelija, majka brace Graha, jednoj zeni koja se hvalila svojim nakitom, pokazala svoju decu i rekla: "Ovo je moj nakit!"

    Jedna dobra izreka kaze:
    "Nije bogat samo onaj koji nece!"
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Ne smatram se bogatom u materijalnom smislu, nisam ni na egzistencijalnom minimumu - gde li sam, uopšte... ?!
    Prema mojim saznanjima i ličnim iskustvima, u ovoj zemlji - ne poznajem dovoljno prilike u drugim državama, mada mislim da je slično - bez muvanja, muljanja ili čega već, ne može se obogatiti... Pod tim "obogaćenim" podrazumevam, svakako, neku "komfornu" cifru od par stotina hiljada evra pa na više...
    Nije to toliko ni bitno, koliko je važno da nekako dodjemo do te, u minulim vremenima izgubljene "srednje klase"... što bi pretpostavljalo bar: mogućnost kupovine adekvatnog stambenog prostora, auta, odlaska na letovanje, a da pri tome ne krepaš od gladi.
    (Odleteću offtopic, k'o da gledam .)
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku

    Elem, smatram da se ne može samo svojim (poštenim) donositi kući keš u džakovim,
    ali može se sasvim pristojno živeti i sebi obezbediti odgovarajući stepen konfora i malko luksuza...
    Evo bas ovako... Sama sam svoj gazda i u firmi provodim 7 dana u tjednu.Sve sto zaradjujem vise manje opet ulazem u posao tako da ne zivim na visokoj nozi. Vjerujem da ce se taj trud jednom isplatiti, a u kojoj mjeri vidjet cemo.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Postenim radom do materijalnog bogatstva je nemoguce stici,narocito u korumpiranom drustvu a ruku na srce svako je takvo...

    Duhovno je sasvim nesto drugo
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    -A zasto to u zemlji Srbiji ne bi bilo moguce ?
    Primer:
    -Kolega je imao na ocevom imenu odredjen broj akcija "Vojvodina puta".
    I pocele su da rastu, sa ispod 10.000 na 12-13, ja malo procackao po internetu, vidim ulaze Nemci za "puteve" ce tek sada biti posla imali su ugovore za xy kilometara i sl. predlozim mu da ih drzi na "otvoreno" kod brokera i da ne juri, al' zalete se drugar na 15.000, o'ma auto i taj rad. Brokerska kuca, ili neka druga postena firma iste proda po 31.000 + 3.000 din. dividende po akciji i samo na mom kolegi zaradi oko 1.000.000 dinara. Za mene je to posteno
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Uh,tesko pitanje...Evo posteno se bavimo privatnim biznisom,redovno izmirujemo obaveze prema drzavi i sl. pa i ono sto ostane opet ulozimo u posao i...jos uvek se ne vidi da smo prosperirali...Mozda bi trebalo da razmislimo o profitabilnijem poslu...preorijentacija,pa sta bude...
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    MOze, AKO, Uvoznicki lobi spusti rampu, a Izvpznicki lobi podigne rampu, eto nama blagostanja, e do toga ce mo jooos cekati.
      Vrh

  10. #25

    07 Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    e ova ti je dobra
    pa znas li ti staru izreku:"lakse je slonu da prodje kroz igline usi(igla za sivenje)nego bogatom kroz rajska vrata"
    TO SAM JA !!!!
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Ja mislim da se samo postenim radom moze stici do bogatstva.
    Pitajte bilo kojeg bogatasa. E sad, da li je taj posao sa ove ili one strane zakona drugo je pitanje, ali ce vam svaki reci da je posteno zapeo i posteno odradio posao.

    Rec je o cistoj matematici (profitabilnost nekog posla).
    Sto rizicniji posao veca profitabilnost.
    Sto je dalje od ove strane zakona, veca profitabilnost.
    Pa ko voli nek izvoli...

    U biznisu nema postenja (Posteno pa ko koga prevari), a narocito kod nas.

    Ima primera da su pojedinci postenim radom noseci gajbe zaradiliiiii
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Mislim da ovde vetjina mnogo s@re!
    Poshteno, pa poshteno.....
    Pa to govorio i Koshtunica, pa nije tako radio!

    I to koliko vidim, na to poshteno navalili obichni radnici, a niko ne pita gazdu koliko on love treba da spremi za PDV, za raznorzne takse, dazbine, akumulativne troshkove.
    Zar vi stvarno mislite da je prosechna zarada u trgovini 15-20%???????
    A kirija, a struja, voda, penziono, socijalno, ..........

    Drzava guli kozu s ledja, ali vetjina vas toga uopshte nije svesna jer ne platjate sve te namete!

    Da iskeshirate par miliona mesecno za te gluposti, videli bi kako je.

    Moji se siti naplatjashe raznoraznih poreza i haracha, a od svega toga nemaju apsolutno nishta!

    Shto se poslovnih partnera tiche, niko sa neposhtenim netje ni da posluje i to je potpuno ispravno, ali drzava..... derikoze!

    p.s,
    Kad god budem mogla, a truditju se da mogu, potruditju se da drzavi zakinem na porezima i harachima!
    pa nek drugi debeloj guski mazu noge, a netju ja!


    p.s.s.
    Svi smo mi "poshteni" dok ne padnemo u iskushenje.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    ma daj koliko ih je posteno se obogatilo mislim mozda je i moguce ali ja jos nisam cuo za to
    u svakom zlu ima nesto dobra
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Da li je moguće obogatiti se u Srbiji poštenim radom?
    teshko shinko,teshko...jedino ako si
    -bogati seljanin,
    -kriminalac,
    -eventualno slihtar zgodni
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Moguce je obogatiti se mukotrpnim radom ali ne uspeva svima.
    Moras biti u necem drugaciji od ostalih i potrebna je ogromna snaga za to.
    I tada se postavlja pitanje, da li vredi?

    Nalazim srecu u sitnim radostima zivota a novca zaradjujem otprilike koliko mi je potrebno...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Religijom do bogatstva i popularnosti
    Autor irnik u forumu Religija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 05.05.2008, 09:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •