Korejski Dosa Mastif
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Korejski Dosa Mastif

    KOREJSKI DOSA MASTIF - Mee-Kyun Dosa


    Ime: KoreanDosaMastiffRedlineBordeaux1.jpg Pregleda: 1322 Veličina: 81.4 KB


    Ovo je veoma retka predivna rasa oličena u ovom predivnom molosu. Nepodmitljivi čuvar, telohranitelj i branitelj ali i kućni ljubimac i pas za izložbe.

    Težina : Mužjaci 80kg~ Ženke 72kg~

    Visina : Mužjaci 75cm~ Ženke 68cm~

    Boja : Sjajno crvenkasta boja. Dlaka je kratka, gusta i jednako obojena bez naglih prelaza.

    Mnogi ga brkaju sa japanskim borcem Tosa inu i to s pravom jer su povezani. Ali za razliku od svog japanskog rođaka koji je odgajan za borbe, Mee-Kyun Dosa je stvoren isključivo za kućnog ljubimca i izložbenog psa. Postoji i varijetet Too-Kyun Dosa stvoren za borbu, daleko manje limfatičan, ali ga dosta njih smatra samo Tajvansko-Korejskom varijantom japanskog Tosa inu. Stvaranje Mee-Kyun Dosa pasa vezuje se za kasne godine 19. veka kao varijetet radnih molosoidnih pasa uveženih iz Evrope i Azije, a neki smatraju da je nastao isključivo ukrštanjem japanskih boraca sa Napuljskim Mastifima, sa neizbežnim primesama krvi Bordoških doga i to sve u zadnjih 50-tak godina. Ipak, verovatno je poreklo ovih pasa isto kao i japanskih Tosa inu boraca, ali sa dodatom krvi Bernardinca i Engleskih Mastifa u drugoj polovini 20. veka. Za razliku od svog srodnika i svojih predaka u uzgoju Koreanske Dose posebna pažnja posvećivala se veličanstvenom izgledu, boji krzna, ali i socijalizovanom i stabilnom karakteru ovih pasa.


    Ime: KoreanDosaMastiffRedlineBordeaux2.jpg Pregleda: 926 Veličina: 51.0 KB

    Opšte: Mada na prvi pogled izgleda kao crveni varijetet Napuljskog Mastifa, Koreanska Dosa je velik pas, masivan molos sa puno viška kože, često deluje letargično i tromo. Ali ne treba se zavaravati jer ovaj izgužvani nežni džin ima izuzetno brze reflekse i može biti veoma dobar čuvar. Veoma lako se uči poslušnosti i posvećenosti gospodaru i naročito deci, predstavlja dobrog porodičnog psa i pratioca, ali je još uvek jako retko viđen izvan Koreje.


    Glava je veoma velika, okrugla i veoma široka, sa mnoštvom kožnih nabora, visećim ušima i obešenim labrnjama. Vrat je veoma jak sa jako izraženim fanonom. Širokih prsa i dosta visok pas predstavlja veoma ubedljivog čuvara kuće. Dlaka je kratka, glatka, gusta i ravna, i uvek se javlja u nijansama tamno-narandžaste, crvene ili braon, a tolerišu se male bele oznake na prsima.
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  2. #2

    Odgovor: Korejski Dosa Mastif

    Nisam videla do sada. Ovo nije priznato, a? Meni se po slikama bwe nekako čini da njemu uopšte nije lepo kad poraste
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Korejski Dosa Mastif

    Sad, verovatno ovolika limfatičnost vuče sa sobom grdne probleme, ali, opet kad malo razmislim - oni su se rodili takvi, nisu postali i možda ne znaju za bolje...
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  4. #4

    Odgovor: Korejski Dosa Mastif

    Evo još nekih slika koreanskog dosa mastifa:







    I još puno slika na googlu!
    Poruku je izmenio gerbes, 18.04.2015 u 16:28
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  5. #5

    Odgovor: Korejski Dosa Mastif

    Lici mi na sarpeja sa dugim usima. Prelep pas.

Slične teme

  1. Napuljski Mastif-Mastino Napoletano
    Autor SQUAW u forumu Rase pasa
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.01.2009, 20:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •