Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 35
  1. #1

    Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Ulizice su svuda oko nas. U našoj porodici, bilo ih je u našim odeljenjima i grupama dok smo pohađali školu i studirali, oni rade sa nama...

    Iako su ulizice po pravilu neomiljeni članovi svakog kolektiva, to ih ni malo ne sprečeava da se dodvoravaju skoro svima, a najviše i najčešće onim osobama koje poseduju moć, položaj ili neki drugi kvalitet koji se može iskoristiti...

    Šta je uzrok takvom ponašanju ljudi? Kako se postaje ulizica? Šta mislite o takvim osobama?
    Poruku je izmenio memento, 20.09.2008 u 17:42 Razlog: Dopuna zadnjom rečenicom
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    01 Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    U mojoj porodici nema ulizica.A kako se postaje,nabolje pitaj ulizice.
    Poruku je izmenio GostBG, 20.09.2008 u 17:03
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  3. #3

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    U mojoj porodici nema ulizica.A kako se postaje,nabolje pitaj ulizice.
    Najbolje da ti nekog pitiš kako da se naučiš korektnom ponašanju. Niko te ne tera da pišeš na temama ako nemaš stav otome. I nema razloga da mi se obraćaš na ovaj način. Forum je za razmenu različitih mišljenja, a ne za autodefrustraciju...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    dodvoravaju SE skoro svima, a najviše i najčešće onim osobama koje poseduju moć, položaj ili neki drugi kvalitet koji se može iskoristiti...

    Šta je uzrok takvom ponašanju ljudi? Kako se postaje ulizica?
    Pitaš ... ? a već si dao ODGOVOR ... !




    I ja bi to baš tako objasnila.


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #5

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Pitaš ... ? a već si dao ODGOVOR ... !
    I ja bi to baš tako objasnila.

    Ne, nisam dao odgovor. Da je tako, onda bi svi ljudi bili ulizice. Čak većina ljudi to i nije, a znaju isto kao i oni koji se dodvoravaju da su moć, uticaj i moguća korist tamo gde jesu, pa opet se kroz život probijaju svojim radom, talentom i sposobnostima.

    Zašto to i ulizice ne rade?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ne, nisam dao odgovor. Da je tako, onda bi svi ljudi bili ulizice. Čak većina ljudi to i nije, a znaju isto kao i oni koji se dodvoravaju da su moć, uticaj i moguća korist tamo gde jesu, pa opet se kroz život probijaju svojim radom, talentom i sposobnostima.

    Zašto to i ulizice ne rade?
    Ja opet mislim i kažem, da si onim što sam u prethodnj poruci u citatu podvukla - odgovorio !

    Naime :

    - Jedni (neUlizni, neponizni) se znoje, rade i znanjem i radom grade i krče svoj put, karijeru, uspeh i poziciju.
    Zašto ?
    Pa Zato što po svom karakteru biraju taj put "Put kojim se ređe i teže ide".

    - Drugi (ulizno ponizni) nađu modus (vivendi) za "profuravanje" ... k'o bubreg kroz loj. Lakši (a njima i lepši) put.
    Zašto ?
    I to je sada ono što kažem da si sam već rekao:
    memento kaže:
    dodvoravaju SE skoro svima,
    a najviše i najčešće onim osobama koje poseduju moć, položaj ili neki drugi kvalitet koji se može iskoristiti...
    ... iskoristiti !? = doći do karijere, uspeha , možda slave, položaja ... etc ...
    bez znanja i umenja ,
    sa samo jednim jedinim talentom - talentom za maestralno uvlakaštvo.

    Naravno tu pametni i pošteni ispadaju "budale" i "glupi".
    Tako je. Ali, tako je i tako će biti - samo dotle, dok pamet opet ne stupi na pozornicu.
    Samo dotle.
    A stupiće .
    Mora stupiti .
    Mora i ovoj sveukupnoj budalaštini i poltronštini - jednom doći kraj .

    Nada nas je i do sada održa(va)la - njojzi hvala.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #7

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Baš se nešto mislim,šta ti je bila inspiracija za ovu temu…

    Svuda su oko nas,jesu neomiljeni kad se provale,mada licemerniji su mi oni koji ih "gaje"..da,i to više od njih samih,bez obzira na poziciju koju imaju.

    Šta je uzrok takvom ponašanju ljudi? Kako se postaje ulizica?
    Šta je uzrok? Nisam sigurna da znam odgovor na tvoja prva dva pitanja.

    Šta mislite o takvim osobama?
    Šta mislim…ma dođe mi da ne mislim,izbegavam ih u širokom luku.

    Mada postoji jedna vrsta čepljenja prema ljudima,koje prosto voliš…bez ikakve koristi..
    ...voliš da im ugađaš i to je to.Da li je to čepljenje?

  8. #8

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Mislim da to uglavnom čine ljudi koji nisu u stanju da se zagledaju u sebe i pronađu neke lične kvalitete... Dodvoravajući se moćnima, misle da će i sami, bar na tren, moći da budu deo nečega "velikog"... Ili da se popnu na stepenik više u društvenoj hijerarhiji ako budu viđeni u društvu onoga, ko po njihovom mišljenju nešto znači... Jednostavnije rečeno, beskičmenjaci koji ličnu afirmaciju mogu da ostvare isključivo prolaskom kroz nečiji sedalni deo tela... Obično igraju "samo jedno leto", a naslede ih slični, ali sa novim i još neviđenim ritualima prolazaka kroz već pomenuti deo... Da se o poltronstvu pisala knjiga, mislim da bismo svi ostali zatečeni inventivnošću ljudi kojima je to uže stručno područje...
    Poruku je izmenio NSdjanka, 20.09.2008 u 23:12 Razlog: gramatika...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #9

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Сећам се кад смо се рођак и ја учланили у једну политичку странку. И причамо тако с председником општинског одбора, он извали неку шалу, нас двојица се смејемо. Пошто је он отишао, рођак ме пита: "Богати, шта му је значила та шала". "Немам појма", одговорим ја, и обојица одвалимо да се смејемо свом поступку
    Улизивање је неопходно, људи од којих нам много тога зависи су често само људи, не објективни који све сагледају, већ они који воле да чују неке ствари. Постоји претеривање наравно, али нека просечна доза улизивања мора да постоји. Такав је живот. Неш се много леба најести ако свакоме говориш шта мислиш, или га критикујеш. А код патолошких личности, мораш да им се дивиш и да их стално хвалиш. Е такве набијем, а ово мало нормално што мора... шта да се ради... после кад напредујеш теби се улизују, за тобом вичу он прави наш је бабо, за тобом вичу Амадеус Рамбо...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #10

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    ...ako počnem da nabrajam.... ...odmah će me obrisati.....

  11. #11

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    ja volim da se lizujem
    Ko je za jednu voznjicu

  12. #12

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    takwe slihtere i wec opisane u temi,bih samo gurnuo niz stepenice da se polome sami od sebe

  13. #13

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Mislim kako su svi ljudi u jednom trenutku bili ulizice.Možda jer nisu mogli drugačije,jer su hteli da izbegnu ''nepotrebne'' nevolje,ili iz čiste gluposti.Ono što je naročito bitno u vezi sa tom temom jeste da postoje ljudi koji to urade nekad,iz predhodno navedenih razloga,ali i ljudi kojima ovo postane stalno ponašanje.
    Kada čoveku ulizivanje postane nerazdvojni deo bića,druga priroda,onda je taj čovek ulizica.I ne stidi se toga.Više to i ne primećuje jer je to usvojio kao ''formu'',način,jednostavno ulizivanje je za njega poput disanja-neprimetno,ali funkcioniše i služi svojoj svrsi.
    Šta je svrha ''autentičnog ulizivanja''?
    Uvek korist.Ne mora biti materijalna.Zadovoljavanje na nekom nivou,bilo materijalnom,bilo emocionalnom.Dobitak koji se inače ne bi imao,da se išlo ''redovnim'' putem.Ili barem ulizica tako misli.Jer ulizica je po pravilu i plašljivac.Plašljivac koji želi deo moći za sebe,deo emocija za sebe.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  14. #14

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    Shlihtam se kad mi nesto treba. Uglavnom kevi. I uglavnom me otkaci recima: Naravno da cu ti uciniti. Samo prvo moras da mi izadjes iz zadnjice, ne volim ulizice.
    I shlihtala sam se raznoraznim sanitarnim, trzisnim, finansijskim i ostalim inspektorima kad mi upadnu u lokal. Cvrkucem a povraca mi se.
    Gledam na to kao na sastavni deo zivota.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  15. #15

    Odgovor: Ulizice, uvlakači, čankolize, poltroni, utikači, čepikuće...

    sta cu, desi se shlihtam se kad mi nesto jako treba.. tipa, profa da mi da trojku a ne dvojku, ali na lepe oci a ne na znanje.. mozda kevi da mi da vise love za grad..
    secam se kao klinka, kad sam bila u bolnici, shlihtala sam se medicinskoj sestri da mi da sto vise anestezije da se ne probudim do sutra do vecere
    to ima svako u sebi i svako se barem jednom shlihtao, da li zarad sebe ili drugih.. ni to mi nije strano, ajao puta mi se desilo da se dodvoravam nekom zbog nekoga drugog ne zbog sebe.. nije mi zao, radila sam to zbog osoba koje volim, pa to smatram plusom..
    nije shlihtanje obavezno lose..

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Улизивање је неопходно, људи од којих нам много тога зависи су често само људи, не објективни који све сагледају, већ они који воле да чују неке ствари. Постоји претеривање наравно, али нека просечна доза улизивања мора да постоји. Такав је живот. Неш се много леба најести ако свакоме говориш шта мислиш, или га критикујеш. А код патолошких личности, мораш да им се дивиш и да их стално хвалиш. Е такве набијем, а ово мало нормално што мора... шта да се ради... после кад напредујеш теби се улизују, за тобом вичу он прави наш је бабо, за тобом вичу Амадеус Рамбо...
    za boldovano ako bas svakome govoris sta ti je na umu.. ne kazem da treba da lazes ili da izvrces cinjenice, ali ponekad, tipa radno mesto pa spikas sa sefom ili seficom koji imaju noc do plafona, treba malo ulepsati kao sto kaze yossa, ljudi vole da cuju neke stvari o patoloskim shlihtarama koje to biraju kao put necu da pisem.. verujem da im je lepo i bez moje pisane reci..
    mnogo znaci kad sam znas ko si i sta si i kako si dosao do toga sta imas.. a gadno je kad shvatis da si do toga dosao tako sto si ceo zivot nekome nabijao nos u bulju..
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •