Normalan život - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 37 od ukupno 37
  1. #31

    Odgovor: Normalan život

    Možda čovek savremenog doba nije u stanju da na adekvatan odgovori svim izazovima ubrzanog tempa života. Verovatno se takav način života odražava i na sveukupno stanje života, najviše menjajući njegovu svest. Čovek je misaono biće i ako na prvi pogled ne izgleda da uspeva da se svemu ovome prilagodi, ipak on to čini, možda ne na idealan način ali uspeva da se izbori sa većinom problema. Kad čovek promeni svoj način razmišljanja, samim tim i menja svoje fizičko stanje. Nije se kroz vekove menjala svest a da fizički izgled to ne isprati. Da nije bilo tako, i danas bi živeli po pećinama ali bi razvijali diskusije, debatovali. Jednostavno, jedno prati drugo. Jedno je uslovljeno drugim. Mozak jeste evoluirao u dovoljnoj meri, telo se prilagođavalo onome što se dešava u njegovom okruženju.
    Ne možemo vratiti točak istorije unazad. To jednostavno nije moguće, bez obzira na sve negativne posledice koje nosi ovakav život. Možda će, kad nekad sve bude van kontrole ( kao u nekim apokaliptičnim filmovima - Made in USA ), i desi se neka katastrofa svetskih razmera,se tada se čovečanstvo vratiti nekoliko vekova unazad ali zašto sada razmišljati na takav način? Živimo ovakav život kakav živimo, ne prepuštajući se nekoj sumornoj viziji, već pokušavajući da ga učinimo podnošljivijim i za neke naredne generacije.
    Prvi utisak uvek vara

  2. #32

    Odgovor: Normalan život

    Normalan život kao apsolutna kategorija ne postoji, nikada nije ni postojao, a neće ni postojati. Svest o nekom normalnom životu relativna stvar i različita je u manjoj ili većoj meri kod svih nas i ona predstavlja neku statističku srednju vrednost tih naših predstava i važećih normi i standarda koji su danas u trendu...

    Međutim, život ima svoju logiku i on je rezultatnta ogromnog broja faktora koji utiču na njega. Dobar deo tih uticaja mi jednostavno ne vidimo, a neke i ne želeimo da vidimo.

    Takođe, sve naše predstave o "normolnaom" životu polaze od nas samih kao centralnih figura tog života, što je sasvim razumljivo, ali i nedovoljno objektivno da koliko toko kvalitetno anticipiramo šta je zaista u određenom trenutku taj famozni "normalni život".
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #33

    Odgovor: Normalan život

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Možda čovek savremenog doba nije u stanju da na adekvatan odgovori svim izazovima ubrzanog tempa života. na takav način?
    ...

    Ne da nije u stanju ,vec takav covek nanosi nemerljivu stetu ne samo drugima,vec samom sebi ...jer njegova psihofizicka konstitucija nije u stanju da podnese takav zivotni scenario...Zivimo u civilizaciji u kojoj ima sve vise informacija,a sve manje smisla...
    Sta mi radimo, vec par godina...Internet-svojevrsna prinuda da se uzme rec ,kojom samo zamagljujemo ogromnu energiju da bi smo simulirali stvarnu komunikaciju...

    Eto mi se prilagodjavamo na ''kvazi nacin'' naravno...U plimi apaticnosti,samo privatna sfera opstaje:sa svojom ''brigom o zdravlju'',o materijalnom polozaju,sa prihvatanjem logike koja dopusta ''pustanje sa lanca svih licnih kompleksa i potisnutih , veoma razularenih nesvesnih sadrzaja ...(sve je dozvoljeno i sve je normalno...)

    Verovatno se takav način života odražava i na sveukupno stanje života, najviše menjajući njegovu svest.
    ..

    Pa ne menja se svest preko noci!.Ko je kreator svega zivog u savremenom svetu.?..pa mediji.. A,sta oni rade.?Oni, ne reprezentuju stvarnost..oni je kreiraju...iduci tako daleko da nude materijal koji postaje konstitutivan za izgradnju licnog identiteta...Vladavina,medija,informacija i novog vrednosnog poretka -to je ono sto ce nam oblikovati svest...

    Covek je misaono bice iako na prvi pogled ne izgleda da uspeva da se svemu ovome prilagodi, ipak on to čini, možda ne na idealan način ali uspeva da se izbori sa većinom problema.
    ...

    Svakako...!!! Covek danasnjice,u liku modernog Narcisa deluje bas kao cista maska...znaci imamo pojavu predominantnog tipa narcistickog pojedinca opsednutog kultom mladosti ,uspeha,imidza,ispraznog u svojoj potrazi za smislom,povrsnog,distanciranog anksioznog i zahvacenog zastrasujucom pretnjom dosade...Tako se mi prilagodjavamo...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  4. #34

    Odgovor: Normalan život

    Pesimizam koji ovde preovladava može se opravdati, u većoj meri. Činjenica je da mediji formiraju, odnosno oblikuju ili modifikuju svest ljudi, odnosno populaciju koja tek treba da izgradi svoje stvavove. Potrošački mentalitet koji ponekad zaista ide na nerve gotovo svakome, primorava nas da, i pored ravnodušnosti koju gledamo da održimo na zavidnom nivou, trošimo više no što nam je potrebno i dovodi u sumnju neke naše principe kojih se čvrsto držimo. Koliko se god odupiremo tom talasu, on nas uvek negde dostigne, kroz neku reklamu, neki oglas pa i kroz razgovore sa prijateljima.
    Nije to uvek loše, možemo na taj način saznati korisne informacije i na osnovu toga nešto isplanirati. Moramo se izvežbati da iz svega što nije dobro, izvučemo neku korist. Kao što i u dobrim stvarima ima nekih loših elemenata. Sve se to svodi na prosečnost. Treba se u sve to uklopiti ali tako da niko od nas ne izgubi ono što je autentično, što odlikuje našu ličnost. Prilagođavanje okolnostima koje se stalno menjaju je ključ uspeha. Nema tu odmora, mora se tako živeti. Kad tako živiš svaki dan, to onda postaje normalnost.
    Prvi utisak uvek vara

  5. #35

    Odgovor: Normalan život

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Pesimizam koji ovde preovladava može se opravdati, u većoj meri.
    Sirijus,ne bih zelela, ,da ova prepiska izgleda kao tvoja i moja rasprava,vec prosto ,kao neka razmena misljenja,koja ce i druge clanove da zainteresuje...

    Pesimizam je kategorija o kojoj mozemo govoriti samo u uredjenim,blagorodnim i naprednim drustvima...Tesko da je bilo koje drustvo danas nesto posebno napredno...(sem kada govorimo o porastu psihickih epidemija...)Koji pesimizam..ovo je realnost... ..Drustva nazaduju i vracaju se na ranije oblike ponasanja , samo sa jacim i ubojitijim sredstvima...gde u tolikoj sarolikosti besa i obesti ,covek ide tako daleko da cineci zlo i drugima i sebi,ima utisak da radi ''nesto dobro'' i nesto sto je ''in''...(jedva cekamo neku dramaticnu smrt ,pozeljno sa poznatim ljudima iz javnog zivota...da bismo profitirali...na razne nacine...)

    Prilagođavanje okolnostima koje se stalno menjaju je ključ uspeha. Nema tu odmora, mora se tako živeti. Kad tako živiš svaki dan, to onda postaje normalnost.
    ...

    Kojim okolnostima..ogroman protok informacija ,a zajedno sa tim i proklamovanje slobode izbora ,koja nas uvodi u jedno hronicno panicno raspolozenje pred enormnim brojem mogucnosti...gde vise nijedna kategorija, kao sto ja Istina,Pravda,Lepota,Dobrota,ne postoji sama po sebi ,vec se konstituise zavisno od logike interesa...pa onda sve realno izgleda manje istinito od virtuelnog,fikcija zamenjuje stvarnost..istorija i pamcenje nisu vise uzir u svetu koji je odan sadanjem trenutku na ''kvazi nacin '' naravno..otrgnutom od proslosti i bez neke jasne vizije prema buducnosti...

    I zato sto kazes''nema tu odmora,mora se tako ziveti.''..sve smo bolesniji-dusevno pre svega ,a,onda i telesno(psihijatri nikada nisu bili bogatiji...)...ali da to postaje normalnost to je,oprosti ,moram reci- ''netacno''...Doduse za predstavnike antipsihijatrije je moguce...i taj pokret nije za pocenjivanje..ali ,ziveci tako danima,godinama...covek se definitivno udaljuje od svoje sustine ,od sebe (od svoje Najvaznije tajne..znaci sebe sve manje poznaje...),postaje neko zlurado i raskalasno bice u cijoj kozi,nadam se nikada necu biti...

    Na primer..nas savremeni madijski prostor...sa glavnim glumcima...iz javnog zivota...

    I taj,i takav prostor, postao je svojevrsno gubiliste na kojem se uz neprimerenu populisticku strast uspesni ljudi simbolicki giljotiniraju(gladna i prazna publika hrani se tudjim zivotima..)Prekopavanje po intimi poznatih -glumaca,pevaca,knjizevnika,politicara,poslovnih ljudi,a,narocito zena...danas predstavlja potpuno prirodni i logicni model funkcionisanja medija....Najopasnije od svega,tzv.dousnicki mentalitet,sa kojim otvoreno racunaju mediji,permanentno se ohrabruje pozivanjem komsija,negovateljica,masera,poznavalaca prilika''porodicnih prijatelja'',skolskih drugova... da sitnim pikanterijama ucestvuju u kreiranju i medijskom razbastinjavanju javnih licnosti...

    Oprosti...to nije normalno...
    Poruku je izmenio dankaBg, 27.03.2010 u 19:44 Razlog: slovna greska ...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  6. #36

    Odgovor: Normalan život

    Mislim da ovo nije rasprava, već jedna normalna razmena mišljenja, koja izgleda, na žalost, nije izazvala veće interesovanje auditorijuma. I voleo bih da bude što više ovakvih dijaloga jer je to jedna od osnovnih funkcija Foruma. Pogotovu što se radi o jednoj ozbiljnoj temi Zadovoljstvo mi je Danka, razmenjivati mišljenja i suprostavljati stavove sa tobom. Kamo sreće da se više njih upusti u ovo. Ova tema je sveobuhvatna, zahvata sferu javnog života, kulturu ponašanja, socijalne i društvene pojave koje oblikuju naše ponašanje stavove koji se i menjaju, pod uticajem svega toga.
    Daleko od toga da su uslovi u kojima živimo normalni ali mi kao jedinke, ne možemo mnogo toga promeniti. Da bi se nešto iz korena promenilo, svest ljudi se mora promeniti ali ona je pod tolikim uticajem tog potrošačkog mentalliteta, reklama koje kao magnet deluju na ljude. Nema više racionalnog ponašanja, sve je to plod neke inertnosti ljudi koji su dozvolili da drugi misle umesto njih. Svako nosi deo krivice.
    Prvi utisak uvek vara

  7. #37

    Odgovor: Normalan život

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da ovo nije rasprava, već jedna normalna razmena mišljenja, koja izgleda, na žalost, nije izazvala veće interesovanje auditorijuma. I voleo bih da bude što više ovakvih dijaloga jer je to jedna od osnovnih funkcija Foruma. Pogotovu što se radi o jednoj ozbiljnoj temi Zadovoljstvo mi je Danka, razmenjivati mišljenja i suprostavljati stavove sa tobom. Kamo sreće da se više njih upusti u ovo. Ova tema je sveobuhvatna, zahvata sferu javnog života, kulturu ponašanja, socijalne i društvene pojave koje oblikuju naše ponašanje stavove koji se i menjaju, pod uticajem svega toga.
    Drago je i meni sto smo pisali i razmenili stavove ,a mozemo se nadati da ce biti sve vise ovakvih diskusija,a i tema jeste zaista veoma kompleksna...O ovome se moze pisati.i pisati...
    Inace sam pojam normalnosti je zbunjujuci,nedorecen,riskantan,ali i dan danas bez nekog vidljivog napretka u njegovom razumevanju i definisanju ....

    Takodje je i moje zadovoljstvo...
    i zato zahvaljujem...
    Poruku je izmenio bellissima, 27.03.2010 u 22:00 Razlog: nepotreban citat
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Život je lep kada...
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Pričaonica
    Odgovora: 913
    Poslednja poruka: 09.07.2017, 15:06
  2. Lud zbunjen normalan
    Autor cvishna u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 31.10.2010, 20:56
  3. Društveni život i brak
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 22:16
  4. Život u gradu ili život na selu?
    Autor yige_gui u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04.12.2008, 13:07
  5. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.07.2007, 21:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •