Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 64
  1. #46

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    ...mislim brate...ne mozes da poredis Palanku i Vrsac......rekao sam ti kako smo ih ovde pocepali...kao mache mushkatlu...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  2. #47

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    kladim se u karton vinjaka da ne ni ne znaJu gde je kosovo....
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...nemocna si?kao i mnogi...neki sede i bulje u TV a neki urlaju i loopaju izloge...o tome govorim...i opet da ponovim,po 100 put...ne podrzavam divljanje ali mi je jasno o cemu se radi...
    ...ako mislis da murija treba da reaguje kao na protestima 96',onda nikada nisi ni bila na njima i nemas pojma kako izgleda kada te razbiju pendrecima...zato ne prizivaj jos vece zlo...

    Nemoj, nemoj da se mi sada ovde prozivamo ko je gde bio, a ko ne, i gde smo to sada zato što smo negde bili ili ne, mislim da nema potrebe za tim, ja sam htela da kažem da mi sistem vrednosti nije jasan, da je policija lomila kičme studentima, a da pomahnitale huligane pušta da pale jedinu državu koju imamo. To me boli, boli me svaka očešana zgrada u svakom od naših gradova, boli me više nego kada su ih gađali bombama, boli me zato što ovo rade "naši". To sam htela da kažem.

    I još jednu stvar ne mogu da prihtavim. Moja nemoć, nikada, nikada, nikada neće biti ista kao nemoć kriminalaca, ja nisam kriminalac i to nikada neću biti.

    Ovo je žalosno toliko da ne mogu to da opišem. Samo to.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  4. #49

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat zrnce kaže: Pogledaj poruku
    kladim se u karton vinjaka da ne ni ne znaJu gde je kosovo....
    One mazge što se slikaju sa tri prsta ispred zapaljene zgrade da imaju za uspomenu? Moš slobodno da pokupiš taj karton odma' sad.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  5. #50

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Nemoj, nemoj da se mi sada ovde prozivamo ko je gde bio, a ko ne, i gde smo to sada zato što smo negde bili ili ne, mislim da nema potrebe za tim, ja sam htela da kažem da mi sistem vrednosti nije jasan, da je policija lomila kičme studentima, a da pomahnitale huligane pušta da pale jedinu državu koju imamo. To me boli, boli me svaka očešana zgrada u svakom od naših gradova, boli me više nego kada su ih gađali bombama, boli me zato što ovo rade "naši". To sam htela da kažem.

    I još jednu stvar ne mogu da prihtavim. Moja nemoć, nikada, nikada, nikada neće biti ista kao nemoć kriminalaca, ja nisam kriminalac i to nikada neću biti.

    Ovo je žalosno toliko da ne mogu to da opišem. Samo to.
    ...nisam imao nameru da prozivam...ako je tako zvucalo,javno ti se izvinjavam...
    ...nisam ni mislio da ces ti u nemoci lomiti i rushiti,ali ima i takvih...to sam rekao...
    ...a da je sve jadno...jadno je...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  6. #51

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Cemu ovo vandalsko ponasanje posle svega izrecenog....?
    Prosto nemam reci....
    Dok se neki mole Bogu,drugi razaraju...o cemu se tu radi onda?Sve mi se cini da je u pitanju nedostatak izivljenost.... Tuga....
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."
      Vrh

  7. #52

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Pljačke i nasilje po Beogradu


    http://uk.youtube.com/watch?v=_VJuFRj4dLE

    Američka i hrvatska ambasada u centru Beograda zapaljene su posle velikog mitinga "Kosovo je Srbija", demoliran je "Mekdonalds" na Slaviji, a oštećeno je još nekoliko diplomatskih predstavništava drugih zemalja.

    Grupe huligana kreću se po centru grada pljačkajući radnje. Izlozi "Benetona", "Bate", "Delta sporta", "Maksi samoposluga" i radnji sa kompjuterskom opremom razbijeni su nešto posle 20 časova, a radnje su opljačkane. Po sporednim ulicama u centru grada mogu se videti mladi ljudi sa kapuljačama i kapama, ruku punih robe i tehnike. Policija u džipovima i "maricama" juri kroz Knez Mihajlovu.

    Predsednik Boris Tadić pozvao je na prekid nasilja.

    Oko 19 sati jake policijske snage izašle su u Ulicu kneza Miloša: pripadnici žandarmerije bacili su suzavce na izgrednike, kordon je blokirao ulicu, a vozilima "hamerima" krenuli su na masu.

    Reporteri agencije Beta su nakon intervencije policije videli veći broj demonstranata koji su sa lisicama na rukama ležali na ulici i trotoaru oko američke ambasade.

    U međuvremenu su vatrogasci uspeli da ugase požar u zgradi ambasade SAD.

    U Urgentni centar do 21 čas dovezeno je 78 osoba, od kojih 19 policajaca.

    Nešto posle 20 časova, policija je intervenisala i u Ulici kralja Milana, kod Skupštine Beograda, i nastavila da potiskuje grupe izgrednika, koji se povlače centralnim ulicama. Istovremeno sa njima, gradom prolaze i velike grupe građana, koje se vraćaju sa molebana, koji je završen u Hramu svetog Save.

    Izveštači MONDA javljaju da je policija pod "punom opremom" okružila zgradu "Merkatora" na Novom Beogradu, kao i zgradu Televizije B92, kojoj poslednjih nekoliko dana - kako tvrde - stižu brojne pretnje.

    Oko 300 demonstranata krenulo je ka zgradi Televizije B92, ali je policija u poslednji čas sprečila napad na tu medijsku kuću. Na poziv čelnika TVB92 policija je došla i okružila zgradu kako bi sprečila bilo kakav pokušaj napada.

    Demonstranti su prethodno oštetili i ambasadu Turske, Belgije, kao i diplomatska predstavništva BiH i Kanade, ispred koje je zapaljeno jedno vozilo. Duž cele Ulice kneza Miloša prevrnuti su kontejneri.

    Kasnije je napadnuta i britanska ambasada - demonstranti pokušavaju da razvale vrata te zgrade.

    Posle velikog mitinga "Kosovo je Srbija", deo građana krenuo je ulicom Kneza Miloša i ispred ambasade SAD najpre zapalio zastavu te zemlje, a zatim i objekat. Potom je na zgradi istaknuta srpska trobojka.

    Huligani su potom napali i hrvatsku ambasadu koja se nalazi samo sto metara niže. Najpe su bacali kamenice, baklje, pokušavali da sruše ogradu, a zatim su skinuli grb Hrvatske.

    Demonstranti su demolirali i kućicu ispred ambasade BiH u Krunskoj ulici, a duž čitave Resavske ulice prevrnuti su kontejneri, počupane kante za smeće.

    Ranije, oko 18.45 časova, grupa od stotinak mladih izgrednika provalila je u prodavnicu Beko u Knez Mihailovoj ulici, nakon čega su u manjim grupicama sa plenom krenuli ulicama prema Zelenom vencu.

    Petnaetak minuta ranije oni su se izdvojili iz mase okupljene na mitingu "Kosovo je Srbija" i uputili Knez Mihailovom na čijem kraju kordon policije brani prilaz ambasadi Slovenije.

    Mladići, među kojima je bilo i nekoliko veoma mladih devojaka, usput su lupali trafike i pokazivali noževe. Policija nije intervenisala.

    Oko 300 srednjoškolaca okupilo se oko 15.30 časova ispred slovenačke ambasade, ali osim verbalnih poruka nije bilo težih incidenata.

    Reporter MONDA javlja da su srednjoškolci u Pariskoj ulici privremeno blokirali saobraćaj, ali da su se sklonili sa kolovoza na molbu ljudi koji su izašli iz zgrade u kojoj su sedišta Demokratske stranke Srbije i Srpske radikalne stranke.

    Potom je kolona srednjoškolaca prošla pored ambasade Francuske, ali nije bilo incidenata.

    Francuska je već priznala nezavisnost Kosova, a Vlada Slovenije u četvrtak je pripremila predlog teksta o priznanju Kosova. Taj predlog najpre treba da potvrdi parlamentarni odbor, a potom i slovenačka skupština.

    Slovenačka ambasada u Beogradu već je oštećena u nedelju uveče tokom protesta grupe Beograđana, uglavnom mlađih. Slovenija je trenutno predsedavajuća Evropskom unijom.

    (MONDO)
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  8. #53

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    ... i opet: '' Putuj Evropo... ''
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  9. #54

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat Tami80 kaže: Pogledaj poruku
    Cemu ovo vandalsko ponasanje posle svega izrecenog....?
    Prosto nemam reci....
    Dok se neki mole Bogu,drugi razaraju...o cemu se tu radi onda?Sve mi se cini da je u pitanju nedostatak izivljenost.... Tuga....
    слажем се тами, страшно је то што се дешава, та острашћеност. плашим се да нам црни дани тек предстоје...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  10. #55

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Na B92 su upravo saopštili da je u USA ambasadi pronađeno ugljenisano ljudsko telo NN.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  11. #56

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Na B92 su upravo saopštili da je u USA ambasadi pronađeno ugljenisano ljudsko telo NN.
    Kako je to moguce, kada je US ambasada zatvorena ove nedelje??? Da nisu mozda ovo izvori CNN-a!!!
    neunistiva zlojebaba!
      Vrh

  12. #57

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Kako je to moguce, kada je US ambasada zatvorena ove nedelje??? Da nisu mozda ovo izvori CNN-a!!!
    Ne znam. Priznajem - neproverena informacija. Izvinjavam se moderatorima. E, sad da li je istina, i odakle im vest - ne znam. Ja sam naglasio izvor moje informacije - B92 - ona plavokosa novinarka...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  13. #58

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    ... i opet: '' Putuj Evropo... ''
    " ...nemoj više čekati na nas... "

    Toliko ljudi povređeno, zbog čega? pitam se jel išta ostalo čitavo u centru grada strašno i tužno.

    Večeras je u ambasadi SAD pronađeno ugljenisano telo, međutim još uvek nije utvrđen pol preminule osobe, javila je televizija B92. Pre početka, za vreme i posle mitinga protiv secesije Kosova i Metohije dogodilo se više odvojenih incidenata u kojima su grupe izgrednika napale zgrade ambasade zemalja koje su priznale Kosovo. U ambasadi SAD u požaru su dva sprata. U Urgentnom centru primljeno je 88 poveđenih, od toga je 21 policajac. Uglavnom su svi lakše povređeni, a samo dvoje ima teža nagnječenja grudnog koša.
    Tako je objavio dnevni list Blic
    Poruku je izmenio silvia, 21.02.2008 u 22:40 Razlog: ubačena vest
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  14. #59

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Kako je to moguce, kada je US ambasada zatvorena ove nedelje??? Da nisu mozda ovo izvori CNN-a!!!
    evo...sad su je ponovili...nezvanichno naravno....
      Vrh

  15. #60

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    B92 22:23 -
    "Ugljenisano telo u Ambasadi SAD
    21. februar 2008. | 18:32 -> 22:23 | Izvor: B92, Beta
    Beograd -- Huligani posle mitinga napali nekoliko ambasada, u američkoj nađeno ugljenisano telo. Intervenisala policija. Pljačke u centru. "

    "Nakon završetka mitinga "Kosovo je Srbija", izgrednici su napale ambasadu SAD, paleći zastavu, razbijajući prozore i bacajući navijačke baklje. Nakon 19 sati specijalne jedinice policije sa desetak vozila "hamer" i suzavcem intervenisali su u Ulici kneza Miloša, nakon čega su se huligani razbežali. Kako saznaje B92, u ambasadi SAD je nađeno telo, čiji identitet i pol zasad nije utvrđen."
    Poruku je izmenio itebejac, 21.02.2008 u 22:46 Razlog: dopuna
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 17.11.2010, 00:09
  2. Vojvodina usvojila Statut pokrajine
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 23.02.2009, 14:20
  3. "Majska skupština" u Karlovcima
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.05.2008, 21:15
  4. Profit i troškovi nezavisnosti
    Autor Bacanin u forumu Spomenar
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 04.12.2007, 15:11
  5. Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 22.10.2007, 19:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •