Zanimljiva pisma
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Zanimljiva pisma

    Dragi roditelji!

    Vec 3 meseca je prošlo kako sam na fakultetu, a još vam nisam pisala. Sramota me zbog toga, ali vam obećavam, da ću sve to sad nadoknaditi! Ali pre nego što nastavim sa pisanjem ovog pisma, molim vas, sedite! Nikako nemojte dalje čitati ovo pismo stojećki!

    Već su mi skoro potpuno zacelile opekotine i već sam se skoro potpuno oporavila od šoka što sam morala skakati sa četvrtog sprata.
    Provela sam samo 2 nedelje u bolnici, vid mi se već skoro u potpunosti vratio a i povraćam samo jednom nedeljno.

    Pošto sam požar izazvala sama, moraćemo fakultetu platiti 50.000 EUR-a odštete, ali to nije ništa, jer je glavno da sam ostala živa.

    Imala sam sreću, jer je čovek, koji stanuje preko puta, primetio šta se dešava i pozvao vatrogasce i hitnu pomoć. I posetio me je u bolnici, a pošto nisam imala gde da odem (moja soba je u potpunosti izgorela), bio je tako ljubazan i ponudio mi da predjem kod njega. Ima jednosoban stan, ali nam je zato sjajno. Inače, on je dosta stariji od mene, ali ludo smo se zaljubili jedno u drugo i planiramo se venčati. Još se nismo tačno dogovorili kada, ali hteli bi da se venčanje održi pre nego što se na meni primete tragovi trudnoće.

    Uistinu, dragi moji, biću majka! Znam, da jedva čekate trenutak, kad ćete postati baba i deda, i potpuno sam uverena da ćete bebice (jer čekamo dvojke) primiti sa onoliko ljubavi, sa koliko ste mene okruživali kada sam bila mala. Jedina stvar, koja trenutno odlaže našu svadbu, je da je moj verenik pokupio negde neku odvratnu infekciju. Zbog toga smo oboje opet u bolnici, jer sam i ja to dobila, ali sada nam je mnogo bolje zahvaljujući antibioticima, koje dobijamo intravenozno. Doktori ovu bolest nazivaju sifilis, ili tako nekako.

    Znam, da ćete mog supruga dočekati širom raširenih ruku, i uskoro će postati deo naše obitelji. To je veoma drag čovek, i uprkos tome što nema završenu osnovnu školu jako je ambiciozan. Naravno, on je druge veroispovesti, ali znam da ste vrlo tolerantni, pa vam neće smetati ni to što je tamnije puti. Sigurna sam da ćete ga voleti bar onoliko koliko ga ja volim!!! Pošto je približno vaših godina, slagaćete se vrlo dobro, naročito kad se preselimo kod vas (jer je naš stan suviše mali za toliko ljudi). Čini mi se da su i njegovi roditelji čestiti ljudi, njegov otac je poznati švercer narkotika iz Afrike, odakle je poreklom i moj budući...

    Tako, sada, kada sam vam sve opširno opisala, mislim da je vreme da vam priznam da mi nije izgoreo stan, tako da mi nije ništa, nisam ni bila u bolnici, nemam ni verenika ni sifilis, niti ikakvog crnca.

    Istina je ta, da sam pala iz matematičke analize i makroekonomije, a iz informatike sam se provukla, pa sam htela da vam pokažem da na ovom svetu postoje i gore stvari od ovih!

    Ljubim vas,

    vaša ćerka.

    Poruku je izmenio Bombica, 23.07.2009 u 23:06
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Chudna pisma





    Primio sam tvoje pismo u kojem mi pises da je za tebe je-
    dini zivot da si kraj mene. Kazes mi da su ti one mile uspomene iz
    banje najvelicanstvenije. Ja se s tobom slazem i veruj mi da cu te je-
    dinu u svetloj uspomeni sacuvati. Volecu te uvek, jer ti ces mi tre-
    bati dokle mi snage traje. Secas li se draga moja kada si mi tvoje no-
    ve pesme pevala i ocaravala me, kad si tvoje nezne ruke u zanosu bo-
    zice obavijala oko moga struka i silno me i grcevito stezala kada je ku-
    ci trebalo da podjem. Bila si mlada i lepa kada je svevisnji i dobri tvo-
    rac iz tebe izlazio a tvoja se jedinstvena, privlacna i ljupka pi-
    toma glavica naslanjala na moje rame. Tvoja fina i cestita dusa devoja-
    cka nije navikla na tako strastveni zanos. Tada sam te od sveg srca je-
    dinstveno obozavao. Bila si mlada kada sam tvoju ljubav i iskrenost pro-
    bao na sve moguce nacine. Sada je sve proslo, pa nadji nacin pa se je-
    dnom za svagda odreci mene. Zasto ocajavati? Sada si ostavljena se-
    bi sama.

    Tvoj verni do groba

    POSLANICA

    Mi mislimo da je nas nekadasnji Predsednik pra-
    vi domoljub,ali ujedno i iskusni politicki li-
    sac,kakvog treba traziti!Zasluzuje da ga pose-
    bice pohvalimo i bezrezervno u svemu podupi-
    remo.Cak stavise,pozivamo:ustanimo slozno i odje-
    nimo svecano ruho,poklonimo mu se smjerno i polju-
    bimo ga punim zarom od srca.Neka nam vjecno bu-
    de vodja i neka najveci sin kojega je ova zemlja
    dala ostane!Dok njega imamo,imamo najveceg ga-
    ranta nase sigurnosti i opstojnosti naseg naro-
    da.Podignimo mu,zato,velik spomenik od dre-
    vnog naseg kamena,da ponosno stoji dovje-
    ka,kako bi svi znali kakvog smo predsednika imali.



    Šta je ovde cudno shvaticete kada procitate svaki drugi red..



  3. #3

    Odgovor: Chudna pisma

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Danasnji vic

    Plavusino pismo sinu:

    Dragi sine,

    Pisem ti ovo pismo kako bi znao da ti pisem. Ako dobijes ovo pismo znaci da je dobro stiglo. Ako ga ne primis javi mi, tako da ti ga ponovo posaljem. Pisem sporo, jer znam da sporo citas. Neki dan je tvoj otac procitao u novinama da se po statistikama vecina saobracajnih nezgoda desava 1 km udaljeno od kuce, tako da smo se nedavno i mi preselili malo dalje od kuce. Kuca je prelepa, imamo cak i ves masinu, ali ne znam da li radi. Juce sam stavila ves da se pere, povukla vodu i vesa vise nije bilo...

    Ovde vreme i nije tako lose. Prosle nedelje samo je dva puta padala kisa - prvi put je trajalo 3 dana, a sledeci put 4. U vezi one jakne koju si zeleo, tvoj otac mi je rekao da ako ti je budemo slali da skinemo dugmad, posto su dosta teska, jer to bi vise kostalo, tako da smo skinuli dugmad i stavili ih u dzep.

    Napokon smo sahranili tvoga dedu: pronasli smo njegovo telo kada smo cistili kucu. Bio je u ormaru od onog dana kada je pobedio dok smo se igrali zmurke. Pre nekoliko dana eksplodirala je boca od plina u kuhinji: tvog oca i mene je izbacilo van kroz prozor: koji osecaj! Nakon toliko godina, otac i ja smo izasli van zajedno. Posto vec spominjem tvoga oca - dobio je novi posao! Jako je ponosan. Ispod njega se nalazi oko 500 ljudi... zaposlili su ga na gradskom groblju... odrzava travnjak.

    Tvoja sestra Julija, znas ona koja se udala za svog muza.. napokon je rodila! Ne znamo jos pol, tako da ne znam da li si postao tetka ili ujak... ako bude curica tvoja sestra ce je zvati po meni... Cini mi se malo cudno da svoju cerku zove "mama". Tvoj rodjak se ozenio.. po ceo dan se moli pred zenom, jer je devica. I da znas da vise ne vidjamo tvoga Ujaka Isidora, onoga koji je umro prosle godine... A da ne govorim o tvom bratu Zoranu.. on je grozan.. zatvorio je vrata od auta, a unutra su ostali kljucevi. Morao se vratiti u stan kako bi uzeo duplikat i kako bi nas sve izvukao iz vozila. Katastrofa !!!!!!

    Dobro sine, necu ti napisati adresu, jer ne znam koja je. Porodica koja je ovde pre nas zivela, uzela je kucni broj sa zida i ponela ga sa sobom.

    Ako vidis Margarit pozdravi je, a ako je ne vidis nemoj joj nista govoriti.

    Mama koja te voli,


    PS : Htela sam ti poslati nesto para, ali sam vec zatvorila koverat.

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Danasnji vic

    Pismo iz Toronta (1)


    Dragi naši,

    Ne možemo još da konfirmamo naš dolazak ovog leta, ali, kako sada stvari stoje, izgleda da ćemo morati da kanselujemo tikete koje smo bukirali, jer nas ubi morgidž za taun haus što smo skoro kupili. Doduše, za tikete imamo, ali ne možemo da skupimo za prezente svima vama i ostaloj familiji, a bez toga ne ide da dolazimo jer nećemo da nas smatraju za neke bamove, kao što su pričali za Đoleta i njegove kad su svojima doneli po 100 dolara, kako su čip i kako ništa nisu uradili u Kanadi. Mi tako nećemo. Ili dolazimo kao gospoda ili nikako. Zato smo se i dogovorili da sejvujemo što možemo više i da sve odložimo za sledeći vekejšn.

    Inače, mi živimo dosta dobro. Ja radim ful tajm i jos dva part tajma, a Zorica je našla i treći part tajm (preko vikenda), ali smo dobro uskladili šihte pa možemo da se viđamo svakog drugog vika. Možda je to malo nezgodno za Rebeku, ali njoj plaćamo dej ker posle škole, a odatle je uzima bejbi siterka i dovodi kući na spavanje. Ona, iako je mala, razume da mi ovoliko radimo za njeno dobro i da ovako mora da bude sve dok ne otplatimo morgidž. Svaki fri tajm koristimo da budemo sa njom, pa smo je tako last samer (ili to beše pretprošlog) vodili ceo dan na lejk. Kupili smo joj i hot dog i ajs krim i od tada stalno svima priča kako joj je bilo bjutiful. Ja imam dosta posla oko taun hausa (katujem travu, čistim atik) i nekako ugrabim par sati dnevno da sređujem bejsment jer hoćemo da ga rentamo i tako povećamo inkam.

    Kao što vidite, da je lako - nije, ali kad je čovek hard vorker i ako dobro isplanira skedžual može sve da uradi. Ja sam lepo doterao liniju na 130 paunda, pa mi se neki naši dušmani odavde podsmevaju da sam se osušio zato sto mnogo radim i spavam samo četiri sata, ali to je samo zato sto oni mnogo dželos na mene, a i ne znaju da ja uvek ugrabim bar 45 minuta da dremnem u sabveju. Čoveku više i ne treba, a i to je samo privremeno (25-30 godina, dok ne otplatimo morgidž) a posle ćemo da uživamo. Sve je lako kad imaš svoj target. Čuo sam da Đole i ove godine ide za stari kraj. Može se njemu kad već deset godina čuči na velferu i još vozi picu za keš, a žena mu otvorila bjuti salon u stanu pa ove naše guske navalile ko nezdrave da rade her kat. Ali, šta im vredi kad ne znaju da invest nego sve spiskaju na putovanja i neke druge stjupid stvari. Zato će ceo život da budu golje i da rentaju apartment, a mi imamo properti i sejving akaunt u banki. On stalno mejk fan od mene i priča okolo kako sam ful i ne znam da živim, ali polako, zaigraće mečka i pred njegovim apartmentom koji renta. Ja sam vec obavestio revenju Kanada o njegovim biznisima, pa ću da ga pitam kako se živi kad bude počeo da plaća taksu za sve ove godine.

    [nastavak sutra]
    There is no rules!!!

  6. #6

    Odgovor: Danasnji vic

    Pismo iz Toronta (2)


    [nastavak pisma]

    Kao što vidite, da je lako - nije, ali kad je čovek hard vorker i ako dobro isplanira skedžual može sve da uradi. Ja sam lepo doterao liniju na 130 paunda, pa mi se neki naši dušmani odavde podsmevaju da sam se osušio zato sto mnogo radim i spavam samo četiri sata, ali to je samo zato sto oni mnogo dželos na mene, a i ne znaju da ja uvek ugrabim bar 45 minuta da dremnem u sabveju. Čoveku više i ne treba, a i to je samo privremeno (25-30 godina, dok ne otplatimo morgidž) a posle ćemo da uživamo. Sve je lako kad imaš svoj target. Čuo sam da Đole i ove godine ide za stari kraj. Može se njemu kad već deset godina čuči na velferu i još vozi picu za keš, a žena mu otvorila bjuti salon u stanu pa ove naše guske navalile ko nezdrave da rade her kat. Ali, šta im vredi kad ne znaju da invest nego sve spiskaju na putovanja i neke druge stjupid stvari. Zato će ceo život da budu golje i da rentaju apartment, a mi imamo properti i sejving akaunt u banki. On stalno mejk fan od mene i priča okolo kako sam ful i ne znam da živim, ali polako, zaigraće mečka i pred njegovim apartmentom koji renta. Ja sam vec obavestio revenju Kanada o njegovim biznisima, pa ću da ga pitam kako se živi kad bude počeo da plaća taksu za sve ove godine.

    A to što on misli kako mi ne znamo da živimo, malo se prevario. Skoro svaki satrdej uveče ja i Zorica popijemo kejs piva (onaj mali od siks). Doduše, ona popije samo jedno zato što mora na najt posao od devet, ali se zato ja rileks i smažem sve ostalo jer u sandej radim tek od osam ujutro. Zato, kad ga vidite nemojte ništa da mu verujete šta priča jer on nije čovek za rispekt. To je rizon što vam nisam poslao pare po njemu, jer znam kako će da kaže da sam čip i da grabim samo za sebe. Vi znate da to nije zbog toga, nego zato što sam temporari šort, ali i to je samo dok ne otplatimo morgidž. Posle ćemo svi da uživamo.

    Sa našim ljudima se ne družimo puno jer oni uglavnom vole da koriste one koji su nešto uradili u životu, a neće da rade i ostvare svoj sukces kad im ova zemlja već daje čens. Dobar sam samo sa jednim kolegom koji radi sa mnom u fabrici i vrlo je polajt jer mi uvek donosi novine od juče (srpske na ćirilici) pa mogu da se upoznam sa svakim iventom. Ja sam se nudio da mu dam kvoter, ali on neće ni da čuje. Mnogo fini džentlmen. Iz tih novina i vidim kako se živi kod vas, pa sam doneo konklužn da i nemate baš mnogo čime da budete praud. Pritisla nemaština i svi kukaju da im stigne help od nas koji krvavo pravimo svaki cent. Zato sam i mislio da vam sadžest da prodate to tamo što imate i dođete ovde, jer bi svima bilo bolje. Pare bismo uložili u morgidž, a dosta bismo sejvovali i na dej keru i bejbi siterki jer biste onda vi tejk ker o Rebeki. Vama bi ovde bilo mnogo najs jer je u našem nejberhudu jedan veliki i lep park gde možete da sedite po ceo dan, a kad je vinter mi obavezno zagrejemo living rum na 18 stepena i milina jedna. Bedrums ne grejemo jer je to cist vejsting, a i zdravije je ovako.

    Što se zdravlja tiče, mi smo dosta dobro. Zorica se malo žali na kičmu jer na jednom džobu u verhausu vuče pakete od 90 paunda, a posle kad ode na drugi u mit plent ubije je ladnoća iz frizera, pa kaže da ujutru ne može da se ispravi. Ali to je samo temporari - do podne, posle toga ide ko nova. Ja se pomalo brinem i rekao sam joj prošle godine da ide kod doktora, ali ona nikako da nađe tajm. Kaže, treba mnogo da se čeka u vejting rum, pa kad to pomnožiš sa njenom satnicom od sedam dolara ispadne stvarno mnogo, a mi nemamo mani za bacanje. Ja se ponekad osećam dizi, naročito kad završim onu šiftu od midnajt, ali to nije ništa sirijus. Svako jutro uzmem jedan mafin za brekfast i posle mogu da radim još toliko. Najbolja stvar koju sam uradio je što sam bacio cigaretes jer su na televižn rekli da su mnogo bed za zdravlje, a i dosta nam je išlo iz kućnog budžeta. Jedino još pomalo suspekt u Zoricu jer sam fju tajms osetio smok u batrum pa mislim da još uvek sikretli puši. Ali, neka je dok je ne uhvatim na delu, a onda će da joj zvone uši tri dana.

    [kraj pisma sutra]
    There is no rules!!!

  7. #7

    Odgovor: Danasnji vic

    Pismo iz Toronta (3)


    [nastavak pisma]

    Razmišljamo i da uzmemo novi kar, ali kad smo videli cene ostavili smo to za fjučer, jer je toliko ekspensiv da je to strašno. Još možemo da juzamo ovaj naš stari, samo moram malo da zagitujem ruf jer se Zorica stalno žali kako joj curi voda za vrat kad je rejn. I Rebeka kuka da uzmemo nešto novo na liz jer je šejm od drugarica kada je vide u čemu se vozi, ali ne zna dete koliko treba da se sejv za ne daj Bože i da mora da se pazi na svaki cent. Normalno, onaj Đole kupio novu Tojotu i pre neki dan se dere ko seljak da ga svi čuju: "Zemljače, dođi da te malo provozam da vidiš šta je mašina". Vozaj se ti, vozaj, mislim se ja, a kad ti dođe mantli fi i inšurens nemoj da dolaziš kod mene da ti borou pare. Uopšte ne razumem te ljude što ne znaju ništa da sejvuju i koji ne znaju da ovde vrediš onoliko koliko imaš na akauntu. Samo se plašim da će da im bude tu lejt kad saznaju.

    Mada, da budem onest, nekad mi padne na pamet pa se zapitam ko je rajt - ja ili Đole? Kad ga vidim kako je smajli svaki dan iako nema ništa, zapitam se da li vredi što mi toliko vorking hard i šta će da bude za koju godinu. Ali onda se setim koliki mi je morgidž i da nema rest dok se on ne isplati pa više o tome i ne mislim. A posle, kad to finiš, onda ćemo svi da uživamo.

    Rebeka je veri gud i smart kid, samo ponekad ne možeš da joj objasniš kakav je ovde život i koliko čovek mora da bude kerful, jer za čas može da ode u bankropt, a onda ode i taun haus i sve što si stekao. Traži, recimo, ponekad picu za lanč ili mek donalds, videla od druge dece, i plače što joj Zorica svaki dan šalje u školu hleb i džem. A džem baš onaj lep, houm mejd, sami smo ga pravili od bresaka što smo last samer nabrali na jednoj farmi. Ali ne vredi. Ne možeš to da eksplejn detetu, pa to ti je. Zorica se ponekad sažali pa joj kažem da će tako samo da je pokvari pa ćemo muku da imamo kad bude groun ap. Šta ce posle da traži? Možda čitavu biciklu!!??

    Sad je uhvatile neke mušice pa kaže kako sve njene drugarice idu na pijano, pa hoće i ona. Idi bre dete, mislim se, samo mi još pijano treba. To je ovde ekspensiv da se smrzneš. Pa gde su pare za tičera, za gas, za notne buks... Koštalo bi me tu mač. A opet, ne možeš baš detetu ništa da ne pružiš. Ne može ni ono mimo sveta. Zato smo stavili na kalkulator i odlučili da je damo u srpsku školu. To je mnogo jusful, jer ona ne priča naški i to je za nas mnogo pejnful. Jer šta je čovek bez svog lengvidža? Zero! Srpski mora da se čuva jer smo bez njega komplitli lost. Zato će Rebeka od jeseni u srpsku školu, a ja sam se već dogovorio sa tičerom da mu rentam bejsment, tako da ćemo da platimo samo manji part. Mada mi ne bi bilo žao ni da platim sve kad je to u pitanju. Srpski je za mene svetinja!

    Na kraju, sa old best, pozdravljaju vas vaši iz Toronta.
    There is no rules!!!

  8. #8

    12 Odgovor: Chudna pisma

    Dragi prijatelju

    Cuo sam da si odlucio da se zenis, pa ti na tome cestitam i zelim mnogo srece, ako ces biti taj jedini srecnik kao ozenjen covek. Ipak sam resio da ti napisem nekoliko redova, sa iskrenim namjerama, koje je izrekao grcki filozof Diogen, a to bi bilo sledece:

    O zenama i zenidbama

    - Ozenis li se mladom zenom, ona je neiskusna i neiskrena, ako je stara onda je puna zla, a sto je jos gore ima iskustva.
    - Ako je lepa, znaj da nece biti samo tvoja vec ces imati dosta kucnih prijatelja.
    - Ozenis li se siromasnom, ostaces siromasan do veka, a ako ozenis bogatu znaj da ce te kroz celi zivot zvati goljom i jadnikom, dok ce se ona osecati superiornijom od tebe, ti ces morati da radis sve sto ona trazi od tebe, jer inace nikada tvoja kuca nece znati za mir.
    - Ako se ozenis cutljivom zenom, neces biti za drustovo, jer ces se povuci sa njom, a ako je lajava od njene galame neces moci ni rucati ni spavati.
    - Ako ozenis pametnu zenu, govorit ce ti nekoliko puta dnevno da si glup, ako je ona glupa, budi siguran da ces i ti kroz kratko vreme postati glup.
    - Ako je nezna, plasices se da ti ne umre, pa da ti ostavi nekoliko dece cija ces zrtva biti do groba.
    - Ako bude jaca od tebe onda znaj da ce svakog dana biti bijen.
    - Ako ozenis plodnu zenu, iscupat ce ti deca kosu sa glave, a ako je neplodna, promasio si svrhu zivota.
    - A ako se ozenis udovicom, uvek ce hvaliti svog pokojnika, kako je on bio mnogo bolji muz od tebe, a ako je raspustenica, veruj da kada nije valjala drugom, nece ni tebi.

    Eto toliko!


  9. #9

    Odgovor: Zanimljiva pisma

    Dragi mama i tata,

    Divno se provodimo na prvom kampovanju. Cika Toma nas tera da pisemo roditeljima za slucaj da ste videli poplavu na televiziji.
    Mi smo dobro.
    Samo jedan sator i dve vrece za spavanje je odnela voda. Sva sreca niko se nije udavio jer smo svi bili u planini trazeci Pericu. O da, recite Pericinim roditeljima da je Perica dobro. Ne moze sam da pise zbog preloma.

    Inace, ja sam se vozio u jednom od spasilackih dzipova. Bas je bilo lepo. Pericu nikada ne bismo nasli u mraku da nije bilo munja. Cika toma je vikao na Pericu zato sto je otisao da se seta sam a nije nikome rekao. Perica kaze da mu je rekao za vreme pozara. Verovatno ga cika Toma nije cuo jer je bio pijan. Jeste li znali da kada se plin stavi u vatru on eksplodira? A cak i posle toga vlazno drvo nece da gori, ali je zato izgoreo jedan sator. I moje pantalone, ali imam bermude. A Dule je sada bas smesan bez kose.

    Mi cemo doci kuci u nedelju ako cika Toma popravi kola do tada. Nije bila njegova greska kada smo sleteli sa puta, kaze da su kocnice radile kada smo krenuli. Cika Toma kaze da su kola toliko stara da i nije cudo sto su stalno prljava i to sto je guzva kada nas je 10 u kolima.

    Lepo je sto nas cika Toma pusta da drzimo volan povremeno da bi on mogao da odmori oci. Posto je Nikola najstariji, cika Toma ga uci da vozi ali samo na planinarskim putevima jer tamo ima malo saobracaja.
    Jedino sta smo videli na tim putevima su teski kamioni, kola nema.

    Jutros su svi isli na kupanje u jezero ali mene cika Toma nije hteo da pusti jer ne znam da plivam pa sam isao sa njim camcem preko jezera.
    Bas je bilo lepo. Jos uvek se vidi drvece pod vodom zbog poplave.
    Cika Toma je bas super, nikada ne vice na nas. Nije se cak ni naljutio kada smo skinuli pojaseve za spasavanje.

    Posto mora da popravi kola mi se trudimo da mu ne pravimo probleme i krijemo se po ceo dan. Cika Toma nikada ne zna gde smo. U pocetku mu je to smetalo a sada se navikao.

    Cika Toma kaze da smo svi prosli osnovnu skolu prve pomoci kada se Jovana davila i kada je Ivan sekao drva pa odsekao sebi prst.
    Ja i Djole smo povracali ali cika Toma kaze da zna zasto, pa je u redu.
    Ja mislim da je od piletine koju smo poneli od kuce a zaboravili da pojedemo odmah. Setili smo se tek kada su je pronasle zivotinje.

    Moram sada da idem, idemo do sela da ukrademo markice za pisma, jer para nemamo. Nista ne brinite ja sam dobro.

    p.s. Cika Toma je rekao da vas pitam da li sam ja primio tetanus vakcinu?
    Sta je to tetanus?
    Poruku je izmenio Bombica, 18.02.2010 u 15:48 Razlog: slovo
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  10. #10

    Odgovor: Zanimljiva pisma

    MOJOJ DRAGOJ


    Tijekom protekle godine pokušao sam s tobom 365 puta voditi ljubav. Uspio sam 36 puta, što je u prosjeku jednom u 10 dana. Evo liste koja će ti pokazati zašto nisam uspijevao češće:

    * 54 puta nije bila čista posteljina
    * 17 puta je bilo prekasno
    * 49 puta si bila preumorna
    * 20 puta ti je bilo prevruće
    * 15 puta si se pretvarala da spavaš
    * 22 puta si imala glavobolju
    * 17 puta si se bojala da ne probudimo djecu
    * 16 puta ti je doktor zabranio seks
    * 12 puta ti je bio loš datum u mjesecu
    * 19 puta si morala rano ustati
    * 9 puta si rekla da ti nije do seksa
    * 7 puta si izgorjela na suncu
    * 6 puta si do kasno gledala televiziju
    * 5 puta nisi htjela pokvariti novu frizuru
    * 3 puta si rekla da će nas čuti susjedi
    * 9 puta si rekla da će nas čuti tvoja majka
    Poruku je izmenio Bombica, 30.04.2010 u 16:24

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  11. #11

    Odgovor: Zanimljiva pisma

    Verujem da gotovo i nema nikoga u Srbiji da ne zna za poznatu sliku Ilje Rjepina, Kozaci pišu pismo sultanu.


    Ali, mislim da je dosta nepoznato koji je povod tom njihovom pisaniju i šta su to naša braća Zaporošci pisali turskom poglavaru. Naime, prethodno nego što su kozaci naoštrili pera, svojim pismom im se obratio turski sultan Mehmed IV:

    Ja sultan, sin Mehmedov, brat sunca i meseca, unuk i izaslanik Boga, vladar Makedonije, Vavilona, Jerusalima, Gornjeg i Donjeg Egipta, car nad carevima, vladar nad vladarima, nepobedivi vitez, čuvar groba Isusa Hrista, poverenik izabran od Boga lično, nada i uteha muslimana, zaštitnik i branitelj hrišćanstva – naređujem vam, kozaci iz Zaporožja, predajte se dobrovoljno i bez otpora i nemojte mi dosađivati više sa vašim napadima.
    Na ovo su kozaci iz Zaporožja odgovorili svojim čuvenim psimom koje je ušlo u istoriju slikarstva:

    Tebi turska satano, brate i druže crnog đavola, sekretaru Lucifera samog, pozdrav. Kojeg si ti đavola vitez, mamu ti tvoju? Tvoje armije se ne bojimo uopšte, na zemlji i na moru u našim čajkama borićemo se protiv vas sotona do poslednjeg. Ti nekrstu, zveri Vavilona, skrnavitelju svetog Jerusalima, jebaču koza iz Aleksandrije, svinjska glavo Egipta (Donjeg i Gornjeg), jermenska svinjo i tatarski jarče, konjokradice iz Kanajameta, zlikovče iz Anadolije, unuče đavola lično, budalo, ti svinjski brabonjče, magareća guzice i klovne iz Hada, mesarsko pseto, nekrštena volino, neka đavo nosi tebe i sve Turke. To je sve što mi kozaci imamo da kažemo, gadan si i svojoj majci, a kud hrišćanima da vladaš. Datum ne znamo, jer kalendar nemamo, mesec je na nebu, godina u knjizi, nama je isti dan ovde ko i tebi tamo. Ti i tvoji Turci možete nas poljubiti u dupe.
    Poruku je izmenio memento, 04.11.2012 u 13:26
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Slične teme

  1. Pisali smo pisma, sada kuckamo mejlove...
    Autor euridika u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:34
  2. Pisma, dnevnici, kratke priče, zapisi ...
    Autor zosim u forumu Književnost
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 31.07.2015, 15:44
  3. Anno1777 - Zanimljiva igra
    Autor dejan63 u forumu Igre
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.03.2011, 01:26
  4. Zanimljiva matematika
    Autor alokin74 u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07.03.2009, 17:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •