Čime hranite vaše ljubimce?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41
  1. #1

    Čime hranite vaše ljubimce?

    Dajete li im kupovnu hranu ili jedu ostatke sa vašeg stola? Jedu li sirovu hranu ili im kuvate nešto posebno? Ako kupujete hranu, imate li nekog određenog proizvođača?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Čime hranite vaše ljubimce?

    mom novom kucnom ljubimcu, spajdermenu, ne kuvam nista.. snadje se on sam, to valjda na gazdaricu, pa pojede ostatke koje nadje na stolu i podu.. bas sam primetila kako nedostaju one mrvice u coshku sobe.. mora da je on imao obilnu veceru
    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: Čime hranite vaše ljubimce?

    Svoje macke hranim iskljucivo sa
    A svog psa sa
    neunistiva zlojebaba!

  4. #4

    Odgovor: Čime hranite vaše ljubimce?

    kupujem im granul i kuvam samlevene kosti...zato su tako jaaaki
    a tu su i vitamini:Cafortan,vetmed,Panzi za male kucice(za kosti,dlaku,multivitamin)
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  5. #5

    Odgovor: ?ime hranite vaše ljubimce?

    Za dzukele kupujem Pilecha ledja i nogice pa im kuvam sa pirinchem ili kukuruznim grizom. Za sluchajeve da nemam vremena kuvati...
    uvek imam kuchi jedan dzak suvog (srednja kategorija).
    Ostatke od hrane im ne dajem jer nechu da mi krepaju od ciroze jetre zbog raznih zachina. Biber, paprika, kakao su tabu.
    inache preko leta se blesave zhivotinje posluzhe same u bashti...
    obrste mi maline, pokupe kajsije koje popadaju, iskopaju shargarepe...
    ako nedaj bozhe ostavim tranzistor u bashti...

    machak uglavnom ulovi sebi ali kad dodje da kukumavchi dam mu neshto iz frizhidera. Pashtetu obozhava, kiseli kupus slabije.

    Morskom prasetu sam neko vreme davao sardine i shkoljke
    ali su mi kasnije objasnili da ono ne zhivi u moru.
    Sad mu dajem pomije, ko svakom normalnom prasetu.

  6. #6

    Odgovor: Čime hranite vaše ljubimce?

    Reno hrana za pse, belgijska ukusi: govedina, piletina, riba ... (mada se nekad oseća i na kinesku plastiku, bljax) 750 Dindži 15 kila kod Karčija ili jednog dede na pijaci. Izuzetno sam zadovoljan, što ne bih rekao i za svoje kuce
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  7. #7

    Odgovor: Čime hranite vaše ljubimce?

    ...moji kucni ljubimci su zuti mravi...i uglavnom se sami hrane...

  8. #8

    Odgovor: Čime hranite vaše ljubimce?

    papagaju kupujem proso u radnji,jer je onaj sa pijace mnogo prljav,a suncokret dobije od komshije
    chipsy(pas) jede sve shto dobije,ostatke hrane,kozure,koske i ostalo iz supe,gulasha,paprikasha i tako,a u frizu uvek imam kupovnu salamu za pse,ako je sluchajno postan dan,da mu pojacham porciju...
    al najvole da jede orahe....
    kako su padali sa drveta,on zgrabi i pojede...
    tako da nam je malo ostalo za kolache
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  9. #9

    Odgovor: Čime hranite vaše ljubimce?

    pitajte ljude iz kasapnice u komsiluku,kazu da sam naj musterija!

  10. #10

    Odgovor: Čime hranite vaše ljubimce?

    Micko (macak) obozava gotovu hranu i to onu sa ukusom piletine(drugu nece),mada se nebuni kada dobije salamu i malo mesa.
    Pse hranim uglavnom sa hlebom namocenim od ostatka ručka i kostima.Snabdevaju me koleginice,bez kucnih ljubimaca.Kupim ja njima i granule,pa u slast pojedu uzinicu.Raduju se kad cuju zveckanje granula po cinijicama.
    Papagaju i ribicama kupujem hranu za njih , tu nema dileme.
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  11. #11

    Odgovor: Čime hranite vaše ljubimce?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Dajete li im kupovnu hranu ili jedu ostatke sa vašeg stola? Jedu li sirovu hranu ili im kuvate nešto posebno? Ako kupujete hranu, imate li nekog određenog proizvođača?
    Moj pas ne jede ostatke sa stola, mada bi dupe svoje dao da može to da dobije...
    Inače jede granule, trenutno Happy dog, i ponekad kuvano...to mu je kao neki "nedeljni ručak"

  12. #12

    Odgovor: Čime hranite vaše ljubimce?

    Mnogi vlasnici kucnih ljubimaca nisu svesni opasnosti kojoj izlazu svoje pse kada ih hrane tzv. hranom za ljude. Omogucavanje specijalnog cascenja je jedan od uobicajenih nacina pokazivanja ljubavi i naklonosti prema kucnom ljubimcu. Dodavanje ostataka ljudskih obroka ili neke druge hrane namenjene ljudima, u hranu koju treba pas da jede, veruje se, povecava uzivanje ljubimca u hrani. Ali, neka hrana koju ljudi uzimaju moze biti neodgovarajuca za naseg psa i ne bi je trebalo davati uopste.

    Ostaci sa stola

    Mada se mnogi vlasnici hrane vrlo hranljivom, dobro izbalansiranom, zdravom hranom, treba imati na umu da hranljive potrebe psa nisu iste kao covekove. Samim tim, jasno je da su zdrava hrana za coveka i zdrava ishrana za psa dva razlicita pojma. Osim toga, vecina vlasnika dodaje samo izabrane ostatke iz svojih obroka u ljubimcevu posudu za hranu, kao sto su masnoce i ostatci mesa, dok zanemaruju davanje povrca i zitarica. Ostaci obroka koji zavrsavaju u posudi naseg psa mogu biti veoma ukusni i pas ih moze mnogo voleti, ali oni ne obezbedjuju balansiranu ishranu. Ljubimci mogu izabrati samo neke otpatke i ostaviti sve ostalo sto izaziva dalji i veci debalans hranljivih sastojaka u njihovoj ishrani.

    Meso i perad

    Neki vlasnici veruju da njihovi psi, posto su po prirodi mesojedi, treba da jedu pretezno samo meso. Ipak, iskljucivo misicno tkivo stoke i peradi ne moze da obezbedi kompletnu hranu za psa. Meso ima visok procenat proteina, dok je siromasno kalcijumom, gvozdjem, bakrom, jodom, kao i nekolicinom vitamina, ali je bogato fosforom. Tacno je da su se preci psa hranili iskljucivo mesom, ali se zanemaruje cinjenica da su oni jeli citav plen, ukljucujuci i kosti, unutrasnje organe, crevni sadrzaj.

    Mleko i mlecni proizvodi

    Skoro svi psi vole ukus mleka. Mada su mleko i mlecni proizvodi izvanredan izvor kalcijuma, proteina, fosfora i nekih vitamina, intenzivan unos moze izazvati proliv kod pasa. Mleko sadrzi secer - laktozu. Laktoza zahteva razgradnju u probavnom traktu enzimom zvanim laktaza. Neki psi ne mogu da proizvedu onoliku kolicinu laktaze kolika je potrebna da bi mogli da prihvate vece kolicine laktoze u mleku. Nedovoljna kolicina laktaze u organizmu rezultira nemogucnoscu da se citava uneta kolicina mleka svari i posledicno izaziva poremecaj varenja i dijareju. Mlecni proizvodi kao sto su sir, maslac, jogurt, sadrze nesto manje laktoze u odnosu na mleko. Oni ne terba da se koriste kao dodatni izvor kalcijuma i proteina. Visak kalcijuma u ishrani moze doprineti razvoju skeletnih poremecaja kod pasa u rastu, i nije kao sto se ranije verovalo, od koristi u sprecavanju eklampsije kod kuja dojilja. Smatra se da su proteini iz mlecnih proizvoda medju cetiri najcesca alergenta kod pasa.

    Cokolada

    Mnogi psi uzivaju u ukusu slatkisa. Cokolada sadrzi metilksantin zvani teobromin, koji je toksican za pse kada se konzumira u vecim kolicinama. Trovanje teobrominom kod psa, kada se dogodi moze biti opasno po zivot. Manje od 100gr. cokolaade za kuvanje koje pojede pas srednje velicine moze biti fatalno. Znaci trovanja su povracanje, proliv, dahtanje, nemir, pojacano uriniranje ili nesvesno mokrenje i drhtanje misica. Ovi znaci se obicno pojavljuju 4 - 5 sati nakon sto pas konzumira hranu koja sadrzi cokoladu. Pocetak pomenutih napada u vecini slicajeva oznacava slabe prognoze i cesto rezultira smrcu. Ako pas konzumira cokoladu u striktno ogranicenim malim kolicinama, nece biti opasnosti od trovanja teobrominom. Ali drugi stetni faktori, kao sto je propadanje zuba, ne smeju se predvideti.

    Dzigerica

    Dzigerica je izrazito siromasna kalcijumom a preterano bogata vitaminom A. To moze prouzrokovati poremecaje u kostanom sistemu. Ako pas konzumira dzigericu cesto i u velikim kolicinama, deformiteti kostiju usled trovanja A vitaminom nastaju postepeno i mogu ostati neprimeceni cak i nekoliko godina. Opasni i nepovratni deformiteti mogu se dogoditi i eventualno dijagnostikovati cesto prekasno da bi se moglo ikako pomoci.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Čime hranite vaše ljubimce?

    s obzirom da jede enormne kolicine hrane ,njemu nista ne znace ostaci sA stola jer ne kuvamo rucak u kazanu.....
    dakle,kupujem granule
    i jos nesto....tik do nas je restoran....s vlasnikom i kuvarom smo prijatelji...pa vrlo cesto kuvar Rajko donese vanglu svezih snicli ili kofu pilecih ledja.....
    pileca ledja mu skuvam u ekspres loncu,s malo povrca i sakom pirinca......

    leti voli da jede paradajz ,sljive i narocito kajsije,....
    ne dajemo mu slatkise

    e sad.....razmazen je strasno......i voli da sedi u kuhinji dok moja majka kuva rucak.....i ona voli s njim da se isprica....i tu i tamo mu cusne koji zalogajcic u usta.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #14

    Odgovor: Čime hranite vaše ljubimce?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ako kupujete hranu, imate li nekog određenog proizvođača?
    Kupujem hranu za ribice

    Proizvođači: Tetra i Sera

  15. #15

    07 Odgovor: Čime hranite vaše ljubimce?

    Zivim sa tri predivna irska settera koji su moja obaveza i briga, ali pre svega ljubav. Hranim ih granulama koje kombinujem sa delom kuvane hrane, barene rize, kukuruznog brasna, dobro raskuvanog povrca / mrkva, karfiol, kupus, kukuruz secerac, blitva /, ali zacinjenog sa malo soli. Bareno meso dobijaju redovno. Takodje, ponekad dzigericu, kosti koje su dopustene / bez jagnjecih i od divljaci / i zivo zumance. Neobicno vole jabuke, tako da u sali kazem kako svako od nas pojede po jednu, naravno njima oljustim i narezem na snitice. Vole i zivu mrkvu, ali se plasim zaraze jajscima glista jer mrkva raste u zemlji. Ipak, redovno ciscenje od glista me hrabri. Irski setter ne voli mleko i ne podnosi / dobija dijareju /, ali jogurt u malim kolicinama preko granula obozava. Sireve ponekad dobiju. Naravno, granule su zbog kompleksnog sadrzaja njima neophodnih hranljivih materija, glavni deo ishrane.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 28.06.2021, 23:29
  2. Groblje za kućne ljubimce
    Autor SQUAW u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 31.08.2015, 08:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •