memento - Strana 10
Strana 10 od 12 PrvaPrva ... 89101112 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 170

Tema: memento

  1. #136

    Odgovor: memento

    Htela sam da prekucam meni najjače delove koje Gogolj piše u Prepisci sa prijateljima, XXVIII OSOBI NA VISOKOM POLOŽAJU* , ali nema šanse da završim danas. Ostaviću ovde da mi čuvaš dok ne nađem još slobodnog vremena jer vredi da nas podseti iznova i iznova i... .




    "... Ne kažem Vam da postanete hrišćanin u potpunosti, ali Vi ste blizu toga. Vas više ne pokreće častoljublje, više Vas ne privlače ni činovi, ni nagrade, Vi uopšte ne mislite na to da, pozirajući pred Evropom, od sebe načinite istorijsku ličnost. Rečju, Vi ste upravo dostigli onaj stepen duševnog stanja, koji mora da ima onaj ko sada želi da Rusiji donese korist. Pa čega se onda bojite? Ja čak i ne razumem kako može bilo čega da se boji onaj ko je već shvatio da svuda treba delovati kao hrišćanin. On je na svakom mestu mudrac i svuda zna posao. Pođete li na Kavkaz, pre svega se pažljivo osvrnite oko sebe. Hrišćansko smirenje neće Vam dozvoliti nikakvu brzopletu prenagljenost. U početku ćete, kao učenik, sve otkrivati. Nećete propustiti nijednog starog oficira, ne ispitavši ga o njegovim ličnim okršajima s neprijateljem, znajući da samo iz detalja proizilazi poznavanje celine. Sve ćete privoleti da Vam pojedinačno opišu podvige vojničkog života u logoru; pitaćete i cicijanovce, i jermolovce **, i oficire našeg vremena, i kada prikupite sve što je potrebno, kada sve pojedinosti objedinite, sakupite sve brojke i saberete ih - vojskovođi će se plan sam po sebi pokazati: neće biti potrebno da lupate glavu, a sve što treba da uradite biće jasno kao dan. Pa i kada Vam ceo plan već bude u glavi, ni onda nećete žuriti; to Vam neće dozvoliti hrišćansko smirenje. Ne iznoseći plan nikome, pitaćete svakog istaknutijeg oficira kako bi on postupio na Vašem mestu; saslušaćete svačije mišljenje, pa čak i savet od bilo koga, ma bio i na neznatnom mestu, znajući da ponekad..."

    * Pismo je, po svemu sudeći, upućeno grofu A.P. Tolstoju. I ovo pismo je zabranila cenzura.
    ** Misli se na oficire koji su ratovali na Kavkazu pod komandom generala pavla Dimitrijeviča Čicijanova (1754 - 1806.) i Alekseja Petroviča Jermolova (1777 - 1861.).

  2. #137

    Odgovor: memento

    Samo jedan pozdravcic!

    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  3. #138

    Odgovor: memento

    @DrinChe

    Mislim da sam shvatio raylog skladiđtenja. Originilano, nema šta. A, naslućena je i pouka.

    Poklanjam Tu u to ime nešto lepo i belo. Pošto sam daltonista , a i u duhu je uskladištenog teksta.



    @Sneza58

    Hvala Vam zaista. Nekada sam često dolazio u Zemun. Ulica Prve pruge, Venecija....

    Pozdravljam i ja Vas i poklanjam Vam jednu pesmu koju sam u Zemunu prvi put čuo...

    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #139

    Odgovor: memento

    Lepe uspomene, lep je Zemun. Ja se srodila, iako nisam dugo zemunka.
    Mene, gde bacis, ja rastem, rastem, pustam korenje.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  5. #140

    Odgovor: memento

    Srećan rođendan, memento! Sve najbolje!


    Vrag odneo šnalu...

  6. #141

    Odgovor: memento

    Pridružujem se čestitkama. Sve najbolje.
    Sad je vrijeme za jedan porsche...
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  7. #142

  8. #143

    Odgovor: memento

    Uvaženim damama Izabelitti, Sunflower i Maski se od srca zahvaljujem na lepim željama. Nadam se da mi neće zameriti ako ih ponudim pićima koje uglavnom pijem (kada pijem, naravno, baš kao i danas od samog jutra ) poslednjih godina...






    A svima poklanjam jednu meni izuzetno dragu pesmu iz mog Šibenika, tim pre što sam mnogo puta imao priliku da sretnem pa i slušam uživo Branka Bubicu i ostale članove legendarne klape Šibenik...

    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #144

    Odgovor: memento

    Srecan rodjendan, dragi kolega.
    Posto od izbora imas samo zestinu, ja svoje pice ponela sa sobom


    Nek je veselo i dugovecno.




  10. #145

    Odgovor: memento

    Srećan rođendan, druže memento

    Piće rado prihvatam i doprinosim nešto starijim izdanjem:




  11. #146

    Odgovor: memento

    Sve najbolje!!!
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  12. #147

    Odgovor: memento

    Srećan rođendan
    Sve najbolje, od

  13. #148

  14. #149

    Odgovor: memento



    Srećan rođendan.

    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #150

Strana 10 od 12 PrvaPrva ... 89101112 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •