Čelarevo
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 33

Tema: Čelarevo

  1. #1

    Čelarevo

    Hteo bih da napravimo nešto ekskluzivno, da to još nije viđeno na netu. Postojeće teme i članci su ili sa Opštinskog sajta ili sa Pivarinog
    Evo počinjem sa dve, slike koje verujem da retko ko poseduje.
    Slika MZ Čelarevo ili Tcheba iz 1914 i 1930 godine.

    Prilog 1258
    zgrada MZ iz 1914 g.

    Prilog 1259
    zgrada MZ iz 1930 g.

    naravno ima toga još.......

    Prilog 1262
    Tabla na ulasku u mesto ali iz 1945 g.

    Prilog 1263
    Centar Čelareva, zima 1945 g.
    Poruku je izmenio Jovan, 13.02.2008 u 19:30

  2. #2

    Odgovor: Čelarevo

    Ja idalje postujem, pa ko ima nešto slično nek pridoda

    Prilog 1267
    Prvi prosvetni radnici, naravno između dva rata

    Prilog 1268
    jedan od ulaza u selo slika oko 1930 g.

    Prilog 1269
    Čas fiskulture za vreme Austrougarske

  3. #3

    Odgovor: Čelarevo

    Prilog 1312
    Paraklis Srpske Pravoslavne Crkve

    Prilog 1313
    Katolička Crkva

    Prilog 1314
    Bazen u Motelu
    Da me duša zaboli, sad je to zapaljena ruševina

  4. #4

    Odgovor: Čelarevo

    Jovane, nije problem da na netu nađemo osnovne podatke o Čelarevu ...
    sa malo veštine i strpljenja verujem da se možemo lepo obavestiti ali to nije potrebno kada si ti ovde i kada možeš da nas informišeš o svom mestu, zar ne?

    Postavio si lepe i retke fotografije, očekujem da ćeš ih postaviti još ali bih voleo da počneš i da pišeš o svom kraju ... naročito što sam ubeđen da uvek postoji raznih zanimljivosti koje se ne mogu naći na netu.

    Ja sam bio nekoliko puta u Čelarevu, uglavnom su bili povod ribolov i ribolovačka takmičenja, na žalost nisam imao vremena da upoznajem okolinu niti da ostanem duže u samom mestu ali proleće pa potom leto su na pragu, nije isključeno da neću ponovo nailaziti u taj kraj pa bih te molio bar za osnovne informacije tipa gde otići na dobru klopu i piće, šta obavezno obići i posetiti ... itd.

  5. #5

    Odgovor: Čelarevo

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Postavio si lepe i retke fotografije, očekujem da ćeš ih postaviti još ali bih voleo da počneš i da pišeš o svom kraju ... naročito što sam ubeđen da uvek postoji raznih zanimljivosti koje se ne mogu naći na netu.

    Ja sam bio nekoliko puta u Čelarevu, uglavnom su bili povod ribolov i ribolovačka takmičenja, na žalost nisam imao vremena da upoznajem okolinu niti da ostanem duže u samom mestu ali proleće pa potom leto su na pragu, nije isključeno da neću ponovo nailaziti u taj kraj pa bih te molio bar za osnovne informacije tipa gde otići na dobru klopu i piće, šta obavezno obići i posetiti ... itd.
    Slažem se sa simketom, pošto planiram ovog ljeta prvi put svratiti do Čelareva.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  6. #6

    Odgovor: Čelarevo

    I meni je Celarevo ostalo u lepom secanju,doduse nisam se dugo zadrzao ali ono sto sam video je prelepo (te godine kada sam ja bio imali su zensku kosarkasku ekipu u Ib zenskoj ligi-pa sam delio pravdu u Celarevu -kako to lepo zvuci-)
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  7. #7

    Odgovor: Čelarevo

    I ja preporučujem dolazak u Čelarevo pogotovo na Dane piva, ne znam kada su, al bude Lava u izobilju pa ko voli. Živeli

  8. #8

    Odgovor: Čelarevo

    Upravuste, pisaću ja o Čelarevu, nije problem
    Mislio sam da napravim neki smisao, znate ono malo o
    prošlosti, pa sadašnjost ali da ipak bude nešto retko ili nešto što
    nije nadjeno na netu.
    Dani Piva, 15.9 svake godine
    Karakteristično za same dane piva, nije to što
    imamo oko 50 točilica u glavnoj ulici koje se neisključuju
    celi taj bogovetni dan, je da nam Calsbergovci u samom centru ispeku dva bika, doživljaj jeste al nemoš oči otvoriti od dima, uvek svake godine gostuje
    neko od narodnjaka i od zabavnjaka, mada je ove godine G. Božinovska ukakila ali predhodne su gostovali Amadeus bend i bila je ludnica.
    Prilog 1345
    U svim kafićima u glavnoj toči se naravno piva a ima i ostalih derivata ali
    zanimljivo je da od lokala do lokala tu su posebni ambijenti, recimo, Hard Rok kafe u njemu je celi dan rok muzika a uveče je rok koncert, Agora je tehno mesto i tamo se uvek montiraju neka bina i dva DJ i tuc-tuc do zore (mislim muzika ), HB je lokal za dame i tako te, koje se tako osećaju i tu je sentiš svirka. Nakraju tu su Picerija Galija sa klopom i Kafe Bingo sa izvozno- uvoznom klijantelom, mislim tu, taj dan, niko nikoga nepoznaje.
    Da nezaboravim pravu klopu, pored Restorana Dunav, standardno dobra klopa tu je i Restoran Verige kultno mesto za klopu onih sa malkice boljim prohtevima ali i novčanikom. Nakraju tu je i riblji restoran na Dunavu ali taj dan bi to bilo previše, zar ne.
    Nadam se da nesvatate ovo kao reklamu za pomenute objekte, samo mali osvrt na taj 15.9 i naravno ko neveruje, neka dodje i uveri se ali samo jedan mali savet. Taj dan obavezno obezbediti sebi vozača, jer točilicama je teško odoleti.
    Eto iskucka malo duži post, ako ima pitanja, tu sam.......
    Prilog 1346
    Poruku je izmenio Jovan, 20.03.2008 u 15:53

  9. #9

    Odgovor: Čelarevo

    Evo još par retkih slika, vezano za Čelarevo

    Prilog 1385
    Prateći dvorac Bezeredi, nalazi se pored
    dvorca Dunđerski

    Prilog 1386
    Grof Bezeredi, slikano pre ww2

    Prilog 1387
    Hodnik stare osnovne škole, slikano oko 1930g.
    škola je porušena i na njenom mestu je sada nova

  10. #10

    Odgovor: Čelarevo

    HB vishe ne radi,Agora vishe neradi...a oba mesta su bila sabanska tako da i nije neka steta sto su zatvorena...Dobro,u AGORI je znala biti koja dobra zurka tu i tamo...Ali Hard Rock je Hard Rock...preporucujem :-)

  11. #11

  12. #12

    Odgovor: Čelarevo

    Nije da ne volim Chelarevo,mamin rodni grad,al o5...Nekako smor tamo....Uveche kad izadjesh sam' pazish na kakvu budalu cjesh da naletish,al ok,ako cjemo po prirodi,msm da je jako leppo,pogotovo u Kashtelu

    LoL nemo'sh gore od All-a

  13. #13

    Odgovor: Čelarevo

    Citat Marija:D kaže: Pogledaj poruku
    Nije da ne volim Chelarevo,mamin rodni grad,
    Jak mi grad!?!

    Do mojega.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  14. #14

    Odgovor: Čelarevo

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    Jak mi grad!?!

    Do mojega.
    Do tvojega ni ti nemožeš bez propusnice doći

    Ovu temu nisam zamislio da se neko prepucava, dal je nešto crno ili belo
    koliko vidim nijedan ozbiljan post o istoriji Čelareva nema a komentara u pm.
    Ponosnismo i na to što smo selendra i neznamti ja već kakva naseobina.Ima života i provoda, ima budala koje izazivaju, ma ko i svugde, al tema.

    Prilog 1597

    Savet MZ Čelarevo raspisao konkurs za novi grb i logotip Čelareva
    ovo je grb pre ww2

    Prilog 1598

    Pogled na Čelarevo sa Dunavskog nasipa ( špora )

    Prilog 1599

    Pogled na čardu na Dunavu, odlična hrana

    Prilog 1600

    Istoriska slika, dali neko zna koje gospodin

  15. #15

    Odgovor: Čelarevo

    Prilog 1605

    Seoska slava u Čelarevu
    ( 2. Avgust Sv. Ilija )

    Prilog 1606

    Paraklis Sv. Ilije, ne nalazi se u centru mesta ali ako Bog da
    u planu je crkveni hram u parku, pored Katoličke crkve

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •