Omiljena kartaška igra

Prikaz rezultata glasanja: Najbolja kartaska igra?

Učesnika ankete do sada
56. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Tablic

    5 8.93%
  • Bridz

    1 1.79%
  • Preferans

    10 17.86%
  • Remi

    13 23.21%
  • Ajnc

    1 1.79%
  • Raub

    2 3.57%
  • Pasijans

    0 0%
  • Poker(texas hold em ili klasican...)

    7 12.50%
  • Neka druga igra

    17 30.36%
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 52
  1. #1

    Omiljena kartaška igra

    Koja je po vama najbolja kartaska igra?
    Mnogi od nas igramo ove igre ali ima i neke koje su tradicionalne kao na primer secam se kao mali da su moji baba i deda i komsije iz komsilika igrale cesto raub i ajnc.I kako moj deda kaze to su 2 naj omiljenije igre u Vojvodini pa ako je tacno ili neko zna jos neke detalje neka slobodno napise.
    Poruku je izmenio Becar, 12.02.2008 u 18:24

  2. #2

    Odgovor: Anketa-------->

    Meni je lorum ili kako neki kazu lore,mada jako rado igram i bridz,raub,meksiko.Neke ne znam ali bi voleo da ih naucim.

  3. #3

    Odgovor: Anketa-------->

    лора, чувена лора коју играм од бомбардовања још... много је лепих успомена остало уз ову игру.
    имате игре које бирате, али први игра онај пре вас (осим насловне -лоре, када сте први на потезу)
    лора има следеће "подигре":
    санс, бетл, жандари, даме, краљ херц, херчеви, шеста рука и лора
    ...

    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  4. #4

    Odgovor: Anketa-------->

    Ima li negde na netu da se skine Lora jer tu kartasku igru ne mogu da nadjem.Ako ima postavite link ili preko emaila pod uslovom da nije velika igra za skidanje.

  5. #5

    Odgovor: Anketa-------->

    Jeadan period zivota sam bio gotovo opsednut kartama. Igrali smo sve sto se u tom periodu igralo na ovim prostorima. Od tablica, zandara, rauba, preferansa, kanaste, bele, trijumfa, briskule, tresete, pa i igara kao sto su lorum, remi, sedmice itd. Cak sam sa svojim prijateljima Slovencima igrao i tarot. Jedino nisam bio u prilici da naucim bgidz, pa mi je zbog toga zao...

    Za mene je preferans igra broj jedan. U crnoj Gori sam cak igrao varijantu sa 4 igraca. Onaj koji deli pauzira, a i supa kod pada nekog od igraca ide njemu. Zanimljivo, ali mi se nije bas dopalo....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Anketa-------->

    Карте

    Шпил од 52 карте је симбол недеља у години; 13 карата у свакој боји је 13 лунарних месеци у години; 4 боје су 4 стране света, 4 елемента, 4 правца у простору, 4 ветра, 4 годишња доба, 4 касте, 4 угла храма... Две црвене боје симболизују топла годишња доба и моћи светлости; две црне – хладна годишња доба и моћи таме...

    Шаре на картама су животни симболи:
    - пик, лист, мач – васељенско дрво;
    - херц, срце, купа, питур – средиште живота и света;
    - каро, дијамант, ромб, динар (новчић) – женски принцип;
    - треф, тољага, баштон, крста – трифолијум или мушки принцип.

    Кец је монада.
    Краљ је дух, есенција, отац.
    Краљица је душа, личност, мајка.
    Пуб је его, енергија, гласник.
    Краљ, краљица и пуб су духовна тријада.
    Џокер је пети елемент, нематеријални свет, алхемичарска квинтесенција и хиндуски етер.

    Пикови су природан интелект, круг или сфера. Одважност, акција, израз, ваздух, звездани свет, гром, смрт.
    Краљ пик је цар земаљски, Сатурн, Плутон, Давид.
    Краљица пик је рат, бљесак муње, Палада Атена, Нејт.
    Пуб пик је Меркур, Ескулап.

    Херчеви су знање, ум, творни и формални свет, творне воде, материја у течном стању, питур, сребрни месечев срп.
    Краљ херц је водени цар, Посејдон (Нептун).
    Краљица херц је љубав, ружа, Хатор, Сехмет, Семирамида, Венера, Хелена.
    Пуб херц је бог рата, Марс, Парасурама.

    Карои су свет чула. Представљају материјалну земљу, физички облик, намирнице, новац, чврсту материју, коцку или квадрат.
    Краљ каро је цар огњени, Цезар, врх стреле.
    Краљица херц је ватра и гориво , Нефтида и Персефона.
    Пуб херц је ратник.

    Трефови су воља, ватра, идеје, зрачећа енергија, архетипски свет, троугао или пирамида.
    Краљ треф је цар небески, Зевс (Јупитер), Александар Велики, Краљ Артур.
    Краљица херц је ваздушна царица, Хера (Јунона).
    Пуб херц је Аполон, Енеја, Ланселот....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    Odgovor: Anketa-------->

    Definitivno je to preferans,moja igra još sa Štranda...Umeli smo igrati po ceo dan i do kasnih sati...Strašno!

  8. #8

    Odgovor: Anketa-------->

    lora je definitivno za mene najbolja kartaroška igra

  9. #9

    Odgovor: Anketa-------->

    U PRIPREMI JE KARTASKA IGRA LORUM ONLINE ZA VISE INFORMACIJA MOZETE POSETITI SL. SAJT:
    www.lorum-online.com

  10. #10

    Odgovor: Anketa-------->



    HAZARD mi je mucho u venama u srži u duši u zenicama u rukavima u potezima.. u brkovima


    prefere PREFERANS









    budem ja i tropa

    al se čupam


  11. #11

    Odgovor: Anketa-------->

    lorum mi je omiljeni.. secam se kad su me ucili da ga igram, bila sam poslednja dobrih mesec dana kad bismo ga igrali.. ali, ali.. kad ja to uvezbah..
    volim i meksiko da igram, pa samim tim i raub.. volim i sedmice da odigram koju..
    ali lorum je neprevazidjen..
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #12

    Odgovor: Anketa-------->

    znam da igram samo tablic i remi, ostalo nisam nikad probao...
    i remi mi je bolji...
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  13. #13

    Odgovor: Anketa-------->

    mau mau
    I am the storm I am the wonder
    And the flashlights nightmares
    And sudden explosions

  14. #14

    Odgovor: Anketa-------->

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Za mene je preferans igra broj jedan. U crnoj Gori sam cak igrao varijantu sa 4 igraca. Onaj koji deli pauzira, a i supa kod pada nekog od igraca ide njemu. Zanimljivo, ali mi se nije bas dopalo....
    he he... a meni je baš bilo zanimljivije kada se igra u četvoro
    Možeš se protegnuti kada podeliš karte
    + kada non-stop troje igraju preferans, posle nekog vremena mi postane monotono. Sa četvrtim igračem se malo promeša raspored... ne baca uvek isti igrač kartu kroz tebe, a i supa kada pauziraš je nasladja... nit luk jeo, nit luk mirisao, a omrsio se

    Na prvom mestu bridž, samo on ima jednu veliku manu... uvek fali četvrti, i teško ga je naći + da još igra bar približno kvalitetno kao ostala trojca. U preferansu kada je jedan igrač lošiji se odrazi na igru... u bridžu još više
    Elem, koliko je preferans komplikovaniji od meksika, toliko je bridž komplikovaniji od preferansa (za profesionalno igranje puno više) pa sad ti gledaj da li ćeš da uzmeš da ga učiš... ma samo pisanje je komplikovanije od preferansa, + igra se sa 52 karte, + licitira se i sa kartama partnera, a samo na osnovu njegove licitacije možeš predpostaviti kakve karte ima u ruci, + licitacija ide i na osnovu štihova i na osnovu boje, i na kraju, kada se završi licitacija mora se igrati igra koja je licitirana... ne može se kao kod preferansa licitirati do 5 pa birati da li će se igrati tref, betl, ili sans

    Posle bridža naravno preferans... po mogućnosti u četvoro, a za razbibrigu su dobre i lore, remi, i kanasta, jedino što ne volim kod njih što se u svakom mestu igraju i pišu drugačije

  15. #15

    Odgovor: Anketa-------->

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    h
    a za razbibrigu su dobre i lore, remi, i kanasta, jedino što ne volim kod njih što se u svakom mestu igraju i pišu drugačije
    pa lorum i nije bas za razbibrigu jeste da je daleko laksi od preferansa a tezi od meksika, treba tu vijuge posto se igra sa razlicitih 8 igara, teze je takodje ako se igra sa 4 igraca.. ovde obicno ne mozemo da se nakupimo cetvoro, pa cepamo u troje.. e to je bofl..
    elem, to pisanje.. svako ko udje u igru, pise drugacije svako ima svoja pravila, svako tera svoja pravila.. pa molim lepo, ja kad pisem, igramo po mojim pravilima
    jako mi je zao sto ne znam da igram preferans jednom su krenuli da mi pokazuju, ali nije bilo vremena a nekako ne kontam kad gledam caleta sta on tu igra, a glupo mi da njega i pajtase usred igre zapitkujem sta je odigrao i kako je odigrao rekao mi je samo da se igra slicno meksiku i lorumu, ali mi to mnogo nije pomoglo
    a kanastu sam tako davno igrala da sam i zaboravila kako se igra secam se par pravila, posto mi keva i cale igraju to svako vece sa prijateljima..
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljena priča
    Autor DrinChe u forumu Književnost
    Odgovora: 142
    Poslednja poruka: 15.11.2015, 18:25
  2. Omiljena igra u djetinjstvu
    Autor little fairy u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.03.2015, 09:33
  3. Kompozitna natalna karta
    Autor Lillith u forumu Astrologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.12.2006, 23:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •