Omiljena kartaška igra - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Najbolja kartaska igra?

Učesnika ankete do sada
56. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Tablic

    5 8.93%
  • Bridz

    1 1.79%
  • Preferans

    10 17.86%
  • Remi

    13 23.21%
  • Ajnc

    1 1.79%
  • Raub

    2 3.57%
  • Pasijans

    0 0%
  • Poker(texas hold em ili klasican...)

    7 12.50%
  • Neka druga igra

    17 30.36%
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 52
  1. #31

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    Za nepoznatog davaoca reputa: Igra se zove Magic the gathering

    ja se izvinjavam

  2. #32

    Odgovor: Anketa-------->

    Remi..pogolemi...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  3. #33

    Odgovor: Anketa-------->

    karte volEm dugo sam sa sobom uvijek nosila shpil duplih karata

    glasah za remi, poshto mi je od ponudjenih to najdrazha igra i zimski i ljetni raspusti su obiljezheni sa vishe satnim igranjem karata.. volEm obichni remi (kad se otvarash sa 51), ali mi je daleko drazhi ruski (kad se otvarash chim skupish 3 iste, ili skalu od 3).. tu mozhe pasti bilo koja kombinacija u zamjenjivanju, karte na talonu se mogu ispretumbati na koji god nachin ti padne na pamet tu su naravno dobri stari tablic i shuster (iliti sedmica).. onda ubitachno dosadni "tach" koji ima svojih chari.. pa mau mau.. ljetne raspuste definitivno pamtim i po takmishcenjima u kemsu (igra u parovima, kad se svaki par dogovori neki tajni znak, a moraju se skupiti 4 iste karte.. ako sluchajno provalish da je suprotni tim skupio 4 iste, i da jedan partner pokushava to ukazati drugom, viknesh "protu-kems" i poen ide vama ) a vruce ljetne dane na moru smo naravno ubijali brishkulom i treshetom



    p.s. hoce neko bit' tako ljubazan pa objasnit' nama ne-lokalcima kako se igra taj "lorum" shto svi non stop spominjete
    moomoo meee jooouu

  4. #34

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    Kanasta
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  5. #35

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    Tablic, i kanasta
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  6. #36

    Odgovor: Anketa-------->

    Jbt, i ja zaboravila mau mau. Jedna od najlaksih ali najefektnijih igara, posebno kad igras u pice, pa moras celu casu da eksiras ako izgubis partiju

    hoce neko bit' tako ljubazan pa objasnit' nama ne-lokalcima kako se igra taj "lorum" shto svi non stop spominjete
    Potrebno:
    - 4 igraca (a moze i tri, onda je lakse)
    - spil madjarskih marata (mada i ne mora, moze i sa obicnim za remi, samo sa kartama od 7 do keca)
    - papir i olovka za pisanije
    - podloga za igru.. koju god odaberete

    Cilj je imati sto manje poena.

    U lorumu imas 8 igara:
    - manje crvena (znaci, da ne uhvatis ili da uhvatis sto manje herc karata)
    - crveni kralj (ne smes da uhvatis herc kralja)
    - dame (ne smes da uhvatis nijednog gornjaka ili da ih uhvatis sto manje u madjarskim kartama ili nijednu ili sto manje dama u remi kartama)
    - unter (ne smes da uhvatis makovog donjaka u madjarskim kartama ili decka u remi kartama)
    - vise shtihova (ovo ti je kao da igras meksiko, potrebno ti je 4 shtiha da bi prosla igru, tj. da bi isla rezultatom na dole)
    - manje shtihova (et opozit vise shtihova, znaci, sto manje shtihova da uhvatis)
    - sesti shtih (u samoj igri, ne smes da uhvatis sesti shith, znaci, krene igra.. znaci, kad ti ostanu tri karte u ruci, odn. kad se vec obislo pet krugova i otislo je pet shtihova, taj sesti koji sad ide ne sme biti tvoj)
    - renda (e, ovo je komplikovano, ali cu pokusati na kraju da ti objasnim)

    Lorum moze da se igra redom i na biranje.
    Ako se igra redom, onda igrac koji krene prvi mora sve nabrojane igre da ide redom, kako je nabrojano iznad.
    Ako se igra na biranje, mozes da biras igru koju zelis, uz pravila. Igracu koji bira prvo se podele 4 karte na osnovu kojih bira igru koju zeli da igra. Kad je odabere, ona se ubelezi na papiru. Npr. ja sam birala crvenog kralja, posto sam prva na listi, i to mi se ubelezi. Gle'j:



    Slika je mutna skroz, ali pokopcaces. U gornjoj koloni upisu se igre onim redom kojim sam ti pobrojala gore, dok se u koloni sa strane pisu imena igraca. Vidis da sam ja prva, posto sam birala igru, ti si druga, treci Artur, a cetvrti Becar. I sad, posto sam ja birala igru, krecem prva, a posle, naravno redom kojim je upisano.
    Sto se tice brojanja, poena, isto je i kod loruma redom, i loruma na biranje. Onaj igrac koji je na redu, odn. onaj cija se igra igra, ne sme da uhvati kartu ili shtih igre koju igra. Ako se npr. igra crveni kralj, kao na primeru, ja ne smem da da ga uhvatim, jer sam ga ja birala. Bilo ko od vas da ga uhvati, pisace 8 poena. Ja, medjutim, ako ga uhvatim, pisem 16 poena. Dakle, igrac cija je igra, bilo koja, pise sve duplo. U zavisnosti od igre, brojis ovako:
    - ako se igra manje crvena ili manje stihova, svaki uhvaceni broji se po 1 poena, dok onaj cija je igra svaki shtih broji 2 poena. Dakle, ako je tvoja igra i ti si uhvatila tri herca u igri manje crvena, ti pises 6 poena, a isto vazi i za manje shtihova, odn. onoliko koliko uhvatis, ides duplo gore.
    - ako se igra crveni kralj, unter (makov donjak ili makov decko u remi kartama) ili sesti shith, uhvacena nedozvoljena karta, odnosno ona po kojoj se zove igra, dize te 8 gore. Vec ti rekoh, da ako je tvoja igra, u ovim igrama, gde je nedozvoljena samo jedna karta, ides duplo, tj. 16 gore.
    - ako se igra vise shtihova, potrebno ti je 4 shtiha da uhvatis da bi ishla 8 dole, jer je cilj imati sto manje. U slucaju da ne uhvatis 4 shtiha, ides 8 gore, a ako bilo ko uhvati 4 shtiha, ide 8 dole. Ako se desi da dva igraca uhvate po 4 shtiha, jer je moguce, onda oboje idu po 4 dole.
    - u slucaju da se igraju dame (gornjaci ili dame u remi kartama), onda se svaka uhvacena dama pise po 2 poena. U slucaju da je tvoja igra, i uhvatis jednu, svaka se pise 4 poena.
    - e sad.. renda.. najiskrenija da budem, ne znam kako da ti objasnim Hmm.. vidi, ja imam sledece karte:

    E sad.. od tih karata, meni je potrebno da se otvorim, odnosno, da odaberem kartu kojom cu najbrze zatvoriti. Poenta je da se karte ne broje standardno kao sto sam objasnjavala do sada, ne igra se po shtihovima, nego se karte redjaju jedna na drugu. Ono sto po ovom primeru vidi je da su karte dobre Dakle.. ja sad od tih karata treba da odaberem jednu kojom cu otvoriti igru. U ovom slucaju, to ce biti osmica jer ces sa njom najbolje moci da manipulises igrom, jer su ti karte slozene donekle, jedna uz drugu po vrednosti pa mozes da redjas bez da te preskacu. Karte se slazu jedna na drugu, to vec rekoh. Ide se redom, od karte koju si ti postavila dole, u ovom slucaju, ide osmica pa devetka itd. Nisam rekla da imas zatvarajucu kartu, odnosno, ona kojom je jedna boja zatvorena. Zatvarajuca karta je ona koja je po vrednosti ispod one koja otvara. U ovom slucaju, zatvarajuca karta je sedmica. Da si otvorila igru kraljem, zatvarajuca karta bi ti bila dama itd. Bodovanje se vrsi na sledeci nacin, tj. samo pisanje. Kad se zapocne igra, i kad karte krenu da se redjaju, svaki igrac koji u krugu nema da kartu koju bi spustio, pise mu se jedna tacka i tako svaki put kad nema kartu da spusti. Kad se igra zavrsi, broje se karte koje imas u rukama zajedno sa tackama koje imas, s tim da se tacka broji 2 poena. Znaci, ako imas dve karte i tri tacke, pisaces 8 poena, jer su tri tacke 6 a dve karte.. dva Brojanje duplo vazi isto kao i kod svih ostalih igara. Ako si ti birala a nisi zatvorila, pises sebi duplo od onoga sto imas, u ovom slucaju opet 16, jer si imala tri tacke i dve karte, mada ne mora a bude 16, zavisi na koliko si karata ostala. E sad, ovde takodje imas caka. Na gornjoj slici vidis da imas samo jednuosmicu, a po tom primeru, ti si otvorila sa osmicom igru. U slucaju da ta tikvena osmica bude poslednja karta koju si spustila, onda svi igraci pisu duplo od onoga sto imaju, odn. ako je igra tvoja, a neko je zatvorio sa otvarajucom kartom, onda ti brojis duplo od duplog. Znaci, ako ti je duplo 16 u ovom slucaju, pises duplo od toga odn. pises 32.

    Igra se zavrsava onda kad se odigraju sve igre, tj. obidje 4 kruga. Pobednik je onaj sa najmanje poena. U slucaju da neko u poslednjem krugu dodje do cifre 101, pada na 51

    Znam da ti verovatno nije nista jasno, ali kad bi odigrala jednu partijicu sa nekim ko zna da igra, bilo bi ti jasnije, renda posebno
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #37

    Odgovor: Anketa-------->

    Lorum obozavam da igram... jos ako je dobra ekipa igra postaje "ludilo"

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Gde ima igra Lora ili Lorum da se skine sa neta?Da nije online
    Ne znam moze li ovako nesto da posluzi? Proveri

    lorum-online.com - Po�etna
    If you are not willing to risk the unusual, you have to settle for the ordinary

  8. #38

    Odgovor: Anketa-------->

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Znam da ti verovatno nije nista jasno, ali kad bi odigrala jednu partijicu sa nekim ko zna da igra, bilo bi ti jasnije, renda posebno

    pa to je bela!!!! mislim, to se kod nas u primorju zove bela
    moomoo meee jooouu

  9. #39

    Odgovor: Anketa-------->

    Cula ja da se to negde zove bela.. ali nisam znala da je to. Jos trazila da mi objasnjavaju da mogu da igram, i kao fora, nece da mi objasanjavaju, necu skontati
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #40

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    Ima i prosireni lorum...sa intuicijom...moras da pogodis kod koga je koja karta i u kojoj boji i tek kada znas gde su sve cetiri mozes da ih pokupis...
    I dzambolaja gde se sve racuna (svaka crvena, kralj...svaki stih za sto manje...) i tu mozes max pokupiti cak 32 poJena
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #41

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    Citat paparazzo kaže: Pogledaj poruku
    Kanasta

    To je i moja omiljena igra
    Za veceras imamo dogovoreno kartasko vece sa prijateljima.
    Igramo kanastu u parovima i znam da cemo da zaglavimo do sitnih sati.

    ps. dragi i ja i kad gubimo - gubimo dostojanstveno....... a oni nasi takmaci se obicno isvadjaju i ne pustaju nas dok ne pobede bar jednu partiju. c c c c c

  12. #42

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    U zadnje vrjeme - poker..
    Nije svako ko luta izgubljen..

  13. #43

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    pa sve od navedenog...zima,drustvo,kartanje...super provod

  14. #44

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    definitivno remi...al' ni poker ne zaostaje mnogo...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  15. #45

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    Odgovorio sam sa poker,mada su mi i sve ostale nabrojane i jos mnogo njih omiljene ma igram sve osim bridja jer ga neznam i valjda nisam se ni trudio da ga naucim jer i ostali oko mene ga nisu igrali

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljena priča
    Autor DrinChe u forumu Književnost
    Odgovora: 142
    Poslednja poruka: 15.11.2015, 18:25
  2. Omiljena igra u djetinjstvu
    Autor little fairy u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.03.2015, 09:33
  3. Kompozitna natalna karta
    Autor Lillith u forumu Astrologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.12.2006, 23:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •