Omiljena kartaška igra - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Najbolja kartaska igra?

Učesnika ankete do sada
56. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Tablic

    5 8.93%
  • Bridz

    1 1.79%
  • Preferans

    10 17.86%
  • Remi

    13 23.21%
  • Ajnc

    1 1.79%
  • Raub

    2 3.57%
  • Pasijans

    0 0%
  • Poker(texas hold em ili klasican...)

    7 12.50%
  • Neka druga igra

    17 30.36%
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 52
  1. #16

    Odgovor: Anketa-------->

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    ...elem, to pisanje.. svako ko udje u igru, pise drugacije svako ima svoja pravila, svako tera svoja pravila.. pa molim lepo, ja kad pisem, igramo po mojim pravilima ...
    poznato mi to pravilo... kod nas u selu se za to kaže "ja pišem ja varam"



    u preferansu svako piše svoje
    ako neko slaže, ne podudara se račun

  2. #17

    Odgovor: Anketa-------->

    Preferans u cetvoro mi je omiljena kartaska igra. Nazalost nisam imala prilike da igram bridz da ne mogu da uporedjujem. Pored preferansa volim i fircih i to kad se igra u parovima.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #18

    Odgovor: Anketa-------->

    Gde ima igra Lora ili Lorum da se skine sa neta?Da nije online

  4. #19

    Odgovor: Anketa-------->

    remi kad se na to navučeš nema skidanjemada volim i pokericu

  5. #20

    Odgovor: Anketa-------->

    Preferans mi je broj jedan, pa za njega glasah I tandem za pref - ćale, poglavica i ja. Može i 'ladna lubenica
    U tabliću me niko nikad pobedio nije osim dede - i to zato što me je, kad me je naučio da igram hteo pustiti da pobedim, pa kad je čuo da na bakino pitanje - kako ide srećo? - ja odgovaram da ga derem, odlučio da me sa'ranjuje ceo život al' neverovatno, pobeđivao me je i kad dobije daske u deljenju... zato i imam praksu

    Inače, sve se ostalo pleše kod nas i sve igre volimo, porodično i sa društvom, možda se nekad i desilo da nema hleba u kući , ali se nije desilo da u kući nema neotpakovanog rezervnog špila ili kockica. Sa babama i tetkama sam uvek igrala remi, a bombardovanje je kod nas obeležila kanasta

    A bate su pre 12-13 godina počele partiju mau-mau-a koju igraju i dan danas kad se sete, dogovorili su se da prekidaju dvehiljadedvadeset i neke, ima zapisan datum u jednom te istom debelom blokčetu pišu i samo udaraju tačke i šeširiće na stotke... to je da umreš od smeha koliko partija odigrano do sad
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #21

    Odgovor: Anketa-------->

    Redom...Lorum (ali onaj prosireni sa dzambojalom na kraju)...Vist i tablic....

    zbog moje intuicije i slonovske memorije uvek pobedjujem...

    p.s. a i znam da varam veoma uspesno
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #22

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    Definitivno poker, sa ozbiljnim igračima i naravno u novce..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #23

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    igram remi....godinama sam svake subote u 22 igrala remi....ekipa je poznata i ne volim da igram sa bilo kim...kao ritualno okupljanje subotom...remi,meze,pice i bla bla....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #24

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    Pa ovako...

    ...kao klinci smo se baš ozbiljno ložili na kanastu i poker. To je trajalo satima, danima, nedeljama, mesecima, godinama. Sećam se, kad sam počeo da radim, donesem im gomilu propale kinte u veme inflacije, i onda smo igrali u nju. Ranije, pamtim kako je moj ortak postao rob drugog ortaka. Uložio i sebe . Nego, sad kad razmislim, ja sam ladno zaboravio pravila kanaste (ne skroz, al' su mi se detalji izmigoljili, Bože kako sam mator).

    Porodično - ćaleta sam drao u tabliću dok mu se nije ogadilo. Zbog toga se iživljava na kevi koja ne daje ni 5 para, pobedila ili izgubila . Kad dođu zetovi i sestre, igrali smo u parovima, al' su nešto batalili zbog nehajnih pošalica mog zetića i mene, kad ih pobeđujemo . E, bio sam prilično dobar u tabliću, jedno vreme sam baš pamtio karte, onako poluprofesionalno. Jedno vreme smo se naložili i na loru, al' to je bilo kratkog daha.

    Sestriće sam naučio da igraju jamb. I dan-danas pričaju kako im je moja metoda "zakucaj u glavu kad pogreši" mnogo pomogla da sve to brže shvate . Ozbiljno, moja sestričina je profesorka engleskog i sama kaže da na klincima sprovodi moje primere strogoće i pravednosti . Oni, male budale, je obožavaju.

  10. #25

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    ranije smo stalno igrale lorum ali mene je drug pre dve tri godine naucio preferans i od tada igram samo pref...... ekipa smo dva druga i ja.... hehehe, secam se kako sam u pocetku zvala sans drug mi lupio kontru a ja rekontru i on nije smeo dalje i ja mislila kako cu ga razbiti ali nisam znala da je malo lose igrati sans sa dve boje i onda su me razbili.... bila sam samo mala pocetnica

  11. #26

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    Godinama je porodična zanimacija bila igranje remija...i to ozbiljna igra, koja kuliminira svađom. Ja sam se najmanje ljutila, jer su me karte išle. Kako je svako otišao na svoju stranu...izgubili smo tu tradicij.

    Ja danas gotivim samo poker. I poprilično vremena mu posvećujem. Možda i previše.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  12. #27

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    Uglavnom se samo onda kartam kada sam na dunavu.
    Na Kamenjaru kod tasta ili u Suseku na kampovanju.
    Iskljuchivo igramo samo shnaps u pozivanje.

    Ko izgubi prvu rundu pere masne sudove od vechere
    Ko izgubi poslednju rundu ujutro ustaje prvi, kuva kafu i duva u trubu za budjenje.

    Sve runde izmedju igraju se iskljuchivo kao opravdanje za prekomerenu konzumaciju
    raznih technosti koje negativno utichu na svest a mogu se nabaviti u chardi kod Banoshtora.

    Ipak najdrazha igra mi je jedna chudna kartashka igra koje se zove Krojka.
    Krojka se u jednom drushtvu igra samo jedamput i to iskljuchivo samo jedna partija.
    Najbolje je kada Krojku igraju tri iskusna igracha i jedan papan-tutumrak.
    Krojka pochinje tako da tri iskusna igracha sede i bez veze bacaju karte na gomilu i uzvikuju
    besmislene fraze tokom igre.
    Npr. : - Jedan za dva!
    - Folim chetiri jeli? (ostali odobravaju) Foli-Foli...
    - sedam na kraljicu jedan krug ...(usput gura kartu sebi pod dupe... )
    - Veliki sharan-mali sharan (pri tome prstom pokazuje na gomilu karata na talonu)
    - Koljem 3 2 1... (neko od ostalih odgovara na to) pratim do 2 ...kolji
    i tako dok neko ne uzvikne krojka i pokupi sve karte

    ostali se naravno nerviraju i psuju i tako to kako vech ide pri kartanju...

    Zatim nastupa na scenu Papan-tutumrak
    naravno hoche i on da se pridruzi veseloj i uzbudljivoj igri ali nazhalost ne poznaje pravila.
    Nema veze pravila su jednostavna i svi pochinju da mu objashnjavaju....istovremeno
    Nakon nekoliko minuta lupetanja najgrdjih gluposti zbunjenom ali samopouzdanom
    papanu-tutumraku, neko ga upita " Jel si shvatio?"

    svi ga gledaju ovako
    a on naravno paaa mislim da jesam
    Zatim nastupa novo delenje i nove fraze...
    - Pet ispod, crna vecha...
    - mozhe mozhe...
    - Nosim moje josh dva kruga...ko prati?
    - Pratim...Pratim i ja... .... .... ( gledate ga opet ovako ) a on naravno nema druge
    - Pratim i ja
    Kad baci kartu (bilo koju) svi ga opet ... " E to nemozhe"
    On naravno povuche kartu i baci neku drugu.
    Kad baci kartu svi se uchute... on zbunjeno gleda i ne shvata shta se deshava
    -Pa budalo to je chista krojka... vichi krojka i nosi sve
    On sav sretan viche krojka ko prava budala i nosi sve


    i tako dalje sve dok vam ne dosadi, ili dok vishe niste u stanju da zadrzhavate smeh.

    Verujte mi Krojka je prava igra za profesionalce

  13. #28

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Uglavnom se samo onda kartam kada sam na dunavu.
    Na Kamenjaru kod tasta ili u Suseku na kampovanju.
    Iskljuchivo igramo samo shnaps u pozivanje.

    Ko izgubi prvu rundu pere masne sudove od vechere
    Ko izgubi poslednju rundu ujutro ustaje prvi, kuva kafu i duva u trubu za budjenje.

    Sve runde izmedju igraju se iskljuchivo kao opravdanje za prekomerenu konzumaciju
    raznih technosti koje negativno utichu na svest a mogu se nabaviti u chardi kod Banoshtora.

    Ipak najdrazha igra mi je jedna chudna kartashka igra koje se zove Krojka.
    Krojka se u jednom drushtvu igra samo jedamput i to iskljuchivo samo jedna partija.
    Najbolje je kada Krojku igraju tri iskusna igracha i jedan papan-tutumrak.
    Krojka pochinje tako da tri iskusna igracha sede i bez veze bacaju karte na gomilu i uzvikuju
    besmislene fraze tokom igre.
    Npr. : - Jedan za dva!
    - Folim chetiri jeli? (ostali odobravaju) Foli-Foli...
    - sedam na kraljicu jedan krug ...(usput gura kartu sebi pod dupe... )
    - Veliki sharan-mali sharan (pri tome prstom pokazuje na gomilu karata na talonu)
    - Koljem 3 2 1... (neko od ostalih odgovara na to) pratim do 2 ...kolji
    i tako dok neko ne uzvikne krojka i pokupi sve karte

    ostali se naravno nerviraju i psuju i tako to kako vech ide pri kartanju...

    Zatim nastupa na scenu Papan-tutumrak
    naravno hoche i on da se pridruzi veseloj i uzbudljivoj igri ali nazhalost ne poznaje pravila.
    Nema veze pravila su jednostavna i svi pochinju da mu objashnjavaju....istovremeno
    Nakon nekoliko minuta lupetanja najgrdjih gluposti zbunjenom ali samopouzdanom
    papanu-tutumraku, neko ga upita " Jel si shvatio?"

    svi ga gledaju ovako
    a on naravno paaa mislim da jesam
    Zatim nastupa novo delenje i nove fraze...
    - Pet ispod, crna vecha...
    - mozhe mozhe...
    - Nosim moje josh dva kruga...ko prati?
    - Pratim...Pratim i ja... .... .... ( gledate ga opet ovako ) a on naravno nema druge
    - Pratim i ja
    Kad baci kartu (bilo koju) svi ga opet ... " E to nemozhe"
    On naravno povuche kartu i baci neku drugu.
    Kad baci kartu svi se uchute... on zbunjeno gleda i ne shvata shta se deshava
    -Pa budalo to je chista krojka... vichi krojka i nosi sve
    On sav sretan viche krojka ko prava budala i nosi sve


    i tako dalje sve dok vam ne dosadi, ili dok vishe niste u stanju da zadrzhavate smeh.

    Verujte mi Krojka je prava igra za profesionalce


    Ova Krojka me podseti na onaj "caps" iz Friendsa (cini mi se 6. sezona)
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #29

    Odgovor: Omiljena kartaška igra

    Opet sam se na preferans navukao .
    A tako nam je dobro islo dok se treci nije stvorio iz bezvezzzeeee
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  15. #30

    Odgovor: Omiljena kartaška igra



    Ovu igru igra oko 7 000 000 registrovanih igraca (ja sam jedan od njih )
    Veoma je komplikovana i za igranje i za objasnjavanje tako da nebi bas da se ovde zadrzim celu noc i dan pisajuci pravila

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljena priča
    Autor DrinChe u forumu Književnost
    Odgovora: 142
    Poslednja poruka: 15.11.2015, 18:25
  2. Omiljena igra u djetinjstvu
    Autor little fairy u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.03.2015, 09:33
  3. Kompozitna natalna karta
    Autor Lillith u forumu Astrologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.12.2006, 23:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •