Privatni fakulteti - Kvalitet? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Mislim da je tu ipak primarno od studenata uzeti novac i to poveci.... Svaka čast nekim fakultetima ali privatni fakulteti obično školuju takve profile da je kasnije izuzetno teško naći sa njima zaposlenje (sve neki merketing i sl).
    Kao primer rečenog navešću privatene medicinske fakultete gde svršeni studenti neće dobiti licencu doktora medicine. Naravno ako je verovati ministru zdravlja i ministarstvu obrazovanja

    No, živi bili pa videli....
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  2. #17

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Citat ravnicari kaže: Pogledaj poruku
    Lično ne cenim mnogo privatne fakultete.


    Isti status će (na žalost) imati i oni koji uče na državnom fakultetu (po svim propisima) i oni koji manekenišu na privatnom...
    Kad ovo kažem mislim na onu decu koja su jedva završavala i one škole koje se završavaju bez problema a sad po "Bolonji" tuku proseke i odjednom im se ukazalo znanje...

    Nije dovoljno poznato u javnosti: da ce se fakulteti bodovati ( zavrsio si "taj i taj" - on donosi "toliko i toliko" poena), a to bi buduci poslodavci uzimali u obzir prilikom zaposljavanja novoskolovanog kadra. (ovu odluku je Vojvodina usvojila ali do Srbije jos nije stigla )

    Jos uvek nije zavrsen proces akreditacija svih fakulteta.
    Sta ce se desiti sa privatnim fakultetima, videcemo posle poslednjeg kruga akreditacija. Do sada su radili kako su "hteli" - imali nastavni kadar sastavljen uz pomoc "stapa i kanapa" ..... jer je upravo nastavni kadar najveci problem privatnih fakulteta. Mahom vremesni profesori ipak biraju da rade na drzavnom fakultetu/Univerzitetu... a na privatnom samo zaradjuju (pozamasan) honorar.

    Retki su buduci studenti koji BIRAJU privatne fakultete, najcesce se dogadja da upisuju zato - sto nisu prosli prijemni na drzavnom. Ne bih sad dalje generalizovala da od njih ne mogu postati dobri strucnjaci, jer je to stvarno stvar licnih ambicija. Svakako da im i privatni fakulteti nude znanje - a na njima je da li ce da uce ili se provlace ( i na drzavnim ima takvih studenata).

    No, ostaje nam da vidimo sta ce se dalje desavati .... ipak je za procenu kvaliteta novoskolovanog kadra ( "reformisanih" po Bolonji) .... potrebno da prodje neko vreme.

  3. #18

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Kakva je situacija sa Privrednom akademijom,,,u ul .Geri Karolja?

  4. #19

    Odgovor: Privatni fakulteti... Kvalitet???

    Ja sam studirao na drzavnom i to pravnom u Ns i znam sta znaci studirati na drzavnom fakultetu!Samo cu reci,NE DAJ BOZE NIKOME!Veliki plus za privatne fakultete

  5. #20

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Bolji nego drzavni 100 puta.
    Sve to sto se uci kod jednog i kod drugog faksa nema neke veze sa stvarnoscu.Tako da kasnije praksa i sam rad mnogo vise znaci.

    Ljudi moraju da znaju i da je zabluda oko fakulteta ako misle da ce biti obuceni da rade kasnije to sto zavrse.
    Nema veze nikakve,raditi na primer u privredi znaci biti Ekonomista ili ti Pravnik onda radis po onome sto dobijes napismeno tako da se drzis pre svega toga.A to sto si naucio u skoli zadrzi za sebe mozda ce ti nekad trebati-sto znaci nikad.
    Dzaba i meni moj fakultet kad sam poceo u privredi pored oca mnogo vise se nauci u praksi a ono sto sam ucio nema veze sa zivotom.I kao sto kazem nauceno neko gradivo i stvarnost nemaju nikakve veze.Trendovi se brzo menjaju pa samim tim i shvatanje toga.

  6. #21

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Posto sam prosle godine diplomirao na Privrednoj akademiji,odgovorno tvrdim da je Privredna akademija posle Uniona,ubedljivo najjaci privatni pravni fakultet u Srbiji!Dobili su akreditaciju za sve studijske programe!Skolske 2009/10 su popunili kapacitete na pravu,a mnogi se nisu uspeli upisati,zbog ogranicenih mesta!To govorio o tome sta je i kakav je fakultet Privredna akademija

  7. #22

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Ja sam na privrednoj akademiji i ok je,ne ucim nista ali valjda ce se to promeniti vremenom

  8. #23

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Moja starija cerka pred jesen upisala neki, ovde u Zemunu, dopalo joj se, i blizu je, ali dzaba pare dadosmo, mislila je da ce moci i da ce hteti, ali nije, isla je ukupno desetak dana, i odustala.
    Dekan je bio upoznat sa njenim zdravstvenim stanjem, bio je dogovor da upozna ostali nastavni kadar, da je motivisu, da joj u pocetku posvete vise paznje, dok ne krene, ne znam da li su to i ucinili, ali ona odustade. Bolest je uvek jaca.
    Ima li neki da ne mora nista da se radi, da se pohadja nastava, da se polazu ispiti-nema, zelja nije dovoljna, potreban je trud, ali i dalje mislim da su generalno privatni bolji, da se vise zalazu, i da su programi prilagodjeniji praksi. Ja sam zavrsila prasva da nisam videla ni tuzbu ni presudu, mislim da je i danas tak, uci se previse teorije.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  9. #24

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Citat IvChA kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam na privrednoj akademiji i ok je,ne ucim nista ali valjda ce se to promeniti vremenom
    Nisi ti na Privrednoj akademiji! Jer da jesi ne bi tako pricao!
    Poruku je izmenio Cecara, 22.02.2010 u 10:14 Razlog: bez vredjanja, molim

  10. #25

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Zna li neko nesto vise o univerzitetu Singidunum? Konkretno me zanima fakultet za medije i komunikacije u sklopu tog univerziteta...
    Vec sam procitala sve sto se procitati da na njihovom sajtu, ali naravno svako ce sebe predstaviti u najboljem svetlu, zato me zanima vase misljenje? Kazu da je jedan od boljih privatnih fakulteta...?

  11. #26

    04 Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Cao svima
    Nadam se da ima nekog ovde ko ce da mi odgovori i da me upati malo... Ja sam iz Makedonije, ovde studiram na drzavnom fakultetu, pravnih nauka, pa bi htela da upisem master studije na neki od vasih privatnih univerziteta. Zanima me ko su dobre, i kako je tamo kod vas?

    Unapred hvala

  12. #27

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Citat sanja_l kaže: Pogledaj poruku
    Sta mislite koji od privatnih fakulteta je najbolji? Kad kazem najbolji mislim na kvalitet nastave, odnos profesora prema studentima, vannastavne aktivnosti,...
    Definitivno onaj koji je završio Tomislav Nikolić (koji god to bio), jer je jedini privatni koji je iznedrio budućeg predsednika Srbije. Bolja preporuka ne treba.
    Owyn: I heard a rumour that you're an idiot, is there any truth to that?

  13. #28

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Cini mi se da nijedan nije uspeo da dokaze ozbiljnost ,uglavnom sve same afere vezane za svaki .Odatle i prezir i podsmeh,a i sumnjicavost prema diplomama koje dobijaju njihovi studenti.

  14. #29

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Moja ćerka je upisala i završila prava na Privrednoj akademiji u Novom Sadu. Bila je izuzetno zadovoljna, predavanjem, profesorima. Ja i nisam bila zadovoljna kako se opredelila jer sam završila državni fakultet i još me drži mišljenje da su bolji. Medjutim ona mi je delima dokazala da je u pravu. Učila je , učila , vredna je i željna znanja. Navodila mi je primere kada su radili pismeni, ko je uhvaćen da prepisuje, priča i sl. udaljeni su sa ispita, ponekad i sa nemogućnosti polaganja i u sledećem roku. Nekako mi to deluje ozbiljno, stimulacija za odgovornost i ispravan stav prema profesoru i predmetu.

    Posle možda manje od godine dana, zaposlila se u jednoj dobroj firmi u N Sadu. Nikakvih komentara o diplomi privatnog fakulteta nije bilo, i tu je zadovoljna, cenjena i tako i plaćena. Inače , zaposlila se sistemom ,,prva šansa".
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  15. #30

    Odgovor: Privatni fakulteti - Kvalitet?

    Princip je prilicno jednostavan. Da bi imali pozitivan budzet, morate privuci odgovarajuci broj studenata.

    Privatni fakulet:
    Niko ne moze da plati pravu cenu skolovanja osim dece tajkuna. Znaci budzet slabasan. Slabasan budzet znaci slabije profesore, tezu akreditaciju, itd. Sta ces uraditi? Privuci one kandidate koji imaju i interesa i novaca da dodju. Da, dobit ce i doktorat, i sve zivo, samo da donose pare!

    Drzavni fakultet:
    Nemas dovoljno studenata, drzava ti drasticno smanji budzet, a moras placati troskove infrastrukture i izdvajati plate zaposlenima. Sta ces uraditi? Smanjiti kriterijum na prijemnom ispitu, pa ce ti dolaziti losiji studenti ali masovno. Naravno morat ces iole smanjiti i kvalitetu gradiva, no pare su bitna stvar!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Privatni ili drzavni fakulteti
    Autor Kunic u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 12.09.2019, 21:50
  2. Zavisi li kvalitet sexa od godina zivota?
    Autor Andjelika u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:36
  3. Privatni časovi u srednjim školama?!
    Autor memento u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.09.2011, 12:19
  4. Kvalitet seksa vise zavisi od...
    Autor Crazy Angel u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 08.12.2009, 15:33
  5. Visina plate = kvalitet rada ?!
    Autor Muckota u forumu Spomenar
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 06.11.2008, 10:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •