Legalizovanje prostitucije

Prikaz rezultata glasanja: Legalizovanje prostitucije- za ili protiv?

Učesnika ankete do sada
63. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Za

    41 65.08%
  • Protiv

    15 23.81%
  • Nemam stav

    7 11.11%
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 62

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Legalizovanje prostitucije

    Posle porođaja na ulicu

    Nekoliko sati pre nego što se porodila, maloletna beogradska prostitutka (16), „odradila“ je jednu od svojih poslednjih mušterija. Dete je začeto s makroom koji ju je vrbovao za prostituciju sa nepunih 14 godina. Ni porođaj nije sprečio monstruma da nastavi s podvođenjem. Odmah po izlasku iz porodilišta, sa bolovima od carskog reza, vraćena je na ulicu - počinje priču o maloletničkoj prostituciji Milan Stanić, šef odseka za javni red i mir u Upravi policije, PU Beograd.
    - Za samo tri sata znala je da zaradi i do 20.000 dinara, a broj mušterija ni sama ne zna. Zna sigurno samo da za to ni dinara nije dobila. Sve je odlazilo dvojici makroa, koje smo nedavno i uhapsili, a ona je dobijala samo smeštaj i hranu.
    blic


    U Srbiji je prostitucija ilegalna i kažnjiva. Verovatno upravo zbog toga ne postoje ni udruženja ili sindikati prostitutki ili seksualnih radnika. Međutim, u razgovoru sa ženom koja 15 godina živi u Beogradu samo od prostitucije saznajemo da vrlo često trpe nasilje, ali nemaju mogućnosti da se zaštite.

    Ona svedoči za B92 da su izložene fizičkom nasilju od klijenata, ali i od prolaznika i huligana. "Svaka je dobijala. Desilo se meni lično par puta da sam morala i novac da vratim, posle svega", kaže ona.

    "Da sam dobijala batine od klijenata, da mi otme torbicu, iscepa garderobu, maltene k'o silovanje. A ne smem da prijavim, jer ako prijavim, njega nema nigde, a ja idem u zatvor. Mislim, mnogo je težak posao - dobijaš batine, a ćutiš."

    Nataša Đerković, sudija za prekršaje, kaže za B92 da su neke završile tako što su ubijane kamenom. "Gađane su u glavu, pa im je glava razmrskana. Nađene su mrtve pored puta u nekom žbunu", kaže ona.

    "Druge su završile zaklane u svom stanu, neke postaju invalidi, vrlo često ovde dođu okrvavljene i policija ih odvede u urgentni centar, gde kažu da im je povreda naneta od strane nepoznate muške osobe", kaže Đerkovićeva.

    Ne postoje sindikati ni udruženja za prostitutke, pa ne postoje ni podaci o rizicima kojima su izložene osobe koje se bave prostitucijom. U mnogim zemljama prostitucija je dekriminalizovana, a upravo za to se zalaže i nekoliko nevladinih organizacija u Srbiji.

    B92

    Za posredovanje u prostituciji maloletnika propisane kazne su od godinu do 10 godina, dok je kod podvođenja punoletnih osoba ta kazna je novčana ili zatvor do tri godine.
    Inače, po konvenciji UN, detetom se smatra svako ko ima manje od 18 godina. Prema našim zakonima, deca i mlađa maloletna lica su zakonski poslovno nesposobna, dok stariji maloletnici uživaju delimičnu poslovnu sposobnost. Zato se oni u gotovo svim slučajevima tretiraju kao žrtve, odnosno lica zloupotrebljena u svrhu prostitucije.

    U Holandiji, Nemačkoj i Sloveniji prostitucija je legalizovana, a inicijativa za legalizaciju pokrenuta je u Hrvatskoj. Kako pišu neki listovi, u Švedskoj u državnu kasu ulazi više novca od prostitutki nego od fabrike automobila "Volvo", gde prostitucija nije legalan posao, ali policija ne juri prostitutke već korisnike njihovih usluga. Centri za zapošljavanje u Nemačkoj makroe tretiraju kao zanimanje.
    Poruku je izmenio _baba_, 10.02.2008 u 20:28
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  2. #2

    Odgovor: Prostitucija - posle porođaja na ulicu

    Jezivo...
    Zato sam za legalizaciju, jer su njihova ljudska prava maksimalno ugrožena
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #3

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Mislim da su Švedjani sveli na minimum pljačke, korupcije, prevare, ucene i istakanje novca iz državnih budžeta, te da su i pitanje prostitucije rešili adekvatno - naravno da treba pritisnuti i onu drugu stranu - što manje potražnje, to manje ponude.
    _________Una16

  4. #4

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    ...legalizacija...svakako .....sa sve poreskim registar kasama.....kao i edukacija marketinških stručnjaka za ovu oblast.....

  5. #5

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    da definitivno

    dosta sa laznim moralom i sakrivanjem

    ko hoce nek izvoli, al uz meru
    trt mrt zivot ili smrti

  6. #6

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Cenim da se prostitucijom bave (osim one fizicki prisiljene/ucenjne osobe) lica sa nezavidnom moralnom(ili moralno-fizickom) higijenom.Higijena je jedan od preduslova zdravog zivota pojedinca(a bogami i drustva)
    Legalizacija znaci staviti pod kontrolu zakona jedan fenomen vec postojeci i socijalno problematican. Znaci zaustaviti kriminalne radnje koje se stvaraju oko tog fenomena, dati zakonsku, sanitrnu i socijalnu zastitu onima koji slobodno odluce da se time bave kao i njihovim musterijama...
    E legalizicija sam samo u kontekstu reči zbog ovog gore nevedenog jer bi tada sve zene koje se bave tim poslom bile bolje zasticene.

    Telo ne sluzi da bi ga davao kao uslugu...!Nije stvoreno da bi te na taj nacin izdrzavalo!
    Zato ne volim da čujem fraze tipa :"Život je nater'o"... Svakog život na nesto "natera"!
    Ćuti i prenesi dalje....

  7. #7

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Ja sam da sve to udje u legalne tokove to kazu cist racun

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •