Legalizovanje prostitucije - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Legalizovanje prostitucije- za ili protiv?

Učesnika ankete do sada
63. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Za

    41 65.08%
  • Protiv

    15 23.81%
  • Nemam stav

    7 11.11%
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 62
  1. #31

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Super... A šta je sledeće? Legalizacija marihuane, homoseksualni brakovi i legalizacija usvajanja dece istima?...
    Referendum
    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  2. #32

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Super... A šta je sledeće? Legalizacija marihuane, homoseksualni brakovi i legalizacija usvajanja dece istima?... Pobogu!!! Da li je moguće da smo ovoliko licemerni?! Na sav glas negodujemo zbog trafikinga, zbog nasilja nad decom i ženama, a ovamo smo za legalizaciju prostitucije...
    A sta smo dobili time sto sve to (negde) nije legalno?
    - "Uduvanu" decu na skolskim dvoristima, jerBO je coolerski "navuci" decu na zabranjeni dop koja pojma nemaju u sta se "uvlace" dok neko sa tim zaradjuje za 'leb za neku svoju decu.
    - Gay parade sarenih papagaja koji svima idu na zivac C.
    - Pune domove sirocadi od ah tako normalnih heterosa.

    Ne mogu da zamislim količinu očaja koja ljudsko biće može da natera da renta svoje telo...
    Ja mogu.
    Mogu slikovito da zamislim zenu koja nema da nahrani dete, a nekome se svidja njen "batak". Ljudi se ubijaju od pamtiveka zbog i zarad "materijalistickih poriva", a mi jos uvek moralisemo kO u svetim hramovima.

    Zar ne treba razmišljati u pravcu neke socijalne aktivnosti i kako pomoći takvim ženama (i muškarcima), opismeniti ih, pomoći da pronađu posao zbog kog će se osećati kao deo društva,a ne kao njegov talog?.. Legalizacija bi samo, poput Pandorine kutije, pustila napolje i druga zla... I ne bi one profitirale od prodaje jedine stvari koje još mogu da prodaju, nego neki "baja" koji je i primorava na to, i koji je pod prividom zaštite maksimalno eksploatiše...
    Treba razmisljati u tom pravcu preventivno, ali treba i shvatiti & prihvatiti da postoje ljudi, ogromna masa ljudi koji idu uvek pravcem manjeg otpora. Sa time hocu da kazem da je prostitucija, kao i marihuana pa cak i homosexualno opredeljenje mnogo cesce stvar licnog izbora, nego prinudjenost i tacka. Sva masinerija "kriminalnog potencijala" opstaje upravo i samo zbog toga sto sve to u mnogim zemljama nije legalno! Da se marihuana kupuje u apoteci kI raznorazni sedativi i kriminalni porivi bi imali drukcije lice - ovako, sve to nosi notu "dna" i sve to igra po svojim pravilima. Udariti ljudima odredjene zabrane je kao okaciti crvenu maramu tamo nekom biku u torrero areni. I nije uvek nepismenost, i nije uvek nemoc - mnogo cesce je slobodan izbor, ma kako mi svi mislili da to nije tako. Ponuda i potraznja, brza lova, nula "unosnog kapitala" - new economy style.

    Kako god - znam da je prostitucija najstariji zeMski zanat i tu titulu ne nosi bez debelOOOOOOOOg razloga.

    Never confuse movement with action.

  3. #33

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Wow!... Baš si me "sekcirala" ... Znaš, skroz mi je ok što se ne slažeš sa mojim mišljenjem i ja to zaista poštujem... Želela bih samo da dodam da me ništa ne može uveriti da će legalizacijom prostitucije, žene koje "nemaju" alternativu lakše ishraniti decu, a uz pomoć obrnute psihologije klinci prestati da duvaju jer im to zakon više ne bi branio... Moje mišljenje je da zakon i postoji zato da bi se granice jasno povukle i da nema dileme šta je ispravno, a šta ne... Iskreno verujem u slobodu izbora ali nisam sigurna koliko je prostitucija baš nečiji izbor... Pre bih rekla da su te žene (sve češće i muškarci) samo roblje u rukama "ljudi" kojima je tuđe telo osnovni kapital... Koliko je samo devojaka u tom kolu koje su na prevaru uvučene u celu priču... Za sada se takve stvari sankcionišu, a da nije tako, znači li to da treba da ih ostavimo na milost i nemilost "zanatu" za koji se nisu same opredelile... Ne znam zašto mislimo da bi loše stvari prestale da budu loše onog trenutka kada se legalizuju...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  4. #34

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Šta bi se u Srbiji dobilo legalizacijom prostitucije, pitam se jer čitam o stanju na Novom Zelandu na kome je pre pet godina legalizovana i sada je urađena studija, da se vidi šta je tamo postignuto. U celosti o toj studiji na sajtu:

    http://www.nzherald.co.nz/section/1/...ectid=10512446

    Tržišno rešenje kaže:

    * Bezbednost i zdravlje prostitutki je unapređeno
    * Broj osoba koje se bave prostitucijom se nije promenio
    * 60% dama izjavljuje da je sada lakše odbiti uslugu ukoliko nisu zadovoljne klijentom
    * Malo unapređen tretman dama od strane menadžera (uglavnom, javne kuće koje su i pre legalizacije dobro tretirale zaposlene su to nastavile da rade i obrnuto)
    * Broj maloletne prostitucije nije povećan.


    To što sam ja za legalizaciju svega osim droge je trenutno nebitno. I na duže staze je nevažno, na žalost, jer to što mi mislimo ma koliko se razlikovalo ili bilo slično, neće u ovakvom društvu kakvo je naše ništa promeniti.

    Gore pobrojane kategorije: bezbednost, zdravstvena sigurnost, zaštita maloletnih lica(pre svega), prevencija... sve je to van funkcije u svim kategorijama i slojevima društva, a posebno najnižim.
    Milicija mlati/ili past tens, ali to su isti ljudi/ i nas koji zakon ne ugrožavamo, zdravstveno smo katastrofalno zbrinuti, sudstvo na ubistva i silovanja, recimo, reaguje kao da je džeparenje u pitanju, samo sporije... I zato se pitam šta bismo legalizacijom prostitucije dobili. Za priču sam uvek i o ovom problemu, da škodi nikako ne može.

  5. #35

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Jasno je da ženama koje se bave prostitucijom,veoma potrebna zaštita.
    Ali ne mislim da bi je legalizacijom dobile.Na koji način?Po mom mišljenju,ne postoji način.Ukoliko joj je zaista stalo do brige o svom zdravlju,ona će voditi računa...ali opet,na koji način?Svedoci smo raznih ispovesti prostitutki,tužnih sudbina,prebijanja,maltretiranja,izrabljivanja, i sve kad bi se i legalizovala,ne mislim da bi one time dobile...samo bi plaćale poreze,zdravstveno osiguranje odavno je postalo vic kod nas.Kad žena u poliklinici zakaže ultrazvuk,pa treba da čeka 6 meseci ,šta reći?Otići će kod privatnika svakako,a platila bi i u državnoj bolnici,samo bi sačekala koji mesec više .

    Iskreno žao mi je onih koje su na to prinuđene,ali onih koje nisu ne žalim ni malo.Neko reče na temi,bave se time da nahrane decu ,m'da.
    Ne,vole novac,a isto tako i drogu,pa najčešće to i rade zbog tih potreba.

    Danas sam čula jezivu stvar.Na vratima jednog stana,gde je prebivao diler droge,koji ne živi više tu,pojavljuje se mlada žena,sa detetom od godinu dana u naručju.Treba joj,krizira,i naravno nema novac,pa ne bi joj ni bio neki problem da "odradi" dop....užas.Žao mi je deteta.Kakva li ga sudbina čeka?Njena je jasna,ona je odabrala,ali zaista realno ne vidim kome,kako i zašto ide u prilog legalizacija prostitucije?Mota mi se misao da možda nisam u pravu..jednostavno ne znam...

  6. #36

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    За легализацију! И појефтињење!

  7. #37

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Za vreme prohibicije zna se ko je najvise profitirao. Kad je ukinuta, mafija je potrazila druge izvore prihoda.

    BTW, zar nije legalizacija kod nas vec legalizovana? Sponzoruse, estrada,... Samo je pitanje na koji nacin se vrsi isplata.

  8. #38

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Wow!... Baš si me "sekcirala" ... Znaš, skroz mi je ok što se ne slažeš sa mojim mišljenjem i ja to zaista poštujem... Želela bih samo da dodam da me ništa ne može uveriti da će legalizacijom prostitucije, žene koje "nemaju" alternativu lakše ishraniti decu, a uz pomoć obrnute psihologije klinci prestati da duvaju jer im to zakon više ne bi branio... Moje mišljenje je da zakon i postoji zato da bi se granice jasno povukle i da nema dileme šta je ispravno, a šta ne...
    Meni je takodje ok da smo razlicitih misljenja i da o njima pricamo razmisljajuci i o argumentima sagovornika sa kojima se ne slazemo, jer u sustini samo na taj nacin idemo drustveno “napred”.

    Ne verujem ni ja da ce legalizacija prostitucije “olaksati” sam cin prezivljavanja, niti da ce klinci presati da duvaju, ali sam sigurna da se bitno moze izmeniti nacin na koji se to radi. A upravo u tome je poenta. Nazalost mislim da zakon sam po sebi nije u stanju da kroz paragrafe i clanove regulise individualni moral pojedinca ( a taj se u sklopu ove teme izrazito naglasava), ali moze principijelo regulisati drustveni zivot na globalnom nivou i odnose jedinki izmedju sebe.

    Iskreno verujem u slobodu izbora ali nisam sigurna koliko je prostitucija baš nečiji izbor... Pre bih rekla da su te žene (sve češće i muškarci) samo roblje u rukama "ljudi" kojima je tuđe telo osnovni kapital... Koliko je samo devojaka u tom kolu koje su na prevaru uvučene u celu priču...
    Da, tacno. Roblje zato i samo zato sto rade posao “underground”. Da ga rade legalno, legalno bi se i sudski raspravljale oko “ropstva” - ovako statiraju u nekom paralelnom svetu koje ovo drustvo ne priznaje kao postojeci svet. Gde ste videli da se neko “sa dna” sudi sa nekim “sa dna”? Koliko ja znam takvi okrsaji se u tim underground svetovima resavaju na poseban nacin. Sve ovo sto si navela je u vecini slucajeva tacno gledajuci iz perspektive zemalja u kojima je prostitucija po difoltu zabranjena. E onda mi se namece pitanje prosperiteta te vrste ponude. Zasto je neko spreman da se bavi “belim robljem” i debelim rizikom? Zasto?Zato sto je potraznja enormna! A ondaK mi se namece pitanje kakav li je to profil osoba koje tu vrstu usluge koriste iako znaju da je ne-legalna? E tu dolazi kljucna poJenta. Ne, to nisu samo ljudi “sa dna” koji koriste tu vrstu usluge, nikako – to su u ogromnoj vecini oni fini, kulturni, ah tako drustveno situirani i statuirani ljudi. Neki posecuju te estabilishment-e zbog sexualne ugrozenosti, neki zbog sexualne avanture, drugi zbog toga sto nisu u stanju iziveti sexualne fantazije sa zenom/partnerkom, nego im je lakse to “odraditi” sa nekim koga ne poznaju, treci zbog imidZa “veleyebaca”, a cetvrti zato sto ide uz poslovni zivot kI vino uz ribu. A niko o njima ne mozga toliko koliko o onima koje se bave “rent-a- body” poslom. Ako je toliko lose nuditi tu vrstu usluge, koliko (vise) je lose tek koristiti tu vrstu usluge? A ljudi je koriste definitivno (tacka sa uzvicnikom). I sto mene najvise nervira je cinjenica da sa tim potiskivanjem prostitucije u “underground” samo dajemo pokrice bas toj”fEEnoj” potraznji, koja je da se ne lazemo cesto olicena u nekom moralnom apostolu zavaljenom u legalnu fotelju drustvenog zivota, pa se samo ponovo ispostavi da je vrh drustvenih merdevina ujedno neraskidivo povezan sa dnom. Ali to necemo javno priznati, ne ne…taj zivot neka se “zivi” iza spustenih zavesa… (ironic)

    Ne znam zašto mislimo da bi loše stvari prestale da budu loše onog trenutka kada se legalizuju...
    Lose stvari nece postati dobre ako se legalizuju, ali ce “furanje” duplog morala kojim se ovo drustvo hrani vekovima izgubiti na znacenju. Legalizovanjem prostitucije ce izgubiti oni i samo oni koji su do sada bili u debelOOOOOOOm dobitku “afektiranog drustvenog pokrica” - koliko monetarno, toliko i moralno.

    I da se nadovezem na DrincH-in post – zene koje se bave legalnom prostitucijom postaju deo osnovnog drustvenog zivota, naime kroz socijalno, zdravstveno i penzijsko osiguranje. Svet “crvenog svetla” postaje providan i samim tim dolazi se do mogucnosti kontrolisanja od strane drzavnih organa (u zemljama gde prostitucija nije legalna placa se mito jelTe bas tim kontrolnim oraganima) koja je pozitivna opet prvensteno za zene koje se tim poslom bave.

    I zato mislim da je pitanje “sta bismo/biste legalizovanjem prostitucije izgubili ?” cak mnogo adekvatnije od onoga sta bismo/biste dobili. Silnog drustveno-moralnog dobitka nema- ni ovako, ni onako – ali recimo da odredjeno “zlo” moze da se reducira i da onima koji se baveci tim managementom silno obogatise preko necijih leseva stane na crtu. Legalizacija prostitucije nazalost nece u potpunsti iskoreniti trgovinu “belim robljem”, nece spreciti ni prostituciju maloletnica ni takozvani “Drogen-Strich”, ali moze bitno uticati na ostatak svesti i onih koji su “besvesni” i omoguciti im bar delic ljudske dostojnosti.
    Poruku je izmenio triViALna, 28.06.2008 u 15:45
    Never confuse movement with action.

  9. #39

    02 Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Apsolutno podrzavam legalizovanje prostitucije i otvaranje javnih kuca sirom Srbije

  10. #40

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Citat Nole erotica kaže: Pogledaj poruku
    Apsolutno podrzavam legalizovanje prostitucije i otvaranje javnih kuca sirom Srbije
    Javnih kuća u Srbiji ima dovoljno, čak i previše. Prostitucija, iako se nešto smanjuje, i dalje cveta.

    Kad kažem javne kuće, mislim na zgrade u kojima su smeštene vlada i ostali republički i opštinski organi, tkiva i organizacije. Kad kažem prostitucija, mislim na političku, ili, što je još češće, moralnu prostituciju...

    Ova nas je država zaista naterala da se prostituišemo...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #41

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Stvar je u volji da se stvar u opste istera na cistio.Dok god je nekima u interesu mutna i nejasna situacija ni ovo nece biti zavrseno kako treba.Pa pogledajte ko ovde moze da utice,pazi sad,na predsednika ovoga sto zovu drzava,Amfilohije i ekipa crnogorskih prevaranata,vracaju zakone iz procedure,sta bi se tek desilo da se prostitucija nadje u skupstini medju onim kurvama i da njima spomenes porez?Skakao bi Amfilohije ko košarkaš.Treba ove nase podsecati da se crnogorska marva odcepila,doneti zakon o zabrani diskriminacije pa onda polako gurati sve ostalo.Neka se heftaju u bulju koliko hoce a prostituciju svakako treba legalizovati.I nema tu da se neko pravi pametan,prepises ono sto su pametniji napisali i fajront,kad svabama ne skodi nama moze samo da koristi.

  12. #42

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Pa kod legalizacije prostitucije ima par problema...
    Ako se legalizuje, mogu da osnuju sindikat. Ako osnuju sindikat imaju pravo na štrajk, a ako štrajkuju, ko će da ih menja? Vojska i policija?
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  13. #43

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    što da ne

    ps
    što se štrajka tiče i dalje će biti ovih što rade na crno

  14. #44

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Pa one i tako rade mislim da bi legalizacijim dobile zdravstvenu zastitu i postojala bi neka evidencija.ovako......ko zna od čega sve boluju te zene
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #45

    Odgovor: Legalizovanje prostitucije

    Legalizowanje prostitucije? amin

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •