Epilepsija - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 65

Tema: Epilepsija

  1. #46

    Odgovor: Epilepsija

    Citat laPapun kaže: Pogledaj poruku
    neki dan sam bio kod neurologa na razgovoru u vezi operacije.
    28.5. MRT
    29.5. CCT
    30.5. Aufn.Neuchir(prijem u bolnicu)
    2.6. Bušenje

    isprobavam sa novim medikamentima VIMPAT
    pored sadašnjih Keppra1000mg 1 0 1
    i Neurotop 600mg 1 0 1
    7 dana Vimpat 50 mg 1-0-1
    zatim 3 nedelje -II- 100mg 1-0-1
    pa na pregled da vidimo kako deluju
    Želim ti sve najbolje...
    Inače pomišljao sam da iniciram udruženje epileptičara... nešto kao udruženje protiv predrasuda, i udruženje koje se bori za to da epileptičari što lakše prihvate svoju bolest, da rođaci prihvate svog bolesnika i da se epileptičari što bolje integrišu u društvo.
    Inače, po mojim saznanjima svaki 500-i građanin Srbije je epileptičar? I mnogi pate zbog okruženja i predrasuda... pa su tu i deca... mene su u osnovnoj školi smatrali nenormalnim a bio sam najbolji đak.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  2. #47

    Odgovor: Epilepsija

    Citat laPapun kaže: Pogledaj poruku
    Pokoj mu duši
    a jel znaš za čega su bile inekcije?
    Ne znam stvarno,nama su bar tako doktori rekli kad smo pitali jer nam je to bio jedan od boljih drugova.Mozda ne primanje injekcije nije uzrok,ko zna,mi bas nista ne znamo o toj bolesti tako da smo poverovali doktorima.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  3. #48

    Odgovor: Epilepsija

    Sta smo se danas probudili?
    I ja sam otvorio jedan blog na hrv forumu ali slabo radi.
    Ne moze sa nezainteresovanoscu a i iznervirao me njihov sajt.(malo pa malo nece da se otvori )
    Sutra bas idem videti sta cemo izbaciti da bi ubacili ovaj VIMPAT
    Od dosadasnjih kako sam imao 5-6 puta mesecno, ovaj mesec samo 2 puta.
    Da li od nestresova i zato sto ne radim ili je stvarno od ovih droga, ko ce ih znati?
    Jos ne verujem u ove droge koje dobijamo, vise u zdrav nacin zivota.
    Pozdrav svima koji pogledaju ove str.
    I tako u beskrajno!

  4. #49

    Odgovor: Epilepsija

    Drago mi je da ima ljudi koji su spremni da o svom problemu pricaju ovako javno. Hvala na hrabrosti i iskrenosti.

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Inače pomišljao sam da iniciram udruženje epileptičara... nešto kao udruženje protiv predrasuda, i udruženje koje se bori za to da epileptičari što lakše prihvate svoju bolest, da rođaci prihvate svog bolesnika i da se epileptičari što bolje integrišu u društvo.
    Zar je moguce da je za ovako nesto potrebno osnovati drustvo, kako bi vas sredina prihvatila?? Pa u stvari da, sve razlicito je nenormalno pa samim tim i nepozeljno. Ali ova bolest je nesto sto covek ne bira... A biva zigosan.

    I sta je sa tim rodjacima, prosto sam zapanjena. Kod mene u porodici svi su bili spremni da urade sta god je potrebno samo da bratu bude bolje. Bogu hvala, od jesenas nije imao nove napade, ali na zalost, on je taj koji sa svojom bolescu nece i ne zeli da se nosi, odbija da pije lekove... sve u svemu on je posebna prica.


    Inače, po mojim saznanjima svaki 500-i građanin Srbije je epileptičar? I mnogi pate zbog okruženja i predrasuda... pa su tu i deca... mene su u osnovnoj školi smatrali nenormalnim a bio sam najbolji đak.
    Nema razloga da ne bude dete obolelo od epilepsije dobar, pa i najbolji djak. Zalosno je sto drustvo generalno ima ovakav stav. Epilepsija je bolest kojoj se ne zna tacan uzrok a ni lek, i dovoljno je sto ljudu moraju da zive s tim da ih svakog trenutka moze snaci napad. Ne treba im vise otezavanja od tog. Ja sam se strasno plasila za brata da moze pasti na ulici i pri tom udariti glavu. A sumnjam da bi mu neko pomogao jer bi smatrali da je pijan / drogiran / lud ili sta vec.

    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  5. #50

    Odgovor: Epilepsija

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Želim ti sve najbolje...
    Inače pomišljao sam da iniciram udruženje epileptičara... nešto kao udruženje protiv predrasuda, i udruženje koje se bori za to da epileptičari što lakše prihvate svoju bolest, da rođaci prihvate svog bolesnika i da se epileptičari što bolje integrišu u društvo.
    Inače, po mojim saznanjima svaki 500-i građanin Srbije je epileptičar? I mnogi pate zbog okruženja i predrasuda... pa su tu i deca... mene su u osnovnoj školi smatrali nenormalnim a bio sam najbolji đak.
    Predrasude ....
    Ljudi se boje od same pomisli na bolest,beze od nje, odbacujuci i takve osobe iz drustva.
    Hvala bogu, u mojoj porodici nije bilo takvih slucajeva i nisam se sretala sa takvim necim sve do skoro.Moram da priznam da sam i ja iz tudjih prica imala neke predrasude o ljudima obolelelim od epilepsije.
    Sad se stidim.
    Pre nekoliko meseci upoznala sam jednu malu, slatku plavokosu devojcicu,Evu.
    Sa modrim ocima i aristokratskim tenom, dete puno zivota.
    Doselili su se u moj komsiluk, ona i njeni roditelji.
    Jedne veceri, negde iza ponoci,njena majka je dotrcala u spavacici, jecajuci.
    Prizor koji sam videla tu noc, unistio je i ono zrnce predrasuda koje sam imala.
    Mala devojcica je lezala na kuhinjskim plocicama, modra , brat je drzao njenu ruku i plakao.
    Odvezla sam tu noc Evu u hitnu,njena majka je plakala, dete nije dolazilo svesti.
    Posle nekoliko dana, ona je opet bila ona ista devojcica koja se igra sa lutkama u uglu sobe, kao da bolesti nije ni bilo.

    Verujem da je tesko i bolesnim osobama i bliznjima oko njih.
    A mi ostali, ubrajajuci i mene trebalo bi dobro da razmislimo pre nego sto se povedemo za predrasudama ....

  6. #51

    Odgovor: Epilepsija

    Citat laPapun kaže: Pogledaj poruku
    Sta smo se danas probudili?
    I ja sam otvorio jedan blog na hrv forumu ali slabo radi.
    Ne moze sa nezainteresovanoscu a i iznervirao me njihov sajt.(malo pa malo nece da se otvori )
    Sutra bas idem videti sta cemo izbaciti da bi ubacili ovaj VIMPAT
    Od dosadasnjih kako sam imao 5-6 puta mesecno, ovaj mesec samo 2 puta.
    Da li od nestresova i zato sto ne radim ili je stvarno od ovih droga, ko ce ih znati?
    Jos ne verujem u ove droge koje dobijamo, vise u zdrav nacin zivota.
    Pozdrav svima koji pogledaju ove str.
    Malo iskustvo sa nekim novim tabletama VIMPAT
    Dobio sam na probu mesec dana i za tih mesec dana samo 2 napada umesto normalnih dosadašnjih 5-6
    Odlučili smo da polako izbacujem Neurotop 600mg x 2
    a Keppra 1000mg x 2 ostavljamo uz VIMPAT 2x 100mg
    pa ćemo videti kako dalje
    Pitam se samo šta ako napadi nestanu skroz, da li ići na OP?
    I tako u beskrajno!

  7. #52

    Odgovor: Epilepsija

    Daj bože da prestanu, ali pitaj lekara tada jer žarište iz koga kreću impulsi na žalost ne nestaje, samo se lekovima vrši inhibicija.

  8. #53

    Odgovor: Epilepsija

    Ma u pravi si ali to je ono nešto u meni koje se boji pomalo OP
    I tako u beskrajno!

  9. #54

    Odgovor: Epilepsija

    Ima da ti se osladi kada prestanu napadi, pa ćeš da trčiš da zakažeš termin, znaaaaš
    Uz tebe smo

  10. #55

    Odgovor: Epilepsija

    Hvala
    Misliš da ću jedva čekati? sumnjam, tek onda ima da se preznojavam.
    Ako nestanu napadi neće me ni ovde možda biti.
    Ljudi su takvi, ako ih ne muči nešto što je i Tema onda ih i nema na njoj.
    Ali nadam se da nisam ja jedan od tih ljudi
    I tako u beskrajno!

  11. #56

    Odgovor: Epilepsija

    I ne treba da nas bude ovde, bar ne ovoliko (vremenski). Ovo bi zamorilo i mozak čobanina koji ni kijavicu nije imao, a kamoli nas. Ali...

    Pričaćemo o ovome kada bude bilo razloga - povoda, a dotle sve znaš šta ti je činiti. Znam i ja, ali nešto ne hajem. Idemo, bez preznojavanja unapred. Kažu: Kakve su ti misli, takav ti je život. Pa...

  12. #57

  13. #58

    Odgovor: Epilepsija

    jesi li bio na operaciji? kakav je epilog priche?

    shto se borka tiche, eeg je pokazao da su te promene vezane sa uzrastom. specijalista koji je chitao eeg rekao je da smatra da ne treba davati nikakvu terapiju i da che napadi prochi sami od sebe krajem puberteta. na mri nismo ishil. cele proshle godine nije imao niti jedan napad.
    & underpaid......

  14. #59

    Odgovor: Epilepsija

    jesam, tu su trebale biti dve op
    prva op, staviti elektrode pokraj mozga i učiniti detaljan eeg i videti tačno odakle dolaze napadi.
    To smo učinili, ali pošto se kod mene pokazalo fokalna epi - sa obe strane i previše riskantno seckati onda su odustali ići dalje na drugu op tj čin odstranjivanja gde ti se nalaze napadi/virusi tako da ostajem na tabletama i mojim malim napadima.
    Nažalost pre operacije sam imao 4/5 mesečno a sada 10/15 jebga
    biće bolje
    menjam terapiju uskoro
    Keppra 2x 1500 mg
    izbacujem Zonegran 2x 100 mg
    a ubacujem
    Zebinix 2x 800 mg
    I tako u beskrajno!

  15. #60

    Odgovor: Epilepsija

    bash mi je zzao

    nadam se da nisu jaki napadi.....



    devojka koja je svoju epilepsiju izlechila marihuanom. ... ako zzelite preveshchu text s klipa.
    Poruku je izmenio maski, 25.02.2010 u 18:32
    & underpaid......

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •