Epilepsija - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 65

Tema: Epilepsija

  1. #16

    Odgovor: Epilepsija

    nasli smo doktorku .... i upoznali smo tehnicara na skeneru na vma
    & underpaid......

  2. #17

    Odgovor: Epilepsija

    Ja sam epileptičar i živim normalno, bez ikakvih kompleksa.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  3. #18

    Odgovor: Epilepsija

    Ja sam epilepticar,imam je od 14god.dobila sam je "zahvaljujuci" anoreksiji,zato cure ne zezajte se s dijetama.Sa mnom nemaju pojma sta da rade jer je moj svaki napad drugaciji:nekad se secam sta je bilo pre toga,nekad ne,nekad pomodrim ulicu,nekad ispustam krike i vristim,nekad imam osecaj davljenja-da sam pod vodom i da hoce da me guse,tad osecam da su mi pluca puna vode,tad sam svesna ljudi oko sebe iako ih ne vidim i trazim pomoc.Neki put sam toliko svesna da posle pada dodjem do telefona.Ali sa ispustanjem krika i modrenjem u licu se ne secam nicega.Obavezno udrvim ruke i vilicu i tresem se.Ne znaju jos o kojoj je epilepsiji rec?!Koristila sam sve moguce lekove od eftila,koji samo zamaze sliku na EEg-u,lamiktal itd sad trenutno koristim topamax+rivotril.najgore od svega da sam napade imala 2 puta god,a u ovoj tekucoj,CAK 7 puta.Kazu da je kod epilepsije problem u glavi,tj.u nama samima?!
    Ne znam odgovor na prethodni post,ako zna neko meni da da neki savet...I nek se jave i ostali epilepticari mozda dodjemo do zakljucka pre lekara.
    Sutra je novi dan!

  4. #19

    Odgovor: Epilepsija

    Ajme, tek sada vidim da se ovde nije nista pisalo
    Kako uspevate do tableta?

  5. #20

    Odgovor: Epilepsija

    O epilepsiji jedino znam da su je tokom vekova zvali "Bozija bolest" i da su smatrali svakoga ko je ima za coveka sa Bozijim blagoslovom...skoro svi veliki ljudi su je imali,najizrazenija je bila kod Cezara.....

  6. #21

    Odgovor: Epilepsija

    Pa do tableta dolazim putem recepta,a mozes i ovako nabaviti,ali su izuzetno skupi,3000,4000din.Ne znam tacno,zavisi od leka do leka.Ja znam za naziv sveta bolest ili nesto tako,a to "Bozja bolest" moze da odgovara upravo meni jer ja imam vrlo cesto napade na praznike,a prvi epi sam imala na Uskrs pa sad kao da sam vaskrasnula!(mozda ce neko pomisliti da sam idiot).Inace deda koji me je odgajio je umro na Bozic,a baka koja je cuvala sestru na Vidovdan tako da sve ima neku simboliku.Posle svega sto mi se desilo sam obavezno trazila da se krstim,jer nisam bila.
    Znam da su svi veliki umovi imali epilepsiju,inace imaju je ljudi sa natprosecnom inteligencijom,moja merena u srednjoj jeste bila iznad proseka.Za maturski rad sam bas zbog toga uzela coveka koji je imao epilepsiju a na mene ostavio utisak-Sokrat!"Znam da nista ne znam",njegova cuvena recenica.
    Sutra je novi dan!

  7. #22

    Odgovor: Epilepsija

    Treba pokusati sa ketogenom dijetom. Veci unos masti i minimalni unos ugljenih hidrata i proteina.

  8. #23

    Odgovor: Epilepsija

    Poruku je izmenio Cecara, 25.12.2008 u 23:25 Razlog: link

  9. #24

    Odgovor: Epilepsija

    E pa lepo je da sam i ja naisla na forum o epilepsiji na kojima ima ovako puno ljudi koji su radi da pisu o bolesti o kojoj boluju veliki broj ljudi, a bolujem i ja, nazalost, ali prosto obolela sam od nje u 22-goj godini. Inace do sada sam imala 5 napada. Recimo da je prvi bio najveci, ne samo po jacini, vec po mestu na kome se odigrao i po onome kako sam ja izgledala nakon njega, a izgledala sam vise nego tuzno sa slomljenim nosom, unakazenim licem. Leci me dr. Ercegovac, poznati neurolog na klinickom centru, ja moram priznati da svaki moj napad je isprovociran, sa neredovnim uzimanjem lekova, ili nerviranjem, i upravo moje obolenje jeste nastalo zbog moje nervoze.
    Inace ja imam dvoje dece, dve prelepe devojcice, imam 27. godina. Na svoju odgovornost u trudnoci da niko nije znao nisam pila lekove, kako bi moje devojcice bile zdrave i normalno rodjene, to je bila moja zrtva za njih, a sam Bog mi je pomogao. Trenutno pijem eftil i topamax i za sada se osecam dobro, nadam se da ce tako i ostati, jer sam potrebna svojoj deci najvise i zbog njih moram biti dobro. Zadnja dva puta imala sam napad pred starijom cerkom koja ima dve godine i tri meseca, i oba ta puta sam bila sa nekim, tada su mi pricali da je bila zbunjena i bilo mi je vise nego tesko sto je sve to prezivela, stajala je i trazila da ustanem. Jedina moja sreca u svoj nesreci je sto imam provokator pred napad tako da mogu da legnem i docekam napad recimo mirna u krevetu i nepovredim se, samo sto spocetka nisam znala sta to znaci, verovatno je to takodje jos jedna Bozija volja i hvala mu za to.

  10. #25

    Odgovor: Epilepsija

    kod epilepsije i jeste najveci problem povredjivanje.i ja sam padala i na nos,isla na fakultet za plavcem na oku,od zadnjeg pada imam oziljak na bradi,sva sreca ne vidi se toliko.Mislila sam da sam izbila zub zadnji put kad sam pala.Ne znam kako predosetite napad?Ja se lecim privatno i non stop potenciraju na tome ali ja nista ne predosetim!Bas mi je zao sto si imala pred cerkom.Ja ne znam meni mozak kao da je programiran i nikad se nije desilo na javnom mestu,osim jedanput,u skoli.Uvek se desi kuci!I meni moze biti provokator emocija,ali koja se dugo talozila.Koristis li URBANIL ILI FRIZIJUM?Oni se dodatno ubacuju u tim situacijama,recimo kad imas temperaturu i slicno,a jos ako predosetis napad,sprecice ti ga.Imas ga nabaviti kod Cvetkove pijace,ako si iz Bg dacu ti drugi put adresu,tacno.315Bulevar,ali napisacu i naziv apoteke.Nema nigde drugde.Inace meni i jeste frka zbog trudnoce,kako cu je posle izneti...A inace meni su lekari postavili pogresnu dijagnozu-vodili su me kao da imam sinkopu(to je padanje u nesvest zbog niskog krvnog pritiska i pulsa)90-45,otkucaj srca 44.jos zabelez prekid rada scra od 2sec kad sam nosila holter,hteli da ugrade pejsmejker,ma digli ljudi ruke od epilepsije,dzaba njima objasnjavati da za nekog ko je stalno nesto trenirao da je to sportsko srce i da je ok.I od 14-17 god me vodili kao da imam sinkopu i "proci ce samo od sebe"...Ma da.Za gospogju Masku mislim..Inace zena koja se oglasila sa malim detetom da joj ima epi,ne znam tacno koliko dete ima.Naravno da se treba ici na EEG ali ako je on uredan ne mora znaciti da ce sve biti u redu.Meni je recimo kada sam pila samo eftil,EEG bio savrsen ali sam imala u mesec dana 3 napada.To zavisi od osobe do osobe,i ne daju se isti lekovi maloj deci,meni i trudnicama.Takodje bi vam savetovala ako je epilepsija u pocetnoj fazi da posetite psihijatra.Vecina danasnje epilepsije nije nasledna.Moje licno misljenje je da je bolje sto je dete tako rano dobilo epi,mislim da su vece sanse da se izleci.A razlog za dobijanje?Verovatno ste bili pod stresom dok ste nosili dete u stomaku,dete nije htelo da doji,ima milion varijacija koje ce psihijatar bolje diskutovati sa vama.Recimo mojoj mami je umrla sestra dok sam ja imala 3 meseca,kasnije i njena mama,moja mama je bila pod stresom,ja nisam htela da dojim jer sam osecala stres!Kasnije se tek manifestovalo sve u pubertetu!Nemojte se brinuti,preterana briga nam smeta,i nemojte mu nikad reci ti nisi isti kao ostali!
    Sutra je novi dan!

  11. #26

    Odgovor: Epilepsija

    Ima li neko od vas iskustava sa Rivotrilom, koja bi zeleo da podeli ovde?
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  12. #27

    Odgovor: Epilepsija

    Nemam zaista, ali ovo vam nije lepo kada spocetka brisete poruke, na forumu sam roditelj portal, moram priznati da su sjajni tamo, akrosoft administrator bas nema te akcije, verovatno ces i ovu obrisati, ali onda cu ja verovatno otici sa foruma.
    Sva vrsta komunikacija je dobro dosla.
    Inace mogla bi mi reci ko je tebi rekao za taj lek koji bi mogao da prekine napad prilikom provokatora, to bi mi dobro doslo, i kako da meni dr. Ercegovac to nije nagovestio ni u jednom razgovoru.

  13. #28

    Odgovor: Epilepsija

    Ja pijem Rivotril u kombinaciji sa topamaxom.Ne znam kakav je sam.U pocetku sam imala nus pojave od kojih sam sizele-proliv 3-4 puta na dan,bukvalno izbacim sve sto pojedem,nesanica tako da mi se stalno spavalo i manjak koncentracije sto me je jako nerviralo s obzirom da moram da ucim za ispitni rok.Rivotril su mi prepisali jel kazu da pokriva sve vrste napada,a s obzirom da svaki put imam drugaciji kazu da je najbolje resenje.Jako brzo se uvodi.Na moju tezinu koju sam tada imala pre mesec dana(60kg)krece se sa pola tablete ujutru i uvece dok se nestigne na 3/4.S obzirom da sam pala na 55kg,a imam 175cm,jako sam smrsala smanjio mi je dozu leka na 1/2 tablete ujutru i uvece i nus pojave su prestale.Topamax mi je ostao isti 200mg ujutru,200mg uvece.Sa ostalim lekovima nisam imala problema ali s obzirom da kazu da je lek izuzetan,izdrzacu.Kazu i da deluje umirujuce(nisam primetila),a ako nekoga interesuje topamax smanjuje apetit.Ali opet kazem,svako je osoba za sebe...Neko je pisao u postovima da epilepticarima izlazi pena na usta,da vam razjasnim i to:to nije pena!Zbog grcenja misica i da se ne bi ugusili,izbacujemo pljuvacku ako dodje do prevelikog napada i ako se prevelika kolicina zadrzi tu.Boja kako su je neki nazvali "pene" moze biti i crvena jer moze doci do ujeda za jezik pa onda ispljunemo krv.grizemo se uvek sa strane,nikad napred,jer nam jezeik"pada prilikom napada".Ako vas interesuje jos neki lek,slobodno recite,ako sam ga koristila,rado cu pomoci.Ovaj su mi uveli tek pre mesec dana.Pitaj te sve sto vas interesuje.Pozz!
    Sutra je novi dan!

  14. #29

    Odgovor: Epilepsija

    Prepisana doza je cetvrtina tablete Rivotrila ujutru i isto toliko uvece. Ovo je prva terapija koju je moj brat dobio danas, ne znam kako se doktorka zove, u NS smo ali javicu ti naknadno. Trazili su da uradi magnet mozga i krvnih sudova, kao i snimak ocnog dna.

    Inace, prvi epi napad (grand mal) u zivotu imao je pre mesec dana, drugi pre par dana, a ima 31 godinu i kazu da je to veoma neobicno, kao i da su mu napadi netipicni jer nije bilo mokrenja. Nije bilo nikakvih predznaka da ce se tako nesto desiti, minut - dva pre toga je jeo i razgovarao.

    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  15. #30

    Odgovor: Epilepsija

    oprosti pogresila sam,krece se sa 1/4 kako bi inace stigla do 3/4?malo sam se izgubila u kucanju i brojanju ali sad kad sam procital tvoj post...Pa valjda posle 5 dana ide pola tablete.Inace to za mokrenje nije nista cudno,ne mokrim ni ja i ja imam sve normalne funkcije pre toga,samo se odjednom zagledam i desi se epi.Cudno kod epija je sto mi se uvek desava u nekoj mirnoj fazi,sedenje,ispred ogledala itd,nikad kada sam fizicki aktivna.I meni se desilo jednom za vreme rucka.Mislim da ce te to vremenom primetiti i kod njega,mozda nisam u pravu,ali...Ako je imao fiksiran pogled kao i svi epilepticari,i eto to za mokrenje-jos jedna predrasuda.1 put kad sam pala i meni su radili pregled ocnog dna,kazu tu se najbolje vidi sta se desava sve u ljudskom organizmu,i videlo se da je doslo do neke promene,kasnije vise nismo radili.zavisi koliko je proslo od napada kada uradite to vezano za ocno dno jer to ce se vratiti u normalu.ne znam da li je trazio odmah da spava i imao glavobolju?kod mene je to obicno tako,i OBAVEZNO trazim da jedem kada se probudim!Kao da sam potrosila milion kalorija se osecam,ne znam sta sve mogu da pojedem!muskarci bi bili prestravljeni sta sve moze da stane u mene...
    Sutra je novi dan!

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •