Kako ste provodili vreme?
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    14 Kako ste provodili vreme?

    Da li i koliko ste čitali knjige?


    Koliko ste se bavili sportom, a koliko recimo .. muzikom ?


    Da li ste gledali TV samo u terminu - 19h15' ?


    Šta ste sve to radili od jutra do večeri...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Kako ste provodili vreme?

    bila sam pravi knjiski moljac, a bogami je i radila i baterija ispod cebeta, bavila se atletikom, slusala muziku non stop i sjecam se i gramofona ei nis (na reportoaru su bili kolibri, zdravko colic, novi fosili) crtani obavezno, kad je bila ona tkz. druga smjena, gledala se ujutro kockica, kolaricu panicu, ŠBBKBB, opstanak, sjecam se i tarzana, pčelica maja, drala koljena po drvecu, sisala lutke na kratko, pracka i shtukanica (kao ona cjevcica, pa uberes one bobice, pa duvas kroz shtukanicu, pa gadjas ljude sa tim bobicama). jooj da, i mladjeg brata sam morala vucarati svuda sa sobom, ali je on bio tako dobro dijete, niti je kukako, niti se bunio, pa sam uvijek tripovala da cu da ga zaboravim na povratku kuci. e da i jednom godisnje se obavezno gledao prijenos stafete, a sutradan obavezno se pisao sastav na tu temu, e pa da, i oblacila se u pionirsko za te velike praznike, pa poslije ne mozes igrati lastika poslije skole, nema sanse. znaci, da i igrao se lastik. svaka ulica, svoja pravila. i onaj cip cop, naskrabas neke kocke sa brojevima, pa bacas kamencic, pa skakuces po tim brojevima naprijed nazad. pa shpigule (mislim klikeri - ali za to sam bila bas previse smotana, pa su mi uvijek gubila spigule), pa tapke sa slicicama, e to sam razbijala. i skupljanje istih i ljepljenje u album, pa popunjavanje leksikona. i crtala sam vjecno nesto. znaci, stvarno mi nikad nije bilo dosadno.
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: Kako ste provodili vreme?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Da li i koliko ste čitali knjige?


    Koliko ste se bavili sportom, a koliko recimo .. muzikom ?


    Da li ste gledali TV samo u terminu - 19h15' ?


    Šta ste sve to radili od jutra do večeri...
    Ako sam npr. išao prepodne u školu, procedura je bila sledeća:

    - Škola

    - Učenje (domaći), a zatim
    - ili
    - vežbam ili čas iz Bilo mi na fin način nametnuto od strane mojih roditelja, pa se još brže završilo Međutim, kada sam postao malo stariji zadovljio sam svoju potrebu za muzikom kroz horsko pevanje i dranje pod tušem ili po sobi na muziku pojačanu do kraja (volume 10, obavezno)
    -

    - pred spavanje

    -

    P.S TV sam relativno malo gledao (obično u nekim pauzama). Čudno, ali tako je

  4. #4

    Odgovor: Kako ste provodili vreme?

    meni zbilja nikad nije bilo dosadno kad sam bila klinka.. aktivnosti su mi se malo razlikovale s obzirom da sam dio vremena provodila u gradu, a onda obavezno svake praznike, produzhene vikende i vikende kod bake i deke u planinama na selu.. sve ono shto je nattyca napisala vezhe mi uspomene za odrastanje u gradu.. druzhenje sa decom iz ulice i razreda.. slushanje plocha, gledanje dechijih emisija na televiziji.. proslave rodjendana.. domaci.. odbojka na shkolskom igralishtu.. klikeri.. a za vreme boravka kod bake i deke, televiziju nismo gledali nikako.. kad bolje razmislim, opcenito smo jako malo vremena provodili u kuci.. od jutra do mraka, doslovce, smo bili napolju.. ujutro posle doruchka trkom napolje.. zavisno od godishnjeg doba, ili cijeli dan sanjkanje, skijanje i ostale zimske radosti.. ili trchanje po livadama, veranje na drveca.. igrali smo i tenis (taraba nam beshe mrezha).. imali smo i kosh za basket.. fudbal.. roshule nismo neshto previshe praktikovali s obzirom da je na cesti uvek bilo mnogo kamenchica i ostalog granja i trunja pa nam je to smetalo.. ali zato smo svi imali bicikle pa smo redovito imali biciklistichka natjecanja igrali se skrivacha, lovice i ostalih "ulovi me - nadji me" igara.. kisha je bila jedina koja bi nas naterala da budemo u kuci.. onda se zavuci kod nekoga i tako se druzhili opet cijeli dan opet nismo ni tad gledali TV.. znam da smo imali samo 3 programa, i da je 3. program uvek "snjezhio" [ono kad su one crtice na ekranu] i sem crtaca nishta drugo nas nije ni interesovalo najcheshce smo igrali ili karte ili shah.. a zatim "drzhava-grad", "vjeshala" i potapanje brodova.. pokushali smo jednom kod nas u kuci da se igramo skrivacha uspelo nam je u neku ruku, ali smo brzo odustali.. nije bash bilo zabavno sedeti u mrachnoj i hladnoj shpajzi iza bureta sa masti karaoke su bile isto jedan propali pokushaj.. deka je imao dve tamburice, a s obzirom da aposlutno niko nije znao svirati niti je bio nadareni pjevach ni to nas nije dugo drzhalo.. secam se kad je burazer od ujaka dobio dva voki-tokija, pa smo se podelili u dve grupe i igrali skrivacha po selu to trazhenje je trajalo satima ljetne vrucine smo gasili kupanjem u oblizhnjem jezeru jedino shto nas je smaralo je cijelodnevna koshnja i sadjenje krompira.. a u jesen skupljanje jabuka, shljiva i chega li vec ma uvek je bilo zanimacija, uvek je bilo neshto shto mi je okupiralo pazhnju i vreme.. u svakom sluchaju ni dan danas ne mogu da kazhem da mi je ikad dosadno
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Kako ste provodili vreme?

    Ukratko: škola, domaći pa igra.

    Odrastao sam na selu. Vojvođanskom.

    Učio sam zato što sam voleo, ali i zbog toga što mi je mama učiteljica, pa je sve konce držala u rukama. Da, tata predaje matematiku u istoj školi. Nije bilo šanse da nešto sakrijem.
    A nisam imao ni šta da krijem. Bio dobar đak i sve rešavao na vreme.

    A posle podne ... fuce na male u prašini,
    biciklom do kanala i nazad (a da roditelji ne saznaju),
    u komšiluk po sveže voće (iako ga je bilo i kod mene u bašti),
    svakog proleća obarali rekord ko će se ranije okupati u kanalu,
    ...

    Zimi sam bio više na snegu nego u kući.

    TV - šta je to TV. Imali smo dva programa. Na raspustima sam gledao školski program i svake godine reprizu serije "Jelenko" i svako veče crtani film u sedam i petnaest, pre dnevnika.
    Posle toga se išlo na spavanje.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  6. #6

    Odgovor: Kako ste provodili vreme?

    bila sam odlican djak koji je mrzeo skolu....nisam se vezivala ni za sta i ni za koga....imala sam svoj mali svet i oko njega zid....nisam se druzila sa rodbinom,nisam bila u trendu,nisam bila primerno dete ni u cemu....isla sam u muzicku skolu jer sam morala,citala sam mnogo jer sam volela da citam,pisala sam jer mi je to bio ventil,mlatila sam svog mladjeg brata koliko god i kad sam mogla....
    odrasla sam u kuci koja je okruzena parkom i ispred koje je botanicka basta...mnogo vremena sam provodila napolju sa bratom....uvek smo imali psa koga smo obozavali....
    bila sam jedno usamljeno prkosno dete
    tek sam o raspustima koje sam provodila kod nane dobijala na pitomosti i mekoci.....tamo sam bila umiljato nezno jagnjesce...
    da,i tamo sam citala....i ne,ni tamo nisam volela da se druzim sa komsijskom decom.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #7

    Odgovor: Kako ste provodili vreme?

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    Ukratko: škola, domaći pa igra.

    Odrastao sam na selu. Vojvođanskom.

    Učio sam zato što sam voleo, ali i zbog toga što mi je mama učiteljica, pa je sve konce držala u rukama. Da, tata predaje matematiku u istoj školi. Nije bilo šanse da nešto sakrijem.
    A nisam imao ni šta da krijem. Bio dobar đak i sve rešavao na vreme.


    TV - šta je to TV. Imali smo dva programa. Na raspustima sam gledao školski program i svake godine reprizu serije "Jelenko" i svako veče crtani film u sedam i petnaest, pre dnevnika.
    Posle toga se išlo na spavanje.
    Slično je bilo i sa mnom...

    Tata je radio u školi pa sakrivanja nije bilo - sve se znalo. Čak su mi i nastavnici i kasnije profesori bili komšije, pa kad me vide na igralištu sutradan obavezno ubace neki komentar u fazonu '' kad sam stigla učiti kad su me ceo dan gledali napolju kako jurcam...''

    A tv program je bio stvarno dobar, tu je bio školski program koji sam volela, ali gledala sam ga samo ako popodne idem u školu ili je vreme raspusta. Jelenka, Smogovce, Opstanak... to sam obožavala... Naravno,crtać u 7.15 pa večera i spremanje u krevet...

    U slobodno vreme sam slušala muziku (Čola i Đole) imala sam gramofon koji se danas nalazi negde kući na tavanu... Iz tatine biblioteke sam uzimala knjige i sistematski ih čitala - tako da mi je njegov izbor postavio standarde...

    Ma, kad vidim današnju decu kako provode vreme, meni je bilo diiivnooo...

  8. #8

    Odgovor: Kako ste provodili vreme?

    Jako rano sam naučila da čitam i mnogo sam čitala i onda a i sada (zato i nosim đozluke), čitala sam sve što bi mi došlo pod ruku od dnevnih novina, preko dečijih časopisa do knjiga.Ja se baš nešto i nesećam najbolje, ali kažu da sam sa nekih 7-8 godinica čitala svaki dan Dnevnik od poslednje do prve strane.
    Bavila sam se ritmičkom gimnastikom, pa sportskom gimnastikom, pa klasičnim baletom, pa džez baletom.
    Muzika je oduvek bila moja ljubav, sećam se da su sva deca dolazila kod mene da slušamo ploče, ali nikada nisam imala afiniteta prema nekom instrumentu.
    Na TV-u sam gledala crtani u 19:15, Opstanak, Smogovce i Branka Kockicu, ali to samo kad nije moglo da se bude napolju, na ulici, u dvorištu.
    Živeli smo u velikoj kući sa ogromnim dvorištem i uvek je celo društvo iz ulice dolazilo kod mene da se igramo.I najviše vremena smo provodili napolju.Dok komšija nije dobio Commodore 64.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  9. #9

    Odgovor: Kako ste provodili vreme?

    lepila slichice u albume bash kao malopre
    xmmm, nije se bash mnogo toga promenilo
    moomoo meee jooouu

  10. #10

    13 Odgovor: Kako ste provodili vreme?

    To da li su nečiji roditelji radili u školi ili ne, nije igralo neku posebnu ulogu, jer nije bilo potrebe za sakrivanjem ocena ili prikrivanjem nestašluka.
    Otac me je, čim sam naučila da čitam
    ( moje prvo iščitano delo je bio ''Mikijev Zabavnik'' ),
    odveo u biblioteku, učlanio me pod rednim brojem 285.
    Još uvek pamtim - valjda mi je bilo jako bitno tada. Utonula sam u svet svih mogućih priča, bajki i pričica.

    Nisam mnogo gledala TV ( što sam kasnije nadoknadila ) .

    Napolju smo izmišljali igre, mašta nam je bila bujna i za čas smo postajali junaci ''Blejkove sedmorke'', zatim je svako imao svoju bazu, bez borbe partizana i nemaca, nije bilo šanse da prođemo.

    Bili smo složni i veoma ''vezani'', a sada, kao što to ide u živoTIMA - ima nas svuda.

    Zaboravih da napomenem da smo pravili najlepše kolače od blata . ( pitam se gde sam zaradila gliste )

    Jedan zaista lep period, gde se nalazilo vremena za sve: za igru, čitanje, imitacije ''Igara bez granica'', gledanje crtaća u 19h15' -
    kao da smo imali svoje malene rituale.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #11

    Odgovor: Kako ste provodili vreme?

    kad sam bila bas klinka, ono negde do 5. osnovne, glavna preokupacija bila mi je da se sa drugarima zabijem na cosak gde smo se stalno igrali i tamo budem ceo dan, izuzev rucka koji se neretko pretvarao u uzinu koju sam dobijala kroz prozor od dede
    nisam bial neki knjiski moljac kad sam bila dete ali sam gutala Mikijev Zabavnik kao luda, svake srede sam slala dedu na trafiku da bih bila prva u selu koja bi imala broj ali doduse, za mene se jedan broj rezervisao svakako
    i znam da nikad nisam bila bez muzike.. secam se, Boze moj, da je to prvo bio Billy Idol i Madona, kad sam bila jos zabaviste, majka moja lepa me je ucila od malena a posle, pocela sa Dr. Igijem i Funki Dzijem.. i ostalo tako svasta sto je obelezilo devedesete..
    i secam se, negde oko 6. razreda, ja dolazim do kasete grupe "Generacija 5" i od tada pocinjem da przim po rocku tu negde sam i gitaru pocela da sviram
    i bila sam freak za tehniku, jos kao dete od 3 godine, znala sam da rukujem videom i teveom, sto preko dugmica sto preko daljinskog i onda bih se uspentrala na sto koji je speshl za mene bio priblizen ormaru gde je bio TV sa videom, pustial kasetu gde je Billi pevao "Money, money" i ja bih onda gola skakala po stolu i pevala "Mone mone" i nije bio Brus Vilis, vec Bu Vilik
    govorili su mi da sam izuzetno nadareno i inteligentno dete (e da dozivim da ih razuverim sa 20 ) i naucila sam da citam i pisem, cirilicu samo doduse, sa 5 godina..
    nikad me aktivno bavljenje sporta nije zanimalo, osim jurcanja po ulici.. i naravno folklora, koji sam igrala od svoje sedme pa do petnaeste godine.. dok se KUD nije raspao..
    u principu, bila sam aktivno dete koje je bilo svuda i na sve strane..
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #12

    Odgovor: Kako ste provodili vreme?

    Ajme, bilo je tu svega i svačega.

    Najradije sam igrala gumi-gumi, lovice, skrivača, igra mačke i miša, magarca .. To su bili dani kada su se klinci znali zabavljati. Ovi danas su najviše za kompom i televizijom.

    Kada sam doma ostajala, čitala sam stripove tipa Alan Ford, Mickey Mouse, Dylan Dog, Zagor itd.

    To su bila dobro ispunjena vremena..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #13

    Odgovor: Kako ste provodili vreme?

    bila sam zivahno i veselo dete koje voli da se igra i druzi. moja najbolja drugarica je zivela preko ulice. sem nje na nasoj ulici je bilo puno dece. nakon zavrsetka skole i obaveza oko domacih zadataka, juris na ulici.
    igrali smo sve moguce igre....nikad nije bilo dosadno. a najlepse je bilo tokom leta, kad smo od jutra do mraka uzivali igrama, voznji bicklom, kradja cveca i voca iz komsijkih basti, jurenje i prskanje vodom iz flase
    e onda je za mene doslo jedno drugo vreme, kad sam morala mogla samo da gledam drugu decu kako uzivaju u te letnje igrarije i ludorije.
    nije bilo za mene lastis, zmurke, jurenje, vozenje bickla....i jos puno toga....
    tada su moji najbolji prijatelji postali knjige, mikijev zabavnik, blok za skiciranje i boje, moja mala sveska sa pesmicama....a ponekad, ali retko i TV.
    najsrecna sam bila u petom razredu kad sam postala clan skolskog mandolinskog orkestra i jedva cekala dane kad smo popodne imali vezbe.
    Poruku je izmenio Bombica, 29.03.2009 u 14:51


  14. #14

    Odgovor: Kako ste provodili vreme?

    Odrastanje sam zapamtio po bezbrižnosti ali u svakom pogledu. Roditelji su mi obezbedjivali sve što mi je trebalo, školu sam gazio vrlo lako, a nastavni program mi je u to vreme bio isuviše lagan, dosta sam čitao...ništa me nije moglo sprečiti da budem odličan djak. U periodu kada sam prelazio iz uzrasta deteta u dečaka počeo sam da odlazim na treininge i da se ozbiljnije posvećujem sportu. Tu sam upoznao mladiće koji su bili stariji od mene, odlično su me prihvatili, a moj život je lagano i sigurno dobijao na dinamici sa većom dozom adrenalina. I danas mi je drago setiti se tih dana i tih ljudi. Vrlo brzo je sve to prošlo, a onada su došle one nesretne godine tzv 90-te i ništa više nije bilo kao pre. Naravno ... sve je za ljude.
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

Slične teme

  1. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  2. Vreme leči sve
    Autor mala u forumu Ljubav
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 11.06.2013, 14:17
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Kako koji znak provodi svoje slobodno vreme
    Autor silvia u forumu Astrologija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 16.05.2008, 22:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •