Plasi li vas buducnost? - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 80
  1. #61

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    Citat pralinica kaže: Pogledaj poruku
    Gledam na budućnost kao na jedan put kojim putujem noću. Palim svetla i vidim dovoljno daleko, da mogu sigurno da se krećem napred. Tako ću stići na svoj cilj gde god i koliko god se on sada činio daleko.
    A sta ako nestane struje
    Neces se uplasiti?
    neunistiva zlojebaba!

  2. #62

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    Zashto bi me plashila? Kada znam kakva je.
    Ljude u sushtini ne plashi buducnost, nego nepoznato......strah od nepoznatog.

  3. #63

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    Mislim da se ovaj fenomen zabrinutosti nad mlađim naraštajima ponavlja iz generacije u generaciju. Biće s mladima sve ok, i ne treba da nas plaši njihova budućnost .... sve to ide svojim tokom. Prirodno je da, nekad nenormalne stvari sada postaju normalne, a da će ono što sad zvuči nenormalno, vrlo brzo postati normalno. Ne znam, možda činjenica da nemam decu utiče na to da sam realniji pri procenama ovog tipa, a možda mi baš nedostaje poželjna doza subjektivnosti, koja bi ovaj moj "boli me ćošak" fazon oslobodila izvesne doze sebičnosti. Ali kako god, mislim da ne treba mračiti, i da se treba manuti tradicionalizma i arhaičnih društvenih normi koje više, u savremenom dobu, jednostavno ne prolaze.

  4. #64

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Zashto bi me plashila? Kada znam kakva je.
    Ljude u sushtini ne plashi buducnost, nego nepoznato......strah od nepoznatog.
    Nepoznato,novo je uglavnom proizvod buducnosti...(nikada nismo u potpunosti prisutni,jer smo vecito zauseti pokusajima da budemo na nekom drugom mestu...)''Brinuci za nasu buducnost,roditelji i vaspitaci su ulozili neverovatan napor da nas nauce da se bojimo.(tudjinaca,nepoznatih mesta,bolesti,loseg socijalnog statusa...)Dakle,ucili su nas plasenjem...'' Ne radi to,desice ti se to i to'',Ne razgovaraj sa nepoznatima,mogu svasta da ti urade''...
    Znaci od malih nogu ,strah od nepoznatog, koje se uglavnom vezuje za buducnost



    Citat zonex kaže: Pogledaj poruku
    Prirodno je da, nekad nenormalne stvari sada postaju normalne, a da će ono što sad zvuči nenormalno, vrlo brzo postati normalno. .
    ...Cinjenica je da se prag tolerancije prema nekim pojavama u savremenom drustvu menja ,ali to zaista ne znaci da ce nesto sto oznacavamo odstupanjem od normalnog postati drustveno prihvatljivo i recimo ne kaznjivo...(krivicna dela suicida ili silovanja...sumnjam da ce to ikada postati nornalna pojava..ili razne vrste zlostavljanja,sex.komunik.sa zivotinjama...)Moguce je da si mislio na neke druge vidove normalnosti...Inace..to nije prirodno...prirodno je da zlostavljanje,za navek zauzme svoje mesto u svim drustvima,pocev jos od prvobitne zajednice...kao nenormalna,veoma surova pojava,cije vinovnike treba kaznjavati,a,takvu vrstu agresije ,proterati kao potpuno neprihvatljivu....
    Poruku je izmenio dankaBg, 09.03.2010 u 20:20 Razlog: slovna greska
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  5. #65

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    .Zašto bi me plašila budućnost.Sećam se izreka svojih baka,koje su često govorile,,,,šta je tu je,,,,Mnogo toga nam je izmaklo ostavilo nas u zemlji kakva je takva je,prema tome za obične smrtnike,budućnost nevidim,samo tavorenje.
    I opet promeniti se dugo ništa neće,zato napred onako kako se može.
    I što neko reče(,dođe mi da vrisnem),jer šta će ovi naši mali životi,uspeti da stvore sebi kakav život,dobro je da su bezbrižni barem sada,kada još ni neznaju šta je budućnost.


    Vidite već su izgleda zabrinuti

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  6. #66

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    A sta ako nestane struje
    Neces se uplasiti?
    Ondak ću da krešem kremen o kamen i kad bljesne, onda ću da upalim prvo što mi padne pod ruku.
    Stvari se menjaju nabolje, hteli mi to ili ne... [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #67

    Odgovor: Plasi li vas nepoznata buducnost?




    manje no poznata "prošlost"

    što kaže GuardianAngel "Ljude u sushtini ne plashi buducnost, nego nepoznato......strah od nepoznatog."
    e... upravo suprotno.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #68

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    Apsolutno.

    Ne reagujemo ili reakcije snose sankcije, na žalost. Zato i rekoh na ovoj temi da me plaši budućnost - ne zato što mi je sve to novo, nego zato što nije prošlost.

    "Izađi i bori se..."
    Poruku je izmenio bellissima, 11.03.2010 u 10:02 Razlog: nepotreban citat

  9. #69

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    mogu da se plasim nepoznatog
    ali ovo sto nam se smesi je ocekivano i nimalo se nisam iznenadila
    vise sam se iznenadila sto su drugi iznenadjeni...
    obecana zemlja ne postoji
    samo znoj i suze i po koja kap krvi
    moze i u dobrotvorne svrhe ,sto je preporucljivije i znatno humanije
    nego prolivanje iste zbog i zarad novca ...
    a sve maskirano humanitarnim akcijama velikih "zveri' koji
    stiteci nas nejac,,prolivaju krv i bacaju se u enormne troskove
    tolike da mi ih je ponekad bas zao
    eto oni se bore ,a mi smo nezahvalni
    i jos ujedamo ruku koja nas 'rani..

  10. #70

    12 Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    Ja se cesto pitam kakva je smrt,a buducnost,ne znam ,jel treba da se plasim? Ako bih se plasila,docekace me ono cega se plasim,tak da ne
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  11. #71

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    Naravno mada to je normalno ali opet zavisi koliko daleko u buducnost gledamo
    Sve je jednostavno moguce ko zna sta nam budunost donosi
    See beauty in everything

  12. #72

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    ...ne,jer nemam iluzija...ocekuje me teska borba do smrti......
    ...hell ain't a bad place to be......

  13. #73

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    ma ne ,sto bi?
    osim globalnog zagrevanja
    koje nije dobro za pivo
    al' bas
    sve ostalo nam je "med i mleko"
    i ja tu nista ne bih menjala
    i sad mi je jasno znacenje reci tranzicija ...

  14. #74

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    Nisam bio na časovima kada su nas učili da se plašimo ...pa tako ni sina nisam tome naučio. Sebe sam odavno "prežalio" i živim samo za trenutke, a sin je dovoljno jak i hrabar da će umeti da se izbori sa svime što ga bude čekalo u budućnosti .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #75

    Odgovor: Plasi li vas buducnost?

    Ne jer zivot je borba i tako ga prihvatam ako zelis nesto boris se za to.
    No prava borba dodje tek kada se stupi u brak i kada dodju deca.

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 09:55
  2. Datum vencanja otkriva buducnost braka
    Autor bellissima u forumu Astrologija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 10:13
  3. F.K. Buducnost - Savino Selo
    Autor Mikore u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.07.2007, 07:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •