Najbolje turističke lokacije u Banatu
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Najbolje turističke lokacije u Banatu

    Turistički projekat "Banat 22", koji sadrži prikaz najboljih turističkih lokacija i manifestacija u srpskom i rumunskom delu Banata, predstavljen je u Pančevu.
    Glavni stručni saradnik Vladimir Pandurov rekao je da je to prvi projekat u istoriji Pančeva koji je Skupština opštine podnela Evropskoj uniji i dobila novac za realizaciju, u iznosu od 290.000 evra.
    Ovaj poduhvat doprineće razvoju turističke privrede u Banatu i ekonomski i socijalno povezati dve važne prekogranične regije, ocenio je on.
    "Želja nam je da ovde zaustavimo turiste kako bi videli najbolje u Banatu. Zbog toga ćemo otvoriti dva regionalna turistička informativna centra - u Pančevu i Temišvaru, organizovati studijska putovanja, obilazak lokacija i manifestacija u oba Banata, izraditi banatski turistički vodič, sa našim štandom dogodine učestvovati na Turističkom sajmu u Beogradu", rekao je Pandurov.
    Na promociji u Pančevu, kojoj su prisustvovali predstavnici Temišvara, predstavljena je i maskota projekta "Banat 22" - figura debeljuškastog Lale u narodnoj banatskoj nošnji koji u rukama nosi dva kofera u bojama Srbije i Rumunije.

    B92

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Najbolje turističke lokacije u Banatu

    EVROPSKA AGENCIJA ZA REKONSTRUKCIJU
    SUSEDSKI PROGRAM
    RUMUNIJA - SRBIJA

    PODRŽAN OD MINISTARSTVA FINANSIJA REPUBLIKE SRBIJE

    NOSILAC PROJEKTA OPŠTINA PANČEVO

    BANAT 22 - zajednički projekat Opštine Pančevo, grada Temišvara,
    Evroregionalnog centra za Demokratiju - Temišvar i Turističke organizacije Pančevo

    Raspisuje


    K O N K U R S



    za izbor 11 TOP manifestacija / lokacija koje se isključivo odnose na regiju Banata koja beleži visok rast tranzitnih turista, a ideja projekta je da se tokom njihovog proputovanja obaveste o NAJBOLJEM IZ BANATA - zastanu makar jedan dan i posete bar jednu od TOP manifestacija - lokacija koja je usklađena sa Strategijom razvoja turizma Srbije.

    Cilj konkursa je da se jave svi turistički stejholderi Banata (lokalne / regionalne vlasti, turistički vodiči, vlasnici restorana, hotelski menadžeri, turistička udruženja, mediji i civilni sektor - da prezentuju sav promotivni materijal koji imaju o svojim turističkim lokacijama i događijama i nominuju ih za listu TOP 11 - ( TOP -11 Rumunski partner).

    Kriterijumi konkursa su sledeći:
    - da manifestacije, događaji traju duže od tri kalendarske godine.
    - da lokacije, mesta imaju istorijski, kulturni i turistički značaj koji karakterišu regiju
    Banata.
    - posebna napomena: Specifičnost manifestacija, događaja, lokacija... vezanih za
    navedenu regiju su: umetnički ili banjski značaj, zaštićeni spomenici kulture,
    turističke atrakcije i slično.
    - u prijavi za Konkurs potrebno je dostaviti promotivni materijal, navesti tip
    organizacije, ime i prezime vlasnika kao i adrese (navesti: ime hotela, restorana,
    salaša, broj telefona - faksa, e-mail adresu,web sajt... )

    Prijave na Konkurs dostaviti pismeno na sledeću adresu: OPŠTINSKA UPRAVA OPŠTINE PANČEVO, TRG KRALJA PETRA I, BR. 2 4. Na koverti posebno naznačiti BANAT 22 ZA KONKURS ili prijave poslati na e-mail adresu: banat22@sopancevo.org.yu.

    Nezavisna komisija projekta Banat 22 na osnovu gore navedenih kriterijuma utvrdiće listu TOP - 11. Izabrani paketi dobiće veću i bolju promociju u banatskom turističkom vodiču, na Web Portalu, u promo materijalu, prezentacijama na finalnoj konferenciji kao i profesionalnu podršku i dodatnu pažnju koja će biti pružena ovim turističkim paketima od strane projektnog tima Banat 22.

    Zadatak Nezavisna komisija projekta Banat 22, na osnovu šire liste pred izabranih lokacija koja bude napravljena uključujći i spoljnje eksperte posetiti ove lokacije i proceniti potencijale i moguće nedostatke ovih mesta kao TOP turističkih paketa Banata.

    Po završenom obilasku nezavisna komisija projekta Banat 22 doneće konačnu odluku, a rezultate objaviti u lokalnim, regionalnim i nacionalnim medijima.

    Rok za prijave na Konkurs će trajati 15 dana od dana obljavljivanja u lokalnim listovima i medijima.

    POZIVAMO VAS DA SE U ŠTO VEĆEM BROJU JAVITE KAKO BI NAM POMOGLI DA USPEŠNO REALIZUJEMO PROJEKAT BANAT 22 I UJEDNO
    VAM DALI MOGUĆNOST VAŠE USPEŠNE PROMOCIJE.


    www.myspace.com/banat22

  3. #3
    Čula sam da su Belocrkvanska jezera mnogo lepa. Da li neko može da opiše i ukaže na postojeće sadržaje?

    Čula sam da su Belocrkvanska jezera mnogo lepa. Da li neko može da opiše i ukaže na postojeće sadržaje? Odnosi se na one koji su tamo bili i imali neposredni uvid. Brošure sam videla.
    Poruku je izmenio zmax, 12.07.2008 u 22:20 Razlog: spajanje uzastopnih postova

  4. #4

    Odgovor: Najbolje turističke lokacije u Banatu

    Dobrodošla na VojvodinaCafe i prijatno druženje.

    Imaš temu o Beloj Crkvi.
    Bela Crkva
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  5. #5

    Odgovor: Najbolje turističke lokacije u Banatu

    Čula sam da su Belocrkvanska jezera mnogo lepa. Da li neko može da opiše i ukaže na postojeće sadržaje? Odnosi se na one koji su tamo bili i imali neposredni uvid. Brošure sam videla.
    Preporučujem ti da odeš tamo u letnjem periodu.Nisam obišla sva jezera ,ali sam bila na tom njihovom čuvenom gradskom jezeru i mogu reći da je prelepo u svako doba dana.Jezero je oivičeno borovom šumom i lepom stazom za pešake koja ide po obodu šumice tik uz vodu.Takodje ima dosta sadržaja namenjenih aktivnostima na vodi.Ono što mi se naročito dopalo su bungalovi u koji se mogu iznajmiti po veoma pristupačnim cenama.

    Sama Bela Crkva je lep gradić ,a ono što ga naročito krasi jesu ljudi koji su veoma prijatni.

Slične teme

  1. Pruge u Banatu
    Autor Sunny u forumu Banat
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.08.2017, 11:00
  2. Poreklo stanovništva u Banatu
    Autor kolle u forumu Banat
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 07.11.2014, 18:51
  3. Istorija naselja u Banatu
    Autor itebejac u forumu Banat
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.06.2013, 22:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •