Najvise vremena sam proveo u Bangkoku po mom misljenju grad koji nema premca u svetu tesko je to opisati to se mora videti moj prijatelju u samom Bangkoku ima jako puno Tempel-a (manastira) ali tempo je takav da malo posvecujes tome paznju Jer Bangkok je Bangkok tamo turisti dolaze najmanje zbog Tempela i Buddisma.
Da bih doziveo pravi Buddisam to moras da ides izvan Bangkoka
Na prepruku drugih Backpackera sam posetio jedan grad sto lezi juzno od Bangkoka oko dvesta kilometara i zove se Hua Hin Zasto bas taj grad ? Grad jedan od najomiljenijih centara Backpackera iz nekoliko razloga izmedju ostalog tamo boravi Thalandski kralj( najpopularnija licnost Thailanda)samim tim tamo se nalaze par najlepsih Budda Templar sa fantasticnim Budda statuetama koje dosezu visinu i do devedeset metara i najznimljiviji Tempel na Thailandu popularno zvani Monkey Temple ( ime sve govori)
U sve Templove ulaz dozvoljen tako da kontakt sa Mankovima (monasima)je neizbezan.Zanimljviji detalj vezn za njih ako zelis napraviti fotografiju kao osba muskog pola smes da imas fizicki kontakt (nemislim tu na sex recimo zagrliti) dok zene nemaju tu privilegiju.
Sigurno se pitas pa gde je to moje odusevljenje pa evo sa par prostih reci da to i kazem.
Sama boja koja je katakterisicna za religiju puno kaze ti znas na koju boju mislim
Arhitektura kad udjes u Templove wow koja igra boja,lako razumljiva umetnost i opisivanje slobodi coveka u toj umetnosti osecas se ne kao u nekoj religiskoj ustanovi nego u kabareu topen
Mankovi fantasticni ponasaju se prema svima jednako bio ti stranac businessman ili prostitutka beo zut ili crn
Jako visok stupanj demokracije nemesanje politike u religiju.
Respekt lokalnog stanovnistva od najbogatijih slojeva pa do najsiromasnijih
prema religiji i obratno.
Jednom vec receno Free Your Mind

I na kraju jedan paradoks koji sve kaze nigde nisam video toliki broj nasmejani ljudi kao u Aziji i stovremeno siromasnih a jedan veliki udel u tome svakako da ima i Buddisam

Pozdrav!!!!!!!!