Gde (NE)otvoriti račun?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23
  1. #1

    01 Gde (NE)otvoriti račun?

    Dele se akcije, otvaraju besplatno računi u Pošti, na sve strane vrbuju za krede, razne kartice i pogodnosti, a o onoj drugoj strani vrlo malo reči.



    Ja za početak nudim jedno NE:
    Rajfajzen.
    Posebno NE - Master kard.

    Prave presek prema nekom svom internom kalendaru, koji postoji - ali vam ga ne daju zajedno sa karticom.
    Za njega saznate kada je već kasno.

    Primer: 10-tak dana po izdavanju Mastera zovu da uplatim ratu. Nema izvoda, kažu 9000Din, ok.
    Uplatila.
    Dve nedelje nakon zovu i traže 11000.
    ?
    "Gospodjo, iznos je bio 9072Din, pošto niste uplatili ceo iznos, računa se kao da niste platili ništa. Spojene su Vam dve rate"
    ?
    Ništa. Prošlo par dana, stvarno nisam imala vremena, odem uplatim celu sumu, onu od 11072
    Tri dana posle stiže pošta - druga opomena.
    ??
    Dok sam ja stigla da uplatim gornju sumu, oni napravili treći presek i sabrali - pogadjate šta?
    I tih 11000 i ono pre toga.

    Tačno za B92.

    Neki savet, iskustvo da podelite s nama?

    Po ovom pitanju valja gusto zbiti redove.
    _________Una16

  2. #2

    Odgovor: Gde (NE)otvoriti račun?

    Meni banka poštom šalje obaveštenje o anuitetu. Ja platim kad hoću i koliko hoću . Ne znam li imaju neke preseke Čak i ako ne platim ne šalju opomenu Ali to se sve registruje u kreditnom birou.
    To se odnosi na Vojvodjansku banku, tamo imam kredit za auto.
    Imala sam tekući u Komercijalnoj banci. Kod njih krediti nisu povoljni i teško se dobijaju.
    Sada imam račun u Erste banci i prezadovoljna sam zato što imaju net banking Sa ovog kompa plaćam sve račune i imam uvid u promet, tačno znam šta su mi naplatili i koliko imam para...milina
    Čak i kada odem u banku po čekove službenice su extra ljubazne

  3. #3

    Odgovor: Gde (NE)otvoriti račun?

    Da, meni je poslovni račun u Erste banci, tu je sve ok.
    Malo ide na živce što im online banking ne radi vikendom (mi vikendom radimo ), što izvodi kasne (retko kada ih imam pre devet ujutru i to od prethodnog dana) i što im je card reader sav pipkav, davno je izašla nova serija, ali oni imaju lager koji moraju da rasprodaju.
    Kod njih mi i mati prima penziju, isto sve ok.
    Čudo Božje.
    _________Una16

  4. #4

    Odgovor: Gde (NE)otvoriti račun?

    Sve banke nastale od naših i naše,ali ima izuzetaka svuda,su bolje od drugih... Intesa na prvi pogled nudi najviše,ali ja sam u ProCredit sa firmom,teški su kao crna zemlja... kada tražiš kredit u prosek ti ne ulaze uplate preko deviznog,a meni 70% uplata iz Italije,koji debili... Mislim da ću preći i u Intesu... mada što manja banka to prirodno bolji odnos i tolerantniji pristup klijentima...

  5. #5

    Odgovor: Gde (NE)otvoriti račun?

    Hm..tu sam gde sam,a to je Banca Intesa
    Apsolutno zadovoljna,uslovima poslovanja ,E-bankingom,i nešto meni baš znači Intesa-on line,gde sa svojim libom u svakom momentu imam uvid u svoj racun,da li devizni,aplikacije kreditnih kartica ili mesecno zaduženje u vezi kredita.
    Uvid u stanje i promet po računima, platnim karticama i kreditima
    2. Pregled i štampu izvoda po platnim karticama
    3. Prenos sredstava sa jednog na drugi dinarski račun i izmirivanje obaveza po kreditnim karticama
    4. Menjačke poslove u okviru i sa deviznog računa na dinarski račun, koje vlasnik i/ili ovlašćeno lice poseduje u Banca Intesi
    5. Dinarska plaćanja na ugovorom određene, tzv. predefinisane račune
    6. Dinarska plaćanja koja se mogu izvršiti na bilo koji uneti račun
    7. Štampanje potvrde o izvršenom plaćanju.
    potreban je Mini CD sa digitalnim sertifikatom, koji možete besplatno preuzeti u bilo kojoj ekspozituri banke.
    Milina....

    MasterCard,Dina,Visa,Amerikan expess i sad jedna od najnovijih Amerikan express blue kartice da li debitne ili kreditne- koje zadovoljavaju naše potrebe ovde a i u inostranstvu.
    Sva obaveštenja o mesečnim anuitetima stižu poštom(kao i u većini banaka).
    Ćuti i prenesi dalje....

  6. #6

    Odgovor: Gde (NE)otvoriti račun?

    Iz iskustava drugih valiko NE za Rajfajzen.

    Iz licnog iskustva veliko NE za Postansku stedionicu.

    Ja sam u HVB, sada Unikredit i za sada sam zadovoljan. Planiram da predjem u Vojvodjansku, ali cu jos da razmislim.

    Kako se odluciti kojoj banci poveriti svoj novac. Na netu sve banke imaju svoje ponude. Skinuti sve, odstampati i polagano uporedjivati, pa sta ko trazi...
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  7. #7

    Odgovor: Gde (NE)otvoriti račun?

    Sve banke u kojima sam bio imali su bar jedan ``prljavi`` potez.
    Nisam 100% zadovoljan nijednom bankom.
    Banke koje cenim su:

    1. Societe Generale
    2. OTP
    3. Intesa
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Gde (NE)otvoriti račun?

    Ne- EFG Eurobank. Mnogo se cigane.
    Back in red!

  9. #9

    Odgovor: Gde (NE)otvoriti račun?

    ja sam u Agro banci i prilichno sam zadovoljna.....
    mala banka , svi se znaju......

    jesu malo smotani i spori, ali je uglavnom sve ok.......

    mada im je rachunarski sistem u principu u raspadu.... obichno nemaju pojma koliko achno imam na rachunu jer im izveshtaji sa bankomata ne stizu blagovremeno... ali dobro sad.....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  10. #10

    Odgovor: Gde (NE)otvoriti račun?

    da.....za vojvodjansku.....
    ne.....za raJfaJzen.....

  11. #11

    Odgovor: Gde (NE)otvoriti račun?

    DA-Societe Generale (Zadovoljni klijent )

    NE-Intessa. Izmedju ostalog zato što su kevinoj koleginici koja je neki dan izgubila novčanik sa njihovim kr. karticama naplatili 3.000 dindži za blokiranje računa-po kartici ! Kao da se radi o nekoj komplikovanoj i skupoj proceduri!
    ''If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now.'' Zaphod Beeblebrox

  12. #12

    Odgovor: Gde (NE)otvoriti račun?

    Jedno veliko NE od mene za Procredit banku, posebno ukoliko planirate da otvorite nenamenski racun na koji cete samo povremeno primati neki novac. Banka uzima proviziju za odrzavanje racuna (130 dinara mesecno) cak i ukoliko tog meseca niste imali ni jednu jedinu promenu na racunu, pa vi sad razmislite koliko to iznosi na godisnjem nivou.



    NE-Intessa. Izmedju ostalog zato što su kevinoj koleginici koja je neki dan izgubila novčanik sa njihovim kr. karticama naplatili 3.000 dindži za blokiranje računa-po kartici ! Kao da se radi o nekoj komplikovanoj i skupoj proceduri!
    Procedura je toliko komplikovana da obuhvata svega dva klika misem... Klik da pronadjes korisnika i drugi klik da blokiras karticu. Jezivo.

  13. #13

    Odgovor: Gde (NE)otvoriti račun?

    erste je dosta dobra,bar meni...offtopic znam,al jbg

  14. #14

    Odgovor: Gde (NE)otvoriti račun?

    Ne za Rajfazen. Pozatvarao sam pre godinu-dve sve račune osim baksuznog deviznog koji mi služi sa plaćanje preko interneta. Zatvorio bih i taj, ali zaista nemam snage da idem u drugu banku i otvaram. A ovako je i zabavno, redovno mi kažu "Ne možete da uplatite američke dolare na devizni račun."

    Onda sledi moje već ustaljena rečenica "Aj sad lepo ponovi to što si rekao i pokušaj da razumeš kakvu si glupost lupio, a pošto nećeš razumeti, zovi nekoga sa malo više škole."

    Onda se pojavi neko sa malo više škole i pokuša da mi objasni kako "nije da ne može, nego nije preporučljivo, jerbo ako ja uplatim dolare, prilikom transakcije prvo prodam dolare, kupim evre i ukoliko plaćam u drugoj valuti, prodam evre i kupim drugu valutu."

    I onda ja njih pitam "Znači, vi mene savetujete da stojim u redu na vašem šalteru, prodam dolare, kupim evre i uplatim, a to isto će automat uraditi automatski za mene?" I dobijem "Pa da, u pravu ste."
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  15. #15

    Odgovor: Gde (NE)otvoriti račun?

    Citat TVO.JA_ kaže: Pogledaj poruku
    Hm..tu sam gde sam,a to je Banca Intesa
    Apsolutno zadovoljna,uslovima poslovanja ,E-bankingom,i nešto meni baš znači Intesa-on line,gde sa svojim libom u svakom momentu imam uvid u svoj racun,da li devizni,aplikacije kreditnih kartica ili mesecno zaduženje u vezi kredita.
    Uvid u stanje i promet po računima, platnim karticama i kreditima
    2. Pregled i štampu izvoda po platnim karticama
    3. Prenos sredstava sa jednog na drugi dinarski račun i izmirivanje obaveza po kreditnim karticama
    4. Menjačke poslove u okviru i sa deviznog računa na dinarski račun, koje vlasnik i/ili ovlašćeno lice poseduje u Banca Intesi
    5. Dinarska plaćanja na ugovorom određene, tzv. predefinisane račune
    6. Dinarska plaćanja koja se mogu izvršiti na bilo koji uneti račun
    7. Štampanje potvrde o izvršenom plaćanju.
    potreban je Mini CD sa digitalnim sertifikatom, koji možete besplatno preuzeti u bilo kojoj ekspozituri banke.
    Milina....

    MasterCard,Dina,Visa,Amerikan expess i sad jedna od najnovijih Amerikan express blue kartice da li debitne ili kreditne- koje zadovoljavaju naše potrebe ovde a i u inostranstvu.
    Sva obaveštenja o mesečnim anuitetima stižu poštom(kao i u većini banaka).
    Sve lepo rečeno!
    Obožavam Intesu!
    Da budemo iskreni svaka banka ima neku caku koja je dobra ili loša, nema pravila!
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •