Smrt
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 77

Tema: Smrt

  1. #1

  2. #2

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Mislim da je objashnjanju ipak najblizze -NE ZNAM ......

  3. #3

    06 Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    -Dddaljljee odd menee, smmrt je pprelazna bolest!

  4. #4

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Još se osećam mladim da bih razmišljao o sanduku. Kada dođe vreme, videću da li se bojim.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  5. #5

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    nije poenta u sanduku,mozda zivotu posle smrti ako mislite da tema nije ok mozete je izbrisati

  6. #6

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    " ne Zelim da zivim 1000 godina - hocu sad i hocu sve "

  7. #7

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Citat bobby kaže:
    nije poenta u sanduku,mozda zivotu posle smrti ako mislite da tema nije ok mozete je izbrisati
    Po meni je tema sasvim ok, ali mislim da je ipak "ne znam" i "videcemo" odgovarajuci odgovor i sasvim aktivan stav..

    Nepoznavanje tog prirodnog nastavka zzivot svakako vuche pitanja..ali niko nema pravi odgovor i mozda je bolje ostati i indiferentan nego opterecivati se..
    Najpametnije je verovatno ne praviti se da znamo ishta o tome...

  8. #8

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Naravno da je tema OK i naravno da se neće brisati.

    Ja samo kažem da nikada nisam razmišljao o tome i da bi bilo koji odgovor sem onog koji sam dao bio lupanje.

    A verujem da će neko imati da kaže nešto više.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  9. #9

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    ne razmisljam o njoj. smatram je kao neminovnost, tamo, negde jednog dana. smrt tela - da, smrt duse - ne.

  10. #10

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Citat valter kaže:
    " ne Zelim da zivim 1000 godina - hocu sad i hocu sve "
    Ovo je moj moto.

    Ne prođe dan a da ne razmišljam o njoj. I ne plašim je se. Ona je moja prijateljica, prigrlila sam je kao nekog najrođenijeg vremenom i odavno sam obavila ozbiljan razgovor sa sobom. Šalim se sa njom. Razgovaramo. There`s nothing you can do about it. I nema razloga plašiti se. Neopravdano je. Mi smo samo trenutak na ovoj planeti, mi smo kosmička prašina. To je samo razmena svetova. Zaboli me nekad tuđa smrt, ali i to traje trenutak, jer su svi ti ljudi u mojoj glavi svakodnevno, i dalje... i pustim ih da mrtvi žive u miru. Smrt je pomilovanje. Najpristojniji način da se ode, bez rukovanja, bez obećanja, na miru. Živela sam već nekoliko puta. I svaki svoj život počinjem iz nesvesti. Vraćam se da živim kad god mi se uželi. Još uvek ne mogu da prestanem da postojim. Nadmećem se sa njom. Ne znam kako bih objasnila... ja se ne opterećujem, i nenormalno volim da živim, volim ptice, vetar, Sunce, drveće, životinje, ljude. Toliko u sebi ljubavi imam da ona gasi svaki strah. Ko razume shvatiće.

    Ja nemam vremena da se nečega plašim. Idem dalje. A vi, gledajte sve sa vedrije strane.

    "So live your life that the fear of death can never enter your heart. Trouble no one about their religion; respect others in their view, and demand that they respect yours. Love your life, perfect your life, beautify all things in your life. Seek to make your life long and its purpose in the service of your people. Prepare a noble death song for the day when you go over the great divide. Always give a word or a sign of salute when meeting or passing a friend, even a stranger, when in a lonely place. Show respect to all people and grovel to none.

    When you arise in the morning give thanks for the food and for the joy of living. If you see no reason for giving thanks, the fault lies only in yourself. Abuse no one and nothing, for abuse turns the wise ones to fools and robs the spirit of its vision. When it comes your time to die, be not like those whose hearts are filled with the fear of death, so that when their time comes they weep and pray for a little more time to live their lives over again in a different way. Sing your death song and die like a hero going home. "

    Tecumseh
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Kako je lepo kada svoje misli pisemo u kontekstu biranih reci koje oznacavaju stanje duha! Bravo!

  12. #12

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Dying is easy
    Living is that scares me!

  13. #13

    Odgovor: Radjanje, življenje, umiranje ? ? ?

    Ja se bojim da ne živim predugo, i da ne dođem u situaciju da jako jako jako želim da umrem. Toga se bojim, a ne smrti.

  14. #14

    Odgovor: Radjanje, življenje, umiranje ? ? ?

    Citat euridika kaže:
    Ja se bojim da ne živim predugo, i da ne dođem u situaciju da jako jako jako želim da umrem. Toga se bojim, a ne smrti.
    Najvaznije je dase ne bojis prirodnog , neminovnog odlaska svih nas.U kom peridu zivota cese desiti taj trenutak,mozemo veoma malo da odlucujemo sami.Nema razloga za strah od nekog poznog zivota.Normalno je dase necemo sami sebi dopadati u fizickom izgledu,ali zato je tu duhovnost zivota sa kojom se lako podnose fizicke promene.A da setoisamse tvvog najsrecnijeg trenutka.Kada je moj sin dobio vizu za Italiju ,da studira japanski u veneciji do tada je to njegov nasrecniji dan a ja sam bio i tuzan i srecan.Sve se pomesalo i na kraju ipak ovo drugo.Jako verujem dace postici to sto je zacrtao,tamo je tek 15 dana......sve je to zivot

  15. #15

    Odgovor: Radjanje, življenje, umiranje ? ? ?

    Da, bojim se. Razmisljam o tome, nekada ne mogu da se otrgnem. Sta ce biti, kako... Najvise na svetu mrzim recenicu "Naspavacu se kad umrem". Kada mi to neko kaze
    Evo, promenila sam potpis

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. ...dok nas smrt ne rastavi...
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 09:58
  2. Klinicka smrt, svetlost kroz tunel
    Autor bellissima u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 18:40
  3. Smrt fašizmu
    Autor HLEBmaster u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 18.08.2009, 16:56
  4. Smrt velikog backog kanala
    Autor YGO85 u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.06.2009, 15:11
  5. Prirodna smrt ?
    Autor DzuPiter u forumu Spomenar
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 28.11.2008, 22:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •