Smrt - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 77

Tema: Smrt

  1. #31

    Odgovor: Radjanje, življenje, umiranje ? ? ?

    Vazno je: ako izdamo zivot tada ni smrt nije vazna.

    Zoran
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  2. #32

    Odgovor: Radjanje, življenje, umiranje ? ? ?

    @gogothegreat

    Skoro sam chula rechenicu koja mi je pomogla da na neke stvari gledam drugachije: Ne mozete uzivati u lepoti kosmosa ako ne poshtujete njegovu surovost..

  3. #33

    13 Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Meni je bitno da ja n budem gladaan,ee pa vi vidite
    (( axaxaxxa ))

    e ,ovaj, ovako....
    ...
    ...
    ...
    NE razmishljam ozbiljno o tome!!!
    Ne zaludjujem se glupostima !!!
    ....
    ....
    da ,teshke bolesti i invalidnosti
    ..a aa smrt je ........isto jedan deo zivota ,kroz koji moramo da prodjemo hteli MI il' ne htel'!
    a za to vreme,....pokushavam da se opustim i zezam i nemam N A M E R Y da razmishljam o tome.

  4. #34

    Smrt

    Smrt predstavlja završetak životnog procesa. Ona može nastupiti kao sled unutrašnjih faktora tj. nemogućnosti organizma da se dalje održava u životu. Drugim rečima tela živih bića po pravilu nisu napravljena da se neograničeno dugo održavaju u životu, a smrt dolazi kao njegova prirodna posledica. Drugi uzrok smrti su spoljni faktori koji dalji život žive jedinke čine neostvarivim. U prirodi postoje veoma stari organizmi za koje se još uvek ne zna da li će i kada umreti, no činjenica je da su njihova tela uništiva kao i svaka druga forma u prirodi: svaka forma života se može završiti u svakom trenutku.

    Organizam koji više nije živ se naziva mrtvim. Po pravilu se više ne može vratiti u život.

    Medicinski aspekti

    Uprkos brojnim pokušajima da se za smrt ustanovi sveobuhvatna i kompletno precizna definicija, zbog kompleksnosti vitalnih i kompenzacionih funkcija organizma, ovo se čini ne u potpunosti izvodljivim. U prošlosti je apsolutni znak smrti bio prestanak rada srca, mada se razvitkom tehnika oživljavanja ovo pokazalo neadekvatnim. S druge strane, prestanak moždane aktivnosti vegetativnih centara organizama se čini izvesnim pokazateljem invijabilnosti daljih životnih procesa, međutim, upotreba aparata za održavanje u životu koji omogućavaju disanje i rad srca, kao i ishrana intravenoznim putem u teoriji može na duži period da produži život organizma u vegetativnom stanju. Ovakav produžetak života se često pokazuje kontraverznim jer su opisani slučajevi povratka samostalne kontrole vitalnih funkcija i nakon dužeg vremenskog perioda moždane inaktivnosti, a ovakve slučajeve često komplikuju i brojna religijska ubeđenja s jedne strane, i trošak održavanja osobe u životu uprkos lošoj prognozi sa druge. U nekim zemljama klinička praksa obavezuje medicinske radnike da pokušaju oživljavanje i u odsustvu svih vitalnih funkcija, izuzev u slučajevima kada je već prisutna mrtvačka ukočenost, mrtvačke pege, raspadanje, masivna kritična šteta integumentarnog sistema, parcijalna ili potpuna dekapitacija i/ili teške povrede produžene moždine, maligna oboljenja (metastaze). Dužina oživljavanja nakon prestanka rada srca i pluća nije jasno definisana ali je izvesno da ukoliko je mozak bio lišen kiseonika dovoljno dugo, smrt nervnih centara u kori velikog mozga koja nastupa čini dalje pokušaje izlišnim.

    Verovanja

    Neki ljudi veruju da posle smrti dolazi raj ili pakao. Neki misle da nema ničega. Stari narodi su verovali da smrću odlaze u zagrobni život, večna lovišta, Jelisejska polja, Valhalu (ovo su samo neka od verovanja) i zato su svoje mrtve pokopavali sa oruđem, nakitom i oružjem, potrebnim za taj novi život. Za vladare se često smatralo da smrću dolaze do Apoteoze, to jest da postaju Božanstva.

    Niko u stvari ne zna šta dolazi posle - to je velika misterija.

    Grčki filozofi su argumentovali zašto se smrti ne treba bojati: Dok nas ima, nema smrti. Kad smrt dođe, onda nema nas.

    Postoje u verovanjima i filozofiji i koncepti ciklusa ponovnog rođenja.

    Materijalisti bi rekli da je smrt etapa u kruženju materije u prirodi, ekvivalentna drugim prirodnim ciklusima.

    Neki smatraju da posle smrti ne dolazi ništa i da je u tom smislu smrt zaista zasluženo oslobođenje čoveka od gluposti na koje je navikao tokom svog zemaljskog života. Hrišćanska crkva je, na primer, hiljadama godina svoju propagandu bazirla, i danas bazira, na tome da na neki način može da garantuje uspeh u tzv. posthumnom životu odanim vernicima. Osim nekoliko zaista problematičnih svedočenja ("čuda" - visoko neproverenih i malo verovatnih događaja), crkva nikad nije zaista dokazala svoj kredibilitet pred posthumnim entitetima koje je u svojim učenjima postulirala.


    To o smrti kaze Wikipedija....

    A koja su vasa razmisljanja o njoj?
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  5. #35

    Odgovor: Smrt

    Bio sam mrtav milijardama godina, chitavu vechnost chak.... i nishta mi nije falilo

  6. #36

    Odgovor: Smrt

    Mene je prvo začudilo kada sam na "vežbama" iz psihijatrije na faxu čula od profesora,pa onda i videla,da se mnogi ljudi više plaše smrti nego bolesti.To mi je bio potpuni apsurd.

    Ne mislim samo na psihičke bolesnike.
    A taj strah,ako je patološki, je okidač za mnoge bolesti.

  7. #37

    Odgovor: Smrt

    Smrt? Hmmm........

    Iskreno, ne plašim se smrti (samo mi još to fali )

    "And I am not frightened of dying, any time will do, I
    don't mind. Why should I be frightened of dying?
    There's no reason for it, you've gotta go sometime."


    Međutim, da imam sređeniji život (ljubav, porodica, žena, deca...) možda bih se plašio or whatever Zato imam razumevanja za neke ljude koji žive u strahu od smrti
    Trenutno živim k'o da mi je svaki dan poslednji i trudim se da uživam u njemu, koliko god je to moguće

    Iako nisam materijalista ja verujem u:
    Materijalisti bi rekli da je smrt etapa u kruženju materije u prirodi, ekvivalentna drugim prirodnim ciklusima.
    Jednostavno i logično (barem meni)

    Kada umrem poješće me crvi, crva će iskopati pecaroš koji će upecati ribu. Čovek će pojesti ribu, dalje ide izmet koji će nađubriti zemlju iz koje će nići neka biljka i tako u krug

  8. #38

    Odgovor: Smrt

    Jedina sigurna stvar, koja će da me zadesi kad - tad...
    Nemam strah od svoje smrti, već od smrti bližnjih ( traume iz detinjstva )...
    Više me plaši da ću da se '' probudim '' u grobu, posle sahrane...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #39

    Odgovor: Smrt

    Smrt je valjda jedina izvesna stvar. Verujem u to kruženje energije u prirodi. Ne mogu baš da tvrdim iz koje energije nastaje ljudski život i u koju energiju se po smrti pretvara. A možda to i nije tako bitno.

    Uvek sam se pitala da li se može napraviti jasna granica između želje za životom i straha od smrti. Gde prestaje jedno i nastavlja se drugo?
    Smrt je jedino izvesno u životu. I nemam strah od smrti, mislim da imam samo strah od nekvalitetnog života. I upravo zato se trudim da iskoristim svaki dan, svaki minut, svaki sat...
    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku
    Trenutno živim k'o da mi je svaki dan poslednji i trudim se da uživam u njemu, koliko god je to moguće


    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku
    Međutim, da imam sređeniji život (ljubav, porodica, žena, deca...) možda bih se plašio or whatever Zato imam razumevanja za neke ljude koji žive u strahu od smrti
    Mislim da ovo nosi u sebi svaki pravi roditelj. Ali to tumačim kao strah da ne napustiš svoje dete pre nego što ga "izvedeš" na put. Poznavala sam divne, hrabre ljude koji su se sa neverovatnom snagom borili za svaki minut života samo da bi bili tu za decu, pa makar i bolesni.

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Nemam strah od svoje smrti, već od smrti bližnjih.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #40

    Odgovor: Smrt

    to vam se dešava samo jednom i to na kraju života
    Ko je za jednu voznjicu

  11. #41

    Odgovor: Smrt

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Mene je prvo začudilo kada sam na "vežbama" iz psihijatrije na faxu čula od profesora,pa onda i videla,da se mnogi ljudi više plaše smrti nego bolesti.To mi je bio potpuni apsurd.

    Ne mislim samo na psihičke bolesnike.
    A taj strah,ako je patološki, je okidač za mnoge bolesti.
    ...onda sam ja tezak psihijatrijski slucaj......bolje da me udari grom...nego da fasujem recimo,sifilis...pa da se pretvorim u ocerupanu kokosku,od koje svi beze...
    ...a poredjenja su mi danas,u pm...
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #42

    Odgovor: Smrt

    Ma ne naravno, jer tad bas nema ničega, svi osećaji se ugase.
    Sve za sta znam izgubi apsolutno svu smisao.
    Tako da nema čega da se plašim,ne želim da strahovi upravljaju mojim životom!
    Plašim se patnje i nemoći , patnje i smrti meni dragih ljudi.
    Smrt najčešće dođe kao oslobođenje od patnje.
    Ćuti i prenesi dalje....

  13. #43

    Odgovor: Smrt

    Citat TVO.JA_ kaže: Pogledaj poruku
    ,,..ne želim da strahovi upravljaju mojim životom!
    Plašim se patnje i nemoći , patnje i smrti meni dragih ljudi.
    Smrt najčešće dođe kao oslobođenje od patnje."
    Slazem se sa ovim recima,mada
    generalno....ne volim da razmisljam o ovoj temi.
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  14. #44

    Odgovor: Smrt

    Plašila sam se dok sam bila klinka...to mi je djelovalo nešto strašno...kao nešto crno i hladno.
    Međutim shvatila sam kasnije da je to na kraju neminovno i da dođe kraj svakome od nas...ne razmišljam o smrti previše...trudim se da živim što kvalitetnije,da budem zadovoljna i da od svakog novog dana uzmem maksimum...ne ide baš svaki put...al živa glava...

    Živi ništa ne znaju.Poučite me,mrtvi kako se može umrijeti bez straha ili bar bez užasa.Jer smrt je besmiso,kao i život./M.Selimović/

  15. #45

    Odgovor: Smrt

    Smrt je jedina sigurna stvar.

    I neka ide po redu...

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. ...dok nas smrt ne rastavi...
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 09:58
  2. Klinicka smrt, svetlost kroz tunel
    Autor bellissima u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 18:40
  3. Smrt fašizmu
    Autor HLEBmaster u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 18.08.2009, 16:56
  4. Smrt velikog backog kanala
    Autor YGO85 u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.06.2009, 15:11
  5. Prirodna smrt ?
    Autor DzuPiter u forumu Spomenar
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 28.11.2008, 22:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •