Крсне славе - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27
  1. #16

    Odgovor: Lazareva subota - Vrbica

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Jeste li se ikada zapitali koju je krsnu slavu slavio Isus Hrist, apostol Petar, Jovan, Pavle...? Da li Biblija odobrava i podstiče slavljenje ljudi? Verujem da vam je važnije šta Bog misli o svemu ovome nego ljudi!

    Jesi li se ti ikada zapitao zašto neko obeležava uspomenu na svoje pretke već hiljadama godina i zašto mnogi narodi pripadaju iz generacije u generaciju istoj veri veće desetinama vekova? Dakle, da li ti smeta ta opstojnost i prvrženost veri svojih predaka? Da li bi voleo da svi mi kao što si ti i ostali religijski spam i traš trčkaramo iz vere u veru, iz konfesije u konfesiju pa koja da više u svojim lažnim obećanjima za bolji život posle smrti. Nisu svi bivši hrišćani, bivši komunisti, bivši pravoslavci, bivši Srbi ... kao što si ti i pripadnici tvoje sekte...

    I nemoj da mi odogovaraš na postavljenja pitanja jer su retorička i ne zanimaju me tvoji odgovori. Post ti je off i molim te da više ne spamuješ ovu temu i ne provociraš ljude koji slave krsnu slavu.
    Poruku je izmenio memento, 30.08.2011 u 21:28
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #17

    Odgovor: Lazareva subota - Vrbica

    Mislim da je ovo pitanje koje je postavio Savest bas zanimljivo. Forumi valjda zato i sluze da razmenimo misljenja. E sad, ako je nekome zbog nekog pitanja neprijatno, ne mora da ucestvuje. To je bar jednostavno. Ja licno mislim da Isus i apostoli nisu slavili ni jednu krsnu slavu. Ako neko misli da gresim neka me ispravi, i to tako sto bi svoje tvrdnje potkrepio dokazima iz Biblije.

    Pozdrav svima.

  3. #18

    Odgovor: Lazareva subota - Vrbica

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не славе се људи, слави се Бог кроз своје светитеље. Нађи негде па читај мало о томе пре него што даш погрешна тумачења.
    Za ovakve rasprave najmerodavnija je Biblija-Božja Reč! Šta misliš da priupitamo upravo autora Božje reči da li se on slaže sa tvojom tvrdnjom!?


  4. #19

    Odgovor: Lazareva subota - Vrbica

    Savest i ovaj drugi sektaš kako hvale jedan drugog me podsećaju na nu izreku, alvadžija za bozadžiju.

    Koliko ja znam slava je odraz staroverstva u pravoslavlju u Srba, i glede toga me baš boli kurac šta piše u bilo kojoj knjizi, to je tradicija koje ne želim da se odreknem, jer ako mi je cilj da budem potpuni monoteista kao što su ova dvojica što ih pomenuh u prvom srav(k)u , radije bih stavio kitu na panj i sekirčetom ga odsekao.
    Aj' sad laku noć
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  5. #20

    Odgovor: Lazareva subota - Vrbica

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Da li Biblija odobrava i podstiče slavljenje ljudi?
    Verujem ja da vi, sektasi, ne slavite slavu. Slave je samo Srbi pravoslavci. Nije bas da si nam sad otkrio toplu vodu
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #21

    Odgovor: Lazareva subota - Vrbica

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не славе се људи, слави се Бог кроз своје светитеље. Нађи негде па читај мало о томе пре него што даш погрешна тумачења.
    Evo pronađoh odgovor direktno iz Božje reči o tome ko jedino treba da se slavi i obožava:

    Ђаво га је затим повео на веома високу гору, и показао му сва краљевства света и њихову славу 9и рекао му: „Све ћу ти ово дати ако паднеш и поклониш ми се.“ Тада му Исус рече: „Одлази, Сатано! Јер је писано: ’Јехову, свог Бога, обожавај и једино њему служи.‘“ Тада га је Ђаво оставио. И дошли су анђели и почели да му служе. (Matej 4:8-11)


  7. #22

    Odgovor: Lazareva subota - Vrbica

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Evo pronađoh odgovor direktno iz Božje reči o tome ko jedino treba da se slavi i obožava:

    Ђаво га је затим повео на веома високу гору, и показао му сва краљевства света и њихову славу 9и рекао му: „Све ћу ти ово дати ако паднеш и поклониш ми се.“ Тада му Исус рече: „Одлази, Сатано! Јер је писано: ’Јехову, свог Бога, обожавај и једино њему служи.‘“ Тада га је Ђаво оставио. И дошли су анђели и почели да му служе. (Matej 4:8-11)

    Да, и шта ти сад опет није јасно? Лепо сам ти рекао да се Бог слави и кроз своје светитеље.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #23

    Odgovor: Lazareva subota - Vrbica

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да, и шта ти сад опет није јасно? Лепо сам ти рекао да се Бог слави и кроз своје светитеље.
    Navedi stavak iz Biblije koji to potvrđuje! Da li je sad jasnije? To što si rekao, rekao si ti lično, dakle to ne pije vodu! Ovde mnogi govore i pišu sve i svašta i kažu isto što i ti "lepo sam rekao..."! To nije i ne može biti osnov za raspravu na temelju Pisma!


  9. #24

    Odgovor: Lazareva subota - Vrbica

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не славе се људи, слави се Бог кроз своје светитеље. Нађи негде па читај мало о томе пре него што даш погрешна тумачења.
    Evo pronađoh odgovor direktno iz Božje reči o tome ko jedino treba da se slavi i obožava:

    Ђаво га је затим повео на веома високу гору, и показао му сва краљевства света и њихову славу 9и рекао му: „Све ћу ти ово дати ако паднеш и поклониш ми се.“ Тада му Исус рече: „Одлази, Сатано! Јер је писано: ’Јехову, свог Бога, обожавај и једино њему служи.‘“ Тада га је Ђаво оставио. И дошли су анђели и почели да му служе. (Matej 4:8-11)

    Jeste da je izvan teme ,ali moram da skrenem pažnju na stih koji je naš prijatelj Jehovin svedok postavio.
    U prevodu Novi svet(to je knjiga koju oni nazivaju Biblija,ali je veoma diskutabilno )je na mestu gde Isus kaže:


    10 Reče mu Isus: Idi od mene, Sotono! Jer je napisano: “Gospodu, Bogu svome, klanjaj se i njemu jedinome služi.”
    11 Tada ga đavao ostavi. I gle, anđeli pristupiše k Isusu i služahu ga.

    U manuskriptima piše
    τότε λέγει αὐτῷ ὁ Ἰησοῦς· ὕπαγε σατανᾶ γέγραπται γάρ· κύριον τὸν θεόν σου προσκυνήσεις καὶ αὐτῷ μόνῳ λατρεύσεις.

    Kirion ton teon -Gospoda Boga.
    Na 237 mesta je Kula stražara ubacila Jehovu u Novi zavet,
    Ne dosledno na ona mesta gde se u SZ odnose na JHVH,nego onako kako odgovara učenju Kule stražare.
    Kad joj odgovara kirion se prevodi kao Jehova a kada joj ne odgovara onda sa Bog.

    Zašto je tako prevođeno?

    Pa pročitajte još jednom ceo stih koji je Malcki postavio ali bez Jehove nego onako kako stoji u manuskriptima:
    Gospodu, Bogu svome, klanjaj se i njemu jedinome služi
    I sad ono što Kula ne voli :
    anđeli pristupiše k Isusu i služahu ga.

    Po učenju Kule stražare Isus nije Bog koji je u telu došao da nas spase nego Arhanđeo Mihajlo.

    Na nebrojeno mnogo mesta je Kula izmenila Bibliju da bi podržala svoje antihrišćansko učenje.
    Koga interesuje neka proveri ovde:Biblija Jehovinih svedoka Novi svet
    Sve izmene,što je interesantno su na štetu Isusovu.
    Proverite!

  10. #25

    Odgovor: Lazareva subota - Vrbica

    Свети Пророк Илија � 2. август

    Боговидац и чудотворац, родом из племена Аронова из града Тесвита, због чега се још зове и Тесвићанин. Када се Илија родио његов отац Саваx, видео је око њега анђеле који га повијају огњем и xране пламеном, што је било знамење његовог пламеног карактера и силе огњене. Младост је провео у дубоком размишљању и молитви, често сам у пустињи. У то време јеврејско царство било је подељено на два дела: једно са престоницом у Јерусалиму, а друго у Самарији. Свети пророк Илија ту се сукобио са израиљским царем Аxавом и његовом опаком женом Језавељом. Они су се клањали идолима и одвраћали народ од праве вере. Великим чудесима Илија је доказао силу и власт Божју, Затворио је небо и киша није падала три и по године, а огњем са неба запалио је жртву Богу своме. Молитвом је потом послао кишу на земљу, чудесно умножио брашно и уље у кући удовице у Сарепти, и васкрсао јој умрлог сина. Цару Аxаву и његовој жени Језавељи прорекао је ружну смрт, што им се и десило. На Xориву разговарао је пророк Илија са Богом и чуо му глас, Пред смрт је узео за наследника у пророчком звању Јелисија и, најзад, отишао на небо у огњеним колима, са огњеним коњима.


    ovog plamenog cudotvorca slavimo ja i moja familija . toliko vec godina....
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  11. #26

    Odgovor: Lazareva subota - Vrbica

    Свети Пантелејмон



    Свети Пантелејмон је рођен у угледној и богатој породици која је живела у Никомидији, граду у Малој Азији. Његов отац Евстрогије био је незнабожац, а мајка Евула, хришћанка. Рано је остао без мајке, па бригу о његовом васпитању преузима отац.Пантелејмон је био необично леп, добар, сјајан ученик, са посебним даром за медицинске науке, а изнад свега милостива и добра срца. Име Пантелејмон, које значи: свемилостиви, заиста му је у потпуности одговарало. Медицину је учио код најчувенијег лекара тог доба, Ефросина, који је био и дворски лекар. Приликом посета двору, Ефросин је са собом стално водио и најдаровитијег и најбољег ученика, Пантелејмона.

    Пантелејмон је свакога дана пролазио поред куће Ермолаја, старог хришћанског свештеника. У срцу младог лекара живело је сећање на веру његове мајке, па се зближио са свештеником, Ермолајем који га је утврдио у вери, а затим и крстио.

    Поред лекарске вештине, коју је стекао учењем, Пантелејмону је био дат и дар исцељења молитвом. Излечио је слепог човека. Сви лекари су говорили да за његове очи нема спаса. Пантелејмон је слепца излечио именом Христовим. Једном му је очајна мајка донела дете које је ујела змија отровница. Призвао је Бога у помоћ и излечио дете, спасивши га од сигурне смрти.

    Кад му је умро отац, Пантелејмон је распродао имање и сиротима и убогима поделио милостињу. Живео је скромно, а све који су му се обраћали за помоћ, лечио је потпуно бесплатно.

    Ово је изазвало завист његових колега лекара, па су га оптужили цару рекавши да је хришћанин. Позвао је Пантелејмона на двор и покушао да га одврати од хришћанства. Пантелејмон је слушао речи земаљског цара, а његов ум и срце били су "пред Царем небеским". Није се уплашио ужасних мука којима му је цар Максимијан претио. Био је смирен, одлучан и решен да пострада за Христа. Није се одрекао своје вере, већ је именом Христовим, ту пред свима, излечио одузетог човека. Цар га је осудио на страшно мучење и смрт. У немоћном, слепом бесу, Максимијан је наредио да се погуби и стари свештеник Ермолај.

    Пантелејмон је претрпео невиђене муке, али га је Бог крепио и зацељивао му ране. Кад су га извели на губилиште, Пантелејмон је клекао на молитву. Џелат је замахивао мачем, али није могао да га погуби, јер се мач пред светитељевом главом савијао као да је од воска. Тек кад је свети Пантелејмон завршио молитву и рекао да могу да га погубе, џелат га је посекао. Маслина, под којом је његово тело било сахрањено, се окитила плодом, а на гробу су се дешавала чудесна исцељења.

    Свети Пантелејмон је пострадао за Христа 9. абгуста 304. године, а његово име се призива при освећењу воде и јелоосвећењу. Један од најлепших храмова на Светој Гори посвећен је овом светитељу.

    На иконама се представља као прелепи младић који у рукама држи кутијицу са лековима, знак лекарске професије.

    Празник св. великомученика Пантелејмона се слави 9. августа (27. јула по старом календару). Његове мошти су постале целебне, а име светог Пантелејмона призива се при водоосвећењу и јелеосвећењу заједно са светим Ермолајем и осталим бесребреницима и чудотворцима. Најлепши храм посвећен овом светитељу налази се на Светој Гори.

    Ovog iscelitelja, moja porodica i familija slavi već.............
    Bogu hvala.

  12. #27

    Odgovor: Lazareva subota - Vrbica

    Помаже Бог браћо и сестре част ми је да Вам представим андроид апликацију:

    Славски подсетник



    https://play.google.com/store/apps/d...avskipodsetnik


    Циљ овог програма Славски подсетник је да споји верско и традиционално са практичним и савременим одговорима једној Православној породици која слави или почиње да слави Крсну Славу, тј. да се православни хришћанин упозна са основним стварима везани за припремање и прослављање Крсне Славе.
    Поред наведеног дат је и кратки опис о понашању у храму,o хришћанском дому,укратко житије Светих појединих крсних слава, молитве,акатисти, тропоари славски итд...
    Кориснику је остављена могућност да унесе податке о домаћину, члановима домаћинства, као и да се унесу позивнице за крсну славу (функције: додавање, измена, преглед, брисање итд..).
    Пре уноса података неопходна је регистрација корисника ради безбедности унетих података. Сви подаци се чувају у SQLite бази података на телефону и само корисник телефона има приступ њима на основу унетог корисничког имена и лозинке.
    Из програма се може позвати или послати порука ако је унет број за Пароха или за позивницу за крсну славу.
    Нека Вама који славите, или тек почињете, прослављање Заштитника Ваше породице буде Богу угодно и верски исправно.
    Срећна Крсна Слава!

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Како је настала Југославија...
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 15.07.2015, 19:43
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 10:56
  3. Квалитет образовног система
    Autor yossarian u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 04.08.2011, 20:42
  4. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  5. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.08.2008, 13:28

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •