Sanjarenje, maštanje...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Sanjarenje, maštanje...

    Toliko je rasprostranjeno među ljudima, mladima i starima, da ga stručnjaci znaju nazivati i 'jednom od centralnih crta ljudskog života'. Neki procjenjuju da na sanjarenje ode i do trećina budnih sati.
    Sanjari se o svemu i svačemu: o stvarima koje bi se mogle desiti (fenomenalan sportski uspeh, veza sa osobom koja vam se dopada...), o stvarima koje nisu baš verovatne (veza sa A. Žoli, recimo) , o stvarima koje se ne mogu desiti (ljubavna veza sa likom iz omiljene serije, na primer).
    Nekad se sanjarenjem samo vraćate u prošlost i ponovo proživljavate lepe trenutke, a nekad i mučite sebe mislima o lošim stvarima koje više ne možete da promenite, ili o lošim stvarima koje bi se, bar teoretski, mogle desiti.


    Jedna drugarica sa Foruma je izjavila kako je sanjarenje znak slabosti - poštujem njen stav... U tom slučaju sam mnogo slaba i nije mi žao ...



    Sanjaranje... maštanje...
    Zar to nije divno..?



    Potstiče kreativnost, projektuje nove želje, ukaziuje na neke drugačije tokove života...


    Kakvi bismo bili bez sanjarenja i maštanja?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Sanjarenje, maštanje...

    dok smo mladi sanjarimo i mastamo vise, jer imamo manje problema.


    sa godinama sve manje sanjarimo, jer imamo vise problema.
    neunistiva zlojebaba!

  3. #3

    Odgovor: Sanjarenje, maštanje...

    Sanjati, ne mogu ti to uskratiti
    Dobro, zlo, sve ce se to jednom vratiti
    Mi moramo sanjati.
    Godine, vidi sto su ti uradile
    Pobjeci, ne moze se od sudbine
    Sanjaj neke ljepse godine
    Svako ima svoje razloge
    I kad razlozi ne postoje
    Ti u ljubavi mojoj si
    Iste stvari mi smo sanjali
    Sanjati, nakon kise sunce donijeti
    Igre sve, i bez nas ce se igrati
    Mi moramo sanjati

    E, ja sam od ovih što moraju sanjati. I to mi definitivno niko ne može uskratiti.
    Da li me mogu problemi odvući od maštarenja?
    Ne.
    Vrlo često mi upravo maštanje pokaže put kojim moram ići da bi se izvukla iz lavirinta problema. Maštanjem otkrivam želje koje pokušavam da ostvarim.
    Mašta me čini živom.
    I tako je dobro znati da su neka maštanja prerasla u realnost.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Sanjarenje, maštanje...

    Bez sanjarenja bi bili...ko zna kakvi.Iskreno,meni se sanjarenje više puta obilo o glavu,ali ne prestajem da sanjam taj moj skok iza duge...znam da će se desiti,prirodno,da se posle kiše pojavi duga...iako je kiša stvarno potrajala,ja ne odustajem...
    Za mene je pozitivno,samo treba znati pravi trenutak,da se vratim u realnost,tu imam još malo da učim

  5. #5

    Odgovor: Sanjarenje, maštanje...

    Nisam sigurna da znam gde prestaje sanjarenje, a počinje laganje sebe...
    Treba oprezno sa tim...



  6. #6

    Odgovor: Sanjarenje, maštanje...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku


    Kakvi bismo bili bez sanjarenja i maštanja?
    Isprazni, ravnodušni, sivi, nedefinisani i nezanimljivi.

    Kakav je to vrhunski mazohizam - ne dozvoliti svome umu da luta...
    _________Una16

  7. #7

    Odgovor: Sanjarenje, maštanje...

    Kada sanjarenje prestane nastupa umiranje,
    a to može da bude dugo i bolno.
    Ko ume da fokusira maštu samo je na dobitku.
    Samo, to više nije ono slatko sanjarenje
    gde nas misao vodi gde ona hoće.

  8. #8

    Odgovor: Sanjarenje, maštanje...

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    Isprazni, ravnodušni, sivi, nedefinisani i nezanimljivi.

    Kakav je to vrhunski mazohizam - ne dozvoliti svome umu da luta...
    Baš to
    Nikada u svojim snovima i maštanjima ne ispadnem pobednik ili neko veliki; ne osvajam i ne spašavam... Uvek, veruj mi, UVEK sam to ista ja koja je tu i kad ne sanja!
    Nije previše dobro da potpuno zaroni u pravcu snažne struje...svako bira svoj gaz!
    Sanjarenje,maštanje...lutajući um,bezgraničnost misli omogućava mi da na problem gledam iz drugačije perspektive i time nailazim na kreativna rešenja!
    Bozanska harmonija...tako blizu a tako daleko.
    Ćuti i prenesi dalje....

  9. #9

    Odgovor: Sanjarenje, maštanje...

    mislim da u svemu treba imati meru tako i u mastanju.... gde bi bili da smo nemastoviti????
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #10

    Odgovor: Sanjarenje, maštanje...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Sanjaranje... maštanje...
    Zar to nije divno..?
    Potstiče kreativnost, projektuje nove želje, ukaziuje na neke drugačije tokove života...
    Kakvi bismo bili bez sanjarenja i maštanja?
    divno... pobeci od problema i stvarnosti i opustiti se...
    naravno da treba biti umeren i oprezan i povuci granicu izmedju stvarnosti i mashtarija....
    najcesce ideje i resenja nalazim dok mastam... i zelje... koje se trudim da ostvarim (osim ako ukljucuju Wentwortha Millera ) i relaksiram se kako bih mogla dalje ili samo prelecem preko nekih lepih dogadjaja i trenutaka koje pamtim... (:
    bez sanjarenja i mastanja bismo bili hladni i suvoparni...
    Citius, Altius, Fortius.

  11. #11

    Odgovor: Sanjarenje, maštanje...

    To je nesto u cemu uzivam,pobegnem od svega u neki savrseni svet,odmorim se psihicki

  12. #12

    Odgovor: Sanjarenje, maštanje...

    Ja sam jedna od onih sto vole da sanjare.
    Ne bezim od realnosti, ali imam periode kad uletim u neki svoj svet i prepustim se mastarijama.A sta bi bilo da nemamo taj mali beg od stvarnosti?
    Kako bi mogli funkcionisati u ovom ludilu od zivota?

    U malim dozama i oprezno, sanjaranje moze biti korisno.

  13. #13

    Odgovor: Sanjarenje, maštanje...

    Nista lepse od sanjarenja i mastanja.Celi svoj zivot sanjarim i mastam,budna sanjam,
    "Neprijateljima treba neprekidno oprastati, jer je to upravo ono sto ih najvise ljuti.

  14. #14

    Odgovor: Sanjarenje, maštanje...

    Jako volim da sanjarim.To obično radim ujutru .Probudim se ,pogledam u prozor,kroz rupice na roletnama ulazi svetlost u sobu a ja još nemoćna da podignem telo ponovo zatvorim oči i zamislim nešto što bih volela da mi se desi,nekoga koga bih volela da vidim ili pokušam da budna odsanjam san do kraja.Taj deo dana me ispunjava nekom lepom, pozitivnom energijom.
    Ne traje to dugo ali je nešto što mi puni baterije.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  15. #15

    Odgovor: Sanjarenje, maštanje...

    Da, radim to ponekad. Ali se ne zamlaćujem previše. Mašta je ,po meni jedan od važnijih sadržaja misli; kada mislim ja SANJAM, rekao je Valeri, potvrđujući time njihovu povezanost, nerazdvojnost. Mašta je laž, ali ona ne mora da bude neophodno loše rešenje, ona može biti međukorak kojim stvaramo uslove u kojima će istina biti prihvatljiva, u njoj se čovek oseća utvrđen kao u nekoj palati od gvožđa i cementa s ogromnim prozorim. Na to me asocira maštanje. U isto vreme to je samo odraz u vodi koje ne samo lak povetarac, već i sena nekog prolaznika može iskriviti. Zato tako retko to i radim.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •