Tomislav Nikolic - Strana 13
Strana 13 od 15 PrvaPrva ... 31112131415 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 195 od ukupno 216
  1. #181

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Citat NIKNIK kaže: Pogledaj poruku
    овде немам шта додати, као да сам ја писао, а нисам.

    Србија се поклони пред одром лажног бога, и доби заслужену награду.


    Давно беху ове речи написане, али их се не сетисмо, недостојни:

    Једном свиња из пуна корита
    пред вратима имућнога дома,
    ка умије, по свињски локаше.

    - Петар Ii Петровић Његош
    Nisam ni mislila da će se neko danas manuti epova, ili da neće svojatati barem Njegoša. Poznati su u psihijatriji takvi slučajevi doživljavanja sebe kao epskog junaka koji se bori u najmanju ruku protiv celog sveta ili izmišljenih neprijatelja. Ali za razliku od romantičnog zanesenjaka Don Kihota ovde nam slučajevi kroje kapu i određuju sudbinu naroda. Ovo sa boldovanjem svinja ću da zanemarim, mada si došao do izražaja, naročito svojom tolerantnošću. Ipak verujem da s obzirom na toliki broj radikala koji se razumeju u temu, nema zime za nas ove godine, biće svinja koliko hoćeš.

    Citat Petar II kaže: Pogledaj poruku
    ,,SQUAW,,

    Moja reakcija na sadržaje uvredljivih postova nije vezana za
    Nikolića ili Tadića, da uprostim, ne sviđaju mi se ni jedan.

    Postovi su vrijeđali Srbe iz Krajine i Mariju Šerifović.
    Post koji dovodi u vezu pjesmu Marije Šerifović i Nokilića je po
    meni blaćenje nečega što je jedino dobro i pozitivno poteklo
    iz Srbije glede međunarodnog učešća.
    Marija Šerifović je svojom voljom dovela u vezu uspeh Srbije, a naravno najviše svoj u vezu sa politikom i sa delovanjem SRS, prema tome, otvoreno se stavila, svojom ili voljom onih koji njome manipulišu na jednu političku stranu. Ono što je gore rečeno je vic koji u Beogradu već znaju i vrapci na ulicama, mislim da je čak objavljen i u listu Press. Pesma mi je stigla na mail, i kopirala sam samo njen deo, ima još, a nisam se htela njome narugati Mariji, već gosn staloženom i tako nekim njegovim glasačima. Uostalom, moja stvar.


    Karikiranje pjesme koja je proglašena najboljom pjesmom Evrope
    za prošlu godinu, i da je zlo još veće, karikiraju je oni koji bi trebali
    da je fale na sva zvona da i njene mane, ako postoje a ja mislim
    da ne postoje, što manje ističu.
    Hvalili smo je na sva zvona, i hvalimo je. Postoji tema o pobedi Marije Šerifović i lepo piše sve što mislim o njenom uspehu i njenom umetničkom angažmanu, i uvek i uvek sam je branila i kada su se sa njenom pojavom sprdali upravo onakvi kakvi se ovde izdaju za ugrožene
    Ne sećam se da je neko tada sastavio lepo ćirilično pismo u njenu odbranu!... Verovatno zato što radikalska kampanja sa njom kao maskotom još nije bila na vidiku.

    Ako želite da iskažete svoju političku nepismenost radite to na drugi
    način ovim činite štetu samo sebi i Srbima.
    Stičem utisak da Vi i niste svjesni koliko ima destruktivnosti u Vašim
    stranačkim prepucavanjima, koristite vrlo plitke, primitivne i jako
    štetne metode da se istaknete ili da okaljate drugu stranu.
    Ja stičem utisak da je neko ovde pogrešio VEK. Ali to je moj utisak. I nigde u pravilniku ne piše da ne smem da ga iznesem. Čak sam pri tome prilično suzdržana, ali, naravno ako neko želi da nađe manu, može da pročita u pravilniku negde i da administrator ne treba ni da je živ na svom forumu. Koliko sam ja politički pismena ili nepismena ti pojma nemaš. Verovatno bi trebalo da koristim hajdučko uskočku terminologiju ili da delujem kao dnevnikov dodatak... ili nešto još grđe... skupština opštinskog odbora na primer. To što iz tvog ćoška to izgleda plitko i primitivno, iz mog kad pogledam tvoje postove koji liče na licitacije mrtvima, nabrajanje neproverenih informacija zbog čega si više puta i brisan i opominjan čini mi se... za moj pojam to nije racionalno sagledavanje situacije... i to nije ni plitko. Dimenziju kao što je dubina i ne poseduje. Koliko to šteti meni nije tvoj problem. A ti si verovatno neko ko je Bogom dan da proceni šta Srbima šteti, a šta koristi. Imam čudesan pritisak na rektum od takvog velikosrpstva i zbog tih što se ubiše od ocila i orlova hrišćanski kokajući i ujke i turke u dvadeset prvom veku ja se i osećam kao Indijanac na svojoj dedovini. Sada živim u rezervatu. Malo me je. A uskoro ću i da nestanem.

    Političare u Srbiji koji danas visoko kotiraju nazivate pogrdnim
    imenima, lijepite im razne neprihvatljive etikete, a da i ne znate
    šta time sebi činite, sami sebe pljujete, tu je poenta Vaše političke
    nezrelosti, time sebi stvarate vrlo lošu političku klimu u Srbiji.
    Očigledno imamo problema sa vizijom sveta, rekla bih u najmanju ruku da misliš da se obraćaš portparolu DSa, a po onome što govoriš, prava adresa su upravo glasnogovornici SRSa.

    Treba da malo promislite, spustite loptu na zemlju, mućnete glavom
    i postavite sebi pitanje im li nečega lošeg u našem javnom istupanju
    kad su političari i stranke u pitanju i šta može da prizvede, dugoročno
    gledajući, to naše bahato i neozbiljno ponašanje.
    Podsetiću te da nismo u skupštini, a ovakvi orkestrirani napadi tamo više priliče. Zbog neozbiljnog ponašanja tvojih istomišljenika, posao administratora je ovde od jedne dobrovoljne uloge praktično posmatrača i čuvara pravilnika, pretvoren u kuluk sa punim radnim vremenom. Bitno je da dušebriznici primete da je admin aktivan čim im to ne odgovara. Bilo bi ok da sam uzela drugi nick i pisala ovo isto? Ne, meni to tek nije ok.


    Ja kao neutralan u tome vidim dva izvora problema, neporofesionalne
    i netolerantne vođe i predstavnike stranaka koji svaku priliku iskoriste
    da već složenu situaciju naprave još složenijom, a drugi zvor je narod
    koji svojim raznim glupostima dolijeva ulje na vatru.
    O čemu ti pričaš? Očigledno je da ovde pokušavaš da biješ nekakve velikodržavne bitke projektovane iz realnog života. Izjasnila sam se kao i svi drugi, glasaću za Tadića, samo toliko. Nisam ni predstavnik DS ni Vlade niti sam nekakav ministar sa ili bez portfelja, svejedno, ne krijem svoje mišljenje o nekome koga smatram katastrofalnom opcijom i koga smatram delimičnim krivcem za sve sunovrate ove zemlje tako lepo ukrašene ćirilicom. Ako hoćeš, moral mi ne dozvoljava da ono što mislim krijem po svaku cenu, smatrao ti to dubokoumnim ili ne.


    Forumi koji su već duže vrijeme medij broj jedan kad je u pitanju uticaj
    na obične mase, a moguće je da imaju veliki uticaj i na političare, treba
    da vode računa o tome koji sadržaji su prihvatljivi, koji nisu, koji su
    uvredljivi i koji nisu, a sve u cilju suzbijanja širenja netrpeljivosti unutar
    istog naroda.

    Forumi? Baš bih volela da vidim to istraživanje i njegove rezultate. Koliko zapravo ljudi ima u Srbiji internet i koliko zapravo, makar i iz druge ruke prati forume. Slažem se o suzbijanju netrpeljivosti, ali bezazleni vicevi i pesmice svakako su manji izvor toga od svake vrste primitivizma kojima nas je 20 godina častila ona politička struja koju zapravo zastupaš.
    No hajde i to da je na stranu, neka se Toma Nikolić premetnuo u dobrog duha Kaspera ili Svetog Savu kako ti volja, nemoj da zalaziš slučajno po forumima na kojima dominiraju radikali... moguće je da će te udariti šlog od tolerancije, pošto si već revnosan branilac političkog mira...

    Ono, što gospoda radikali () nikako ne uviđaju je da ratovi nisu počeli onda kada se pojavilo višestranačje, već onda kada su oni i njima slični zajahali ovu i sve susedne zemlje. Trebalo bi da najmanju ruku budemo resetovani makar juče, kako ne bismo u memoriji imali niti jednu njihovu brljotinu.

    A sad me se mani i ti kao i tvoj drugar NIKNIK. I svaki sledeći koji misli u vaše kolce. Ukoliko imate nešto da mi poručujete ubuduće, a da nema veze sa temom, kao pola ovoga što vi i ja pišemo, pišite mi na pp. Ostalo će biti brisano. I nauči da citiraš, onako kako ti je već nekoliko puta objašnjeno.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #182

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...a koliko je čeda dobio od otmica koje su organizovali njegovi?......i od droge koju su ti isti prodavali?...
    Ma to je cika Misko smutio da bi se oslobodio pdv-a!
    Boze, kako ne shvatas?
    Zar te 90-e nisu naucile kako ziveti zivot?
    Back in red!

  3. #183

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Ma to je cika Misko smutio da bi se oslobodio pdv-a!
    Boze, kako ne shvatas?
    Zar te 90-e nisu naucile kako ziveti zivot?
    ... ...svi lazu samo ceda ne...

  4. #184

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Odmah na početku sam se ogradio od Nikolića i Tadića jer o njima
    nisam do sada polemisao i nisam imao namjeru da polemišem, pošto
    sam iz RS a mi tamo na političke stvari gledamo na drugi način,
    ne tako primitivno kao ti u svom postu posvećenom meni, naročito
    kada me dovodiš u vezu sa čini mi se Nikolićem, uz obavezno
    skandiranje i izvikivanje parola, kome?...meni, ne dajem ja ni po
    lule duvana na te Vaše nezrele političare, nisu oni meni ni do koljena.

    Sugestije upućene u postovima su isljučivo sa dobrom namjerom,
    to što ja otvoreno koristim terminologiju koja priliči, a koja se
    tebi ne sviđa to je već druga stvar.

    Kada su u pitanju opomene, imam opomene jer ih Vi dajete, da ih dajem
    ja i ti bi sigurno imala opomene, a pošto ne dajem nemaš, ako ti to
    smeta sama sebi lupi opomenu da smo bar u nečemu jednaki.

    Niknik je moj prijatelj kao i stotine drugih Srba i Srbkinja širom svijeta
    imamo istovjetne stavove, ne damo se pod čizmu fašizma.

    Mišljenja sam da si dovela u vezu moj odnos prema Kosovu i Nikolića,
    sa njim ili bez njega moj stav o Kosovu je isti, i ne samo Kosovu već
    svakom komadu zemlje Srbske i prema svakom Srbinu.
    Za me ne je svaki Srbin važan bez razlike gdje živi, za svakog ću da se zauzmem, za svakog ću da ratujem ako treba i za Kosovo ću da ratujem
    ako bude potrebno, jer je to moja dužnost jer pripadam tom narodu.

    Bez razlike što o meni imaš loše mišljenje, vjerovatno i drugi članovi
    foruma koji na Srbe gledaju kao na predmet trgovine, da ne dijelim
    dobronamjerne savjete jer se nakaradno tumače, ostavit ću jednu
    pouku samo za tebe.
    Srbija će poći da napreduje Ekonomski i na sve druge načine kada
    bude u politiku uvela reda kao mi Srbi u BiH.
    Kada to uradi kada stvori političke i pravne uslove, tada će doći
    čovjek iz RS i ponuditi Srbiji nešto što drugi nemaju i što će od
    Srbije da napravi jaku Ekonomsku silu, a da pri tome ima garancije
    i zaštitu države, jer to ne može da realizuje u BiH.
    Ako Srbija ne ispuni takve uslove to ide vjerovatno Grčkoj ili Rusiji.

    A ti i dalje nas iz Bosne trpaj u neke Vaše torove, jer je to za tebe
    jedini način da dokažeš da si patriota, malo toga sam poučnog i
    pametnog pročitao tamo gdje bi ga trebalo biti najviše, jer i onaj
    koji Vam je takođe dijelio dobronamjerne sugestije, pisao korisne
    postove nije više na forumu, vjerovatno nije podoban.(Yossarrian)
    Poruku je izmenio SQUAW, 11.02.2008 u 22:50 Razlog: izbrisan deo koji nema veze sa temom

  5. #185

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Ja reko' da me se maneš, al' valjda tvoja treba da bude poslednja. Ok. Neću više odgovarati. Lične zamerke sam pročitala i izbrisala, rekoh, biće obrisano sve što veze nema sa temom, i ovako je ostalo više no što treba. Meni bi bilo dosadno da pričam sa mnom. Ja bih uzela pa kopirala nešto, za promenu.

    Srbovanje ti nije zabranjeno, to će da sredi državu.
    Srbi iz Bosne nemaju nikakve veze sa temom, uostalom pola foruma je iz Bosne.
    Ja te dovela u vezu sa Nikolićem, a ti se javio na temu? Ok, neka bude.
    Ja koristim terminologiju koja se tebi ne sviđa, ti koristiš onu koja se meni ne sviđa, dakle egal.
    Ako je ikome stalo do morala i ravnopravnosti da dovučemo i par ugroženih hrvatskih nacionalista i par ugroženih šiptarskih... pa neka tamburaju... a mi ćemo da budemo naši onda
    Opomene nisi dobio od mene.
    Yossarian je banovan jer nije bilo drugog rešenja za sad. Uostalom i to ti je drugar, pa neka ti sam ispriča, nemoj pred rudu

    Ja u stvari i ne znam u čemu je tvoj problem. A i ne zanima me

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #186

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Neka pregleda odakle mu 1 500 000 evra za kampanju!
    Нисам му близак, па га питајте сами ево Вам адреса : http://www.srs.org.yu/

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Nisam ni mislila da će se neko danas manuti epova, ili da neće svojatati barem Njegoša. Poznati su u psihijatriji takvi slučajevi doživljavanja sebe kao epskog junaka koji se bori u najmanju ruku protiv celog sveta ili izmišljenih neprijatelja. .
    ја сам цитирао Његоша и навео да је песма његова, прочитајте, још сам нагласио да није моја. Неразумем ово о психијатрији, невероватно ми је да ми једна тако свесрдна особа као Ви инпутира да сам за неуропсихијатрију зато што цитирам Његоша.
    Његош је у својој песми описао две супротности ( као у осталом и многе басне ) нити се он игде изјаснио ко је свиња, а ко орао, те ни ја себи нисам смео себи приуштити такво право. Остало је сваком да сам себе препозна.

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ali za razliku od romantičnog zanesenjaka Don Kihota ovde nam slučajevi kroje kapu i određuju sudbinu naroda. Ovo sa boldovanjem svinja ću da zanemarim, mada si došao do izražaja, naročito svojom tolerantnošću.

    Текст сам појачао ( болдовао ) из разлога наглашавања. Тако се много лакше чита и чита се до краја, а не површно, што је склоност дела људи на форумима чим је нешто дуже. Да сам појачао део о орлу свело би се на исто.
    Појачавање текста ( болдовање ) препоручује правилник форума : VELIKA SLOVA su na forumu zabranjena, jer se to smatra vikanjem, a vikanje ovde nije dobrodošlo. Ako je neophodno da neku reč ili rečenicu naglasite, učinite to tako što ćete tekst boldovati ili ga obojiti. Poruke koje krše ova pravila biće izmenjene/obrisane od strane moderatora i članu će biti skrenuta pažnja.

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    . Ipak verujem da s obzirom na toliki broj radikala koji se razumeju u temu, nema zime za nas ove godine, biće svinja koliko hoćeš. .
    Без обзира на све овај Ваш напис није исправан. Да сам радикал схватио бих да ме називате свињом, а то признаћете није исправно.
    И радикали и ми који нисмо радикали можемо написати своје мишљење ( виђење ) наше данашњице која није светла, дапаче прелази у опасну.
    Ја ту опасност видим у стравичној подели Србије на два табора. Ради информације прилажем политичку карту Србије после избора и пратећи текст.




    објављено: 12/02/2008]

    http://www.politika.co.yu/rubr.....12.sr.html

    Графички приказ победника другог круга председничких избора, по општинама.

    http://www.politika.co.yu/rubr.....ka.sr.html
    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    A sad me se mani i ti kao i tvoj drugar NIKNIK. I svaki sledeći koji misli u vaše kolce. Ukoliko imate nešto da mi poručujete ubuduće, a da nema veze sa temom, kao pola ovoga što vi i ja pišemo, pišite mi na pp. Ostalo će biti brisano. I nauči da citiraš, onako kako ti je već nekoliko puta objašnjeno.
    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    ADMINISTRATOR će učestvovati na ovoj i bilo kojoj diskusiji ako želi na način na koji želi, kao i ti uostalom. I ja sam član. .
    Ово су Ваше речи ако се сећате. Сасвим је нормално да се и Вама одговори када учествујете у дискусији или за Вас важе нека друга правила. У циљу разумевања очекујем одговор. Нема потребе да ми претите, ја то Вама никада небих урадио

  7. #187

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Ово су Ваше речи ако се сећате. Сасвим је нормално да се и Вама одговори када учествујете у дискусији или за Вас важе нека друга правила. У циљу разумевања очекујем одговор. Нема потребе да ми претите, ја то Вама никада небих урадио
    Naravno da je sasvim normalno, pa ja sam i rekla da ću učestvovati na svakoj temi koliko i kad želim, nigde nisam branila da mi se odgovara. To je samo bio odgovor na tvoje i slične kritike o mom učestvovanju na nekoj temi, koje su bezvezne po mom mišljenju.

    Nemam šta da ti pretim, niti ti pretim, na svakoj temi na ovom forumu možeš naći istu ovakvu moderatorsku "pretnju". Sasvim normalno ako priča veze sa temom nema. U tom smislu sam i rekla da me se maneš. Toliko o površnosti.

    U cilju razumevanja ja bih ti vrlo rado odgovorila da nemam da radim nešto zanimljivije. No moraćeš da se družiš sa nekim drugim. I sada i ubuduće. Idem da trebim pirinač.

    Majmun i bit

    Piše: Teofil Pančić

    Ne unižava čovekovo dostojanstvo to što je “postao od majmuna” (kako se obično pojednostavljeno prikazuje poreklo ljudske vrste) nego što mnogi naši dvonožni srodnici insistiraju na tome da – ostanu majmuni. Nije, dakle, problem ni u ljudima ni u majmunima, no u onima što su se zaglavili negde između, pa to svoje evolutivno polutanstvo još proglasili za jedinu meru stvari, za ono kakvi bismo svi trebali biti akoli nismo “izdajice”. Čega? Vaskolikog majmunstva, ta čega bi drugog?

    Ta su naša braća od stričeva tu među nama, mada se dobro kriju, ne vole da se eksponiraju ako nisu u gomili, buljuku, čoporu, hordi, ako nisu u situaciji da bez straha od kazne ispolje svoju zversku ćud, svoj krvožedni instinkt banalnih siledžija, svoju narcisističku potrebu za kreštavim majmunisanjem, napokon.

    A kada su sami, onda su pitomi. Ne veru se po drveću, nemaju višak čekinja, bananu prvo oljište pa pojedu, naizgled, sve je s njima, dakle, “komifo”. Spolja gledano, reklo bi se da su se potpuno uljudili, raspoznaju slova – neretko s mukom i otporom, doduše – i proizvode relativno artikulisane glasove na nekom od postojećih jezika, zapiraju se, upravljaju motornim vozilima...

    U poslednje vreme su se, bogme, i kompjuterizovali, ma šta kompjuterizovali: sajber svet postao je najdraže utočište i pribežište majmunskog u čoveku diljem planete, eno gde u svakom trenutku milioni njih besno lupaju po bezbrojnim tastaturama, zaštićeni anonimnišću koju kukavice i ništarije najviše vole, iz svojih b®logčića izlivaju tone i tone fekalne mržnje, rečju, slikom, zvukom, znakom, svakim dostupnim sredstvom obznanjuju kako su ponosni na svoju zversku prirodu, kako ne nameravaju evoluirati u LJude, jer im je lepo baš ovakvima kakvi su. A kako da im i ne bude lepo, kad im se uglavnom može da čine šta hoće?

    Diglo se, vidim, nešto panonske naše prašinice oko one trojice evolutivnih polutana što su zapalili novosadsku pekaru “Violeta”, pa snimak svog zločina – pod milim naslovom “...i lete u nebo” – plasirali na megapopularnom sajtu Jutjub, čuvenom po tome da na njemu svaka zamisliva zamlata može da pusti bilo koji audiovizuelni produkt svog uma, ako ga ima. Mislim na um; produkt ima svakako. A i ako ga nema, mislim opet na um, pa nije ni važno, sve totalitarnija internet-demokratija ne pravi pitanje oko takvih sitnica.

    Uzgred budi rečeno, pri veselom svom paležu ovaj je trio urlao “Bože pravde”, što nije drugo nego čin satanističkog sarkazma, naglavačke okrenutosti važnih pojmova LJudskog.

    Mora da su tri novosadska ljudomajmuna bila strašno ponosna na svoj podljudski čin; možeš ih zamisliti kako gledaju sebe na Jutjubu, i to baš onako kako je jedan pesnik i plemenitaš sa povelike nadmorske visine odavno (pro)rekao:”Sve se čovjek bruka sa čovjekom: gleda majmun sebe u zrcalo”. Gleda se tako, pa mu sve nekako toplo oko srca, raznežio se nad samim sobom, nad ubavošću svoje pomajmunjene egzistencije, nesebično posvećene tome da se ritualno zapiša, zasere i zabljuje sve ljudsko u čoveku, gdegod se na takvo šta naiđe. A za izgovor potreban zločinstvu ne treba se sekirati, cela jedna industrija laži, gnusoba i besmislica radi samo na tome da organizovanim majmuni(sti)ma diljem sveta pruža izgovore, naravno, svakome svoj, u skladu s lokalnim prilikama.

    Ima stari, dobri Oldous Haksli (čitanje kojeg bi valjalo zanavljati na svakih desetak godina) jednu knjigu, u nas poznatu – po starom ”Cesarčevom” izdanju – kao “Majmun i bit”.

    Dakako, ovaj uspravljeni, naizgled opismenjeni, digitalizovani sajber-majmun razmišlja, shvata, oseća i razume o biti iliti o suštini bilo čega na Zemlji, Nebu i između tačno koliko i onaj naš podaleki zajednički predak iz dubine pradavnih milenijuma. Zato on, taj majmun za tastaturom, do “biti” radije bira prečice, zato on celu bit ljudskog postojanja na Zemlji radije radikalno zipuje u nekoliko degeneričnih parola, za kojima ima uslediti ništa manje kretenska “akcija”. I sve dok je tako i dok je takav, nikada neće moći preskočiti sopstvenu senku, transcendirati svoje postojanje, i ugledati u zrcalu ljudski lik, onaj uistinu dostojan ideje Boga i ideje Pravde.
    Tekst sam boldovala iz razloga naglašavanja. Tako se mnogo lakše čita do kraja, a ne površno što je sklonost dela ljudi na forumima čim je nešto duže. Ostalo je svakom da sebe prepozna.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #188

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...pobrkao si lončiće kao i uvek... ...kod mene se učiteljica ne pita ništa...
    ...onda pitaj mUciteljicu...

    @ Indijanka: ne mogu da verujem da neke l(n)ikove dozivljavas iole ozbiljno...

    @ dJecaci vrle patriote: ukoliko vec hocete da budete veliki Srbi, naucite pravilno da pisete srpski...domovina se mozda nekada branila LJepotom, mislim da je danas kultura mnogo bitnija...
    Poruku je izmenio love hunter, 12.02.2008 u 16:06

  9. #189

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    @ Indijanka: ne mogu da verujem da neke l(n)ikove dozivljavas iole ozbiljno...
    Ma jock, nemam šta da radim dok mi se ne osuši lak na nogicama a i vidim da se ljudima ratuje sa mnom, pa što da ne učinim Nego, ni ovo što ja i ti pričamo nema veze sa temom, a ni te učiteljice oko kojih se preganjate već dve strane, pa ako može tema da se unormali bilo bi lepo. Jadan Toma, niko nešto lepo o njemu da kaže
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #190

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ma jock, nemam šta da radim dok mi se ne osuši lak na nogicama a i vidim da se ljudima ratuje sa mnom, pa što da ne učinim Nego, ni ovo što ja i ti pričamo nema veze sa temom, a ni te učiteljice oko kojih se preganjate već dve strane, pa ako može tema da se unormali bilo bi lepo. Jadan Toma, niko nešto lepo o njemu da kaže
    Jap, potpuno si u pravu. Ispravicemo to odmah:

    Tomislav Nikolic.

    Strog.

    Pravedan.

    Blage naravi.

    Patriota.

    Vizionar.

    Veliki Srbin.

    Posten.

    Radan.

    Vredan.

    Inteligentan.

    Obrazovan.

    Trudnica (ali u proslom zivotu).

    Zar nisam divan?

    P.S. E, zaboravio sam: transformer.
    Poruku je izmenio love hunter, 12.02.2008 u 16:17

  11. #191

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Nikolić: SRS ne želi da uđe u vladu

    BEOGRAD - Mada se već danima spekuliše da zamršena situacija u vladi i žestoka zavada koalicionih partnera ide naruku radikalima, te da su više nego ikada blizu vlasti jer takoreći mogu da biraju s kim će se udružiti - Koštunicom ili Tadićem, zamenik predsednika SRS- a Tomislav Nikolić juče je konačno stavio tačku na sva takva nagađanja, rekavši da radikali ne žele da uđu u vladu, ali i da su spremni da pomognu u spasavanju Kosmeta kao opozicija.

    - Samo, ja ne vidim kome šta da pomažem. Oni nemaju stav, ne sastaju se ni u vladi ni u parlamentu, a telefonski mogu da prodaju državnu imovinu - kazao je Nikolić.

    On je kritikovao predsednika i premijera Srbije Borisa Tadića i Vojislava Koštunicu zbog političke krize u zemlji, rekavši da su se ogolili kao dva čoveka nedostojna da vode državu.

    Nikolić je ocenio da se jučerašnjim odlaganjem konsultacija predsednika parlamenta Olivera Dulića i šefova poslaničkih grupa, čini usluga Albancima.

    - Albanci su sad kao na krilima. Amerika im gura leđa, mi se tome ne odupiremo, nijednu branu ne podižemo - rekao je on.

    Upitan da li se zbog političke krize u zemlji može očekivati raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora, Nikolić je rekao da mi nikad nismo blizu izbora, jer ministri u vladi više vole svoje fotelje nego članove svojih porodica.

    Autor: Jelena Velinović

    Glas javnosti: 12.02.2008

  12. #192

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Nikolić pravi svoju stranku

    Izvor: B92, FoNet, Blic, Dnevnik, Večernje novosti

    Bivši zamenik predsednika radikala Tomislav Nikolić ne veruje da će pridobiti većinu članova Centralne otadžbinske uprave, piše Blic.



    Tomislav Nikolić (Beta) Predsednik novoformirane poslaničke grupe "Napred, Srbijo" izjavio je da će najverovatnije formirati sopstvenu stranku. On je objasnio da ne veruje da će na sednici Centralne otadžbinske uprave uspeti da pridobije većinu članova jer su, kako je naveo, mnogi poslanici potpisali blanko ostavke, dok će mnoge njegove pristalice biti sprečene da prisustvuju zasedanju.

    "Ja hoću da budem u stranci u kojoj su moji prijatelji i koji žele da modernizuju stranku. Znam da ima mnogo odbora koji su na mojoj strani, ali oni im u petak neće dozvoliti da zasedaju. Svim odborima uputili su zahtev da odgovore da li podržavaju Šešelja, a ne sa pitanjem da li je Toma Nikolić izdajnik", kazao je Nikolić.

    Poslanički klub i u Vojvodini?

    Rascep u stranačkom vrhu Srpske radikalne stranke, koji se između Šešeljeve i Nikolićeve struje preneo i na niže, opštinske nivoe u Vojvodini, moguće je da će rezultirati osnivanjem posebnog poslaničkog kluba u Pokrajinskoj skupštini, piše Dnevnik.

    Pokrajinski poslanik SRS Ladislav Tomić iz Kikinde rekao je novosadskom listu da je osnivanje novog poslaničkog kluba "vrlo verovatno".
    Nikolić je za Blic rekao da mu je generalni sekretar SRS Aleksandar Vučić "potvrdio da nikad neće biti u stranci koju vode Dragan Todorović i Vjerica Radeta", ali nije mogao da kaže zašto je Vučiću bilo potrebno toliko vremena da se o tome izjasni.

    U uspeh nove stranke ne sumnja Borislav Pelević koji se posle rascepa u SRS-u priklonio Tomislavu Nikoliću.

    “Ja sebi više ne vidim mesto među ljudima koji su ostali u toj Srpskoj radikalnoj stranci. Mi ćemo ovih dana odrediti ime nove stranke, koja će u svom imenu sadržati ime ‘radikal’ u svakom slučaju. Nećemo odustati od programa, izvornog programa SRS-a, ali nećemo ovako interpretirati taj program”, rekao je Pelević.


    Pop-Lazić: Nije trebalo da glasamo za SSP



    Gordana Pop-Lazić (FoNet, arhiv) Potpredsednica Srpske radikalne stranke Gordana Pop-Lazić rekla je da bi vanredni kongres SRS-a mogao da bude održan ukoliko to zatraži petina opštinskih odbora stranke, ali da ne veruje da će se to desiti.

    Gostujući u emisiji "Poligraf", ona je ponovila da su Tomislav Nikolić i Božidar Delić izdajnici i optužila Nikolića za krađu mandata.

    Pop-Lazićeva tvrdi da je Nikolić odluku o glasanju za SSP doneo bez konsultacija sa ostalim članovima.

    “Mi smo bili potpuno nepripremljeni za njegovu izjavu i bili smo veoma ljuti što ni pre toga, ni posle toga nismo imali poslanički klub na kojem bismo mi svoj stav utvrdili po tom pitanju. Nikada nismo bili spremni da glasamo za SSP, pojedinačno svi su bili zapanjeni njegovom izjavom“, kaže Gordana Pop-Lazić.


    "Šešelju ne odgovaraju jake ličnosti u stranci"

    Bivša funkcionerka Srpske radikalne stranke Maja Gojković ocenila je da je Aleksandar Vučić skloniji da ostane u Srpskoj radikalnoj stranci i da je reformiše nego da uđe u avanturu osnivanja nove stranke, pa makar je vodio i Toma Nikolić koga uvažava podjednako koliko i Šešelja.

    Da je Tomislav Nikolić na prošlim izborima imao odrešene ruke, Srpska radikalna stranka bi danas imala i predsednika i premijera Srbije, izjavila je ona za Večernje novosti.

    "A Šešelj je, to smo svi u vrhu stranke znali mada nam to nikada nije priznao, 1997. godine svoju izvojevanu pobedu za predsednika Srbije predao Milutinoviću", rekla je Maja Gojković.

    Sukob Šešelj-Nikolić je eskalirao kada je Nikolić počeo da analizira šta je dovelo do gubitka izbora i kada je Šešelju postavio pitanje zašto je u izbornom finišu povlačio poteze iz kojih se jasno videlo da nije želeo Tominu pobedu.

    Već tada je bilo očigledno da su Šešeljevi ljudi od poverenja Todorović, Radeta, Jovanovićeva i Mirčić, a sve manje Nikolić, rekla je ona.

    "I lično sam iskusila da Šešelju ne odgovaraju jake ličnosti u stranci. Nije se obradovao ni mojoj pobedi za gradonačelnika Novog Sada. Bila sam zapanjena kada sam mu uoči drugog kruga u telefonskom razgovoru, sva ushićena, rekla da sam sigurna u svoju pobedu, a on mi je grubo odgovorio:

    "A kome treba tvoja pobeda!" Od tada je prestala naša komunikacija, a on je, kako su mi prenosili, zamerao što Novi Sad ne vodim radikalno, već "previše mekano, ravničarski".
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #193

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Gordana Pop-Lazić Potpredsednica Srpske radikalne stranke Gordana Pop-Lazić rekla je da bi vanredni kongres SRS-a mogao da bude održan ukoliko to zatraži petina opštinskih odbora stranke, ali da ne veruje da će se to desiti.

    Gostujući u emisiji "Poligraf", ona je ponovila da su Tomislav Nikolić i Božidar Delić izdajnici i optužila Nikolića za krađu mandata.
    Беспослена женетина има храбрости да издајником назове генерала, ветерана са Косова... толико о њеном патриотизму!

    Sve je pocelo na dubrovackom ratištu, gde sam tokom 1991. boravio devet meseci u sastavu Druge operativne grupe. Zatim sam od avgusta '93. do 31. januara '94. bio na hercegovackom ratištu. Od 6. februara '95. nalazio sam se u Prizrenu, u 549. brigadi, prvo kao nacelnik štaba, a od '97. i kao njen komandant. Tu me je docekao rat '99.

    S: Gotovo svakodnevno, pojavljuju se memoari ljudi koji su direktno ucestvovali u agresiji na SRJ. Nedavno je izašla knjiga Veslija Klarka, pa je mnogo toga jasnije o ratu na KiM i u čitavoj, nekadašnjoj SFRJ.

    B.D: Memoari Veslija Klarka otkrivaju istinu o nama, našoj vojsci i njenoj snazi, njenom oficirskom i vojnickom kadru. Klark u memoarima govori o njihovoj taktici, o našem suprotstavljanju. Evo, ja ću mu preko vašeg lista na neka njegova pitanja odgovoriti. Cesto se govori da smo u ratu povredivali granicu Albanije. Naravno da smo to u manjem obimu cinili kada je rat tek poceo. I to na delovima granice koji su za nas bili nepovoljni. Kada se govori o agresiji na SRJ, zanemaruje se cinjenica da nas je NATO napao iz vazduha, a Albanija s kopna. Albanska armija aktivno je ucestvovala u agresiji, koristeci artiljeriju i tenkove. Samo u mojoj zoni bilo je više tenkovskih napada. A, teroristi nisu imali tenkove. Dakle, to su bili tenkovi albanske vojske, koje smo mi uništili. Vojska SRJ, kojom srpski narod mora da se ponosi, cvrsto je držala granicu sa Albanijom. Ovo govorim zbog onih Srba, koji tvrde da rata maltene nije ni bilo. A bilo je žestokih pešadijskih napada. Imali smo dosta gubitaka u ljudstvu, a što se rat nije proširio na ostatak Srbije, trebalo bi zahvaliti našoj hrabroj vojsci. Narod mora da zna, da je tokom višemesecnog rata na KiM, koji je poceo mnogo pre '99. godine, njegova vojska trpela udare na prednjoj liniji. Moji vojnici nikada neće zaboraviti operaciju koju su NATO zlikovci osmislili 9. aprila 1999, kada se iz Albanije krenulo u žestoke napade ne bi li se pešadijski umarširalo. Ta operacija je trajala do kraja aprila. Usledila je akcija Strela u maju, i tu su agresori pretrpeli strašne gubitke. Klark priznaje, da je u tim napadima ucestvovala i brigada Albanaca iz SAD, naravno, i Amerikanci. Bila je to Atlantska brigada. Posle ovog sloma nisu se više oporavili, pa je NATO još žešce navaljivao avijacijom. Sve smo izdržali, a danas, umesto da Srbi i Crnogorci odaju pocast svojim junacima, oni ih sramote.

    S: Ko sramoti vojsku tadašnje SRJ?

    B.D: To cine oni koji nisu ucestvovali u odbrani ove zemlje i naroda. Pošten svet i junaci cute. Brzo će nepravda biti ispravljena, to se već u vazduhu oseca. Oni koji negiraju našu vojsku i pricaju o njenom porazu, nailaze na demanti upravo NATO komandanta Veslija Klarka, koji za operaciju Strela u memoarima kaže, da je Amerika u nuždi morala da upotrebi strateške bombardere B-52 na Paštriku, zatim B-1, kao i izuzetno precizne dalekometne rakete. U knjizi Moderno ratovanje, Klark na 50 strana govori o akciji Strela. Sve se to dogadalo ispred moje brigade. Kada sve izreceno o nama čitamo, a piše naš protivnik, možemo da budemo ponosni. Klark navodi da nas je napala najmocnija sila sveta, 600 puta jača, a ja sam ispred te sile imao brigadu od 14.000 ljudi, i sada znam da sam sa tim mladim vojnicima i dobrovoljcima bio veliki problem za tu silu. Na jednom mestu u knjizi Klark kaže Šortu, komandantu vazduhoplovstva NATO: Probudi koga god možeš u Pentagonu, hitno obezbedi angažovanje strategijske avijacije B-52 i bombardera B-1, jer moramo podržati OVK na vrhu Paštrika. Ako padne taj vrh, za njega ćemo platiti americkom krvlju.
    Ево каквог човека олајавају беспослене женетине, вештице, бацациче клетви и нероткиње и проглашавају за издајника.

    Одавно сам тврдио да су радикали често гори од Чедиста, нажалост то је тачно више него што сам мислио. Не могу да поднесу да се неко не слаже с њима, а да га не прогласе издајником, курвом, велеиздајником, слугом овога или онога... најрње комунистичко етикетирање. На радикалским форумима атмосфера није ништа боља него на У92 или лигашким форумима...

    "A kome treba tvoja pobeda!" Od tada je prestala naša komunikacija, a on je, kako su mi prenosili, zamerao što Novi Sad ne vodim radikalno, već "previše mekano, ravničarski".
    Разлика у менталитету
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #194

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Slažući se unapred o navedenim osobinama generala Delića, ipak moram ovde citirati tekst samo zbog toga da se vidi i druga strana dotične ličnosti.

    Srpski oficiri odbili da svedoče protiv Haradinaja
    Autor: Ž. Jevtić

    BEOGRAD - Nekoliko oficira bivše Vojske Jugoslavije, učesnika rata, nije želelo da svedoči u sudskom procesu protiv Ramuša Haradinaja, jednog od komandanata OVK. Među njima su i general Božidar Delić, koji se sada pominje kao kandidat SRS za ministra odbrane, i bivši načelnik VBA Momir Stojanović, trenutno u predizbornoj trci kao kandidat SPS u Nišu, saznaje „Blic“.

    Haško suđenje Haradinaju obeležilo je odsustvo svedoka u korist Tužilaštva. Epilog suđenja je oslobađajuća presuda zbog nedostatka dokaza. Bivši premijer Kosova i komandant OVK, član jedne od najuticajnih albanskih porodica s razgranatim kriminalnim vezama, oslobođen je 3. aprila ove godine u Haškom tribunalu svih tačaka optužnice za zločine nad Srbima, Romima i Albancima na Kosovu i Metohiji tokom 1998. godine.
    Suđenje Haradinaju svelo se na manji od očekivanog broja svedoka. Među njima, iako ih je Tužilaštvo pozvalo, nisu bili Božidar Delić i Momir Stojanović. O tome svedoči i Džefri Najs, nekadašnji savetnik bivše glavne haške tužiteljke Karle del Ponte. On tvrdi da je tokom 2005. Slobodan Milošević za svedoka obrane pozvao generala Delića.
    - Kada sam od Beograda tražio dodatne dokumente potrebne za njegovo unakrsno ispitivanje, iz kabineta Karle del Ponte poručeno mi je da je Delić ključni svedok Tužilaštva u predmetu Haradinaj i da zbog toga ne bi trebalo uništiti njegov kredibilitet na unakrsnom ispitivanju - rekao je Najs.
    Delić i Stojanović, međutim, navode svoje razloge zašto nisu svedočili protiv Haradinaja. Delić odsustvo pravda političkim stavovima svoje partije SRS, jer je princip ove stranke da ne priznaje i ne sarađuje s Haškim tužilaštvom. Stojanović kaže da je već bio angažovan u odbrani generala Vladimira Lazarevića, te da zbog toga ne može da sarađuje s Tužilaštvom.

    Kako jedan od svedoka kaže za „Blic“, postojala su tri načina da Haradinaj osigura ćutanje svedoka: „zatrašivanje, ubistvo ili novac“. Naš sagovonik tvrdi da se događalo da se svedocima ponudi papir na kojem treba da „ispišu cifru“ za ćutanje i dodaje da su to elementi poznati Tužilaštvu. Inače, Haradinaj je na svoju odbranu utrošio 15 miliona evra.
    Delić i Stojanović su odlični poznavaoci dešavanja na Kosovu i Metohiji. Delić je svedočio pred Tribunalom o delovanju VJ tokom rata na Kosovu 1999, kada je on bio komandant 549. motorizovane brigade VJ u Prizrenu, u odbrani u slučaju Slobodana Miloševića. Haški tužilac Džefri Najs tvrdio je da je Delić, kao član Komisije za saradnju s Haškim tribunalom Generalštaba VJ, radio na pripremi dokumenata za Miloševićevu odbranu u vreme dok su dokumenti koje je od SRJ tražio Haški tribunal bili uskraćivani. Delić je to negirao tvrdeći da je Tužilaštvo uopšteno tražilo sva dokumenta VJ i da tom zahtevu ne bi udovoljila „nijedna suverena država“. Delić je bio i potredsednik Skupštine Srbije. Momir Stojanović smenjen je s čela VBA 2004. godine. Bio je načelnik Vojne bezbednosti na Kosovu od 1993. do 1999. godine.

    http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=40601
    Volim je, jer svi smo iroki i obični kao ova ravnica...

  15. #195

    Odgovor: Tomislav Nikolic

    Mislim da je najbolje znacenje reci politika objasnio Rasid beg Beogradjanin svojoj knjizi "Istorija cudnovatih dogadjaja u Beogradu i Srbiji", izdatoj 1874.godine u Carigradu.Sve sto je on tu napisao moze se bukvalno preneti i na sve nase politicare,pa i na Tomislava Nikolica:

    " Sto se politike tice,mogu reci,da ni drzavni cinovnici ni gradjanai nisu znali pravi znacaj te reci.Mislili su,da politika znaci to,da strancima laskaju,da s njima lepo zive,da rade onako,kako su to obrekli,i da drzavi i narodu ne nanesu kakvu stetu.S toga su gledali,da Evropljanima laskaju,da ne bi sluzbu izgubili,ili trgovini svojoj stete naneli.Na taj nacin,oni su znacaj te reci pogresno razumevali.Rec "politika" znaci,da u ratu mozes ciniti prevare,a to ni Muhamed ne brani,posto barut i oruzje ne moze uvek u ratu da pomogne.Osim toga,politika znaci svaka druga obmana,koja se upotrebi da se drzavnim poslovima olaksa,ili da se za drzavu i narod nesto dobije."

Strana 13 od 15 PrvaPrva ... 31112131415 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Tomislav Nikolić podneo ostavku
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 18.06.2007, 21:37
  2. Tomislav Nikolić novi predsednik parlamenta
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 14.05.2007, 00:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •