Zamajavanje djece
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    09 Zamajavanje djece

    JOJ kako roditelji i rodbina znaju da plase djecu pa to nije normalno...
    I KAsnije se cude kako dete dobije fras i slom zivaca,i na kraju okrive internet,forume,igrice,TV,drustvo!!!CCCC
    Prije dok sam ja bio mali svi su govorili "Ako nisi dobar dodje POP pa ti odsjece JEZIK";"Ako nisi dobar otme te baba roga i skuva te za veceru":"Ako nisi dobar dodje cudoviste iz ormara pa te raskomada i pojede"
    KAKO JE TO JADNO!!!!
    ONE AND ONLY!!!

  2. #2

    Odgovor: Zamajavanje djece

    Ja nisam bio dobar, pa nije došlo čudovište iz ormara
    dogodilo se puno gore... oženio sam se, dobio dete i sad radim od jutra do sutra da bih plaćao porez.
    Čudovište je bolja varijanta raskomada pa kvit
    treba deci sve vreme pričati puno gore stvari ... da bi ih pripremili na ovaj horor.

  3. #3

    Odgovor: Zamajavanje djece

    Citat Fraga kaže: Pogledaj poruku
    JOJ kako roditelji i rodbina znaju da plase djecu pa to nije normalno...
    I KAsnije se cude kako dete dobije fras i slom zivaca,....
    aha
    more.......batina je iz raja izasla.......dala bi mu ja fras i nervni slom i ostale bakrace......

    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #4

    Odgovor: Zamajavanje djece

    ..svoje klince ne zamajavam pričama tipa doći će baba-roga...ne bi ni pali na te priče
    ..realno pokušavam da im dočaram šta ih čeka u životu...
    jedino sam pokušala da ih "ubedim" da deda mraz postoji...zezali su se mesec dana na moj račun

  5. #5

    Odgovor: Zamajavanje djece

    ni malu decu ne mozes zamajavati,ispadose pametniji od starijih ,ne plase se nicega i ne veruju u nista pa ni u starog dobrog deda mraza

  6. #6

    Odgovor: Zamajavanje djece

    Meni je to bolesno,traumirati dete i pricati mu nebuloze.Vecina roditelja nema zivaca da se bavi sa svojim detetom,pa jos kad vidim neke tetke,strine kad pocnu da razglabaju gluposti do besvesti,dize mi se svaka dlaka.Dete treba da zivi u realnosti,i sa decom treba puno pricati.

  7. #7

    Odgovor: Zamajavanje djece

    Čemu zamajavanje?
    Postoji način da se detetu objasni ''šta'', ''kako'' i ''zašto''.

    Kikiju odgovaram na svako postavljeno pitanje, spremna za niz dodatnih...

    Ne priznajemo baba roge, veštice, vile... (jer se jednom prilikom vratio iz vrtića sa strahom u okicama, rekavši da se u WC-u, nalazi vuk... kakav vuk? ) Trebalo mi je vremena da ga oslobodim od straha, čak i snova sa ''strašnim vukovima'', rekavši mu da oni postoje, ali ne kod nas... objasnivši mu da su taj dan verovatno bili nemirni, i da su vaspitačice morale nekako da ih ''zaplaše''
    Deda Mraza još uvek željno iščekujemo spisak smo odavno napsali, sada pravimo ukrase za jelku
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Zamajavanje djece

    Pa.... Nisam nikada imala potrebu da svoje dijete plašim sa ičime. Mislim, nisam htjela to jer i dan danas ne vidim čemu vodi to da se moje dijete boji nečeg. Samo sranje sebi radim a kakvo tek sranje radim njezinoj psihi. Nije mi najmera stvoriti plašljivca od nje.

    Ali ima nešto, tj. netko sa kime smo 'plašili' mojeg nećaka. Naime, kako je i zašto moja šogorica došla do toga da sina plaši sa I. Sanaderom (bivši premijer Hrvatske) ne znam ali kada je poželjela da se sin njezin smiri rekla bi: ''Nemoj da pozovem Sanadera sa torbom''.

    Wtf? - nemam pojma ali zvuči jebeno

    Koliko se ja sjećam, mene moji nisu plašili. Ono sa Krampusom ne podrazumijevam jer je to bio način očuvanja neke tradicije i vjerovanja.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #9

    Odgovor: Zamajavanje djece

    Mene je mama samo plašila sa policijom, jer smo u ulazu imali mladog policajca sa šapkom, a nismo ga znali...pa je prijetila da će mi on doći....ali mene to nikada nije strašilo ...rođena sam neustrašiva, i bejaHu takva do neke 6-te godine života.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  10. #10

    Odgovor: Zamajavanje djece

    Mama i tata me nisu plašili sa raznim glupostima, kao što su neki to radili svojevremeno...
    Sećam se da sam se igrala sa devojčicom koja je živela u istoj zgradi, kod nje u stanu i bile smo malo glasnije... Tada je njena mama ušla u sobu i prokomentarisala:
    -Tiše malo! Evo ciganke kod kontejnera, traži nevaljalu decu!
    Devojčica se u momentu smirila, a ja sam stala u čudu
    -A zašto ih traži?
    Tada mi je ona objasnila kako ta ciganka stoji tamo i nosi tu decu kod nje kući u naselje (u blizini mog grada je zaista bilo cigansko naselje)...

    Eh!
    Moje momke nisam plašila sa takvim stvarima, niti mislim da to može ispasti na nešto dobro....

  11. #11

    Odgovor: Zamajavanje djece

    Mene su plasili-mirkom-,to je jedino vredelo da ucutim ne ne postavljam gomilu pitanja koje su obesmisljavale bilo koju-baba rogu-..a moja deca su jedno vreme postajala mirna na dolazak -promaje- Sasvim slucajno dok sam pokusavala da ih strpam u krevet zalupio se neki prozor uz tresak..na njihovo uplaseno pitanje sta je to,odgovorih -promaja- i oni se smirise...jedno vreme bih samo pomenula dolazak promaje i mir..

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •