Sibirski haski - Siberian husky - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 25 od ukupno 25
  1. #16

    Odgovor: Sibirski haski - Siberian husky

    Drago mi je da ste napisali ovoliko o ovoj vrsti, ali mi je strashno zao shto josh uvek nisam dobila odgovor na moje pitanje...

  2. #17

    Odgovor: Sibirski haski - Siberian husky

    Citat Koala kaže: Pogledaj poruku
    Haski su veoma, veoma lepi i stvarno jako pametni...shto sam imala priliku i da se uverim...Samo... cula sam da su dossta teshki za "odrzavanje" - da im se leti mora davati zaledjena hrana, poshto imaju dupli sloj koze - pa zbog toga i mogu da izdrze bez problema na veeeeeeeeoma niskim temperaturama, pa da se moraju i drzati leti na hladnijim mestima i stalno rashladjivati (iz istog razloga), pa me stvarno zanima da li je to stvarno tako!So... is that true?
    Evo ja cu probati da ti odgovorim..... Odmah na pocetku da ti kazem da nisam imao nikakvih iskustava sa Haskijem i da sve sto ti budem napisao je neko moje misljenje u kombinaciji sa strucnim tekstom... U samom nazivu Haskija stoji SIBIRSKI sto dovoljno govori o prirodnim uslovima na koje je pas navikao i opstajao godinama. Prica o davanju zaledjene hrane je po meni cista glupost. Psu je najzdravije davati mlaku hranu a i za to postoji jednostavno objasnjenje. Jedino sto im se daje hladno u letnjem perijodu je voda za pice ali i ona ne treba da bude previse hladna. Dupli sloj koze nemaju sigurno...ili ti nisi dobro razumela ili ti ta osoba od koje si cula nije lepo objasnila. Haski ima dupli sloj dlake... i to je jedino sto ima duplo... . Da se leti moraju drzati na hladnom mestu i da se moraju rashladjivati verujem. S' obzirom da su temperature ovog leta prelazile 40 stepeni nista tu nije cudno. Ja sam isto morao da radim i sa mojim psima, a verujem i vecina drugih odgajivaca. I za kraj citiracu deo teksta iz standarda Sibirskog haskija koji se odnosi na dlaku.

    Dlaka: Dlaka je dupla i srednje dužine, gusta, nikada preduga da smeta jasnim konturama psa. Podlaka je meka i gusta. Dlaka je ravna i blago polegla, nikako predebela ili stršeća. Za vreme linjanja normalno je odsustvo podlake. Dozvoljeno je poravnati brkove i dlaku između prstiju i jastučića, dok se skraćivanje dlake na ostalim delovima tela strogo penalizuje.

    Mane: Duga, oštra ili čekinjasta dlaka, previše čvrsta ili svilenkasta. Svako skraćivanje sem dozvoljenog.

    Boja: Dopuštene su sve boje od čisto bele do crne. Sreću se različite oznake na glavi, maske tipičnih motiva koje ne nalazimo kod drugih rasa.

    Nadam se da ti je sad malo jasnija situacija. Moj savet ti je da potrazis nekog odgajivaca ove rase i posavetujes se sa njim. Pozdrav.

  3. #18

    12 Odgovor: Sibirski haski - Siberian husky

    Hvala na objashnjenju... Drago mi je da sam napokon dobila odgovor na to pitanje...

  4. #19

    Odgovor: Sibirski haski - Siberian husky

    Pozdrav svima. Zanima me da li neko zna, gde mogu da nabavim vrhunske stence od Haskija bas kao sa slika, sa slicnom raspodelom sara,boja i sa istom bojom oba oka,plavom.Sa papirima.Hvala svima


  5. #20

    02 Odgovor: Sibirski haski - Siberian husky

    Imam zenku sibirskog haskija, staru 2 god., kupila sam je kad je imala 3 mes. Ona je crno bela, ima plave oci, jednom recju-prelepa je. Umiljata je, poslusna, zivahna, mazna. Ja sam je razmazila 100% i nije mi zao. Citala sam o njima puno, i moje kuce ima karakteristike toga sto je napisano ali ipak je svako poseban na svoj nacin. Istina je da treba puno da se krece i treba mu fizicka akrivnost, moje kuce zivi samnom u stanu ali ima svakodnevne setnje i pustam je da se istrci koliko ona hoce. Kazu da su neposlusni-NIJE TACNO. Moje kuce je poslusno, mozda malo vise zivahno (takvi su), radoznala je ali je poslusna. Voli da bude slobodna-sto je i normalno ali to sto nije odusevljena kad je vodim na povodac to nije neposlusnost. Pustam je i slobodnu da seta, ona tada jurca oko mene, ne ide uz nogu ali ne udaljava se puno d mene. Sve u svemu super je, puna je ljubavi i razumevanja i volim je najvise na svetu. Ona spava samnom u krevetu, ne unistava stvari po kuci (sama je osam sati dnevno dok sam ja na poslu), ne piski i ne kaki u stanu. Svako ko ima volju i zelju da ima ovakvu srecicu kao ja, iskreno bih mu preporucila i necete se sigurno pokajati. Puno pozdrava od mene i moje plavooke lepotice.

  6. #21

    07 Odgovor: Sibirski haski - Siberian husky

    Sibirski Samojed je mozda bolja investicija,
    nece Vas sacuvati ali bar LAJE ne zavija,
    i rasa koja se potpuno navikla na nasu klimu,

    posedujem jednog i nikakvih problema leti nemam sa njim
    ali da naglasim imam ogromno dvoriste, i sve sto je moglo da
    se pojede pojedeno je, zato sa takvim rasama voditi racuna
    da nesto ne zaboravite po dvoristu jer ce te se oprostiti od tog.

    Nikada do sad "ni greskom" nije ujeo niti napao.

    Obozava decu, a i prelep je....


    pozdrav
    .... sefkerin ONLINE....

  7. #22

    Odgovor: Sibirski haski - Siberian husky

    nedavno sam kupio stene haskija,i iako je proveo malo vremena s nama,svi smo se zaljubili i prilagodjavamo se i mi njemu i on nama,heh jako je zivahan,obozava da moze kad hoce iz kuce u dvoriste i obratno moj jos nema ni 2 mjeseca,tako da jos nije vakcinisan,pa sam malo oprezan,cekam da i to dodje pa da mozemo skupa malo prosetati,jer djevojke padaju k'o lude
    zove se Atos..i uskoro postavim par slikica :D

  8. #23

    09 Odgovor: Sibirski haski - Siberian husky

    Treba mi hitno neki malo strucniji odgovor. Naime, sada mi je prijatelj ponudio stence haskija, ali su skoro skroz crni ili braon, pa ne znam. mislim, ne bih voleo da za par meseci provalim da to ustvari nije cistokrvni haski? da, saljite mi odgovor na e-mail: nemanja_gl@yahoo.com da bih sto pre video. HITNO!!! Hvala unapred.

  9. #24

    Odgovor: Sibirski haski - Siberian husky

    Kupio sam zenku sibirskog haskija cisto-krvnu, staru 2 mjesca ( jedan je mjesec vec kod mene), crno-bijelu sa razlicitom bojom ociju ( plavo-smedje). Malo je maza pa me zanima njena dresura, vec sam je naucio kada je zovnem da dodje, kako da je naucim da uzima hranu samo od moje obitelji i tako te stvari. Unaprijed hvala.

  10. #25

    Odgovor: Sibirski haski - Siberian husky

    Pozdrav svima!

    Sto se tice haskija, po meni to su fenomenalni psi. Kao sto je navedeno - nisu psi cuvari, ali su radni psi. Imam muzjaka star oko 3 godine. Uzeo sam ga iz azila. Ruku na srce, vise voli moju decu nego mene, tj. mene obozava samo kada idemo na trening - vozim bicikli, a on trci pored mene. Nemam problema sa zavijanjem, jest' da pati od nedostatka prevelike paznje, ali sta sad. Imam ga vec nekoliko meseci.Sto se tice dresure, zna osnovu, ali poceo je da kapira i druge komande, bar sto se tice treninga. Treba se naoruzati strpljenjem sto se tice dresure. Jedini problem je sto su mu za sve macke krive. Ostalo je isto kao i sa decom. Takav pas barem meni je i bio potreban. Da kada dodje zima, moze da me izvuce iz kuce. Inace svaka cas za tolike opsirne informacije na strani 1. Dosta su mi pomogle. Ziveli

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Haski Tribunal
    Autor Freddy u forumu Politika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 07.03.2010, 21:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •